Wystartowała kolejna promocja Citibanku. Tym razem, w zamian za założenie darmowej karty kredytowej Simplicity, bank ufunduje nam bon do wykorzystania w sklepie internetowym morele.net o wartości aż 400 zł!

Ta promocja jest już nieaktualna, ale wystartowała kolejna edycja promocji 400 zł do morele.net za wyrobienie karty kredytowej Citibanku!

Voucher o wartości 400 zł do morele.net za kartę kredytową Simplicity

Voucher do morele.net dla nowych klientów

Tradycyjnie aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku – czyli takim, który od 1 stycznia 2014 nie posiadał żadnej głównej karty kredytowej Citibank. Bank przedstawia również minimalne wymagania dochodowe – jeśli zarabiamy mniej, to raczej karty nie otrzymamy:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę na dedykowanej stronie promocji. Po pozytywnej ocenie zdolności kredytowej w ciągu kilku dni bank wyśle do nas kuriera z umową (i w razie wątpliwości poprosi o wybrane dokumenty typu wyciąg z konta czy PIT).

Jakie warunki trzeba spełnić, by otrzymać obiecany voucher? Prawie żadne! Wystarczy, że w ciągu miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy (data będzie widoczna na umowie) zalogujemy się przynajmniej raz w serwisie citibank Online lub przez aplikację mobilną.

Voucher zostanie wysłany poprzez wiadomość w serwisie bankowości internetowej w drugim tygodniu miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Przekładając to na nasze: jeśli umowę o kartę podpiszemy w czerwcu, to w lipcu musimy się zalogować do bankowości, a w drugim tygodniu sierpnia otrzymamy voucher.

Haczyk, czyli roczne zobowiązanie

No dobrze, ale czy rozdawanie 400 zł praktycznie za darmo nie wydaje się nieco podejrzane? Oczywiście, że tak – promocja ma bowiem pewien drobny haczyk :-)

Biorąc udział w opisywanej akcji zobowiązujemy się do dokonywania przez okres 12 miesięcy od daty podpisania umowy o kartę minimum jednej transakcji kartą miesięcznie. Oczywiście nie jest to zbytnie obciążenie dla naszego portfela (możemy przecież płacić za bułki w piekarni) ale jest to obciążenie dla naszej… głowy. Trzeba bowiem pamiętać, żeby wykonać tę jedną jedyną transakcję – warto więc zapisać sobie comiesięczne przypomnienie w kalendarzu.

Co, jeśli zapomnimy o transakcji? Zgodnie z warunkami promocji będziemy musieli zapłacić karę umowną w wysokości 200 zł. W najgorszym wypadku i tak wyjdziemy na plus – w końcu to dwa razy mniej niż wartość vouchera.

Swoją drogą warto tu pochwalić bank: voucher do sklepu internetowego z relatywnie dobrymi cenami jest faktycznie wart 400 zł. Nagrody rozdawane w innych promocjach (np. ciągle aktualna promocja z tabletem i wideorejestratorem) są dużo warte tylko na papierze – jeśli chcemy je sprzedać, to dostaniemy mniej, niż wycenia je bank. No i tu możemy kupić sobie dowolny sprzęt – niekoniecznie ten, który wybrał bank :)

Co jeszcze musisz wiedzieć

Na koniec garść informacji technicznych. Minimalna wartość zamówienia potrzebna do aktywacji vouchera to 400,01 zł. Voucher ważny będzie do 30.11.2016, natomiast do samej promocji możemy przystąpić (złożyć wniosek) do końca sierpnia.

A ile kosztuje karta Simplicity? Zero. Nie ma bowiem ani opłaty rocznej, ani opłaty miesięcznej. Jeśli zadłużenie na karcie spłacimy w terminie, to nie zapłacimy również żadnych odsetek. Jednym słowem: 400 zł dostajemy praktycznie za darmo! :)

Po podpisaniu umowy warto sprawdzić, czy mamy włączoną usługę CitiPhone – standardowo dla karty Simplicity powinna być wyłączona (jej koszt to 6 zł miesięcznie). Być może konsultant będzie namawiał na nią podczas rozmowy telefonicznej.

Co, jeśli bank zdecydowałby się na wprowadzenie opłat dla karty Simplicity? Jest to raczej mało prawdopodobne. Marka Citi Simplicity to oferta dostępna w wielu krajach na świecie i Citibank raczej nie pozwoliłby sobie na zmianę warunków tylko w Polsce. A nawet jeśli by to nastąpiło to… mamy prawo wypowiedzieć umowę karty bez konsekwencji – zostawiając sobie prezent.

Warto dodać, że zamiast karty Simplicity możemy wybrać kartę MasterCard World, ale najzwyczajniej w świecie się to nie opłaca. Karta kosztuje bowiem aż 18 zł miesięcznie.

PS. Osobom, które nie do końca ogarniają jak działa karta kredytowa polecamy wpis: Jak mądrze korzystać z karty kredytowej? Przypominamy również, że w tej promocji zakładamy „tylko” kartę kredytową – konto osobiste nie jest wymagane!