Ledwo co zakończyła się poprzednia edycja promocji Citibanku ze smartfonem, a już ruszyła jej kolejna edycja. Od dzisiaj znów do zgarnięcia mamy LG K8 LTE o wartości 549 zł w zamian za wyrobienie darmowej karty kredytowej Simplicity. Co istotne: okres karencji został skrócony, dlatego z oferty mogą również skorzystać dawni klienci banku!

LG K8 LTE za wyrobienie karty kredytowej Simplicity

Ta promocja jest już nieaktualna, jednak wystartowała kolejna jej edycja: do zgarnięcia LG K4 dual sim za wyrobienie bezpłatnej karty Simplicity!

Smartfon nie tylko dla nowych

Aby skorzystać z promocji „Zostań posiadaczem Karty Kredytowej Citibank i odbierz telefon LG K8 LTE” należy być osobą, która od 1 stycznia 2015 nie posiadała żadnej głównej karty kredytowej Citibanku. Oprócz tego ważne jest, aby spełniać minimalne warunki dochodowe przedstawiane przez bank:

wiek – minimum 21 lat, dochód netto – minimum 1200 zł, zatrudnienie w obecnej firmie min. 3 m-ce; dla firm – min. wiek 25 lat, działalność gospodarcza min. 2 lata.

Dlaczego? Bank przyznaje nam w końcu kartę kredytową, dlatego musi mieć pewność, że będziemy w stanie spłacić kartę. Więcej o tym przeczytasz we wpisie dotyczącym funkcjonowania kart kredytowych.

Jeśli spełniamy powyższe warunki, to istotne jest, aby wniosek o kartę złożyć na dedykowanej stronie promocji, najpóźniej 31.03.2017. W ciągu kilku dni po złożeniu wniosku powinien oddzwonić do nas konsultant banku i przeprowadzić przez cały. Podpisanie umowy nastąpi poprzez wizytę kuriera.

Same warunki otrzymania nagrody w postaci smartfonu LG K8 LTE są identyczne, jak ostatnio. Po pierwsze, w ciągu 30 dni kalendarzowych od daty podpisania umowy o kartę musimy zalogować się min. 1 raz do bankowości internetowej Citibank Online lub mobilnej CitiMobile. Nie powinno to sprawić problemów, bo i tak będziemy musieli w ten sposób aktywować kartę kredytową.

Po drugie, w ciągu trzech miesięcy konieczne będzie wydanie kartą kwoty min. 3 000 zł – płacąc w sklepach czy internecie. Istotne jest, że wydawanie zaczynamy od pierwszego miesiąca następującego po miesiącu podpisania umowy. Jeśli więc umowę o kartę podpiszemy np. w styczniu, to od lutego do kwietnia będziemy musieli łącznie wydać 3 000 zł. Średnio daje to 1 000 zł miesięcznie, co dla przeciętnej polskie rodziny nie powinno raczej stanowić problemu.

To w zasadzie tyle! Wszyscy uczestnicy, którzy spełnili warunki zostaną powiadomieni przez bank o zgarnięciu nagrody w ciągu 14 dni od spełnienia warunków poprzez wiadomość w bankowości internetowej. W naszym przykładzie będzie to połowa maja. Smartfon zostanie wysłany w ciągu kolejnych kilku dni kurierem (nie zdziwcie się, jak otrzymanie niezapowiedzianą, dość sporą paczkę ;)).

Nagroda w promocji Citibanku - tablet
Smartfony można zgarniać m.in. tak ;)

Ile kosztuje karta kredytowa Citibanku?

Na koniec warto dodać, że w promocji do wyboru mamy kartę kredytową World MasterCard, PremierMiles oraz Simplicity. Dwa pierwsze plastiki są jednak całkowicie bez sensu, ze względu na wysoką opłatę miesięczną (18 zł) w zamian za możliwość zbierania mało wartościowych punktów. Karta Simplicity to przeciwieństwo: nie oferuje żadnych punktów, ale jest całkowicie darmowa – nie zapłacimy za jej wydanie, ani opłaty miesięcznej. Jeśli więc tylko będziemy spłacać kartę na czas, to nie poniesiemy żadnych dodatkowych opłat. Pamiętajmy tylko, żeby podczas rozmowy z konsultantem nie zgadzać się na dodatkowe, płatne usługi czy zakładanie konta osobistego (nie jest potrzebne).

Dlaczego Citibank rozdaje smartfony za darmo? Odpowiedź jest dość prosta: bank wie, że statystycznie rzecz biorąc części osób podwinie się noga i albo nie spłaci karty na czas, albo uruchomi płatne usługi albo… polubi bank i wróci do niego po więcej – np. kredyt hipoteczny czy pożyczkę gotówkową. Tajemnicą poliszynela jest, że banki płacą kilkaset złotych za pozyskanie nowego klienta – dlaczego więc nie miałyby mu przekazywać tych pieniędzy w formie nagrody? ;)

Kalendarz promocji