Do oferty Getin Banku właśnie trafiła nowa oferta świetnego konta oszczędnościowego. Do zgarnięcia mamy 2,8% w skali roku dla kwoty do 100 000 zł. Jeśli więc szukacie dobrej alternatywy dla BGŻOptima czy Banku Millennium – prawdopodobnie tu ją znajdziecie ;)

2.8% na koncie oszczędnościowym w Getin Bank

Promocyjne oprocentowanie dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty specjalnej „Na dobry początek” należy być nowym klientem Getin Banku. Nowym, ale nie dożywotnio, ale względem konkretnej daty:

Nowy Klient – osoba fizyczna, która ukończyła 18 rok życia, posiada pełną zdolność do czynności prawnych i jednocześnie w okresie od 01.09.2014 r. do dnia poprzedzającego dzień Okresu przystąpienia do Oferty nie posiadała produktu bankowego w Banku.

2,5% bez konta osobistego

Jeśli spełniamy warunek nowego klienta to konieczne jest przejście na stronę promocji i wybranie jednej z dwóch opcji. Pierwsza z nich pozwala na zysk 2,5% w skali roku dla kwoty max. 100 000 zł przez okres 122 dni kalendarzowych od dnia podpisania umowy o konto oszczędnościowe. Warto tu zwrócić uwagę na zapis:

Oferta przeznaczona jest dla Nowych Klientów, którzy w Okresie przystąpienia do Oferty podpiszą umowę o: Bankowość Elektroniczną, Konto Oszczędnościowe wraz z ustawionym wyciągiem elektronicznym w Bankowości Internetowej i jednocześnie wyrażą Zgody marketingowe.

2,8% po założeniu konta osobistego

Druga możliwość to zyskanie 2,8% na identycznych warunkach, ale przy okazji podpisując umowę o konto osobiste:

Warunkiem otrzymania oprocentowania […] jest dodatkowo podpisanie w Okresie przystąpienia do Oferty umowy Konta Osobistego i posiadanie nieprzerwanie w Okresie trwania Oferty Konta Osobistego wraz z Kontem Oszczędnościowym. W przypadku, gdy Konto Osobiste zostało otwarte po zawarciu umowy o Konto Oszczędnościowe, oprocentowanie Konta oszczędnościowego zostanie podwyższone do stawki wskazanej w ust. IV pkt 1 lit. a piątego dnia roboczego po otwarciu Konta Osobistego.

Oznacza to ni mniej ni więcej, że aby zarabiać 2,8% w skali roku najlepiej umowę o konto podpisać od razu. A dodatkowo pieniądze przelać jak najszybciej na nowo-otwarte konto oszczędnościowe, by maksymalnie wykorzystać okres 122 dni.

Co z nadwyżką nad kwotę 100 000 zł? Ta zarabiać będzie „standardowo” czyli od 1 do 1,4% (lub 1,5 do 1,9% po spełnieniu warunku wpływu 1000 zł na konto osobiste i wydanie 300 zł kartą). Osobiście uważam, że na takim procencie pieniędzy trzymać już nie warto – zwłaszcza, że aktualnie 3 banki dają niezły procent do 100 000 zł ;)

Na koniec warto dodać, że do oferty możemy przystąpić do 31.10.2016. Klient z oferty może skorzystać tylko raz. Jeśli chodzi o konto osobiste które możemy założyć – tu do wyboru mamy Konto Getin UP, Getin UP Free, Konto osobiste Noble oraz Noble Private Banking.

Ile kosztuje konto w Getin Banku?

Prowadzenie konta Getin UP lub Getin UP Free jest darmowe. Różnica między rachunkami jest taka, że to drugie konto dostępne jest dla osób pomiędzy 18. a 28. rokiem życia i daje pewne benefity.

Karta do rachunku może kosztować 6,99 zł, jednak po wydaniu 300 zł bank nie pobiera opłat za jej prowadzenie. Osoby poniżej 28. roku życia kartę debetową mają za darmo.

Oczywiście aby skorzystać z promocji nie ma wymogu wyrabiania karty. Rachunek, po okresie promocyjnym, również można zamknąć.