Całkiem niedawno pisałem o tym, że Eurobank to jeden z niewielu banków, który ciągle hojnie premiuje transakcje kartą płatniczą wydawaną do konta (choć za dość specyficzne zakupy). Okazuje się jednak, że bank ten ma w swojej ofercie również kartę kredytową, która oferuje moneyback od najbardziej pożądanych płatności, czyli na stacjach benzynowych i w supermarketach. Jak go zdobyć?

Visa Gold Perfect - karta kredytowa w Eurobanku ze zwrotem za płatności na stacjach paliw i w supermarketach

1% za obroty 900 zł miesięcznie

Zasady promocji są bardzo proste. Aby móc walczyć o moneyback należy złożyć wniosek o kartę kredytową Visa Gold Perfect i… po prostu nią płacić. Jak najwięcej. Eurobank premiował bowiem będzie nasze płatności w supermarketach i na stacjach paliw maksymalnym zwrotem w wysokości 1% wartości transakcji.

Wysokość bonusu będzie jednak uzależniona od wysokości naszych wydatków. Pierwsze 300 zł w danym cyklu nie otrzyma żadnego bonusu. Za kwotę 300 – 899,99 zł bank zapłaci 0,5%, a dopiero za nadwyżkę – 1%.

Nie ukrywam jednak, że mam tu pewien problem. Komunikacja na stronach banku mówi o tym, że liczone są tylko wydatki na stacjach paliw i w supermarketach. Tymczasem gdyby traktować regulamin dosłownie, to wysokość bonusu (za transakcje na stacjach i supermarketach) zależy tylko i wyłącznie od obrotów w danym cyklu. A zgodnie z regulaminem do obrotów liczymy sumę transakcji bezgotówkowych i gotówkowych. Każdych. W ten sposób wydając np. 900 zł miesięcznie, z czego 400 zł na stacjach i w supermarketach a 500 zł w innych miejscach, teoretycznie powinniśmy się łapać na 1% zwrotu – bo osiągnęliśmy obrót w wysokości 900 zł miesięcznie. Mimo wszystko nieco wątpię w taki sposób wyliczania premii dlatego gorąco zachęcam do próby obalenia mojej tezy w komentarzach. A może ktoś z was ma już taką kartę i potwierdzi/zaprzeczy sposób naliczenia premii?

W promocji warto jeszcze zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze – premia wypłacana będzie tylko wtedy, kiedy terminowo spłacamy swoje zobowiązania. Dla stałych czytelników bloga to normalne, że karty kredytowej trzeba używać z głową, ale jeśli ktoś jeszcze tego nie wie, to gorąco zachęcam do przeczytania poradnika na temat kart kredytowych.

Druga kwestia to fakt, że bank nie do końca precyzyjnie definiuje co to są stacje paliw i supermarkety. O ile w innych promocjach mamy zazwyczaj podany konkretny kod MCC terminala płatniczego za który będzie zwrot, to tutaj definicje są następujące:

Stacja paliw – punkt sprzedaży detalicznej paliw, benzyny i oleju napędowego

Supermarket – sklep o powierzchni sprzedażowej od 400 m kw. prowadzący sprzedaż w systemie samoobsługowym, oferujący szeroki asortyment głównie artykułów żywnościowych oraz innych artykułów częstego zakupu; pojęcie to nie obejmuje hurtowni

Kwota maksymalna zwrotu to 100 zł miesięcznie i 750 zł rocznie.

Ile kosztuje karta Visa Gold Perfect?

Wydawanie 900 złotych miesięcznie to nie tylko dobry pomysł ze względu na moneyback, ale również ze względu na pozbycie się opłat. Karta może nas bowiem kosztować 14,5 zł miesięcznie, jednak jeśli wydamy min. 700 zł w danym cyklu rozliczeniowym, to opłata nie będzie pobierana. Teoretycznie opłatę możemy też obniżyć do 12,5 zł, jeśli będziemy posiadać jedno z ubezpieczeń na wypadek śmierci – co nie jest zbyt opłacalne (ubezpieczenie kosztuje 0,3 – 0,43% wartości zadłużenia na wyciągu). Eurobank należy jednak do tych banków, które lubią zwalniać klienta z opłat w momencie, kiedy zechce zamknąć kartę – warto próbować.

Warto również dodać, że bank może pobrać 150 zł za wydanie karty, jednak wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych w ciągu 3 miesięcy od zawarcia umowy zwolni nas z opłaty.

Czy to się opłaca?

Standardowo odpowiedź nie może być zero-jedynkowa. Osoby, które wydają kilkaset złotych miesięcznie na zakupy w sklepach powinny raczej pomyśleć o ofercie T-Mobile z 5% moneybackiem (tam też można płacić kartą kredytową, która obecnie daje 200 zł premii).

Jeśli natomiast wydajemy kilka tysięcy złotych w sklepach czy na stacjach paliw (np. kierowcy, którym firma oddaje za paliwo) to karta Eurobanku może być świetną alternatywą dla innych ofert. Warto też pamiętać, że promocja jest bezterminowa – trzymajmy kciuki, aby premiowała transakcje jak najdłużej :)