Wystartowała kolejna promocja Citibanku z premią za wyrobienie karty kredytowej. Tym razem do zgarnięcia mamy 400 zł do wydania w sklepie mall.pl. Zasady bardzo proste: wystarczy zalogować się do bankowości internetowej banku i wykonać 12 transakcji kartą na dowolną kwotę :)

AKtualizacja (9.02.2017): Pojawiła się druga edycja promocji 400 zł do mall.pl za kartę kredytową Citibank

400 zł dla nowych klientów

400 zł do mall.pl za wyrobienie karty Simplicity
Tradycyjnie aby skorzystać z tego typu oferty należy być nowym klientem banku. Jako nowi klienci rozumiane są tu te osoby, które od stycznia 2014 nie posiadały żadnej karty kredytowej Citibanku (głównej ani dodatkowej). Warto również pamiętać, że karta kredytowa to produkt wydawany przez bank tym osobom, które posiadają odpowiednią zdolność kredytową. Bank więc określa już na starcie, że aby myśleć o uzyskaniu karty należy spełnić minimalne wymagania:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to istotne jest, aby wniosek o kartę kredytową złożyć z dedykowanej podstrony promocji. Po zostawieniu swoich danych bank skontaktuje się z nami i przeprowadzi przez dalszy proces (podpisanie umowy nastąpi za pomocą kuriera, więc nie musimy się nawet ruszać z domu).

A jak zdobyć tytułowy bon na kwotę 400 zł do wykorzystania w serwisie mall.pl? Bardzo prosto! Wystarczy jedynie aktywować kartę i zalogować się do bankowości internetowej lub mobilnej banku w ciągu miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu zawarcia umowy (data będzie widoczna na umowie). Jeśli więc umowę podpiszemy w październiku, to w listopadzie wystarczy się zalogować, a w grudniu odebrać bon w bankowości internetowej. Bank informuje bowiem, że przekaże go do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Czas na złożenie wniosku mamy do końca roku.

Kilka kwestii, które warto wiedzieć: voucher możemy wykorzystać przy okazji pojedynczych zakupów na kwotę minimum 401 zł. Wartość ta nie obejmuje ewentualnych koszt dostawy i innych, dodatkowych kosztów. Oczywiście nie ma problemu, aby w jednym zamówieniu kupić wiele towarów i opłacić je za jednym zamachem. Termin ważności vouchera mija z dniem 31.03.2017.

Haczyki?

Osoby, które do tej pory nie przeglądały naszych prześwietleń oferty Citibanku zastanawiają się gdzie jest haczyk – w końcu nie ma nic za darmo. I rzeczywiście: bank zastrzega w regulaminie, że jeśli nie spełnimy pewnych warunków, to naliczy nam karę w wysokości 200 zł (co i tak sprawi, że teoretycznie będziemy na plusie). Jakie to warunki?

klient zobowiązany jest do dokonywania przez okres 12 miesięcy od daty podpisania umowy o Kartę minimum jedną transakcję miesięcznie przy użyciu Karty.

Bank wymaga od nas przynajmniej jednej transakcji kartą na dowolną kwotę w każdym z pierwszych 12 miesięcy od daty podpisania umowy. Warunek ten jest bardzo prosty do spełnienia, w końcu wystarczy zapłacić w sklepie „za bułki” raz na miesiąc. Bank oczywiście po cichu liczy na to, że podwinie nam się noga i w pewnym miesiącu o transakcji zapomnimy – osobiście polecam więc zapisać sobie przypomnienie w kalendarzu, albo wyrobić prosty nawyk: jeśli płacę za coś taniego w sklepie, to płacę kartą Citibanku. Sam stosuje podobny „patent” np. przy okazji korzystania z konta w Banku Millennium, gdzie m.in. jedna operacja miesięcznie zwalnia mnie z opłaty za konto i kartę.

Simplicity czy World MasterCard?

Na koniec warto dodać, że w promocji Citibanku do wyboru mamy dwie karty. Pierwsza z nich to bezwarunkowo darmowa karta Simplicity. Nie ma tu żadnej opłaty miesięcznej czy rocznej – wystarczy tylko spłacać swoje zadłużenie na czas i nie będzie również żadnych odsetek.

Druga z kart to World MasterCard, za którą możemy zapłacić nawet 18 zł miesięcznie (jeśli nie wydamy 4000 zł!). Teoretycznie karta daje nam punkty za transakcje kartą wymienne na nagrody, ale musielibyśmy zbierać dość długo, aby nam się to opłacało. Osobiście uważam, że opcja z Simplicity jest dużo bardziej korzystna, bo po prostu tańsza.

PS. Pamiętajmy, że oprócz powyższej promocji ze sklepem mall.pl skorzystać możemy z równie atrakcyjnych ofert, gdzie do zgarnięcia mamy:

Kalendarz promocji