Citibank: 400 zł do wydania na Allegro za wyrobienie darmowej karty Simplicity!

Ledwo skończyła się jedna oferta promocyjna Citibanku, a już wystartowała kolejna. Tym razem do zgarnięcia mamy bon o wartości 400 zł do wykorzystania na zakupy w serwisie Allegro!

Citibank: bon 400 zł na allegro za wyrobienie karty Simplicity

Aktualizacja (13.04.2017): Pojawiła się druga edycja promocji do 500 zł na allegro za kartę kredytową Citibank

400 zł na Allegro dla nowych klientów

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem Citibanku, czyli taką osobą, która nie posiadała żadnej głównej karty kredytowej tegoż banku od 1 stycznia 2014. Bank zaznacza również, że wymagane jest spełnienie minimalnych kryteriów dochodowych:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o kartę na dedykowanej podstronie promocji i poczekamy na kontakt ze strony banku. Jeśli nasza zdolność kredytowa zostanie oceniona pozytywnie to bank prześle umowę o kartę za pomocą kuriera (być może poprosi również o dokumenty potwierdzające zarobki – kwestia indywidualna). Czas na złożenie wniosku mamy do końca roku.

Jakie warunki trzeba spełnić po otrzymaniu plastiku aby zgarnąć tytułową premię? W ciągu miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zwarcia umowy należy zalogować się co najmniej 1 raz w serwisie Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz dokonać kartą transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości 2000 zł. Bank wyklucza tu transakcje będące zapłatą za rachunki oraz transakcje zwrócone lub niezaksięgowane.

Po spełnieniu powyższego warunku bank przekaże nam voucher o wartości 400 zł do wykorzystania w serwisie Allegro najpóźniej do końca drugiego miesiąca po podpisaniu umowy z bankiem. Przykładowo podpisując umowę we wrześniu i spełniając warunki w październiku voucher otrzymamy w listopadzie. Bon zostanie przekazany poprzez wiadomość w serwisie internetowym banku.

Co miesiąc jedna transakcja kartą

Podobnie jak w poprzedniej promocji bank wymaga od nas jeszcze jednej rzeczy. Przez okres 12 miesięcy od daty podpisania umowy o kartę musimy wykonywać minimum jedną transakcję kartą. Oczywiście nie jest to nic trudnego – wystarczy zakup bułek w osiedlowej piekarni.

Co, jeśli zapomnimy o transakcji? Bank naliczy jednorazową karę w wysokości 200 zł co oznacza, że… ciągle będziemy do przodu. Choć oczywiście nie ma sensu tracić w ten sposób pieniędzy ;)

Warto dodać, że oprócz powyższej promocji mamy możliwość zgarnięcia vouchera do empiku (po spełnieniu prostszych warunków) lub telefonu LG K8 LTE (za wydanie nieco wyżej kwoty).

Ile kosztuje karta kredytowa w Citibanku?

Posiadanie karty kredytowej Citi Simplicity jest całkowicie bezpłatne. Nie ma bowiem ani opłaty rocznej, ani opłaty miesięcznej. Jeśli zadłużenie na karcie spłacimy w terminie, to nie zapłacimy również żadnych odsetek.

Jedyne o czym warto pamiętać to to, aby sprawdzić po podpisaniu umowy czy mamy włączoną usługę CitiPhone – standardowo dla karty Simplicity powinna być wyłączona (jej koszt to 6 zł miesięcznie). Bardzo prawdopodobne, że usłyszymy pytanie o usługę podczas rozmowy telefonicznej. Wystarczy odmówić.

Warto dodać, że zamiast karty Simplicity możemy wybrać kartę MasterCard World, ale najzwyczajniej w świecie się to nie opłaca. Karta kosztuje bowiem aż 18 zł miesięcznie.

Kalendarz promocji

Nie przegap!

Komentarze

 • Wiecie do jakiej kwoty limitu karty mają procedurę uproszczoną i nie wymagają zaświadczeń? Bo już mi wstyd kolejny raz iść do kadr.

  Pascal Odpowiedz
  • Powiedz ze chcesz najmniejszy limit. Mi powiedzieli ze 4000 to najnizszy

   Michal
  • A w PKO BP najmniejszy mozliwy to 1500zl bo musiałem wziąć kartę kredytowa żeby prowizji nie płacić przy kredycie hipotecznym. Świeża sprawa…

   ggrzes
 • A musisz mieć zaświadczenie?
  W City masz dużo alternatyw, np wklejam same zapisy dotyczące umowy o prace

  Umowa o pracę/Kontrakt z podaną datą zatrudnienia oraz
  wynagrodzeniem
  Pasek pracowniczy za ostatnie 3 miesiące z wyszczególnioną płacą
  zasadniczą
  PIT–11/PIT–40 za rok 2015 (akceptowany przez cały rok kalendarzowy)
  PIT–36/PIT–37 za rok 2015 (akceptowany przez cały rok kalendarzowy)
  z potwierdzeniem zapłaty podatku
  Zaświadczenie ZUS RMUA za ostatnie 3 miesiące na standardowym druku
  Wyciąg z rachunku bankowego z wpływami z tytułu wynagrodzenia
  (za ostatnie 3 m–ce)
  Wyciąg z rachunku obowiązkowy gdy zatrudnienie w firmie rodzinnej
  lub gdy adres domowy jest taki sam jak adres do pracy

  neme Odpowiedz
 • Czy dobrze rozumiem, że w ciągu 30 dni od podpisania umowy, muszę tą kartą wydać 2000 zł?

  Łukasz Odpowiedz
  • NIE
   skoro pisze
   W ciągu miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zwarcia umowy należy zalogować się co najmniej 1 raz w serwisie Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz dokonać kartą transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości 2000 zł. Bank wyklucza tu transakcje będące zapłatą za rachunki oraz transakcje zwrócone lub niezaksięgowane.

   to np, jeśli podpiszesz umowę we wrześniu to musisz wydać 2000 w październiku (i zalogować się do city on line tez październiku)

   neme
  • @neme to oznacza warunki o wiele gorsze, niż w zakończonej wczoraj promocji z voucherem na zakupy w Morele.net
   Po co mam na siłę kupować coś za 2000? Chyba jednak bank będzie musiał to przemyśleć ;)

   Łukasz
  • Kup w Castoramie albo Leroy Merlin i oddaj za 3 miesiące :) da się jak sie chce a tam ze zwrotami do pół roku nie ma problemu

   Cezary
 • No owszem trudniejsze do spełnienia, ale nagroda dla mnie osobiście lepsza.
  Osobiście mam złe doświadczenie z tym sklepem na M… Zależało mi na szybkości a ci nie dość, że naliczyli prowizje (wiedziałem o tym ale myślałem że przyspieszy wysyłkę) to jeszcze ponad tydzień księgowali u siebie płatność kk.
  Jak chcesz mieć łatwiejsze warunki to możesz czekać na promocje związane z poleceniem kk. Ale nie jest wcale pewne czy będą kolejne akcje ani jakie nagrody będą (z reguły wtedy wystarcza wydać 1000)
  Jakbyś szukał osoby polecającej to…. tu znajdziesz wielu chętnych.

  neme Odpowiedz
  • @neme ja akurat mam bardzo dobre doświadczenia, jeśli chodzi o zakupy w Morele. Ale nie skorzystałem z tamtej oferty, bo jedyne, czego potrzebuję, to nowy smartfon dla żony, a było bardzo mało modeli spełniających nasze wymagania.
   Na Allegro, wiadomo, większy wybór. Ale warunki nie są do przełknięcia.
   Możesz rozwinąć temat poleceń? Na czym to polega?

   Łukasz
 • #Lukasz
  Zakładam że o tej promocji z telefonem wiesz
  http://livesmarter.pl/smartfon-lg-k8-lte-za-wyrobienie-darmowej-karty-citi-simplicity/?utm_medium=active_offers&utm_campaign=under_post_12013

  o poleceniach były tutaj notki
  http://livesmarter.pl/program-polecen-citibank-300-zl-i-smartfon-lg-k8-lte/
  lub
  http://livesmarter.pl/300-zl-i-tablet-za-polecenie-karty-citibank/

  Jeśli chodzi o szybkie wydanie pięniędzy potrzebne do spełnienia warunków to pamiętaj o np. karcie podarunkowej czy bp supercard gdzie masz srodki ważne dwa lata na wszystko

  neme Odpowiedz
 • polak potrafi xd
  ustawiamy sie z kumplem, on wystawia coś na aukcję, my to niby kupujemy, on oddaje kasę i warunek wydania 2000zł spełniony :)

  Daniel Odpowiedz
  • Można to zrobić znacznie prościej… Do tego nie łamiąc (jeśli się nie mylę) żadnego regulaminu… A kwota idealnie pasuje…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Quijote de la Mancha
   Jak? :)

   Łukasz
  • Nie wiem, czy można o tym tak publicznie, jeszcze spalę metodę… no nic, najwyżej @admin skasuje…

   Chodzi o przekaz bankomatowy w Euronet — czyli bezpłatną i wygodną metodę zamienienia limitu karty kredytowej na gotówkę. Nie daję 100-procentowej gwarancji, że to zadziała, ale potwierdzam, że takie obciążenie jest na Simplicity traktowane jako transakcja bezgotówkowa, wydaje się, że powinna być też zgodna z regulaminem tej promocji.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Quijote de la Mancha
   Dzięki ;)

   Łukasz
  • Z racji załapania się w ostatniej chwili na promocję city z allegro, mam do Ciebie pytanie, Don Quijote de la Mancha , próbowałeś tego patentu z przekazem bankomatowym w Euronet ? Czy rozwiązanie powinno zadziałać? Czy ktoś próbował innego rozwiązania i się powiodło?

   warmaschine
 • Na stronie CitiBanku pojawiła się promocja z CashBackiem 5%?

  Paulina Odpowiedz
 • Kolejny sposób na 400zł dla nowego klienta. Tylko kto jeszcze nie ma lub miał karty City?

  Skylla Odpowiedz
  • Dokładnie znów nie zmienili daty granicznej, bo ja zamknąłem karte u nich oficjalnie 2 stycznia 2014, więc jeszcze nie tym razem

   ggrzes
 • Kolega ma do sprzedania tv i zamiast płacić jemu gotówką mógłby wystawić tv na allegro żebym spełnił warunek 2 tys zł. Pytanie: w jakiej wysokości prowizję będzie musiał kolega zapłacić do allegro od sprzedaży? Nie chcę żeby był stratny a żeby opłacało mi się też.

  Pytający Odpowiedz
 • Do DQdlM no to ciekawy sposób szkoda tylko, że maksymalny limit to 2 tys. w roku i nie wiecej niż 4 tys. na osobę.

  Waldemar Odpowiedz
 • Co to znaczy ‚dokonać kartą transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości 2000 zł’?
  Czy chodzi o płacenie kartą np. w żabce, czy może być np. kupno na allegro/innym serwisie przez internet jakimś przelewem/payu? Czy to jest jakaś różnica?

  Paweł Odpowiedz
 • A jak to jest z tym kuponem Allegro na 400 zł? 400 zl trzeba wydać od razu?
  Czy może jak na Amazonie, że kupuję przedmiot za 20 zł a na koncie kuponowym zostaje mi 380 zl?
  I ciekawe jaka jest ważność takiego kuponu.

  Mateusz Odpowiedz
  • Musisz wydać w jednym zamówieniu – czyli możesz zapłacic za kilka rzeczy ale niestety nie będzie tak, że ew niewykorzystane środki zostaną. Allegro na to nie pozwala :)
   Co do ważności – szczerze mówiąc nie wiem

   Michał
 • Witam

  Ile trzeba mniej więcej czekać na odpowiedź za wypełnieniu formularza o kartę? Wypełniłem formularz na początku zeszłego tygodnia i do dzisiaj żadnej nikt nie dzwonił.

  Musiall Odpowiedz
 • Witam, też czekam już kilka dni na kontakt ze strony banku. Długo czekaliście?

  Ahmed Odpowiedz
 • Witam,
  jak odbywa się spłata zadłużenia karty? Czy jest to przelew na rachunek karty z dowolnego banku?

  kael Odpowiedz
  • Dokładnie tak. Bank podaje numer na który trzeba przelać równowartość zadłużenia i przelewamy jak nam wygodnie :)

   Michał
 • co to za promocja dla obecnych klientów kk citi:
  „do 200 zł zwrotu z limitu lub spoza limitu twojej karty”
  ktoś coś wie ?

  kaj Odpowiedz
 • Czy w przypadku jednoosobowych działalności gospodarczych konieczne są również stałe dochody na poziomie 1200 zł? Trzeba je udokumentować czy wystarczy jedynie wiek właściciela i staż firmy?

  Michał Odpowiedz
 • Mam pytanie, czy promocję na bon można połączyć z promocją na telefon? Muszę wtedy wydać 5k, czy te 2 tysiące będą również brane na poczet tych 3, które trzeba wydać, aby dostać telefon?

  Przemek Odpowiedz
  • Można złożyć wniosek tylko z jednej podstrony promocji która upoważnia do wzięcia udziału tylko w jednej promocji – niestety za dobrze by było :-)

   Michał
 • Czy transakcje ze Sprytnego Billa będą uznane? Będę wdzięczny za rzetelną odpowiedź

  Gość Odpowiedz
 • Po jakim okresie można zrezygnować z karty i konta?

  Francesco Odpowiedz
  • Po 12 miesiącach – tak jak wspomniane w artykule/regulaminie.
   Konta żadnego nie trzeba zakładać (konsultant będzie pewnie proponował podczas kontaktu ale zdecydowanie NIE jest potrzebne)

   Michał
 • Doczytałem, że jeżeli ktoś skorzysta z promocji z bonem na allegro to bank mu nie zwraca 5%cashback, gdyż promocje się nie sumują. Mam przy okazji pytanie, czy do 2k które muszę wydać wliczają się zakupy za paliwo. Mam także wysoka składkę za ubezpieczenie, wiec czy taka płatność będzie się razem liczyła do koszyka ?

  endiq Odpowiedz
  • 1. Tak, można skorzystać z promocji albo z bonem albo ze zwrotem – nie da się z obu
   2. Paliwo jak najbardziej – generalnie każda transakcja kartą
   3. Jeśli składkę ubezpieczenia da się opłacić kartą to jak tak

   Michał
 • Czy za moment zawarcia umowy liczy się dzień podpisania, czy dzień uruchomienia? Pod koniec września podpisałem umowę, dzisiaj otrzymałem informację, że karta została uruchomiona?

  Pozdrawiam

  Ahmed Odpowiedz
 • Witam,
  wypełniłem wniosek, oddzwonili w kilka minut , czekam na kuriera czy nie ma innej drogi niż popisanie dokumentów z kurierem, bardzo mi się spieszy?

  krzysiek1212 Odpowiedz
 • nie mialem jeszcze nigdy karty z citybanku. warto czekac na nagrody typu ipod czy laptop za wiekszy obrot. czy nie ma co liczycc na tekie oferty juz?

  mama Odpowiedz
 • Ile czekaliście na telefon z banku po złożeniu wniosku?

  Paweł Odpowiedz
 • do mnie zadzwonili tego samego dnia

  krysia Odpowiedz
 • A po jakim czasie od podpisania umowy (wizyty kuriera) przyszła Wam karta?

  Klaudia Odpowiedz
 • Złożyłam wniosek kilka dni temu i nadal brak kontaktu ze strony banku. Komuś też się tak zdarzyło?

  Alicja Odpowiedz
  • Alicja, spróbuj jeszcze raz. Przekażę też info do banku – niestety czasem niektórzy czytelnicy zgłaszają takie problemy :/

   Michał
 • Jeśli chodzi o 12 płatności kartą rozumiem, że pierwszymi miesiącem, w którym mamy zrealizować transakcję jest kolejny miesiąc po wydaniu karty? Czyli ten miesiąc, w którym musimy wydać 2 tys?

  Krak Odpowiedz
  • Podłączam się do pytania, nie wynika to bezpośrednio z regulaminu

   Łukasz
  • Raczej próbowałbym już w „zerowym” miesiącu. Aczkolwiek wątpię, żeby Citi za to karał – w końcu karta może nie dojść na czas. Raczej nastawili się na taką opcję.

   Michał
 • ja rownież czekam już tydzień na telefon z banku i nic

  Joanna Odpowiedz
 • Witam. Jeśli jutro podpisze umowę to 2 tys. mam wydać w listopadzie czy poczatek umowy nastepuje dopiero po otrzymaniu karty?

  Pawcio Odpowiedz
 • Doczekałam się – bardzo sprawna rozmowa, wszystko załatwione szybko. `telefon był w piątek po południu a kurier z dokumentami w dziś o 12. Szkoda tylko, że była literówka w adresie („ś” zamiast „s”).

  Alicja Odpowiedz
 • Ponawiam pytanie – po jakim czasie od podpisania umowy (wizyty kuriera) przyszła Wam karta? Bardzo proszę o odpowiedź ;)

  Klaudia Odpowiedz
 • Dla tych, którzy zastanawiają się nad datą ważności vouchera – po kilku telefonach na infolinię udało mi się ustalić, że jest to 180dni. Informacji o tym w regulaminie nadal jednak brak ;)

  S Odpowiedz
  • Dzięki za info, dobrze wiedzieć.

   A po jakim czasie dostałeś ten kupon?
   Po jakim czasie od zaksięgowania transakcji 2000 zł ?

   Mateusz
  • Jeszcze go nie dostałam – dopytywałam na infolinii jeszcze przed złożeniem wniosku.

   S
 • Czy ktoś z Was dostał kartę w formie naklejki, poza kartą kredytową??

  K Odpowiedz
  • Tak, ja dostałem. Z tego co pamiętam, to pani dzwoniąc i wypełniając wniosek zapytała czy chcę taką naklejkę.
   Sama naklejka przyszła osobnym listem ok. 1 tygodnia później po liście z normalną kartą.

   Mateusz
  • Dziękuję za odpowiedź. Ja jestem pewna, że nie zgadzałam się na coś takiego :/

   K
 • witam

  umowe podpsiala, karte otrzymalam, odesłali mi umowę podpisaną a voucher na allegro brak. Kiedy powinnam go otrzymać?

  Joanna Odpowiedz
  • A spełniła Pani warunki promocji? Cytując fragment powyższego wpisu na blogu:

   „Jakie warunki trzeba spełnić po otrzymaniu plastiku aby zgarnąć tytułową premię? W ciągu miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zwarcia umowy należy zalogować się co najmniej 1 raz w serwisie Citibank Online lub za pomocą aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz dokonać kartą transakcje bezgotówkowe o łącznej wartości 2000 zł. Bank wyklucza tu transakcje będące zapłatą za rachunki oraz transakcje zwrócone lub niezaksięgowane.

   Po spełnieniu powyższego warunku bank przekaże nam voucher o wartości 400 zł do wykorzystania w serwisie Allegro najpóźniej do końca drugiego miesiąca po podpisaniu umowy z bankiem. Przykładowo podpisując umowę we wrześniu i spełniając warunki w październiku voucher otrzymamy w listopadzie. Bon zostanie przekazany poprzez wiadomość w serwisie internetowym banku.”

   Sandra
 • Cześć. Czy po złożeniu wniosku na podany adres email przychodzi potwierdzenie jego złożenia? Tydzień temu złożyłem wniosek, maila z potwierdzeniem ani kontaktu z Citi brak …

  Martin Odpowiedz
  • Niestety nie. Opóźnienie niestety wynosi kilka dni – kiedy dokładnie składałeś wniosek? Znajoma składała również w promocji z Allegro w środę wieczór i oddzwonili do niej w sobotę. Jeśli składałeś w czwartek albo piątek, to powinni dzwonić plus minus dzisiaj albo jutro. Jak nie zadzwonią – składaj ponownie.

   Michał
 • Witam, umowę podpisałam we wrześniu, karta aktywowana w październiku, umowa o 2000zl spełniona w październiku, bez zwrotu zakupy. Czyli wszystkie warunki spełnione. A dzisiaj już 29 listopada, a bonu nie dostałam. ????
  Czyż by to było naciąganie? Jednak mam jeszcze nadzieję. Pozdrawiam.

  Iryna Odpowiedz
 • A na ile spokojnie? ))
  Jutro już 1 grudnia. Sam raz- A bonu niestety BRAK.

  Iryna Odpowiedz
 • dzisiaj już 3.12 a mi powiedzieli żeby czekać cierpliwie :) w regulaminie oczywiście mieli czas do ostatniego listopada….

  Daniel Odpowiedz
  • Cześć. Z Twojej wypowiedzi wynika, że dali Ci bon po terminie? Czy pisałeś reklamację w tej sprawie?

   K
 • Czy kupon trzeba wykorzystać za jednym razem (zrobić zakupy za 400 zł) czy można kupować np. 4×100 zł?

  Robert Odpowiedz
 • @warmaschine
  Najbardziej pewnym sposobem jest sprzedanie sobie np. TV na allegro za 2k. Koszt ok. 28 zł.

  Mateusz Odpowiedz
 • i chyba się do tego przymierzę, choć przekaz bankomatowy o którym wspominał Don Quijote de la Mancha kusi i pozwala uniknąć jakichkolwiek opłat ;)

  warmaschine Odpowiedz
 • czy po spełnieniu warunków promocji powinienem ten fakt gdzieś zgłaszać? Czy może wszystko dzieje się „automatycznie” i nie muszę niczego robić tylko czekać na info (w serwisie transakcyjnym banku jak rozumiem) od banku?

  KrzysiekKRK Odpowiedz
 • A ja spełniłem warunki i kupon był , ale jak dzisiaj chciałem z niego skorzystać, to nie mogłem go znależć w zakładce |wiadoości od banku| Co jest??

  Emerald Odpowiedz
 • według regulaminu do końca 2-iego miesiąca następującego po podpisaniu umowy powinienem otrzymać voucher. Jest zrozumiałe, że pozostało jeszcze kilka dobrych dni kwietnia, natomiast powiedzcie mi, kiedy w praktyce otrzymywaliście te kupony?

  warmaschine Odpowiedz
 • może ktoś dostał kupon i chce sprzedać ???

  Mariusz Odpowiedz
 • Posiadam voucher, ale nie zastanawiałem się nad sprzedażą. Mimo wszystko możesz śmiało złożyć ofertę ;)

  warmaschine Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy