Ledwo skończyła się jedna oferta promocyjna Citibanku, a już wystartowała kolejna. Tym razem do zgarnięcia mamy bon o wartości 400 zł do wykorzystania na zakupy w serwisie Allegro!

Citibank: bon 400 zł na allegro za wyrobienie karty Simplicity

Aktualizacja (13.04.2017): Pojawiła się druga edycja promocji do 500 zł na allegro za kartę kredytową Citibank

400 zł na Allegro dla nowych klientów

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Citibanku, czyli taką osobą, która nie posiadała żadnej głównej karty kredytowej tegoż banku od 1 stycznia 2014. Bank zaznacza również, że wymagane jest spełnienie minimalnych kryteriów dochodowych:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę na dedykowanej podstronie promocji i poczekamy na kontakt ze strony banku. Jeśli nasza zdolność kredytowa zostanie oceniona pozytywnie to bank prześle umowę o kartę za pomocą kuriera (być może poprosi również o dokumenty potwierdzające zarobki – kwestia indywidualna). Czas na złożenie wniosku mamy do końca roku.

Jakie warunki trzeba spełnić po otrzymaniu plastiku aby zgarnąć tytułową premię? W ciągu miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zwarcia umowy należy zalogować się co najmniej 1 raz w serwisie Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz dokonać kartą transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości 2000 zł. Bank wyklucza tu transakcje będące zapłatą za rachunki oraz transakcje zwrócone lub niezaksięgowane.

Po spełnieniu powyższego warunku bank przekaże nam voucher o wartości 400 zł do wykorzystania w serwisie Allegro najpóźniej do końca drugiego miesiąca po podpisaniu umowy z bankiem. Przykładowo podpisując umowę we wrześniu i spełniając warunki w październiku voucher otrzymamy w listopadzie. Bon zostanie przekazany poprzez wiadomość w serwisie internetowym banku.

Co miesiąc jedna transakcja kartą

Podobnie jak w poprzedniej promocji bank wymaga od nas jeszcze jednej rzeczy. Przez okres 12 miesięcy od daty podpisania umowy o kartę musimy wykonywać minimum jedną transakcję kartą. Oczywiście nie jest to nic trudnego – wystarczy zakup bułek w osiedlowej piekarni.

Co, jeśli zapomnimy o transakcji? Bank naliczy jednorazową karę w wysokości 200 zł co oznacza, że… ciągle będziemy do przodu. Choć oczywiście nie ma sensu tracić w ten sposób pieniędzy ;)

Warto dodać, że oprócz powyższej promocji mamy możliwość zgarnięcia vouchera do empiku (po spełnieniu prostszych warunków) lub telefonu LG K8 LTE (za wydanie nieco wyżej kwoty).

Ile kosztuje karta kredytowa w Citibanku?

Posiadanie karty kredytowej Citi Simplicity jest całkowicie bezpłatne. Nie ma bowiem ani opłaty rocznej, ani opłaty miesięcznej. Jeśli zadłużenie na karcie spłacimy w terminie, to nie zapłacimy również żadnych odsetek.

Jedyne o czym warto pamiętać to to, aby sprawdzić po podpisaniu umowy czy mamy włączoną usługę CitiPhone – standardowo dla karty Simplicity powinna być wyłączona (jej koszt to 6 zł miesięcznie). Bardzo prawdopodobne, że usłyszymy pytanie o usługę podczas rozmowy telefonicznej. Wystarczy odmówić.

Warto dodać, że zamiast karty Simplicity możemy wybrać kartę MasterCard World, ale najzwyczajniej w świecie się to nie opłaca. Karta kosztuje bowiem aż 18 zł miesięcznie.

Kalendarz promocji