Wystartowała kolejna promocja dla nowych i obecnych klientów Toyota Banku. W zamian za założenie lokaty 2,25% możemy uzyskać 50 zł lub 100 zł premii w gotówce. Zasady niemal identyczne, jak do tej pory.

100 zł za założenie Konta Jedynego
Aby skorzystać z promocji należy być nowym lub obecnym klientem Toyota Banku. W pierwszym wypadku chodzi o osoby, które nie posiadały Konta jedynego od dnia 1.01.2016. W drugim – o uczestników jednej z akcji Toyota Banku organizowanych przez Agorę.

100 zł dla nowych klientów

Jeśli spełniamy powyższe warunki jako nowy klient, to do zdobycia mamy 100 zł premii. Wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji, zarejestrujemy swój udział (wymagana jest tylko pierwsza zgoda) i wybierzemy opcję „Nie mam Konta Jedynego w Toyota Bank”.

Toyota Bank: 100 zł premii za założenie Konta Jedynego i lokaty 2.25% - zgody marketingowe

Zostaniemy wtedy przekierowani na wniosek o konto, gdzie (oprócz standardowych danych) będziemy musieli wyrazić zgody na przesyłanie informacji handlowych o ofercie banku oraz przetwarzanie danych w celu marketingu bezpośredniego banku. Dodatkowo wymagane jest wyrażenie zgody na przekazanie danych objętych tajemnicą bankową do organizatora w celu realizacji promocji. Na rejestrację i złożenie wniosku mamy czas do 10.07.

Co dalej? W ciągu kilku dni roboczych skontaktuje się z nami pracownik banku i umówi wizytę kuriera w celu podpisania umowy (nie ma innej opcji). Następnie do 3.08 będziemy musieli uruchomić co najmniej jedną lokatę Plan Depozytowy na 160 dni na kwotę min. 5000 zł z gwarantowanym oprocentowaniem 2,25%. Lokatę będziemy musieli utrzymać przez min. 90 dni (choć bardziej opłaca się wytrzymać do końca i zgarnąć zarobione odsetki).

Aktualizacja: oprocentowanie lokaty od 1.07 spadło do 2%, jednak następnego dnia po jej założeniu zostanie podniesione do 2,25%.

Oprócz powyższych czynności doszedł jeszcze jeden wymóg w porównaniu do poprzednich akcji – rejestracja w Klubie Korzyści (opisywanym kilka tygodni temu). Rejestracja możliwa jest po otrzymaniu zaproszenia, które otrzymamy mailowo po przystąpieniu do powyższej promocji.

50 zł dla obecnych klientów

A jakie warunki musi spełnić obecny klient aby odebrać premię w wysokości 50 zł? Bardzo podobne, przy czym po zarejestrowaniu na stronie promocji należy wybrać opcję „Mam Konto Jedyne w Toyota Bank”. Konieczne wtedy będzie wyrażenie zgody na przekazywanie danych objętych tajemnicą bankową w celu realizacji promocji. Oprócz tego musimy mieć wyrażone odpowiednie zgody marketingowe (można je ustawić przez infolinię).

Co dalej? Do 3.08.2017 musimy zwiększyć saldo posiadanych przez nas depozytów przez założenie co najmniej jednej lokaty Plan Depozytowy na 160 dni (i utrzymanie jej przez co najmniej 90 dni). Dniem porównania salda jest dzień 25.06.2017.

Co to oznacza? Jeśli w dniu 25.06 mieliśmy w Toyota Banku saldo na wszystkich rachunkach i lokatach w kwocie X (np. 10 000 zł) to zakładając lokatę musimy uzyskać saldo X + 5000 (czyli w naszym przykładzie 15 000 zł). Wymagane jest również utrzymanie tego stanu przez co najmniej 30 dni, licząc od dnia założenia lokaty. Przykładowo zakładając lokatę 1.07 musimy utrzymać saldo X + 5000 do końca miesiąca. Warto zwrócić na to uwagę szczególnie wtedy, kiedy kończą nam się jakieś stare lokaty w Toyota Banku – jeśli pieniądze wytransferujemy poza bank w ciągu 30 dni od założenia lokat promocyjnych, to warunek nie będzie spełniony!

Na koniec pozostaje jeszcze zarejestrować się w Klubie Korzyści (o ile nie zrobiliśmy tego wcześniej) i poczekać do listopada. Zarówno nowi, jak i obecni klienci zostaną poinformowani o zgarnięciu premii do 20.11.2017 za pomocą wiadomości e-mail. Premia w wysokości 50 zł (lub 100 zł dla nowego klienta) zostanie wypłacona do 6.12, o ile ciągle będziemy posiadaczem Konta Jedynego.

Uwaga: maksymalna ilość posiadanych Lokata Plan Depozytowy 160 dni to 10 sztuk. Jeśli mamy już 10 lokat, to kolejnej nie założymy.

Ile kosztuje Konto Jedyne?

Gdzie jest haczyk? Głównym problemem powyższej promocji jest fakt, że Konto Jedyne kosztuje 2,49 zł miesięcznie. Opłaty możemy się pozbyć wykonując transakcje kartą na kwotę min. 400 zł miesięcznie. Musimy więc decydować, czy bardziej opłacalne będzie wykonywanie płatności w sklepach czy wliczenie opłaty w koszty – co oznacza, że realnie zarobimy nieco mniej, niż 100 zł. Na szczęście sama karta debetowa jest już bezpłatna.

Promocja jest natomiast mocno polecana obecnym klientom banku – zwłaszcza tym, którzy uzyskali zwolnienie z opłat dzięki poprzedniej promocji. W takim wypadku do zgarnięcia mamy 50 zł premii + odsetki od lokaty 2,25%. Razem wyjdzie znacznie więcej, niż oferuje rynek :)