Rusza Aion Bank, czyli „bank na abonament”. A w nim m.in. 1,5% na koncie oszczędnościowym – i to bez dodatkowych warunków!

Ostatnie lata bankowości w Polsce to głównie przejęcia i konsolidacje. Liczba podmiotów maleje, a to pośrednio negatywnie przekłada się na nasze portfele. Dlatego takie informacje jak dzisiejsza publikuję z wielką przyjemnością. Rusza bowiem Aion Bank – czyli nowy, pełnoprawny bank, który chce podbić nasz rynek niestandardowym podejściem do klienta. Co dla czytelników bloga przygotował Aion Bank? Co możemy zyskać i czego możemy oczekiwać? Sprawdźmy!

Rusza Aion Bank Polska

Bank jak netflix

Choć Aion Bank powstał w Belgii, to jego pomysłodawcą jest Wojciech Sobieraj – twórca sukcesu znanego nam wszystkim Alior Banku. Nie dziwi więc, że kolejnym krokiem Aion Banku było stworzenie swojego oddziału w Polsce – z polskimi numerami kont IBAN i użytkownikami podlegającymi pod polskie prawo. Gwarancje depozytów do równowartości 100 000 euro mamy natomiast belgijskie i tam też Aion podlega pod nadzór bankowy.

Ale Aion Bank nie jest taki sam, jak pozostałe polskie banki. Po pierwsze: jest całkowicie cyfrowy. Nie ma tradycyjnych oddziałów i „okienek” z możliwością wpłaty i wypłaty gotówki. Wszystko odbywa się tu zdalnie, a konto zakładamy przez aplikację mobilną – jak w wielu fintechach. Nie jest wymagane zaznaczanie dodatkowych zgód marketingowych.

Aion Bank - wymagane zgody
Wymagana jest akceptacja regulaminu oraz tabeli opłat

Ale jeszcze ciekawszy jest sposób działania Aion Banku. Jak bank sam twierdzi: odwraca zasady tradycyjnej bankowości, pełnej limitów i warunków. Tu, w ramach jednej stałej opłaty, możemy korzystać bez limitu z opcji wbudowanych w konto. Nie ma więc ciągłego zastanawiania się czy spełniliśmy jakieś warunki w celu zwolnienia z danej opłaty, ani czy dana operacja (np. płatność zagraniczna) spowoduje naliczenie dodatkowych prowizji. Wszystko mamy w cenie, ale… to nie znaczy, że od razu musimy za coś płacić – najniższy plan Light jest bowiem i tak darmowy.

Co w nim otrzymujemy? Bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta, nielimitowaną wymianę walut po kursie międzybankowym, darmowe przelewy krajowe i zagraniczne (!), konta w PLN, EUR, USD, GBP i CHF oraz wirtualną kartę debetową – czyli do zakupów w internecie lub przez Apple Pay / Google Pay. Wypłaty z bankomatów na całym świecie mamy również za darmo, ale powyżej 900 zł miesięcznie zapłacimy 2% prowizji. Generalnie jest to alternatywa do fintechów, ale od początku pod postacią banku – z krwi i kości.

Co ultraciekawe dla czytelników LiveSmarter: konto w Aion Bank można (bezprowizyjnie) ładować kartą z innego banku! Już choćby to daje nam świetny powód do założenia rachunku :)

Co dostajemy w wyższych planach? Plan Smart pozwala nam dodatkowo na dostęp do platformy globalnych inwestycji, która powstała na bazie ETFmatic, którego Aion Bank przejął parę miesięcy temu. Platforma ta ma nam pomóc w łatwy, szybki i darmowy sposób inwestować w ETFy czy akcje z całego świata – a to było do tej pory w Polsce dość trudne i drogie. W ramach jednej opłaty miesięcznej mamy wliczone wszystkie koszty zakupu czy sprzedaży danego planu inwestycyjnego, opartego na najtańszych na rynku ETFach. Kto korzysta z polskich biur maklerskich (do zakupów zagranicznych) ten wie, że to game-changer.

Oprócz tego zyskujemy również monitoring wycieku danych w sieci – czyli monitoring internetu 24/7, który powiadomi nas o wycieku haseł, adresów czy danych dokumentów lub kart w sieci. Płatne plany to również darmowa karta fizyczna do konta oraz brak limitu wypłaty z bankomatów.

A co daje najwyższy plan, czyli All-Inclusive? Dodatkowo zyskujemy dostęp do Aion Ubezpieczenia Samochodowe, czyli najtańszych polis samochodowych (ponoć w cenach niedostępnych nigdzie indziej) czy Aion Rachunki, dzięki którym zyskamy wsparcie w wyszukaniu najlepszych/najtańszych dostawców mediów. Ciekawie zapowiada się też Aion Zakupy Online, który przez miesiąc monitoruje zakupione przez nas produkty i zwraca różnicę (!) w przypadku obniżenia ceny produktu. Zobaczymy, jak będzie to funkcjonować w rzeczywistości.

Do 1,5% na koncie oszczędnościowym bez haczyków!

Ale zanim napiszę ile to wszystko kosztuje koniecznie trzeba rzucić okiem na… ofertę oszczędnościową Aion Banku – bo to tu robi się bardzo ciekawie. Podczas gdy większość banków w Polsce oferuje nam jakieś 0,5% w skali roku z dodatkowymi warunkami – Aion pozwala na założenie konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 1% (i 0,5% dla środków w EUR) – i to w darmowym pakiecie Light. Co ważne: nie ma tu żadnych haczyków, kwot maksymalnych, płatnych przelewów i innych warunków. Wpłacamy kiedy chcemy, wypłacamy kiedy chcemy i pieniądze zarabiają 1% w skali roku. A jeśli mamy oszczędności w euro, to i tu możemy skorzystać z ponadprzeciętnej stawki 0,5%.

A co z wyższymi pakietami? W planie Smart oprocentowanie skacze do 1,25% (0,75% dla konta w EUR), a w planie All-Inclusive – aż do 1,5% (1% dla EUR). Oznacza to, że zyskujemy zdecydowanie najwyższe oprocentowanie na rynku. Ile za nie musimy zapłacić? Wszystko zdradza poniższa tabelka:

Zestawienie planów Aion Bank

Patrząc stricte przez pryzmat oszczędności (i pomijając chwilowo pozostałe benefity) z płatnych planów warto będzie skorzystać od poziomu około 148 118 zł. Różnica w oprocentowaniu (0.25% lub 0.5%) powinna bowiem pokryć opłatę za plan. Próg opłacalności między planem Light a Smart wynosi więc:

0.0025*0.81*n = 12*29.99
n = 12*29.99/(0.0025*0.81) = 177718.52 zł

Natomiast między planem Light a All-Inclusive:

0.005*0.81*n = 12*49.99
n = 12*49.99/(0.005*0.81) = 148118.52 zł

Warto więc zauważyć, że pomimo wyższej opłaty za plan All-Inclusive opłaca się on bardziej – bo już od wspomnianych 148 tys. zł.

Z kodem promocyjnym jeszcze taniej!

Ale to nie wszystko! Aion Bank przygotował specjalną ofertę startową dla czytelników bloga. Korzystając z kodów promocyjnych możemy zgarnąć:

 • 2 miesiące za darmo w planie Smart/All-Inclusive z kodem LIVEFREE
 • 6 miesięcy za 50% wartości planu Smart/All-Inclusive z kodem LIVESMARTER50

Oba kody dają też darmową kartę fizyczną w najniższym planie Light (opłata za kartę zostanie po prostu zwrócona po jej zamówieniu).

Z którego kodu skorzystać? Jeśli zamierzamy jedynie przetestować Aion Bank, to najlepszy wydaje się kod LIVEFREE dający 2 miesiące za darmo. Jeśli natomiast wiemy, że nasze oszczędności wylądują tam na dłużej, to w całym rozrachunku bardziej opłacalny będzie kod LIVESMARTER50 pozwalający na 6 miesięcy za pół ceny – wtedy de facto próg opłacalności oszczędności spada o połowę, do okolic 74 000 zł.

O czym warto jeszcze wiedzieć? W chwili obecnej oferta z podwyższonym oprocentowaniem oficjalnie obowiązuje do końca roku, jednak Aion Bank chce mocno powalczyć o klientów w Polsce – dlatego nie zdziwię się, jeśli zostanie przedłużona. Jeśli natomiast chodzi o możliwość migrowania między planami – na koniec danego miesięcznego okresu rozliczeniowego.

Aplikację Aion Bank możecie pobrać pod tym adresem. Kody należy wpisać w miejscu kodu polecającego – znajduje się na końcu ekranu z wyborem planu:

Aion Bank - kod polecający Aion Bank - kod polecający Aion Bank - kod polecający
Dodawanie kodu polecającego w Aion Bank

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak dodać debetówkę Getinu, bo nie wiem gdzie wpisać 8 cyfrowe getinowskie hasło z SMS-a dopuszczajace aionowi pobranie 1 euro?

  xxxyyyzzz Odpowiedz
 • Dostalem odsetki, mimo, iż pierwsza wplata była 6.

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
  • Chyba w FAQ był przecież napisane że odsetki są w miesięcznicę otwarcia konta.. otwarłem 5.08 i odsetki pojawiły się 04.09 o 23:47 i – o dziwo – w poprawnej wysokości :)

   Antek
  • Errata: w FAQ piszą głupoty. W warunkach prowadzenia KO wyslanych na maila jest informacja o kapitalizacji 30 dniowej i tak się stało. Data otwarcia: 05.08 + 30 dni = 04.09 i wtedy naliczyli odsetki. Następne powinny być więc 04.10… zobaczymy ;)

   Antek
 • Ja również dostałem odsetki, wielki plus dla Aiona, że nie stosuje w weekendy podwyższonych spreadów na walutach, widać inny kantują w tym temacie, rachunek nadaje się spekulacji na fx, chociaż brakuje zleceń oczekujących czy powiadomień o kursach.

  Mario252 Odpowiedz
 • Dziś otworzyłem konto z kodem LIVEFREE, wybrałem najwyższy plan. Od kiedy są liczone te 2 darmowe miesiące i kiedy najlepiej zmienić plan na darmowy żeby uniknąć opłaty?

  marsid Odpowiedz
 • Czy ktoś z Was próbował już zmienić plan w Aion, żeby przejść na light przy najbliższym cyklu rozliczeniowym w październiku? Nieciekawie to wygląda. Chciałem dziś zmienić plan z all inclusive na light, tak żeby przejść na light od 5 października. W momencie kliknięcia na „wybieram plan light” dostałem komunikat że nie mogę go zmienić bo posiadam produkty niedostępne w planie light, a konkretnie konta oszczędnościowe bez limitu środków. O co chodzi? To jakieś oszustwo Aion banku żeby ludzie nie mogli zmieniać planu? Bo przecież zarówno w opcji light jak i all inclusive są konta oszczędnościowe tylko różnią się oprocentowaniem. Ja mam oszczędnościowe w PLN i w EURO.

  Paweł Odpowiedz
  • Witam.
   Ja jeszcze nie probowałem zmienić planu ale chyba pierwsze należy wycofać wszystkie środki z konta osczędnościowego , następnie zamknąć konto oszczędnosciowe i inne produkty z planu all. Dopiero wtedy zmienić plan , i po zmianie planu otworzyć konto oszczędnosiowe na nowo.

   miron
  • Przy próbie zmiany mam info, że najpierw muszę zamknąć konto oszczędnościowe i otworzyć nowe w planie lajt, przy okazji próbowałem pierwszy raz zapłacić kartą w pl i nie przechodzi w terminalu, ktoś miał podobnie?

   Dzikus
  • Karty jeszcze nie używałem , może pierwsze trzeba ją aktywować – nadać pin w aplikacji banku . I ja mam pytanie . Skąd masz info o terminie zmiany planu ? i jaki jest termin? przypuszcałem ,że wystarczy 1 dzień.

   miron
  • Jakiś czas temu pisałem do nich na czacie i otrzymałem info, że jeśli plan chciałbym zmienić po 2 miesiącach (od 5 października) to w apce muszę go zmienić dowolnego dnia od 6 września do 4 października. Ale jeśli faktycznie trzeba konta zamykać najpierw to dziwne. Powinny być te same konta tylko oprocentowanie powinno się zmienić od 5 października. Tak na zdrowy rozum. No nic, napiszę do nich, lepiej u źródła się dowiedzieć jak to ugryźć.

   Paweł
  • Żeby się nie okazało, że to zamknięcie (niezbędne do zmiany planu) konta oszczędnościowego jest z miesięcznym okresem wypowiedzenia :/

   keram7m
  • Właśnie pisałem z nimi na czacie. Najpierw trzeba zamknąć konta oszczędnościowe (w PLN i euro), one się zamykają od razu bez żadnego wypowiedzenia. I tego samego dnia można zmienić już plan ale light się staje aktywny dopiero od nowego cyklu. Dlatego pomiędzy dniem zamknięcia kont i zmiany planu all inclusive na light a pierwszym dniem nowego cyklu kiedy light staje się aktywny nie można de facto korzystać z żadnego konta oszczędnościowego bo jedno jest zamknięte a to nowe z planu light jeszcze nie aktywne. Dlatego lepiej zmieniać plan 1-2 dni przed końcem cyklu.

   Paweł
  • OK, czyli zakłądając na początku sierpnia z kodem LIVEFREE 29 września (na wszelki wypadek) zamykamy ko, a do 30 zmieniamy plan.

   Ale… „one [ko] się zamykają od razu bez żadnego wypowiedzenia” — a w „Warunkach” piszą „Okres wypowiedzenia przez Klienta: jeden miesiąc”…

   Don Quijote de la Mancha
  • OK, przetestowałem to: założyłem drugie konto oszczędnościowe, wlałem tam trochę kaski, wybrałem zamknięcie, wtedy pojawiła mi się lista rachunków, na które mają zostać przelane środki — i już, zamknięte konto zniknęło, pieniądze od razu wpadły na wybrany rachunek.

   Nie wiem tylko jak z odsetkami, ciekawe, czy przy jakichś naliczonych, a jeszcze nie wypłaconych, też się od razu zamknie? Może od razu zostaną wypłacone? („Warunki” mówią o „ostatnim dniu okresu wypowiedzenia”.) Gdyby były wypłacane od razu, to byłby to trick na przyspieszenie wypłaty odsetek…

   Don Quijote de la Mancha
  • Też mnie to nurtuje, zwłaszcza że czasem jeden konsultant mówi jedno a inny co innego. Pani ma czacie bez wahania stwierdziła że od razu się zamyka. Pewnie wyjdzie w praniu, ale jeśli tysiące ludzie miałoby teraz zapłacić 50zl mimo że chcieliby zmienić plan przed upływem 2 miesięcy promocyjnych to bardzo nadwerężyłoby reputację tego banku.

   Paweł
  • Z innego podobnego bloga:
   Można jeszcze inaczej 🙂
   1. Wypłacić pieniądze z konta oszczednościowego.
   2. Zlikwidowac konto oszczednosciowe – jest taka mozliwosc w aplikacji (nalezne odsetki pojawiaja sie natychmiast na koncie glownym).
   3. Zalozyc nowe konto oszcednosciowe i wplacic pieniadze.
   Czyli jak chcesz – odsetki mozesz wyplacac sobie nawet po paru dniach… 🙂
   Nie wiem tylko jak to bedzie dzialac na dluzsza mete i czy kwoty sie zgadzaja – nie przeliczalem 🙂

   sentio
  • Ha, to dopiero feature!
   Konto oszczędnościowe z odsetkami na żądanie 😉

   Don Quijote de la Mancha
 • Dwa szybkie pytania odnośnie Aion (jedno bardziej ogólne) mam:
  1. Zasilenie konta za pomocą KK. Dla mBank – nie zostanie nic pobrane dodatkowo/naliczone odsetki jak za przelew z karty? ZTCP, to nie należy tego robić tego z KK Citi…
  2. Jak sprawdzić MCC takiej operacji (gdzieś mignął mi komentarz Don Quijote de la Mancha z kodem dla Aion) – kiedyś znakomicie było widać kody w dawnym Eurobanku, a dziś gdzie to sprawdzacie?

  pzdrwm
  luc

  luc Odpowiedz
  • Już tylko Alior został do sprawdzania MCC. Ewentualnie czasem w curve pytałem supportu, ale ostatnio nie odpowiedzieli mi na takie pytanie.

   ls5
  • 1. Tak, Citi trzeba unikać, choć próby użycia innych mogą się skończyć niepowodzeniem (np. Millennium Alfa & Impresja — szkoda, bo tam dawali wielkie limity, no i moneyback). Może się też pojawić problem z zablokowaniem karty po uznaniu doładowań za podejrzane transakcje https://livesmarter.pl/rusza-aion-bank-polska/comment-page-2/#comment-383244 .
   U Samcika ktoś pisał o potraktowaniu doładowania kartą jako przelewu z karty w przypadku Inteligo, to mi się wydaje mało wiarygodne, bo przecież z kk PKO BP nie-Inteligo nie ma problemu (oprócz tej blokady https://livesmarter.pl/rusza-aion-bank-polska/comment-page-2/#comment-383222 ). Czyli najlepiej, o ile w danym banku to jest możliwe, ustawić limit transakcji gotówkowych na zero (tylko Citi ma trzeci rodzaj, „szczególne”, zresztą akurat w Citi chyba i tak się limitów ustawiać nie da).

   2. Alior pokazuje, tam też ja zobaczyłem to 6012.

   Don Quijote de la Mancha
  • 1. Dzięki za wyczerpujące info. Stary KIS ładnie opróżniony, teraz czas na mBank.
   Najwyżej będzie z przygodami, jak w załączonych komentarzach ;-)

   2. No nic, trzeba zamówić debetówkę w Aliorze, którym „oberwałem” po zmigrowaniu z TMUB

   Zauważyłem, że Curve ma czasem w zwyczaju zmieniać MCC dla niektórych transakcji. Tak się naciąłem na brak zwrotu na karcie crypto.com podpiętej do MC Curve dla zakupu na amazon.pl. Dla płatności bezpośrednio Visą CRO – 3% zwrotu przyszło bez problemu

   pzdrwm
   luc

   luc
  • Co to jest KIS? Wiem, że to nie jest istotne, ale irytuje mnie, że nie mogę tego skrótu rozszyfrować. 😉

   Ja z limitów kart przerzuciłem do ko Aion 55 kzł, od takiej kwoty nawet na 1%–1,25% trochę odsetek się uzbiera. 😎
   Szkoda, że nie działa z tym Alfa, tam mam limit 63 kzł…

   A tego CRO jeszcze nie badałem, najwyraźniej trzeba się zainteresować. Jako kolekcjoner zapytam, jak tam z kartą fizyczną, da się za darmo otrzymać? (Coś tam piszą, że się da, ale są pewnie jakieś ale, pewnie trzeba kupić CRO?)

   Don Quijote de la Mancha
  • Masz jakąś KK z Santander Consumer? Jeśli tak, można ją spłacić/nadpłacić blikiem z Alfy. A karta SCB z Aionem się dobrze dogaduje.

   ls5
  • Aha, no tak, nawet przy kk SCB z niewielkim limitem można by na raty doładowywać i spłacać z kk Millennium; no ale nie mam. Z takich mam Twisto, ale to z Aion nie działa… Można oczywiście tradycyjnie z innymi przyjaciółmi kombinować, ale to więcej roboty, różne limity oznaczają niewielki zysk, a do tego przyjaciel może się obrazić; w Aion właśnie fajna jest prostota tego rozwiązania: myk-myk z kk na ko i już…

   Don Quijote de la Mancha
  • A z tym limitem 20 kzł/mc to na szczęście był fejk njus 😀
   https://livesmarter.pl/rusza-aion-bank-polska/comment-page-2/#comment-383297

   Don Quijote de la Mancha
  • Załadowałem Aiona z kk BNP i SCB mam nadzieję że się nie natne na jakieś prowizje. Choć już widzę ze BNP bedzie jakas oplata za przewalutowanie tych 1 euro aktywacyjnych :x

   marsid
  • Ooo chyba jednak nie bo już Aion zwrócił kase i zniknęło to z historii, szybciutko xD

   marsid
  • Tak, jeśli jest tylko blokada, to w ogóle do przewalutowywania nie dochodzi. To jest właśnie ważne w pobierających kaucję wypożyczalniach, np. samochodów, niekiedy się ponoć zdarza, że zamiast zrobić blokadę normalnie ściągają płatność, a potem robią zwrot, co w przypadku innej waluty wiąże się ze stratą na przewalutowaniu i to podwójnym.

   Do tego Aion szybko ściąga tę blokadę, fajnie, bo czasem się zdarza, że takie testowe transakcje po prostu wiszą czekając na rozliczenia transakcji, aż wygasną, a Aion chyba zaraz po aktywacji ściąga.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don moja Alfa współpracuje dobrze z Aion-em

   abc
  • Zasilenie debetówką PKO BP pokazuje się jako Przelew z karty.

   em
  • Tak samo spłata AllegroPay.

   Angulo
  • Czy ktoś robił zasilenie kredytówką PKO BP i może potwierdzić jak została potraktowana taka transakcja?

   em
  • @em bezgotówkowa (na wszelki wypadek limity na gotówkę mam na 0), ale „niebezpieczna” :).
   Aktualnie to historia, bo od kilku dni aion się obraził.

   ls5
  • co to znaczy, że się aion obraził?

   Kulson
 • Sorry – w sumie użyłem starej nazwy – KIS to dziś Visa Getin, ale wyglądało to tak: https://prnews.pl/wp-content/uploads/2017/04/keepit04.jpg

  No u mnie główny limit (~72k marnuje się w Citi), a że w ramach porządków pozamykałem w mBanku co się dało, to małe pole manewru jest na zabawę z Aionem

  Co do CRO, to zapisałem się tam, jak jeszcze to zwało się MCO i długo leżało odłogiem, bo kart w Europie nie wydawali przez dobre 2 lata. Żeby dostać najtańszą metalową kartę ze zwrotem 2% trzeba kupić CRO za 350€ i odłożyć na 180 dni. Z kolei darmowa karta daje zwrot 1%, ale jest z plastiku, więc nawet nie rozważałem ;-)
  Drobna uwaga – karta jest kartą prepaid, którą trzeba doładowywać sprzedając kryptowalutę bądź zasilając za pomocą € (jeśli jesteś rezydentem Polski), więc jak nie zarabiasz w €, to trochę słaby biznes – ludzie sobie radzą doładowując via Revolut (można doładować przelewem albo za pomocą innej karty bez prowizji). Płatności przeliczane są po kursie Visy. Więcej szczegółów o benefitach tutaj – https://crypto.com/eea/cards
  Gdybyś miał szczegółowe pytania, to wal na priv

  luc Odpowiedz
 • Tak z ciekawości, czy Aion pobrał od Was już opłatę za sierpień? U mnie widnieje data startu pakietu 05.08.2021, a naliczenie następnej opłaty subskrypcyjnej 04.10.2021. Uprzedzając pytania – wybrałem opcję obniżenia ceny pakietu o 50% na 6 miesięcy.

  Dzbanusz Odpowiedz
  • nie pobral, mam to samo z tym samym wyborem 50% na 6 miesiecy, pierwsza oplata 24.99 04.10.2021, to w sumie mily i nieoczekiwany prezent

   Marcin Chrzanowski
 • 10 tys. klientów w Polsce i 500 mln zł depozytów podał Aion

  Kajko Odpowiedz
  • Szkoda, że nie podali, ile klienci wyciągnęli z kart kredytowych innych banków. 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • Wystarczająco… Pieniądze lubią ciszę.

   ls5
  • Pieniądze? Pparęnaście zł odsetek z ryzykiem, że bank się zorientuje że to przelew z karty? Normalnie biznes życia ;)

   Skylla
  • Tylko 50 kzł na pięćdziesiąt kilka dni na 1,25% to ponad 70 zł odsetek netto.
   Ponad 70 to nie „paręnaście”, głupolku.

   Don Quijote de la Mancha
  • Niektorzy nazywaja to tez zleceniem zaplaty. Nie, nie jest to przelew. Jest to platnosc karta za towary i usługi na rzecz instytucji finansowej. Od przelewu rozni sie tym ze masz chargeback. Aion ma dodatkowy zarobek z tych platnosci karta bo za ten „przelew” placi mu jeszcze bank wydajacy karte :)

   aaaa
  • na pewno? a to nie Aion ponosi koszt, tak jak sklepy ponoszą koszt za płatności kartą u nich?
   a ewentualny zarobek ma bank wydający kartę?

   keram7m
  • @keram7m, tak, intercharge idzie z Aion do wydawcy karty.
   Inne opłaty idą z Aion m.in. do Visa/Mastercard i acquirera (Aion sam sobie tych transakcji kartowych nie obsługuje).

   Don Quijote de la Mancha
  • @keram7m masz racje
   wiec jednak bank wydajacy karte bedzie zadowolony

   aaaa
  • Będzie zadowolony z interchange, ale w przypadku kart kredytowych nie będzie zadowolony z udzielania nieoprocentowanego kredytu na dużą kwotę. Bank wolałby, by klient te np. 50 kzł wziął w formie jakiegoś drogiego kredytu konsumenckiego…

   Don Quijote de la Mancha
  • bank wie ze na 99,99% Klient by na to nie poszedl wiec cieszy sie z malego ale pewnego zarobku

   aaaa
  • Różni są klienci. 😉

   My byśmy na to nie poszli, ale zapewniam Cię, że jest dużo ludzi biorących drogie kredyty gotówkowe. Jeśli ktoś taki ma kartę kredytową, a chce się zadłużyć na coś, za co kartą zapłacić nie można (samochód?), to takie wyciągnięcie gotówki z kredytówki będzie jednak tańsze, niż wzięcie kredytu, nawet przy niespłaceniu całości w okresie bezodsetkowym, szczególnie jeśli to jest stara karta z oprocentowaniem 2%.

   Don Quijote de la Mancha
  • a posiada ktoś jeszcze KK z taki starym oprocentowaniem? ;)

   abc
  • @abc ja posiadam, w Alior i w Citi. Wiadomo, ta druga nie nadaje się do takich rzeczy, o jakich jest mowa

   lolekanabolek
  • A ja mam TMUB, Millennium (tylko w Impresji podpisałem aneks dla grosików moneybacku) i BZ WBK (bezwarunkowo bezpłatna dawna Gold z limitem 30 kzł, który właśnie w trzech operacjach wrzuciłem do Aion). SImplicity też mam, jakoś tak trzymam, bo jest bezwarunkowo datrmowa, zmniejszyłem tylko limit, no ale czas zamknąć, po co mi ona…

   Don Quijote de la Mancha
  • city nie pozwoli zamknac tej karty :)

   aaaa
  • No ciekawe, bo dosłownie od lat leży nieużywana (w 2020 zrobiłem jedną płatność, w 2021 żadnej), dam znać!

   Don Quijote de la Mancha
  • ciekaw jestem czy odrzucisz darmowa stowke :)

   aaaa
  • A mi się udało zamknąć, bo nie odebrałem telefonu :)

   R jak Rakieta
  • @Don Quijote de la Mancha,@aaaa z citi jest stówka 2 razy w roku, z ich karty nie powinno się Zrezygnować, ale rezygnować należy 2 razy w roku :).

   ls5
  • No zobaczymy, ror mi jednak zamknęli zgodnie z dyspozycją bez żadnej oferty…

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale to samo z Millennium… Może banki jednak bardziej cenią klientów z kk, nawet takimi 2%?
   Zamykanie kk w Mill to przecież standardowa rzecz, a o wypowiedziany ror Prestige nikt się nie odzywa…

   Don Quijote de la Mancha
  • W jakiej formie jest ta stówka?

   Zet
  • @Zet 10% od max 100 zł. Jest na to 2-3 miesiące, do 15 dnia kolejnego miesiąca po dacie końcowej spełnienia warunków zasilają rachunek kk.

   @DonQ – ja ostatnio podchodzę bezpieczniej do tematu. Wcale nie rezygnuje z kk Citi, tylko pytam czy jest przygotowana dla mnie oferta Cashback. 2x w roku jest :). Nie bardzo chcę rezygnować, bo mam bezwarunkowo darmową i nie simplicity tylko premiermiles.

   ls5
  • „Wcale nie rezygnuje z kk Citi, tylko pytam czy jest przygotowana dla mnie oferta Cashback” — dobre! 😆
   Ja jestem osobą skromną i nieśmiałą, a jednak przy zamykaniu kk Millennium trochę ewoluowałem, na początku trudno mi było o coś żebrać, teraz już na pytanie, czy coś by mogło wpłynąć na zmianę mojej decyzji (o wypowiedzeniu karty) gładko odpowiadam: może jakiś moneyback?

   Don Quijote de la Mancha
  • @ls5 Dzięki, działa.

   Zet
  • @ls5 Dzięki za tipa, bo citkowa platyna leży odłogiem, bezużyteczna w Aionie :D

   luc
  • Mi odpisali, że nie ma dla mnie takiej oferty :/

   Arek88
  • Wysyłaliście zwykłą wiadomość czy rezygnację z karty?

   Arek88
  • zadzwoniłem

   Zet
 • @Skylla – niekoniecznie o odsetki chodzi. Mam KK z dobrym ubezpieczeniem podróżnym. Jest DOŚĆ droga. Chyba że się zapewni odpowiedni roczny obrót.

  ls5 Odpowiedz
 • Kody promocyjne są jeszcze aktualne?

  Michał Odpowiedz
 • Z którego konta pobierają opłatę ze wyższe plany ? U mnie nie pobrana…wszystko trzymam na oszczędnosciowym

  Barti Odpowiedz
 • Czy na etapie zakładania konta można zrezygnować z płatnej wysyłki karty debetowej? Czy po prostu wziąć plan wyższy i po przesłaniu karty zmienić na najniższy plan?

  JJ2010 Odpowiedz
  • Z kodem karta jest z wysyłką za darmo. Ja też nie używam fizycznej, ale jak dają… :)

   Michał
 • Karta powinna być za darmo z kodem livesmarter. Mozna zrezygnować z karty przy zakładaniu konta . Ale jak komuś nie potrzebna to po co sprawdzać czy bedzie napewno darmowa . Mi akurat może się przydać więc wziełem w promocji.

  miron Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy