Rusza Aion Bank, czyli „bank na abonament”. A w nim m.in. 1,5% na koncie oszczędnościowym – i to bez dodatkowych warunków!

Ostatnie lata bankowości w Polsce to głównie przejęcia i konsolidacje. Liczba podmiotów maleje, a to pośrednio negatywnie przekłada się na nasze portfele. Dlatego takie informacje jak dzisiejsza publikuję z wielką przyjemnością. Rusza bowiem Aion Bank – czyli nowy, pełnoprawny bank, który chce podbić nasz rynek niestandardowym podejściem do klienta. Co dla czytelników bloga przygotował Aion Bank? Co możemy zyskać i czego możemy oczekiwać? Sprawdźmy!

Rusza Aion Bank Polska

Bank jak netflix

Choć Aion Bank powstał w Belgii, to jego pomysłodawcą jest Wojciech Sobieraj – twórca sukcesu znanego nam wszystkim Alior Banku. Nie dziwi więc, że kolejnym krokiem Aion Banku było stworzenie swojego oddziału w Polsce – z polskimi numerami kont IBAN i użytkownikami podlegającymi pod polskie prawo. Gwarancje depozytów do równowartości 100 000 euro mamy natomiast belgijskie i tam też Aion podlega pod nadzór bankowy.

Ale Aion Bank nie jest taki sam, jak pozostałe polskie banki. Po pierwsze: jest całkowicie cyfrowy. Nie ma tradycyjnych oddziałów i „okienek” z możliwością wpłaty i wypłaty gotówki. Wszystko odbywa się tu zdalnie, a konto zakładamy przez aplikację mobilną – jak w wielu fintechach. Nie jest wymagane zaznaczanie dodatkowych zgód marketingowych.

Aion Bank - wymagane zgody
Wymagana jest akceptacja regulaminu oraz tabeli opłat

Ale jeszcze ciekawszy jest sposób działania Aion Banku. Jak bank sam twierdzi: odwraca zasady tradycyjnej bankowości, pełnej limitów i warunków. Tu, w ramach jednej stałej opłaty, możemy korzystać bez limitu z opcji wbudowanych w konto. Nie ma więc ciągłego zastanawiania się czy spełniliśmy jakieś warunki w celu zwolnienia z danej opłaty, ani czy dana operacja (np. płatność zagraniczna) spowoduje naliczenie dodatkowych prowizji. Wszystko mamy w cenie, ale… to nie znaczy, że od razu musimy za coś płacić – najniższy plan Light jest bowiem i tak darmowy.

Co w nim otrzymujemy? Bezwarunkowo darmowe prowadzenie konta, nielimitowaną wymianę walut po kursie międzybankowym, darmowe przelewy krajowe i zagraniczne (!), konta w PLN, EUR, USD, GBP i CHF oraz wirtualną kartę debetową – czyli do zakupów w internecie lub przez Apple Pay / Google Pay. Wypłaty z bankomatów na całym świecie mamy również za darmo, ale powyżej 900 zł miesięcznie zapłacimy 2% prowizji. Generalnie jest to alternatywa do fintechów, ale od początku pod postacią banku – z krwi i kości.

Co ultraciekawe dla czytelników LiveSmarter: konto w Aion Bank można (bezprowizyjnie) ładować kartą z innego banku! Już choćby to daje nam świetny powód do założenia rachunku :)

Co dostajemy w wyższych planach? Plan Smart pozwala nam dodatkowo na dostęp do platformy globalnych inwestycji, która powstała na bazie ETFmatic, którego Aion Bank przejął parę miesięcy temu. Platforma ta ma nam pomóc w łatwy, szybki i darmowy sposób inwestować w ETFy czy akcje z całego świata – a to było do tej pory w Polsce dość trudne i drogie. W ramach jednej opłaty miesięcznej mamy wliczone wszystkie koszty zakupu czy sprzedaży danego planu inwestycyjnego, opartego na najtańszych na rynku ETFach. Kto korzysta z polskich biur maklerskich (do zakupów zagranicznych) ten wie, że to game-changer.

Oprócz tego zyskujemy również monitoring wycieku danych w sieci – czyli monitoring internetu 24/7, który powiadomi nas o wycieku haseł, adresów czy danych dokumentów lub kart w sieci. Płatne plany to również darmowa karta fizyczna do konta oraz brak limitu wypłaty z bankomatów.

A co daje najwyższy plan, czyli All-Inclusive? Dodatkowo zyskujemy dostęp do Aion Ubezpieczenia Samochodowe, czyli najtańszych polis samochodowych (ponoć w cenach niedostępnych nigdzie indziej) czy Aion Rachunki, dzięki którym zyskamy wsparcie w wyszukaniu najlepszych/najtańszych dostawców mediów. Ciekawie zapowiada się też Aion Zakupy Online, który przez miesiąc monitoruje zakupione przez nas produkty i zwraca różnicę (!) w przypadku obniżenia ceny produktu. Zobaczymy, jak będzie to funkcjonować w rzeczywistości.

Do 1,5% na koncie oszczędnościowym bez haczyków!

Ale zanim napiszę ile to wszystko kosztuje koniecznie trzeba rzucić okiem na… ofertę oszczędnościową Aion Banku – bo to tu robi się bardzo ciekawie. Podczas gdy większość banków w Polsce oferuje nam jakieś 0,5% w skali roku z dodatkowymi warunkami – Aion pozwala na założenie konta oszczędnościowego z oprocentowaniem 1% (i 0,5% dla środków w EUR) – i to w darmowym pakiecie Light. Co ważne: nie ma tu żadnych haczyków, kwot maksymalnych, płatnych przelewów i innych warunków. Wpłacamy kiedy chcemy, wypłacamy kiedy chcemy i pieniądze zarabiają 1% w skali roku. A jeśli mamy oszczędności w euro, to i tu możemy skorzystać z ponadprzeciętnej stawki 0,5%.

A co z wyższymi pakietami? W planie Smart oprocentowanie skacze do 1,25% (0,75% dla konta w EUR), a w planie All-Inclusive – aż do 1,5% (1% dla EUR). Oznacza to, że zyskujemy zdecydowanie najwyższe oprocentowanie na rynku. Ile za nie musimy zapłacić? Wszystko zdradza poniższa tabelka:

Zestawienie planów Aion Bank

Patrząc stricte przez pryzmat oszczędności (i pomijając chwilowo pozostałe benefity) z płatnych planów warto będzie skorzystać od poziomu około 148 118 zł. Różnica w oprocentowaniu (0.25% lub 0.5%) powinna bowiem pokryć opłatę za plan. Próg opłacalności między planem Light a Smart wynosi więc:

0.0025*0.81*n = 12*29.99
n = 12*29.99/(0.0025*0.81) = 177718.52 zł

Natomiast między planem Light a All-Inclusive:

0.005*0.81*n = 12*49.99
n = 12*49.99/(0.005*0.81) = 148118.52 zł

Warto więc zauważyć, że pomimo wyższej opłaty za plan All-Inclusive opłaca się on bardziej – bo już od wspomnianych 148 tys. zł.

Z kodem promocyjnym jeszcze taniej!

Ale to nie wszystko! Aion Bank przygotował specjalną ofertę startową dla czytelników bloga. Korzystając z kodów promocyjnych możemy zgarnąć:

 • 2 miesiące za darmo w planie Smart/All-Inclusive z kodem LIVEFREE
 • 6 miesięcy za 50% wartości planu Smart/All-Inclusive z kodem LIVESMARTER50

Oba kody dają też darmową kartę fizyczną w najniższym planie Light (opłata za kartę zostanie po prostu zwrócona po jej zamówieniu).
Od 14.10.2021 osoby otwierające konto w planie Light otrzymują 30 zł premii zamiast darmowej karty fizycznej :)

Z którego kodu skorzystać? Jeśli zamierzamy jedynie przetestować Aion Bank, to najlepszy wydaje się kod LIVEFREE dający 2 miesiące za darmo. Jeśli natomiast wiemy, że nasze oszczędności wylądują tam na dłużej, to w całym rozrachunku bardziej opłacalny będzie kod LIVESMARTER50 pozwalający na 6 miesięcy za pół ceny – wtedy de facto próg opłacalności oszczędności spada o połowę, do okolic 74 000 zł.

Aktualizacja (5.04): Aion zaprzestał promowania swojego konta w powyższej formie. W związku z tym kody przestały działać.

O czym warto jeszcze wiedzieć? W chwili obecnej oferta z podwyższonym oprocentowaniem oficjalnie obowiązuje do końca roku, jednak Aion Bank chce mocno powalczyć o klientów w Polsce – dlatego nie zdziwię się, jeśli zostanie przedłużona. Jeśli natomiast chodzi o możliwość migrowania między planami – na koniec danego miesięcznego okresu rozliczeniowego.

Aplikację Aion Bank możecie pobrać pod tym adresem. Kody należy wpisać w miejscu kodu polecającego – znajduje się na końcu ekranu z wyborem planu:

Aion Bank - kod polecający Aion Bank - kod polecający Aion Bank - kod polecający
Dodawanie kodu polecającego w Aion Bank

Nie przegap!

Komentarze

 • sadze ze trzeba do tego podejsc ze stoickim spokojem jak
  Don Kichot z La Mancha :)
  to tylko mozliwosc trzymania czesci lub calosci wolnych zlotowek/euro w jakis przyzwoitych /lub/ mniej nieprzyzwoitych na te chwile warunkach, nic wiecej
  nie sadze, zeby obawy o utrate srodkow do kwoty gwarantowanej byly uzasadnione, czy jakis mail doszedl czy nie, nie sadze by to robilo roznice, przygotowuja ten biznes od roku ponad, to po prostu mozliwosc, ktorym pewnie niektorym sie moze przyda nic ponad to :) i zapewniam, ze to prywatna opinia, wylacznie wlasna :)

  Marcin Chrzanowski Odpowiedz
 • Rozmowa z Aion bankim w sprawie umowy. Co o tym sądzicie? https://ibb.co/DgpgPfg

  Jarry Odpowiedz
  • że piszą z klientami przez automatyczny translator? ;P

   paolo
  • Wygląda na rozmowę z botem. Była taka piosenka pewnego szweda pt.: „Boten Anna”.
   Tutaj jest „Boten Paulina”…

   Agusia
  • O JA PIEDROLĘ…

   Kulson
  • Kabaret.
   Do mnie chociaż napisali składnie.

   Pytanie:

   Szanowni Państwo. Otworzyłem u Was konto, jednak nie otrzymałem umowy o prowadzenie konta. Dokumentu z moim imieniem , nazwiskiem, numerem pesel, numerem rechunku. Czy otrzymam taki dokument?

   Odpowiedź:

   Dzień dobry! Nazywam się Damian i będę Panu dzisiaj asystować.
   Nie wysyłamy takiej umowy mailowo. Rachunek otwieramy na podstawie umowy, którą podpisał Pan wirtualnie podczas rejestracji klikając na przycisk „Podpisz umowę”. Na podstawie tej umowy, otwieramy rachunek płatniczy w przypadku którego nie ma wymogu wysłania umowy. Jednocześnie pragniemy zapewnić, że sposób identyfikacji klienta i zawarcia umowy spełnia wszelkie wymogi prawne i standardy bezpieczeństwa.

   Zet
  • „Trwały nośnik jest pojęciem prawnym, wprowadzonym przez Unię Europejską w 2017, wymagającym, aby instytucje finansowe przekazywały swoim klientom dokumenty z wykorzystaniem trwałego nośnika informacji, który gwarantuje niezmienność zapisów i dostęp do nich także po zakończeniu współpracy klienta z daną instytucją.”

   ptok

 • „Umowa podpisuję się w trakcie zakładania konto w aplikacji. Po zapoznaniu się z regulaminem i cennikiem jest możliwość podpisania umowy.
  Nie wysyłamy umowy z danymi klienta na email.
  W wypadku dodatkowych pytań, zapraszamy do ponownego kontaktu.

  Z wyrazami szacunku,

  Marta z zespołu banku Aion

  ptok Odpowiedz
 • I tak najlepsze jest to: „Niestety nie wysyłamy naszych tapet” :D ;D

  Agusia Odpowiedz
 • Czy to ma sensu przy sporadycznych zakupach i sprzedażach akcji zagranicznych spółek? Aktualnie korzystam z Revolut ale trochę już bolą prowizje…

  TomeG2kc Odpowiedz
  • Masz XTB za darmo większość. Albo teraz interactive brokers. Średnio za zakup wyjdą grosze rzędu 3 pln za transakcji. Niecały dolar za zamówienie.

   Dominik
  • Dzięki, nie próbowałem. Czy rozliczenia z pitowe będą u nich łatwiejsze, wybacz tak proste pytanie…

   TomeG2kc
  • Xtb wysyła PIT

   G
  • DzienX, jakieś porady odnośnie ukrytych kosztów? Tak tylko pytam z głupia-frant…

   TomeG2kc
  • Niespodzianki tak z grubsza ;)

   PIT będzie ale nie ma tam wszystkiego. np. nie będzie dywidend zagranicznych nawet jak spółka jest notowana na GPW.

   Przewalutowanie jest 0,5% -> przez Paypala podpiąć Revoluta i problem znika.

   Jakaś opłata jest za brak aktywności, jak nic nie będziesz robić chyba przez rok. Mnie nie dotyczy to nie wiem, ale coś takiego jest w cenniku.

   Za wypłatę USD -> dużo osób narzeka na prowizję 27 USD jak masz poza Bank Pekao S.A bankiem z żubrem rachunek w USD. Niby to błąd i wyjaśniają ale sprawdz przed wypłatą USD czy rozwiązali problem.

   Dominik
  • Żaden błąd, opłata dotyczy przelewów SWIFT. Może być, ale nie musi.

   Tm
  • W cenniku informacji nie ma o tym ! Wiele osób jest tym zaskoczonych. Samo XTB nie wie czemu jest pobierane teraz a kiedyś nie było.

   Dominik
  • Przecież w PIT nigdy nie ma dywidend, podatek jest pobierany od razu od spółek polskich, natomiast od zagranicznych jest bardziej skomplikowana procedura, a należny podatek należy zapłacić samodzielnie.

   abc
  • Bo to nie XTB pobiera opłatę, tylko bank pośredniczący, no ludzie litości. Dlaczego mieliby to w cenniku umieszczać.

   Tm
  • Przy wysyłaniu USD nigdy nie dochodzi kwota, którą wysyłałeś.

   Angulo
  • dochodzi jak masz z żubrem konto w USD wtedy jedynie da się wypłacić USD bez prowizji. Wtedy jest w tym samym banku więc się da. I na to zwracam uwagę…

   Dominik
 • Przelał ktoś tutaj jaką większą kasę? Narazie poszło kilkaset zł ale mam opory by wpakować tam więcej…

  marcin33 Odpowiedz
  • Ja już zerwałem obligacje na dosyć duża wartość z zamiarem wpłaty. Ale po ostatnich komentarzach o braku umowy wstrzymuję się do rozwiązania. Bez umowy nie wpłacę tam większej sumy.

   Grzegorz
  • Przelałem dzisiaj 50 tyś chociaż też miałem opory. Dla pewności pobieram wyciągi i potwierdzenie przelewu.

   Jarry
  • Jak w takich wynalazkach załatwia się różne niejasności typu „czy Pan to rzeczywiście Pan” lub gdy aplikacja z jakichś względów odetnie nam dostęp do konta, bo coś jej się nie spodoba? Normalnie pojechałbym do oddziału bankowego, aby się uwiarygodnić, a tutaj co się robi? Pozostaje wymiana tapet z botem na czacie?

   pytanie
  • Siedziba w Polsce:
   ul. Dobra 40, 00-344 Warszawa,Skrzynka głosowa:+48 225 234 654

   Jarry
  • w tej siedzibie i tak nic nie załatwisz. możesz obejrzeć tapetę na recepcji.

   Kulson
 • W Belgii za otwarcie konta płacili 100 euro nominalnie, realnie zarabiałeś na tym 80 euro. Nie widzę powodu otwierać rachunku u nich za darmo.

  Mariusz11 Odpowiedz
  • w pełni się zgadzam, pisałem o tym wyżej w przydługim komentarzu… powinna być premia na start wzorem innych krajów…

   abc
 • Admin a jak jest liczony okres po użyciu kodów ? Czy jeśli otworzyłem konto dzisiaj to dwa darmowe m-ce są liczone od dzisiaj? Czy może sierpień , wrzesień i październik są darmowe ?

  Quantum Odpowiedz
 • raczej do końca września , czyli ostatniego a najlepiej dzień przed zamknąć -wypowiedzieć wszystkie bonusy z konta All , np konta oszczędnosciowe itd. czyli wycofać środki na ROR. Zmienić na Light bezpłatny i dopiero po zmianie otwierać np. konta oszczędnościowe itd.

  miron Odpowiedz
 • Ja tak zrozumiałem ,że należy pozamykać wszystkie bonusowe opcje z konta All do końca września ( 2 miesiące free) i dopiero zmieniać na konto Light.

  miron Odpowiedz
  • Wydaje mi się że nie masz racji, z regulaminu:
   „V.A.3.2.Opłata subskrypcyjna (członkowska)
   Opłata subskrypcyjna (członkowska) jest opłatą miesięczną za korzystanie z jednego z dostępnych Członkostw. Opłaty za Członkostwo będą pobierane “z dołu” (na
   koniec każdego okresu rozliczeniowego), dzień przed końcem każdego miesięcznego okresu (D-1). Początkiem okresu rozliczeniowego jest dzień zawarcia stosunku umownego pomiędzy Tobą a Bankiem w zakresie danego Członkostwa.”
   A więc np. 2 miesiące promocyjne liczone są od podpisania umowy.

   keram7m
 • @admin: Dlaczego opłacalność któregokolwiek planu wyliczasz każdorazowo dla okresu 12 miesięcy, jeśli oferta podwyższonego oprocentowania jest gwarantowana tylko do końca roku, czyli 3,5 miesiąca? Co będzie w 2022 r., tego nie wie nikt… Chyba że czegoś nie rozumiem…

  tof Odpowiedz
  • Ale przecież, nie ważne za ile miesięcy (byle pełnych) liczysz, kwota opłacalności ta sama, tak po prostu łatwiej obliczyć. Przy nie pełnych miesiącach kwota opłacalności będzie większa. I do końca roku zostało 4,5 miesiąca.

   keram7m
  • @keram7m: tak, chodziło mi o 4,5 mies. Mea culpa. Proporcjonalnie może rzeczywiście łatwiej operować kosztami rocznymi, jednak zastanawiałem się, czy warunki w wyższych planach będą gwarantowane przez dłuższy czas.

   tof
 • Jeszcze warto wspomnieć o tym, że darmowe ETF-y można bez problemu kupić bez prowizji w polskim XTB i mieć wystawiane wszystkie dokumenty podatkowe (a Aion może co najwyżej wysłać darmową tapetkę, bo nawet umowy bankowej mailem nie wysyłają). Poza tym, jeśli ktoś chce ETF-y za darmo, to od lat jest dostępna oferta De Giro. Marketing Aion Banku niestety mija się z prawdą, delikatnie rzecz biorąc, wymyślając przewagę tam, gdzie jej nie ma.

  tof Odpowiedz
 • Czy ktoś może wylistować jaki bank oprócz Citi ma w cenniku opłatę za zasilenie kartą kredytową? Santander? BNP Paribas?

  Dzikus Odpowiedz
 • @Dzikus
  SN nie pozwala, w BNP- spoko.

  Beata2 Odpowiedz
  • Alior i KK rozumiem ok? Bez prowizji? Czy ZEN można doładować KK Alior też bez prowizji?

   Grzegorz
  • Testował ktoś kk Impresja Millennium ?

   rychu75
  • Samej impresji nie mam ale inna karta Millennium działa bez problemu i bez prowizji, więc podejrzewam, że każda inna też będzie działać tak samo.

   yossarian
 • Niestety apka nie działa na zrootowanych telefonach (odrzuca wniosek)

  Moryc Odpowiedz
 • Jak wygląda sytuacja w przypadku wymiany walut? Jeśli będę chciał kupić EUR, to rzeczywiście kupię je po kursie średnim (nic wyżej, nic mniej), takim jaki jest na stooq?

  Bartass89 Odpowiedz
  • Kurs międzybankowy. Możesz sprawdzić kursy kupna i sprzedaży w aplikacji. Dzisiaj sprawdzałem PLN/EUR i spread wychodził 0.024%.

   Bolesław
 • Próbny przelew dotarł bardzo szybko, rano zlecenie, a pieniądze zameldowały się na koncie parę minut po 10.00, o czym zostałam powiadomiona poprzez aplikację.

  Agusia Odpowiedz
 • mnie trochę niepokoi sposób logowania do konta, bo wystarczy podać trochę danych, które w sumie nie tak trudno uzyskać, żeby się zalogować. 2 razy próbowałem „odzyskiwać” konto i w sumie potrzebne jest tylko znajomość numeru telefonu + dostęp do tego telefonu, żeby odebrać sms (atak duplikatu karty sim tu zadziała), adresu e-mail, na który była rejestracja (ale nie trzeba mieć dostępu do skrzynki), miasta i daty urodzenia, PESEL i numer dokumentu tożsamości podawanego przy rejestracji.
  Nie trzeba znać hasła (bo się nie ustawia) ani nic, co można wymyślić specjalnie dla tego konta (no chyba, że ktoś poda specjalnie osobny e-mail tylko do tego)

  bojan Odpowiedz
  • klonowanie karty sim wymaga zwykle fizycznego dostepu do tej karty/telefonu, to w praktyce prawdopodobnie jest dosc trudne do zrealizowania dla przypadkowego celu (od razu mowie, ze nigdy tego nie probowalem wykonac :) ), niemniej nie twierdze, ze to jest niewykonalne, w kazdym razie nie ma jak sadze idealnych zabezpieczen czy to oparte wylacznie o warstwe aplikacyjna, czy (o zgrozo) mail, lub operatora gsm, jak ktos bedzie wystarczajaco zdeterminowany to prawdopodobnie zawsze znajdzie sposob na ich ominiecie, co nie zmienia faktu, ze gdzies pieniadze trzeba trzymac :) coz poradzic :)

   Marcin Chrzanowski
  • Jeśli mówisz o klonowaniu karty SIM, to tak, wymaga fizycznego dostępu, ale ja mówię o duplikacie. Tzn. wyłudzeniu od operatora sieci wydania duplikatu czyjejś karty SIM. Jakiś czas temu Niebezpiecznik to testował i na tamten moment było to zaskakująco proste, na pewno w t-mobile. Co więcej – operatorzy uważają, że aktualne procedury wydawania duplikatów kart SIM są wystarczające i chyba nie za bardzo mają zamiar coś poprawiać

   bojan
  • acha o takim duplikacie mowisz :) ok rozumiem, no coz to akurat problem nie tylko tego banku jak sadze :) milej soboty :)

   Marcin Chrzanowski
 • Jeszcze mam jedną kwestię, chyba już ostatnią. Szukam w sieci tego funduszu gwarancyjnego w Belgii. http://www.protectionfund.be/fr/mod_adherents.html Tutaj nie ma aiona, gdyż aktualizacja z 2017 r. Tego Fonds de Garantie pour les services publics / Het Garantiefonds nie mogę znaleźć. Czy moglibyście pomóc? Na razie wychodzi, że jedyną informacją o gwarancjach jest tekst na stronie banku. Przykładowo nasz BFG ma listę banków (aktualną), którą można sobie sprawdzić.

  Agusia Odpowiedz
 • Czy widzicie w swoich panelach konta informacje o tym, że biegnie okres promocyjny? U mnie widać status, że rozpocząłem 8.08 pakiet za 49,99

  matebe Odpowiedz
  • Ja wyraziłem zgody na wszelki wypadek. Zamykam konto All platne 50 zł 29/09 . Zamykam rachunek oszczędnościowy PLN itd. 29/09 . Zmieniam plan na bezpłatny 29/09 .Tak na wszelki wypadek, bo nie chcę się się zdziwić opłatą 50 zł. Może jestem przesadnie bardzo ostrożny ale to nowy Bank i ja z dużą kasą nie wystartowałem wiec 50 zł opłaty zje zysk.

   miron
  • Tak widzę w panelu opłatę 50 zł.

   miron
 • Nie rozumiem skąd takie wysokie zainteresowanie. Nie proponują nic co gdzie indziej jest za darmo. Aż tylu alimenciarzy i dłużników?

  Angulo Odpowiedz
  • Gdzie indziej jest za darmo ale trzeba byc Nowym Klientem i na lepszych warunkach mozesz dac max 40k na 2-3 miesiace. A co dalej i co zrobic z reszta kasy? Az tylu jest tu ludzi ktorzy maja oszczednosci.

   aaaa
  • ciekawa interpretacja :) ale duzo w niej racji akurat :)
   to dylemat, z ktorym kiedys pewnie kazdy bedzie sie musial zmierzyc, od przybytku glowa nie boli ale gdzie go trzymac to juz glowa puchnie :)
   dlatego czasami warto rozmawiac/czytac/rozwazac :)

   Marcin Chrzanowski
  • Za te marne 1,5% to nie opłaca się nawet tego konta zakładać. Nie lepiej zainwestować w USDC czy USDT i trzymać na sensownym procencie?

   Angulo
  • Zalezy o jakich kwotach mowimy. 1,5% z konta zaladowanego pod korek to spora sumka z gwarancjami. Sensowny procent po upadku krypto to 0 procent i brak kapitalu.

   aaaa
 • Rozumiem, że wyrażenie zgody opcjonalnych w trakcie zawierania umowy nie jest obowiązkowe do skorzystania z promocyjnych warunków?

  Grzegorz Odpowiedz
 • W szczegółach subskrybcji pojawiła się informacja o 24,99 za najwyższy pakiet. Wcześniej wisiało 50 zł.

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
  • Dzięki za informacje. U mnie też jest już 24,99 a konto założyłem wczoraj

   Grzegorz
  • Wybraliście promocje 50 proc ceny na pół roku? U mnie przy wyborze promo 2 miesiące za 0 wyświetla cenę 49,99

   Dzikus
  • Tak, pół roku za pół ceny.

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Co to sa i przede wszystkim gdzie sa te „szczegoly subskrypcji”? Zalozylem konto z pakietem „all inclusive” dodalem kod na pol roku za 50% i w profilu mowiacym o pakiecie jak byk stoi 49.99pln. Nie tam powinno byc 24.99? Szukalem w apce tych szczegolow subskrypcji i nic nie ma… spdawdzaliscie to w przegladarce? Macie jasno zaznaczone do kiedy te 24.99 beda obowiazywac? To jest automatycznie pobierana z konta czy trzeba wplacac te kwote kazdorazowo… jest podany jakis numer do wplat. I jak sie ma promocja 50% na pol roku do miesiaca za darmo dla pakietu all. Czy to sie laczy… czy wyklucza?

   Marcel
 • Orientujecie się jak to w końcu jest z terminem zmiany planu z all inclusive na light, żeby uniknąć opłat po 2 miesiącach? Może Michał @admin masz jakieś potwierdzone info u źródła? Pytam, bo konto założyłem 5 sierpnia. Pytałem konsultanta Aion ma czacie to mówił, że musiałbym zmienić plan max 4 września, bo jest 30dniowy okres przejściowy. I wtedy się plan zmieni 4 października, czyli dzień przed teoretycznym naliczeniem opłat. Po kilku dniach o to samo zapytałem innego konsultanta i tam… zupełnie inna odpowiedź. Tamten mówił, że wystarczy zmienić plan dowolnego dnia między 6 września a 4 października i plan się zmieni od 5 października. To jak to w końcu jest? Każdy mówi co innego, a jednak wolałbym uniknąć opłaty. Nie chciałbym też zmieniać planu 4 września, bo się jeszcze okaże, że się zmieni od 5 września, a nie od 5 października…

  Paweł Odpowiedz
 • @Paweł
  Kombinują. Dostałam po raz 2-gi e-meila, aby założyć konto. Odpisałam im, że w Belgii za założenie konta bank dawał 100 euro. Odpisali mi, że to prawda, ale na polskim rynku taka premia nie jest przewidziana. Sic!

  Beata2 Odpowiedz
  • Jak ludzie przestaną się jarać wyższym oprocentowaniem na słowo honoru, to premia jednak będzie przewidziana… ja postawiłem na czekanie…

   abc
 • Dostaliście już plastikową kartę? Ja zamawiałem 6 sierpnia i ciągle nie mam, nie wiem, czy to mój listonosz ma urlop, czy coś pokręciłem przy zamawianiu (nie widzę żadnej informacji typu „karta została wysłana”), czy może to u nich normalne…

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Mam dokładnie to samo – przewidywany termin dostawy wyświetlał się jako 13.08, a dodatkowo było puste pole na numer wysyłki. Teraz w aplikacji śladu po tych informacjach nie ma, po karcie z resztą też.

   Dzbanusz
  • Zamówiłem dostawę ekspresową i przyszła kurierem po kilku dniach od zamówienia.

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Dzięki za odpowiedzi!

   Don Quijote de la Mancha
  • Zamówiłem expresem w niedzielę a kurier byl we wtorek rano 😀

   paolo
  • A to dostawa ekspresowa była bezpłatna, że tak ją braliście?

   Don Quijote de la Mancha
  • A czy o kartę fizyczna wnioskowaliście od razu przy zakładaniu konta? Bo widzę, że mam wirtualna a żeby mieć fizyczną to muszę złożyć wniosek dopiero. Jak to było u Was?

   Grzegorz
  • Z tego co pamiętam, to w wyższych pakietach była darmowa. Ja zamówiłem zwykłą, bo i tak byłem na urlopie… (być może to był mój błąd). O kartę wnioskowałem dopiero po otwarciu konta.

   Dzbanusz
  • Z tego co pamiętam, to w wyższych pakietach była darmowa. Ja zamówiłem zwykłą, bo i tak byłem na urlopie… (być może to był mój błąd). O kartę wnioskowałem dopiero po otwarciu konta.

   Dzbanusz
  • Dostawa kurierem w wyższych planach w trybie ekspress za free, w środku przesyłki kurierskiej koperta przygotowana do wysyłki zwykłej z dopiskiem deutsche post w miejscu znaczka, natomaist kurierem wysyłana z PL

   Dzikus
  • Z ciekawości poszedłem sprawdzić skrzynkę na listy – karta dotarła dziś. Zamówiona w aplikacji 5go sierpnia, a wg. koperty nadana 11go…

   Dzbanusz
  • Z ciekawości poszedłem sprawdzić skrzynkę na listy – karta dotarła dziś. Zamówiona w aplikacji 5go sierpnia, a wg. koperty nadana 11go…

   Dzbanusz
  • Dzięki, też właśnie poszedłem sprawdzić skrzynkę na listy i karta już była, zamówiona 6, wg koperty nadana 11.

   Don Quijote de la Mancha
  • Fajna, trochę w stylu Twisto, kolor oczojebny, że aż boli, projekt graficzny prosty (wręcz zerowy), ale miejscowy lakier sprawia, że coś się dzieje.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja zamówiłem 6 sierpnia i 13 listonosz przyniósł.

   yossarian
  • @Don Quijote de la Mancha – kartę zamawiałem od razu podczas zakładania konta, konto mam w opcji za free i dostawa express też była za free, zwrot opłaty za kartę był po 4-5 dniach

   paolo
 • Czy udało Wam się dodać kartę Curve do Aion Banku? Przychodzi mi SMS, a poznien że płatność się nie powiodła na 1 euro. Czy muszę mieć środki na koncie Curve?

  Grzegorz Odpowiedz
  • Jeśli już to musisz mieć środki na koncie w Aion.

   Jacek_K
  • Wybrałem inną kartę w Curve i przeszło. Z kartą Millenium Impresja się nie udało. Oraz uwaga przy odrzuceniu pojawiła się informacja o opłacie 7 groszy od tej wartości 1 euro. Więc możliwe że przy doładowaniu konta kartą Impresja pojawi się dodatkowa opłata

   Grzegorz
  • Jeśli chcesz doładować Aiona Curvem kartą kredytową, to musisz w C. włączyć płatności „Curve Fronted” i będzie Cię to kosztować 1,5%. Ta druga karta, którą udało ci się podłączyć, zapewne jest debetowa ;)

   Kulson
  • @Kuslon masz 100% racji. Weryfikacja Curve z podpięta KK nie przeszła. Dopiero podpięcie debetówki umożliwiło weryfikację. Więc wszystko się rozchodzi o Curve Fronted. Dzięki wielkie. Zastanawiam się jak potraktuje doładowanie KK Millennium. Próbował ktoś już może? Pobierana jest prowizja jak przy wypłacie gotówkowej? Z Alior KK na razie nic nie wzięli nie wiadomo jak będzie przy wyciągu czy nie pojawi się jakaś opłata za przelew z konta KK…

   Grzegorz
  • Ciekawe z tym Millennium. Platinum i WWF przeszły gładko, ale Alfa i Impresja nie wchodzą…

   Don Quijote de la Mancha
  • Złota z Millennium też przechodzi bez problemu i bez prowizji

   yossarian
 • zastanawia mnie i trochę budzi niepokój, że po doładowaniu konta kredytówką z PKO BP w historii Aion pojawia się identyczna transakcja ale odrzucona z dopiskiem „sprawdź poprawność kodu 3D secure”

  paolo Odpowiedz
  • A miałeś odrzucona transakcje? Ja wpadłem w limit dzienny, który nie może być wyższy od limitu kredytowego :)

   Dzikus
  • no właśnie że nie mam żadnych limitów. Robię sobie zasilenie na 500zł i wszystko ładnie przechodzi, kasa wpłaywa, karta jest obciążana a po kilku min w apce Aion pojawia się w historii odrzucona próba identycznego obciążenia z podanym dopiskiem o weryfikacji poprawności kodu 3D

   paolo
  • Jeszcze zwracaj uwagę czy po potwierdzeniu 3D secure jeśli potwierdzasz w IKO czy wracasz do aplikacji AIona, żeby po potwierdzeniu odświeżył się u nich wynik transakcji, bez tego nie dochodzi do platnosci po stronie Aiona, raz udało mi się to wygenerować ale wtedy nie dochodzi do platnosci

   Dzikus
 • Są jakieś ograniczenia ilości przelewów z konta oszczędnościowego na normlane ? Chodzi mi o darmowy plan.

  Bart Odpowiedz
 • Dzwonili do Was z Aion Banku jako do osób, które zapisały się na listę oczekujących a nie założyły jeszcze konta?

  Zyberiusz Odpowiedz
 • „Oznacza to, że za nadzorowanie działalności banku wirtualnego działającego w Polsce w ramach „jednego paszportu europejskiego”, ale na belgijskiej licencji, odpowiedzialny będzie organ nadzoru finansowego właściwy dla tego kraju.”
  https://forsal.pl/biznes/bankowosc/artykuly/8229530,uknf-zaleca-duza-ostroznosc-korzystanie-z-uslug-bankow-wirtualnych.html

  Awosz Odpowiedz
  • Aion Bank S.A. Spółka Akcyjna Oddział w Polsce z siedzibą w Warszawie, pod adresem: ul. Dobra 40, 00-344 Warszawa, wpisany do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego, pod numerem KRS: 0000807333, REGON: 384549659, NIP 1080023480 to nie jest „wirtualny bank” działający na podstawie nie „jednego paszportu europejskiego”, a polski oddział banku zagranicznego działający na podstawie art. 40a ustawy Prawo bankowe (Dz. U. z 2020 r. poz. 1896) za zgodą Komisji Nadzoru Finansowego.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dobrym porównaniem jest Revolut, który prowadzi już działalność bankową (a nie tylko fintechową), oferuje polskojęzyczne usługi klientom w Polsce — ale właśnie nie ma polskiego oddziału (którego działalność bezpośrednio nadzozrowałaby KNF, łącznie z zatwierdzaniem dyrektora oddziału).

   A jak chodzi o wirtualność, to jest to zupełnie inna sprawa, kiedyś np. był bank Smart (obecnie Nest) — zupełnie wirtualny, bez fizycznych placówek, ale będący bankiem zarejestrowanym w Polsce (a nie, jak np. Santander, polskim oddziałem).

   Don Quijote de la Mancha
 • To jeszcze dwa słowa odnośnie umowy nazwijmy ją spersonalizowanej. Nie odpuszczałem, pisałem im że moim zdaniem jako strona umowy mam prawo taką umowę dostać. (Przy okazji napisałem też pytanie do rzecznika finansowego czy oni aby nie łamią prawa, ale tu na odpowiedź to sobie pewnie poczekam kilka miesięcy). W końcu aion mi odpisał, że szykują dla mnie umowę. To było 17go. Do tej pory jej nie dostałem, czekam. Z kolei Szafrański u siebie na blogu napisał że od 18go wszyscy co zakładają konto dostają spersonalizowaną umowę. Wychodzi na to że ktoś tam w tym banku poszedł jednak po rozum do głowy. Jest tu ktoś kto zakładał konto po 18-tym?

  Zet Odpowiedz
  • Zakładałem po 18, ale umowy spersonalizowanej nie dostałem. Jedynie ściągnąłem podczas zakładania konta ogólną umowę bez moich danych

   Grzegorz
  • 19. – mam umowę ramową z moimi danymi adresowymi, umowy konta z numerem nie mam.

   ls5
 • Jest jakiś limit zasilania kartą? Odrzuciło mi transakcję

  karampuk Odpowiedz
  • Jednorazowo 10k. Wczoraj załadowałem 10k z Santandera, 10k z PKO BP, a następne 10k z pkobp odrzuciło. Miałem limit dzienny 15k,wiec miało prawo. Ale dostałem też smsa o podejrzanej transakcji. Spróbwalem jeszcze raz po podniesieniu limitu. Też odrzuciło.
   Zablokowali mi kartę i IKO jako narzędzie autoryzacyjne.
   Do odblokowania tylko w oddziale. Bezpieczeństwo, ok. Ale strach pomyśleć, żeby z taką jedną kartą ‚dla podróżnika’ pojechać za granicę :).

   ls5
  • Aha, z kk Santander też przeszło tylko weryfikacyjne 1 € i jednorazowo 10 kzł, następne już odrzuca, choć po stronie Santandera nic nie widać, ale Aion pokazuje (już po poprawnym 3Dsec) „Twoja karta ma niewłaściwy status – skontaktuj się z bankiem”.

   Don Quijote de la Mancha
  • A jednak Santander też, z opóźnieniem, ale też kartę zablokowali.

   Don Quijote de la Mancha
  • Widocznie transakcje w Belgii im nie pasują, tak jak inne w Londynie a potem w Wilnie ;).

   Tylko w santanderze kartę odblokujesz przez telefon, a ta z PKO BP to nie karta na której można polegać w podróży, skoro bez oddziału nie da rady dalej używać….

   ls5
  • A udało się komuś doładować zwykłą debetową getinu? U mnie weryfikacja niby przeszła pozytywnie, ale ani tego 1 euro nie widać w historii ani nie mogę zasilic konta w Aion kartą Getin. A inne karty bez problemu.

   Paweł
  • Euro może nie być widoczne, bo AION szybko zdejmuje blokadę.
   Ale jeśli masz np. limit na internetowe na 10k, to to 1EUR już z tych 10k limitu co nieco zabrało.

   ls5
  • To ja dodam, że KK mB bez problemów. Egzotyczna DC via C nie przechodzi niestety (C i tak by doliczyło 1,5% frontend fee).

   Michał
  • Wszystkie moje kk poszły tylko wyczerpałem limit miesięczny. Napisali mi z aiona, że mam 20k zł na miesiąc nabiłem trochę więcej i już z żadnej karty nie puszcza

   karampuk
  • Jednak odwołuje swoje słowa. W mBanku zablokowali mi nawet nie tyle kolejne doładowanie Aiona, ale… wszystkie dostępy do banku (oprócz mobilnego). Udało się dodzwonić przez aplikację mobilną (inaczej bym się nie zweryfikował) i, po ankiecie którą mi przeprowadzono, wnioskuję, że sklasyfikowali to jako próbę wyłudzenia moich pieniędzy metodą „na kryptowaluty”. Z jednej strony to bezpieczeństwo, z drugiej – trochę śmieszne jak się wie, że to blokada pieniędzy idących do konkurencyjnego banku. Odblokowanie dostępów to droga przez mękę, ale już chyba ogarnąłem. Także uważajcie.

   Michał
  • przy tej skali wyciągania kasy z kredytówek o której tu czytam tylko patrzeć jak wzorem Citi banki zmienią swoje toip i za takie mcc będzie prowizja jak za inne operacje gotówkowe :(
   zastanawiam się po co komuś przy takich nędznych % z lokat lub KO wyciąganie tyle kasy z kredytówek na max 56 dni?

   paolo
  • 20 kzł na 56 dni na 1–1,5% to 25–37 zł. Co miesiąc (dopóki będzie takie oprocentowanie i taka możliwość doładowywania).

   Don Quijote de la Mancha
  • Bezpłatność kart. 60k rocznie na mc platinum, 132k na visa infinite pko bp.

   ls5
  • O, właśnie miałem o tej bezpłatności w kartach typu tych PKO dopisać. Heheh, póki się da, to trzeba robić, to nawet na tej Infinite może się udać bezpłatność. 😉
   Ale nawet do TMUB warto obrót dorobić, jak ktoś normalnie tylko 500 zł/mc używa.

   Don Quijote de la Mancha
  • Zgadzam się Paulo, jak tak dalej pójdzie, to Aion Bank wkrótce pozbawi nas pomocy przyjaciół przy wszelkich promocjach… byłoby naprawdę szkoda…

   abc
  • W Belgii od początku jest 1000 EUR miesięcznego limitu. Aż dziwne, że u nas zrobili 20 000 i to nieoficjalnie. Wasza zachłanność zgubi nas wszystkich :P

   Kulson
  • No to tak niezupełnie oficjalne, to tylko odpowiedź w Support center; my, bankowi wyjadacze, jesteśmy przyzwyczajeni do oficjalnych dokumentów, najlepiej w podpisanym PDF, a właśnie w fintechach nie ma tak łatwo (choć akurat Aion to niby bank).
   Na tej zasadzie naciąłem się na prowizję za wypłatę z bankomatu kartą Revolut Business (4 zł od 200 zł), rzeczywiście, znalazłem potem tę informację, ale właśnie też nie w jakiejś tabeli, a w sekcji z pytaniami i odpowiedziami (“Will I be charged for cash withdrawals? Yes, we have a 2% fee for each ATM withdrawal regardless of the amount or your monthly plan”)…

   Don Quijote de la Mancha
  • To prawda, znalezienie tabeli opłat na stronach fintechów to droga przez mękę. Jeśli na tym ma polegać ich innowacja, to życzę powodzenia :P

   Kulson
  • No i to nieprawda, gładko doładowałem na trzydzieści kilka tysięcy (3 × 10 kk Santandera, w końcu się na coś przydała, plus jakieś wcześniejsze testowe doładowania różnymi kartami).

   Don Quijote de la Mancha
  • „przy tej skali wyciągania kasy z kredytówek”
   „jak tak dalej pójdzie”

   Heheh, dzisiaj u Samcika (a on ma pewnie spore zasięgi): „Wpadłem na następujący pomysł: zasilić rachunek w Aion poprzez kartę kredytową, a następnie środki przelać na konto oszczędnościowe”…

   Don Quijote de la Mancha
  • Santander za zasilenie kk (Pajacyk) pobiera jakieś opłaty / prowizje?
   Nadal występuje problem z zasileniem czy odpuścili i idzie już bezproblemowo?

   jmg
  • Opłat i prowizji nie ma, przedwczoraj spłaciłem 3 × 10 kzł z sierpnia; pewnie ze względów bezpieczeństwa ciągle po blokują kolejne operacje na duże kwoty (może to dotyczy jednego dnia?).

   Don Quijote de la Mancha
  • To z 3 różnych kart SB czy 1? Jeśli z 1, to po każdej transakcji blokada i odblokowywanie? A jak w tym miesiącu, bo domyślam się, że nastąpiło / nastąpi ponowienie (do 20k)?

   jmg
  • Z jednej karty (to wznowiona stara Gold, stąd wysoki jak na Pajacyka limit).
   Pierwsza transakcja poszła gładko, po drugiej blokada, potem telefon, odblokowanie i już dwie bez problemów.
   Z następnym doładowaniem czekam do następnego cyklu (od 26, czyli 25 mogę już chyba zrobić).

   Don Quijote de la Mancha
  • Z tymi cyklami to trzeba uważać. Każdy bank inaczej do tego podchodzi. Szczególnie przy promocyjnych zwrotach. U jednych ważna jest data dokonania transakcji, u innych rozliczenia, jeszcze u innych jedna i druga musi łapać się w danym okresie. Łatwo coś przeoczyć. A to dzielenie po 10k wynika z jakichś limitów na transakcję?

   jmg
  • Zwrotów z tego żadnego nie będę mieć, tylko odsetki z Aion, na Pajacyka coś dają?
   Mi chodzi o to, żeby tych doładowań nie było na wyciągu z 25 października, tyko na tym z 25 listopada, dzięki temu spłacić będę to mógł dopiero 19 grudnia. Na którym wyciągu transakcja zostanie zaksięgowana z definicji zależy właśnie od daty jej księgowania (byłoby idiotyczne, gdyby kazali spłacać dużą blokadę np. z wypożyczalni samochodów).
   10 kzł to limit Aion na jedno doładowanie.

   Don Quijote de la Mancha
  • Co do wyciągu – wiadomo. :) Mi chodziło raczej o te rozliczenia do innych celów. ;)
   Z Pajacyka można próbować coś tam jeszcze osiągnąć. Bez szału, ale zawsze coś. 1-2% zwrotu z maksymalnym niezbyt dużym miesięcznym limitem i na czas określony (warto skontaktować się z Bankiem i podpytać czy na coś można liczyć). Obczajam co tam można zakwalifikować. Gdyby TO się wliczało, to byłoby coś. Wtedy to można taką kk co miesiąc spłacać. ;)

   jmg
 • Czy komuś działają już powiadomienia przy płatności kartą?

  Mario252 Odpowiedz
  • u mnie też nie działa… ale myślałem że jestem wyjątkowy ;) mam wrażenie że do końca roku trwają betatesty apki, a my testerami opłacanymi przez % na KO.

   Antek
  • Ja mam dokładnie takie samo zdanie. Więc wybaczam niektóre problemy bo jestem tego świadomy;) z drugiej strony dostaję 1.5% i wiem za co;) czując się trochę bezpieczniej skąd taki wysoki procent. To nasze „wynagrodzenie” za beta testy

   Grzegorz
 • Dokładnie tak to traktuje, chodzi mi po głowie kupo każdego funduszu po minimum aby zobaczyć jak sobie radzą ale czekam na jakąś mocniejszą korektę na rynkach. Poza tym jest ok, chociaż brakuje BLIKA, normalnej obsługi przez www, normalnej infolinii, możliwości wpłat chociażby przez wpłatomat i szybkich przelewów po kraju bo te w strefie euro po SEPA działają błyskawicznie, nawet w weekendy jakwynika z moich testów. No i karta mogła by być wielowalutowa a nie tylko bezspreadowa, ale puki co dostała całkowitego bana do momentu jak nie ogarną powiadomień.

  Mario252 Odpowiedz
  • „ale czekam na jakąś mocniejszą korektę na rynkach” — heh, no dokładnie, pędzą jak szalone, głupio byłoby coś teraz kupować, z drugiej strony może korekty jednak szybko nie będzie, covid już chyba nie straszny, może jakaś inna zaraza czy katastrofa musi przyjść, naprawdę nie wiadomo…

   Don Quijote de la Mancha
 • Dzień dobry, czy mógłby mi ktoś wyjaśnić czym jest kurs międzybankowy w kontekście przewalutowania i jak się ma taki kurs w porównaniu do kursu organizacji płatniczej np. Visa lub MC. Czy można gdzieś porównywać/sprawdzić kurs miedzybankowy z kursami Visa/MC? Kursy Visa/MC łatwo można sprawdzić na ich stronach ale z kursem miedzybankowym mam problem.

  Rudi Odpowiedz
 • Jaki mcc?

  Ewelina Odpowiedz
 • Jeśli ktoś tak jak ja miał problem z płatnościami karta w internecie, gdzie pomimo powiadomienia w aplikacji nie dało się zatwierdzić operacji. To wystarczy zmienić w ustawieniach na autoryzację SMS zamiast aplikacja

  Grzegorz Odpowiedz
 • Czy ktoś próbował się zalogować na komputerze? U mnie blokuje dostęp. Antywirus nawet mówi, że phishing.

  wojak Odpowiedz
 • Przestrzegam osoby, którym zależy na terminowości otrzymania przelewów z Aion Banku. Są z tym duże problemy. U Szafrańskiego opisałem swoją jazdę z dwoma przelewami na kwotę do 7 tys. zł (w sumie nieduża kwota), z których jeden koniec końców dotarł, a drugi nie wiadomo, gdzie jest. Generalnie Aion tłumaczy się, że przelewy wyszły i to już nie ich sprawa.

  sentio Odpowiedz
  • Przelewy miały dotrzeć do Santandera (dawny BZWBK) i do Aliora.

   sentio
  • Daj proszę znać jak skończy się sprawą. Ja zlecałem do Aliora i nie było problemów. A z doświadczenia wiem, że w przypadku Santanders są problemu po ich stronie i czasem dochodzą z opóźnieniem. Więc na razie spokojnie

   Grzegorz
  • Do Santandera doszedł o 20.00 zlecony o 7.00 rano. Do Aliora nie doszedł zlecony wczoraj o 14.30. Puściłem dziś rano cztery testowe przelewy na 1 tys. zł do Millennium, Santandera, Aliora i PKO BP. Zobaczymy jak im dzisiaj pójdzie z mniejszą kwotą.

   sentio
  • Ja z Santander miałem już wiele razy takie problemy z przelewami ze „standardowych” banków. Po prostu jak w koszyku przelewów przekroczona została określona ilość przelewów na daną sesje to sobie przerzucają na kolejną. Mimo że z sesji elixir przelew powinien normalnie dojść.

   Grzegorz
  • Przecież pisali ludzie tutaj, że Santander miał wczoraj problemy z dostarczaniem przelewów, ale podobno już naprawili, więc to rzeczywiście nie jest problem AION.

   abc
  • Tu pisali? Ja nie czytam wszystkich komentarzy w całym internecie. Co i tak nie tłumaczy, dlaczego do Aliora nie dotarł w III sesji. Skoro zleciłem o 14.29 a godzina graniczna to 15.10: https://support.aion.be/pl/support/solutions/articles/80000335527-jakie-s%C4%85-godziny-graniczne-przelew%C3%B3w-wychodz%C4%85cych-

   sentio
  • Teraz znalazłem informację. Pod artykułem o karcie SCB… Przecież to są zupełnie odrębne byty.

   sentio
  • Wszystkie cztery przelewy na 1 tys. zł dotarły dziś poprawnie pierwszą sesją. Dotarł również do Aliora przelew wczorajszy, który planowo powinien być zaksięgowany wczoraj.

   sentio
  • Poprawka. Jednak jeden tysiączłotowy nie dotarł. Ten wysłany do Santandera…

   sentio
  • No i finalnie czwarty przelew w Santanderze się pojawił o 11.30.

   sentio
  • Ty mnie tu nie pouczaj co jest osobnym bytem a co nie, bo doskonale o tym wiem…wpis odnosi się do WBK, więc to Santander a nie SCB, chociaż myślę, że system mogą mieć ten sam. Zresztą też dostałeś przelew ok. 20, wiec sytuacja analogiczna, a czepiasz się bez sensu AIONA-a… Wyluzuj

   abc
  • Nie czepiam się bez sensu, bo to nie jest odosobniony przypadek. Są bardziej przypadki zablokowanych przelewów z Aiona. Na dużo wyższe kwoty. Na Samciku, u Szafrańskiego są podane w komentarzach problemy z przelewami. U mnie akurat nie były duże kwoty. Natomiast zastanawiam się, co się stanie, jak będę potrzebował przelać większą sumę, co wtedy?

   sentio
  • Dodatkowy bonus do całej historii. Wczoraj nie mogąc doczekać się na te przelewy zdecydowałem się na wypłatę potrzebnej sumy w bankomacie. Teraz bankomaty najczęściej mają ustawione niskie limity wypłat. Ten, na którego trafiłem, pozwolił wypłacać nie więcej niż tysiąc zł. Więc stałem i wypłacałem. Do czasu. Przy siódmej wypłacie w Aionie ok. godz. 16.00 zablokowali mi kartę. Odblokowanie możliwe poprzez kontakt przez głupkowaty czat. Napisałem. I czekam, i czekam, i czekam. Około północy zdjęli mi blokadę. Na szczęście to, co wypłaciłem do tej pory, wystarczyło. Wiem, że mogłem sobie wygenerować nową kartę, ale nie chciałem. Chciałem sprawdzić, jak działa wsparcie klienta. Porażka. Głupkowaty czat pisał, że ma związane ręce, że oni sprawę blokady przekazują dalej… etc.

   sentio
  • Moim zdaniem są problemy i blokady i AIONA i innych banków, bo kasa z KK płynie w tą i z powrotem w krótkich odstępach czasu…przepływ pieniądza robi się lekko niekontrolowany…czuje, że AION niedługo pozamiata pomoc przyjaciół. Myślę, że robią to celowo…

   abc
 • Mi sant (wbk) odrzucil ok rok temu przelew z mojego innego konta w pekao na 20 tys i cofnelo sie do pekao po 4-5 dniach. A przelewalem na to konto prestiz czy jakos tam, takze to podejrzliwwy bank

  Herman Odpowiedz
 • Oj 😠 przelew z wczoraj z wieczora na całe 492zl do PKO BP do tej pory nie dotarł 😠
  Ja rozumiem gdyby mi wstrzymali 10k czy 20k ale niecałe pińcet to już nie kumam 🤷‍♂️🤷‍♂️🤷‍♂️

  paolo Odpowiedz
 • Komentarz z sieci użytkownika Red, któremu (jak się finalnie okazało) Aion zablokował przelew wychodzący na dużą kwotę na sześć dni:
  „Otrzymałem dzisiaj 2 maile. Ale przyznam, ze wcześniej dość mocno przez 3 dni “awanturowałem” się na bankowym czacie.
  1. “… dział techniczny odpowiedział mi, że obydwa przelewy poszły dalej dziś rano, i dojdą na Pana konto w dniu dzisiejszym. Przykro mi z powodu tych niedogodności. Dziękujemy za cierpliwość.”
  (przypominam: przelew zlecony z środę, doszedł dzisiaj czyli we we wtorek)
  2. ” … jako instytucja finansowa weryfikujemy wszystkie przelewy. Czasem może to zająć nieco więcej czasu.”
  Zatem z powyższego jasno wynika, ze przelewy utknęły w Aionie na dodatkową weryfikacje… tylko dlaczego to trwało aż 3 dni robocze? Ponadto – dlaczego konsultanci z czata ani razu o tym nie wspomnieli, ani nawet nie zasugerowali takiej przyczyny opóźnienia przelewu? Większość z nich szła w zaparte argumentując, że skoro jest potwierdzenie wykonania przelewu w systemie banku to przelew wyszedł i problem nie jest po ich stronie…
  U mnie Aion stracił już wiarygodność głównie dzięki “głupkowatemu” czatowi. Jakby od razu ktoś jasno i rzetelnie wytłumaczył na czy polega przyczyna wstrzymania przelewu i podparł się dodatkowo bezpieczeństwem transakcji – pewnie nawet dodatkowo zyskaliby w moich oczach. A tak dzisiaj złożyłem wypowiedzenie umowy…
  Może za parę dni, jak już ochłonę jeszcze raz przemyśle ta decyzje… jeżeli miałyby to być tylko problemy wieku dziecięcego to może dam im jeszcze jedna szanse…”

  sentio Odpowiedz
  • Z tego samego forum inny komentarz:
   „A co w przypadku kradzieży telefonu? Jak uzyskać dostęp do banku jeśli nie można zalogować się wtedy na komputerze? Co należy zrobić? A jak szybko zablokować kartę debetową jeśli nie ma numeru do banku?”
   To są bardzo ważne pytania, na które nie ma odpowiedzi. Według mnie dyskwalifikują Aion.

   Kulson
 • Macie odsetki?

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
  • Termin wyplaty uzależniony jest od daty wpływu środków na konto

   lolekanabolek
  • Czy od dnia włączenia subskrypcji? Swoją drogą czytałem wywiad, w którym viceprezes aiona wspominał, że klient zawsze może zmienić plan taryfowy zamykając wcześniej konto oszczędnościowe i otwierając nowe w nowym planie, ktoś jest w stanie to potwierdzić?

   Dzikus
 • Pytanie techniczne: Robicie przelewy bezpośrednio z KO i na KO w AION czy najpierw na konto główne i wtedy wewnętrznym? Czy ma to jakieś znaczenie?

  abc Odpowiedz
 • Dziwna sprawa. U mnie też nadal brak odsetek na KO..

  denek Odpowiedz
 • Brak odsetek, bo podobno odsetki naliczane są po 30 dniach od wpłaty. „Odsetki wypłacane są co miesiąc bezpośrednio na konto oszczędnościowe. Dokładna data wypłaty zależy od dnia zasilenia konta oszczędnościowego i ma miejsce tego samego dnia następnego miesiąca.”

  Mario252 Odpowiedz
  • Toż to jakiś bezsens. Domyślam się, że chodzi tylko o pierwsze zasilenie (bo nie wyobrażam sobie inaczej, zresztą napisali „co miesiąc”), ale to i tak jakaś aberracja. O ile jeszcze miesiąc od otwarcia ma sens, to tutaj jest coś dziwnego.

   Kulson
 • Sam to pytanie zadałem bo np. dopłacałem 2 razy do konta oszczędnościowego w zeszłym miesiącu, konto otwarte 5 sierpnia. Według konsultanta będę miał od każdej wpłaty naliczone odsetki. Zwróciłem uwagę mu że to bez sensu, organelli by się. Ponadto „procesują” od tygodnia zamówienie na umowę imienną i od 15 sierpnia nie naprawili powiadomień karcianych. Powinni za 0 zł dawać konto do momentu aż wszystkiego nie ucywilizują.

  Mario252 Odpowiedz
 • Komentarz informacyjny: 10 kzł do Aliora przeszło sprawnie i szybko.

  Ja zdaję sobie sprawę, że w Aion jest wiele problemów (choć czy więcej, niż np. w BNP?), ale oczywiście dla wyjadaczy są też nowe możliwości. Pisząc o tym przelewie 10k chcę po prostu poinformować forumowiczów, że nie ma z tym problemu; może są z większymi? Np. powyżej 10 k€ (dyrektywy o praniu pienędzy)? Jeśli ktoś robił przelew na dużą kwotę, to proszę o info czy nie było problemu (choć ja osobiście mam w Aiom tylko kasę wyciągniętą z kk, czyli nie moją, ale uzbierało się tego trochę).

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Też będę jutro tyle przelewał to opiszę wrażenia :)

   sentio
  • Getin -> Aion , 65k bez problemów w pierwszej sesji przychodzącej

   KaBe
  • Uff, super, to już kwota objęta procedurami „terrorystycznymi”, dzięki za info!

   Don Quijote de la Mancha
  • Ja dziś przelewałem kilkanaście tysi, miał wyjść pierwszą, doszedł drugą. Whatever, ważne, że jest :)

   Kulson
  • Godz. 6.20. Zleciłem dwa przelewy. Na kwotę 10 tys. zł każdy. Do Aliora i do Millennium. Na te same konta, na które już przelewałem wcześniej po tysiąc złotych. Godzina 11. 40, czyli dawno po I sesji Elixir. Pieniędzy oczywiście nie ma.

   sentio
  • Doszły obydwa drugą sesją Elixir. Do d… z taką robotą.

   sentio
  • Dobrze, że doszły. Fajny test, dzięki temu, że do dwóch banków, można uznać, że to Aion po prostu nie obsługuje pierwszej sesji. A może tylko dla kwot pięciocyfrowych i wiekszych, heh…

   Don Quijote de la Mancha
  • U mnie 5 cyfrowa doszła do santandera 1 sesją

   karampuk
  • @karampuk, zlecony rano? Wiem, że to głupie pytanie, teoretycznie nie powinno być różnicy, czy przelew został zlecony o 18 czy o 67, w obu przypadkach powinien pójść pierwszą sesją, no ale staram się jednak znaleźć w tym jakąś logikę.

   Tak czy inaczej warto wiedzieć, że jeśli przelew pierwszą sesją nie dochodzi, to nie trzeba panikować.

   Don Quijote de la Mancha
  • Rano po 6-tej tylko przedwczoraj

   karampuk
  • I doszedł przedwczoraj

   karampuk
  • A wcześniej też rano doszedł na drugi dzień

   karampuk
  • Napisałem reklamację do Aliora z pytaniem dlaczego mój poniedziałkowy przelew z godz. 14.29 na kwotę 6800 został zaksięgowany dopiero rano we wtorek (z I sesją Elixir). Otrzymałem odpowiedź, że przelew do nich dotarł we wtorek z I sesją Elixir. Ewidentnie Aion daje ciała.

   sentio
  • Ja robiłem w poniedziałek przelew 6 cyfrowy z Aiona do ING. Przelew zlecony o 7:13 rano, doszedł dopiero po 17 w 3 sesji.

   Paweł
  • sami wygenerowali te przepływy, a teraz nie ogarniają ilości przelewów… Teraz pewnie idą zwrotne w celu spłat KK…. widać że trzeba założyć jakiś margines… oby tylko nie powtarzaly się sytuacje, że, jak ktoś pisał, czekał kilka dni…

   abc
  • Kolejny test. Rano po 6:00. Trzy przelewy do Aliora. Na sumy: 3000, 3400, 3600. Rezultat. Z pierwszą sesją dotarł tylko ten pierwszy na 3000.

   sentio
  • Odpowiedź na moją reklamację poniedziałkowego przelewu od Santandera:


   Płatność, o którą Pan pyta wykonaliśmy prawidłowo. Pieniądze otrzymaliśmy 30.08.2021 r., na rozliczenie III sesji Elixir i od razu zaksięgowaliśmy je na Pana rachunku.
   Sprawdziliśmy, że Krajowa Izba Rozliczeniowa rozliczyła tę transakcję dopiero na III sesję (otrzymaliśmy ją wieczorem).
   Dodatkowo 30 sierpnia (w poniedziałek) w Krajowej Izbie Rozliczeniowej wystąpiły problemy techniczne, co wpłynęło na brak możliwości terminowego rozliczenia sesji. III sesję odebraliśmy dopiero około 19:30. Nie mieliśmy na to żadnego wpływu.”

   sentio
 • Getin -> Aion 150k, BNP -> Aion 150k też od razu i bez problemu

  Mario252 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy