Wystartował program lojalnościowy serwisu Allegro. W zamian za zakupy zyskać możemy wirtualne monety, które wymienić będziemy mogli na kody rabatowe. Teoretycznie zyskać możemy 10% zwrotu, ale realnie – wynik ten jest w zasadzie niemożliwy do uzyskania. Program został bowiem tak sprytnie skonstruowany, aby klientowi wydawało się, że zyskuje więcej, niż faktycznie zyskuje :-) Sprawdźmy więc jakie są zasady programu i jak wyciągnąć z niego największy zwrot.

Allegro: program monetowy - 20 zł rabatu

Allegro premiuje, ale tylko wybrane zakupy

Zasady programu są z pozoru bardzo proste: w zamian za zakupy o wartości minimum 60 zł (bez kosztów dostawy) uzyskujemy 6 wirtualnych monet. W momencie, kiedy przekroczymy liczbę 20 monet, możemy je wymienić na kupon zniżkowy o wartości 20 zł. Aby jednak nie było tak prosto, serwis postanowił wprowadzić kilka ograniczeń:

 • zakupy muszą zostać dokonane poprzez aplikację mobilną,
 • zakupy muszą zostać opłacone poprzez mechanizmy PayU,
 • zakupy muszą dotyczyć przynajmniej jednego przedmiotu o wartości 60 zł – kilka zakupów o łącznej sumie 60 zł nie przejdzie,
 • zakupy muszą dotyczyć oferty ze Standardem Allegro (oznaczone pomarańczowym diamentem),
 • z zakupów wyłączone są kategorie:
  • Elektronika > Konsole i automaty > Microsoft Xbox 360 > Zdrapki,
  • Elektronika > Komputery > Internet,
  • Elektronika > RTV AGD -> Karty Allegro,
  • Elektronika > Telefony i Akcesoria > Pre- paid,
  • Kultura i rozrywka > Gry > Komputerowe PC,
  • Kultura i rozrywka > Gry > Gry online (MMO),
  • Komputery › Oprogramowanie › Internet,
  • Kultura i rozrywka > Gry > Gry na konsole > Doładowania

20 zł za 20 wirtualnych monet

Po zgromadzeniu minimum 20 monet będziemy za nie mogli „zakupić” kupon promocyjny o wartości 20 zł w zakładce „Monety i Kupony” najnowszej wersji aplikacji mobilnej Allegro. Zakupić, ponieważ każda wymiana będzie nas kosztować… 20 groszy. Koszt ten będzie dopisany do naszego salda Allegro.

Sam kupon będziemy mogli wykorzystać już na dowolne zakupy, o ile ich suma przekroczy 50 zł. Zakupiony kupon promocyjny będzie aktywny przez 14 dni od wygenerowania. Monety są natomiast ważne przez pół roku, a możliwość ich zdobywania ograniczona jest (póki co) do okresu 9.01 – 30.04.2017.

Na koniec warto dodać, że organizator wprowadził zabezpieczenia antyfraudowe: w ciągu doby możliwe będzie uzyskanie 60 monet, w ciągu miesiąca – 120, a w ciągu całej akcji – 400.

Szczegóły w regulaminie promocji.

Jaki rabat realnie zyskujemy?

W najbardziej optymistycznym przypadku do uzyskania pierwszych punktów konieczne jest wydanie przynajmniej 240 zł (24 monety). Kupon pozwoli na zaoszczędzenie 20 zł, ale po wydaniu 50 zł. A do tego zapłacimy za niego 20 groszy. Łącznie więc zyskamy 20 zł po wydaniu na Allegro kwoty 290,2 zł, co daje 6,89% zwrotu.

Nieco lepiej będzie przy kolejnych kuponach: drugi zyskamy już za wydanie 3 x 60 = 180 zł plus 20 groszy prowizji. Tu zwrot wyniesie więc w najlepszym przypadku jakieś 8,68%. Tak samo przy trzecich zakupach.

Czy zabawa w monety Allegro ma sens? Zapewne tak, choć nie kombinowałbym z dzieleniem transakcji czy kupowaniem mniejszych/większych produktów niż zazwyczaj. Ewidentnie widać, że promocja została skonstruowana tak, aby zachęcić nas do wykonywania kolejnych transakcji – w końcu Allegro z tego żyje. Program warto więc traktować jako ofertę „przy okazji”, a niekoniecznie jako powód do wykonywania wszystkich zakupów w tym serwisie.