Ruszyła kolejna świetna promocja Citibanku! Tym razem w zamian za wyrobienie bezpłatnej karty kredytowej Citi Simplicity zgarnąć możemy kartę podarunkową o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka. Trzeba się jednak śpieszyć – promocja trwa tylko do 10.11.2017!

400 zł do Biedronki za kartę kredytową Citibank

Karta podarunkowa Biedronka o wartości 400 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnej głównej karty kredytowej Citibanku od 1.01.2015. Oprócz tego wymagane jest spełnienie minimalnych warunków:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm wiek – minimum 21 lat, działalność gospodarcza min. 2 lat

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że przejdziemy na dedykowaną stronę promocji i zostawimy swoje dane kontaktowe. Mamy na to czas od 10.10 do 10.11.2017 (dalsze warunki mogą być spełnione później). W ciągu maksymalnie kilku dni oddzwoni do nas konsultant banku i przeprowadzi przez dalszy proces. Istotne, aby w trakcie procesu wyrazić zgody na otrzymywanie informacji handlowych oraz na przetwarzanie danych w celach marketingowych (oświadczenie nr 4 i 5 we wniosku).

Co dalej? Po podpisaniu umowy i otrzymaniu karty konieczne będzie spełnienie dwóch prostych warunków. Po pierwsze – zalogowanie się do bankowości internetowej lub mobilnej przynajmniej jeden raz nie później, niż do drugiego miesiąca kalendarzowego po miesiącu podpisania umowy. To raczej formalność, bo w końcu większość operacji wykonujemy przez internet.

Oprócz tego konieczne będzie wykonanie łącznie 10 płatności kartą w sklepach i/lub internecie. Bank dokładnie precyzuje, że 5 pierwszych transakcji powinniśmy zrobić w miesiącu podpisania umowy lub w kolejnym. Następne 5 – w kolejnym. Przykładowo podpisując umowę w październiku powinniśmy wykonać min. 5 transakcji w październiku oraz min. 5 w listopadzie albo min. 5 w listopadzie i min. 5 w grudniu.

I to by było na tyle! Nagroda w postaci karty podarunkowej o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka trafi do nas do końca kolejnego miesiąca (czyli w naszym przykładzie – do końca grudnia lub stycznia). Karta zostanie przekazana w formie 13-cyfrowego elektronicznego vouchera. Znajdziemy ją w wiadomości w systemie bankowości elektronicznej. Voucher będzie ważny do 31.12.2018.

Ile to wszystko kosztuje?

Na koniec kilka słów o tym, jak na promocji zarobić bez ponoszenia jakichkolwiek kosztów. Pomimo tego, że nagroda w promocji jest bardzo wysoka to wcale nie oznacza, że musimy również coś od siebie dokładać (choć po cichu bank na to liczy). Wszystko dlatego, że karta kredytowa Citi Simplicity jest darmowa! Nie zapłacimy bowiem żadnej opłaty miesięcznej ani rocznej za korzystanie z niej. Oczywiście zamiast najzwyklejszej karty możemy wybrać jakąś bardziej prestiżową, ale nie ma to większego sensu (np. za World MasterCard zapłacimy aż 18 zł miesięcznie). Możemy być również namawiani na dodatkowe płatne usługi, ale w zdecydowanej większości lepiej z nich nie korzystać – nie są wymagane.

Ważne też aby pamiętać, że karta kredytowa jest nieco innym produktem, niż zwykła karta płatnicza wydawana do rachunku osobistego. Tutaj bank daje nam do dyspozycji swoje własne pieniądze i zaznacza, że jeśli będziemy z nich (nieumiejętnie) korzystać, to możemy za to zapłacić. Cały patent polega jednak na tym, że używając karty kredytowej z głową wcale nie trzeba nic płacić – wystarczy, że zadłużenie na karcie spłacimy w okresie bezodsetkowym, który zostanie wskazany na comiesięcznym wyciągu. W ten sposób możemy korzystać z pieniędzy banku bez żadnych kosztów. Pisałem o tym zresztą w swoim poradniku na temat mądrego korzystania z kart kredytowych. Całość działa mniej więcej jak telefon na abonament – korzystamy, płacimy w terminie i wszystko jest OK :)

RRSO 10,74%

Skoro wszystko na być za darmo, to dlaczego na umowie mamy wyszczególniony „całkowity koszt kredytu”, a do tego rzeczywistą roczną stopę oprocentowania na poziomie 10,74%? Wszystko przez ustawę o kredycie konsumenckim, która narzuca na bank obowiązek podawania wszystkich kosztów, jakie poniesie klient, na podstawie „reprezentatywnego przykładu”. O co w tym chodzi? Bank zakłada tu, że nie postąpimy zbyt mądrze i skorzystamy z całego przyznanego nam limitu kredytowego (w końcu mamy taką możliwość), a następnie, zamiast spłacić go z głową w terminie bezodsetkowym, będziemy go spłacać na raty – przez rok. W takim przypadku nie będzie nas obowiązywał okres bezodsetkowy, więc zapłacimy odsetki. A gdyby karta była dodatkowo płatna – to i te koszty byłby wliczone w całkowity koszt i RRSO. Dlatego gorąco namawiam do mądrego korzystania z karty kredytowej – wtedy nie będziemy się musieli przejmować kosztami, bo po prostu ich nie będzie.

Podsumowując: brak opłat, proste zasady i voucher o wartości 400 zł do wykorzystania w sklepach Biedronka po spełnieniu prostych warunków. Jeśli tylko jesteś nowym klientem Citibanku (a niestety większość z nas nie jest, bo uczestniczy w innych promocjach tego banku), to warto skorzystać. Po odebraniu bonu z kartą możesz zrobić co chcesz :)

PS. Jeśli wolisz voucher do innego sklepu, to zamiast Biedronki możesz wybrać OleOle, Allegro albo Douglasa. Albo smartfon LG K4 :-)

Kalendarz promocji