TurboKARTA: 3% zwrotu za paliwo i 1% za wszystkie zakupy od Santander Consumer Bank

Zakończona

Niemal trzy lata temu pisaliśmy o moneybacku na karcie kredytowej dość nietypowego banku (pod względem promocji bankowych), bo Santander Consumer Banku. Wtedy do zdobycia było 5% zwrotu za zakupy spożywcze. Czasy się jednak zmieniają, opłaty inter change spadają, więc automatycznie banki płacą mniej. Dziś w Santander Consumer do zdobycia mamy „tylko” 3% lub 1% zwrotu, ale w zamian możemy go uzyskać niezależnie od tego w jakim miejscu zapłacimy kartą. Jeśli relatywnie dużo wydajesz lub sporo tankujesz i szukasz uzupełnienia dla innych ofert, to propozycja Santandera może być całkiem kusząca. Zwłaszcza, że jest ważna bezterminowo.

Zakupy do pełna dla każdego

TurboKARTA: 3% moneyback za paliwo od Santander
Promocja „Zakupy do pełna” przeznaczona jest dla wszystkich klientów Santander Consumer Bank posiadających kartę kredytową TurboKARTA. Nie ma tu żadnych wykluczeń czy okresów karencji – każdy może stać się posiadaczem takiej karty, o ile tylko bank pozytywnie oceni jego zdolność kredytową i zechce podpisać z nim umowę.

Same zasady zwrotu są banalnie proste: 3% wartości transakcji otrzymamy za zakupy na stacjach paliw, natomiast 1% zwrotu – za pozostałe transakcje bezgotówkowe kartą. Dodatkowo wymagane jest terminowe spłacanie swojego zadłużenia, przynajmniej w wysokości kwoty minimalnej. Oczywiście aby nie było żadnych dodatkowych opłat najlepiej spłacać całe zadłużenie na czas (więcej w artykule o korzystaniu z kart kredytowych).

Bank określa również, że wartość jednorazowej premii nie może przekroczyć 30 zł w trakcie jednego okresu rozliczeniowego (nie liczymy tu miesięcy kalendarzowych tylko miesiąc stanowiący nasz okres rozliczeniowy). W ciągu roku mamy więc do zgarnięcia nawet 360 zł.

Szczegóły w krótkim regulaminie promocji.

Ile kosztuje TurboKARTA?

TurboKARTA, oprócz moneybacku za paliwo i pozostałe zakupy, oferuje również bezpłatny pakiet car assistance. Oczywiście pakiet jest bezpłatny, ale zapłacić możemy za sam fakt posiadania karty – bank pobierze od nas 4,90 zł o ile nie wydamy w danym okresie miesięczny (liczonym od dnia aktywacji karty) min. 1000 zł. W przypadku zamówienia wyciągu w formie papierowej będzie to 5,90 zł.

Z jednej strony 1000 zł miesięcznie to dużo, ale z drugiej – aby otrzymać maksymalną wypłatę moneybacku i tak trzeba wydać od 1000 zł (tylko stacje paliw) do 3000 zł (tylko zakupy poza stacjami paliw). Osoby mające duże wydatki z pewnością docenią dodatkową możliwość zaoszczędzenia na zakupach. A osobom z mniejszymi wydatkami przypominamy, że dla nich idealną alternatywą jest karta debetowa do konta w T-Mobile Usługi Bankowe z 5-procentowym zwrotem.

Nie przegap!

Komentarze

 • Macie premię za wrzesień?

  Marta1 Odpowiedz
  • Premia jest za okres rozliczeniowy a nie za miesiąc kalendarzowy. Naliczana na dzień/dzień po zamknięciu okresu rozliczeniowego.

   ls5
 • Tak, z datą 01.10.

  budzi Odpowiedz
 • Ile jedna osoba moze zalozyc takich kart?

  McKwacz Odpowiedz
 • Tylko jedną

  conrad_88 Odpowiedz
  • Wyczytalem w poprzednich kpmentarzach: „Literalnie regulamin nie wyklucza opcji „wielokartowości” (czyli de facto pozwala) – pytanie czy sam bank wydaje kilka kart tego samego typu jednej osobie fizycznej (przeważnie „system” na to nie pozwala).
   26 lutego 2018, 16:05 • k6”

   A moze ktos probowal zalozyc druga karte?

   McKwacz
  • Chciałem założyć. Można mieć jedną kartę danego typu.

   conrad_88
  • Dzieki za pomoc

   McKwacz
  • Zaskakują mnie wciąż pozytywnie – już przetrawiłem spłaty BLIK i zacząłem się zastanawiać nad opcją drugiej karty (niestety, system nie pozwala). Dostałem znienacka pocztą informację o podniesieniu limitu dla stałego klienta – będzie mniej kombinacji (4500 limitu wymagało nieco gimnastyki dla 30zł/1% w kolejnych dwóch okresach).

   A drugą kartę najlepiej zrobić mężowi/żonie z okresem połówkowo przesuniętym (np 30-29 vs 15-14). I wpiąć w Curve – optymalizacja działa, transfer MCC już też.

   k6
  • przez curve jakiś sposób na obrót?

   karampuk
  • Standardowy wciąż działa – wrzutka R/DP via Curve (z 5 kredytówek 4 są bezgotówkowe, jako gotówkę zawsze rozpoznaje Citi). Z naciskiem na „wciąż” bo włączony w Curve transfer MCC ma docelowo działać na wszystko – na plus łapać MCC sklepów (zamiast wykluczanych 8999/6012 i to już działa), ale na minus pokazywać jako gotówkowe bankomaty (i pewnie R/DP/przekazy Euronet i inne wynalazki…). Ale to temat do wątku „wesoły eksperymentator”/”na własne ryzyko” – admin nie może brać odpowiedzialności za pomysły użytkowników ani ich zachęcać (temat już omówiony kilkukrotnie).

   k6
  • 1. Czy DP ma płatne zasilenie kartą? Właśnie założyłem tam konto i jest taka pozycja w TOiP „Płatności na rachunek DiPocket / Obciążenie karty debetowej lub kredytowej wydanej przez
   podmiot zewnętrzny” i jest po 2,50 zł za każdą transakcję.
   2. Czy ktoś ma limit poniżej 3k w SCB i robi transakcje na zasadzie wpłata/spłata do wyrobienia pełnej premii? Wiem, że są banki, które nie pozwalają wydać więcej niż limit w okresie rozliczeniowym, ale są też takie, którymi po spłaceniu można bez problemu płacić dalej, jeśli limit w danej chwili nie jest tylko przekroczony.

   Paweł K.
  • @Paweł K. DP nigdy nie pobrało mi żadnej prowizji ani za zasilenie kartą ani za przelew na moje konto bankowe. Turbokartą nie zasilisz jednak DP ponieważ nie ma ona 3D Secure. Ja mam limit 1 000 PLN na tej KK i robię po prostu 3 transakcje w ciągu miesiąca.

   Lord Klops
  • Dzięki za info. Swoją drogą DP przeleciał bezproblemowo.

   Paweł K.
  • @ Paweł K.: To może coś zmienili. Ja próbowałem kilka razy jakieś 6 miesięcy temu. Nie udało się. Skontaktowałem się z DP i wyjaśnili mi, że chodzi o brak 3D SECURE.

   Lord Klops
  • Z curve jest taki problem że już dwa razy trafiłem na obciążenie w funtach, raz w apart i zobaczyłem to dopiero na potwierdzeniu!, drugi raz na jednym terminalu w biedronce tam przyjemniej wyskoczyło info że będzie płatność w funtach tak że ostrożnie podchodzę do tej karty a już na pewno nie dał bym żonie..

   Uta1
  • A może żona byłaby bardziej uważna? ;) Karty fintechowe są często rozpoznawane jako zagraniczne i terminal podpowiada funty (a Euronet kasuje surcharge) – na razie tylko Revolut to rozwiązał. Prowizji z DIP wciąż nie ma – za każdym razem jest potwierdzane 0 przy operacji zasilenia. Dla mnie przy limicie 4k standardem jest tankowanie (ca. 500zł z 3%) i z 1%hurtem (1500zł) zaraz po otwarciu okresu na jakieś oszczędnościowe. Jedna operacja by nie tracić czasu.

   k6
 • Pytanie do posiadaczy tej karty. Za co na dzień dobry skasowali mnie na 4,90? Ledwo aktywowałem kartę, a w historii już się ta opłata pojawiła.

  drudar Odpowiedz
 • Normalka, pierwsza opłata jest do nieuniknięcia. Zasada jest taka, że najpierw ja pobierają, a później jak zrobiłeś w poprzednim okresie tauzena obrotu zwracają. Przy pierwszym pobraniu nie miałeś jak zrobić obrotu.

  qqq Odpowiedz
 • Kartę aktywowałem 21.12, a już 28.12 wpadło 10,45 zł tytułem TWOJE OSZCZĘDNOŚCI. Wygląda jakby to był zwrot za zakupy. Ale w takim razie jak to jest liczone? Ani to miesiąc kalendarzowy, ani okres rozliczeniowy. Dodam, że 28.12 spłaciłem część zadłużenia. Może to był powód?

  drudar Odpowiedz
  • Z regulaminu i moich doświadczeń: zwroty są za transakcje ZAKSIĘGOWANE w okresie rozliczeniowym. Ostatniego dnia okresu rozliczeniowego generuje się wyciąg (widoczny dnia następnego). Jeśli dzień generowania wyciągu przypada na sobotę albo niedzielę, wyciąg generuje się w piątek.

   I uwaga! 1000 niezbędny do zwolnienia z opłaty za kartę należy wydać nie w okresie rozliczeniowym, a w okresie miesiąca od dnia aktywacji karty (i tak dalej i tak dalej).

   ls5
  • Problem w tym, że jeszcze nie ma wyciągu.

   drudar
  • Powiedzmy tak… ich system „nie należy do najnowszych” i zwroty są księgowane szybciej niż generowane wyciągi (te pojawiają się nawet 3-4 dni po dacie generacji – ja sprawdzam po 5 by się nie denerwować :) )

   k6
 • A komuś udało się wyłączyć PUB za 4,40 zł bez chodzenia do oddziału. Na infolinii powiedzieli, że inaczej się nie da…

  Paweł K. Odpowiedz
 • Nie mogę się połapać z tym serwisem. Mam podany termin najbliższej spłaty. Ale gdzie znajdę wyciąg?

  drudar Odpowiedz
  • fakt że dupowaty. Z lewej masz zestawienie transakcji i tam są wyciągi w pdf

   karampuk
  • Szczegóły > Zestawienia transakcji. Wyciąg pojawia się chyba z 1-2 dniowym opóźnieniem.

   Paweł K.
  • Dzięki. W zestawieniach na razie nic nie ma. Datę generowania mam na 1 dzień miesiąca. Ale jak mówisz, że pojawia się z opóźnieniem to powinna się dzisiaj pojawić.

   drudar
  • czasami trwało to i 5 dni

   karampuk
 • jak wyłączyć pakiet usług bankowych? została pobrana opłata 4,4zł za coś takiego…

  kaśka Odpowiedz
 • Drodzy :)
  1. Jak długo trwa załatwianie umowy i wysyłka karty?
  2. Czy za pierwszy niepełny okres rozliczeniowy jest zwrot?
  3.Czy dalej można spłacać kk blikiem? A może tez mozna…inna kartą?

  Anom Odpowiedz
  • Ja umowe zawarlem online troche telefonicznie i troche mailowo. Calosc trwala z pol godziny. Plastik dotarl po ok tygodniu.
   Nie ma niepelnego okresu bo okres rozliczeniowy (dzien pobrania oplaty) wyznacza sie w dniu aktywacji karty i odrazu jest pobierana oplata (raczej nie do odzyskania, chyba ze dziala to jak w toyocie- nie zamykalem wiec niewiem).
   Na trzecie nieznam odpowiedzi. Pierwsze slysze:)
   UWAGA- Mi ukratkiem wcisneli jakis pakiet za 4,40- wyłaczenie tylko w oddziale.

   Herman
  • @Anom: spłacanie BLIKiem działa cały czas :)

   Lord Klops
  • Aaa i jeszcze numer 4 pytanie! Czy Blikiem mozesz splacac dowolną kwotę jaką chcesz czy tylko całość z wyciagu?

   Anom
  • @Anom: BLIKiem spłacasz dowolną kwotę.

   Lord Klops
 • Ok, dzięki za info

  Anom Odpowiedz
 • A są jakieś wykluczenia na ten zwrot 1% czy też na obrót potrzebny do zwolnienia z opłaty miesięcznej? Internet, poczta – liczą się?

  Katana78 Odpowiedz
 • Czy wy też tak macie, że płatność po zaksięgowaniu znika z blokad i na liście transakcji pojawia się dopiero po 24 godzinach?

  broker Odpowiedz
  • Też coś takiego ostatnimi czasy zauważyłem.

   drudar
  • Dziwna ta karta. Transakcje z 29.11 i późniejsze zostały zaksięgowane i zniknęły.

   broker
  • To norma przy tej karcie, mam tak od zawsze

   Herman
  • Tam to wszystko księguje się z opóźnieniem. Przynajmniej premie wypłacane równo i co miesiąc. Gdyby każda promocja była taka prosta w obsłudze….

   Lord Klops
 • Dostaliście zwrot w tym miesiącu? Zawsze był do 10…

  qqq Odpowiedz
  • A chyba jest, nie widać w historii, ale jest nadpłata, na minusie saldo.

   qqq
  • zwroty są płacone w zależności od okresu rozrachunkowego karty – ja mam 10 i jest zwrot (oczywiście nie ma w historii, ale ten bank tak ma)

   karampuk
  • U mnie wpadło, ale w historii pewnie pojawi się za jakiś czas.

   Lord Klops
 • Czy wszystkim działa przyjaciel R w SCB? Ja mam blokadę tam na gotówkowe i niestety od soboty nie mogę wykonać przez R doładowania. Mam przeczucie, że kwalifikują teraz jako gotówka.

  Paweł K. Odpowiedz
  • Potwierdzam u mnie to samo S i SCB jako gotówkowe idzie.

   dzony
  • @dzony: Zrobiłeś takie zasilenie i transakcje masz oznaczoną w SCB jako gotówkowa, czy nie możesz jej wykonać bo masz limit transakcji gotówkowych ustawiony na zero PLN?

   owat
  • @owat: Wykonałem testowe dodawanie R za min. kwotę i poszło z limitu gotowkowego. Czekam na rozliczenie tej transakcji i się okaże czy nalicza 10 zł za taką transakcję. Po wyzerowaniu limitu gotowkowego w S doładowanie w R nie przęsło.

   dzony
  • @dzony: Dzięki za informację. Widzę, że utrudniają jak tylko mogą….

   owat
  • Transakcja R z niedzieli (19), rozliczona bez opłaty (zgodnie z TOiP ewentualna opłata powinna zostać naliczona w momencie rozliczenia transakcji). Zmieniła się kategoria transakcji w historii z „innych usług” na „usługi”

   W
 • Zauważyłem, że R zmienił w sobotę MCC z 6012 na 4829 i to jest pewnie powód.

  Paweł K. Odpowiedz
  • Czyli na taki jak mają DP i Poczta.

   owat
  • DP ma 6051. Nigdy nie miałem 4829 na DP (wcześniej było 7922).

   Paweł K.
  • @Pawełku, bo krótko jeszcze jesteś w tej „branży”, co widać też po twoich wpisach…
   DP miało kiedyś właśnie 4829, które później zmienili na dobre na niestety krótki okres.

   pws
  • @pws: ech…. Gdybym ja wcześniej wiedział, że przez pewien czas mieli MCC 7922 (ja miałem zakodowane w pamięci cały czas 4829). Tyle kasy przeleciało koło nosa…..

   owat
  • @owat, niestety nie trwało to długo, m.in. przez takie i podobne wypisy jak kolegi Pawła wyżej. No ale teraz to już można tylko o takim MCC zapomnieć… Swoją drogą odezwij się do mnie jak możesz na maila pws [małpa] onet [.] pl

   pws
  • pws. Nie jesteśmy na ty. Chamstwem własnym świata nie ulepszysz. Przez jakie wpisy? Analitycy w banku oglądają transakcje a nie blogi. DP miało 7922 przez rok. To nie krótki okres.

   Paweł K.
  • Niby nie oglądają… ale fakty są takie że 85% sposobow już zniknelo… Więc gadajcie sobie dalej tylko później nie płaczcie, że nikt się nie dzieli „spostrzeżeniami”.

   Koles
  • No to slabo analitycy ogladaja te transakcje skoro dopiero po roku sie zorientowali, a jak tutaj sie pojawil wpis to w kilka tygodni zalatwili sprawe.

   aaaa
  • Widzę, że niektórym się priorytety poprzestawiały. Pieniądze i promocje traktują śmiertelnie poważnie a innych, nawet obcych, ludzi dość lekceważąco i instrumentalnie. Słabe. A tutaj przecież chodzi o zabawę, trochę łamigłówek dla szarych komórek a dodatkowa kasa to już tylko mały bonus za bycie beta testerem usług bankowych.

   Paweł K.
  • Dla Ciebie to zabawa, a dla innych banki i promocje to glowne zrodlo dochodu. Przez takie wpisy pozbawiasz ich chleba.

   aaaa
  • Dokładnie tak jak napisał aaaa :) natomiast jestem za tym że nie ma co się kłócić,epatować wokół złą energią,nerwami,jest to niepotrzebne. Nie kłócić się między sobą bo jesteśmy tu w podobnym celu:)

   bolek
  • ale może wreszcie dotrze do niektórych, że pisanie otwartym tekstem nie służy nikomu!!!
   ani tym z hobby, a tym bardziej tym, którzy z tego żyja, stąd ich uzasadniona irytacja.

   koles
  • ale przecież forum służy aby dzielić się wiedzą z innymi, inaczej traci sens

   gregoopl
  • no ale skutek pisania otwartym tekstem jest taki jak widzisz :)

   koles
  • Uważam, że po to stworzono forum aby dzielić się „smaczkami” i „wytrychami”. Inaczej do czego ma służyć sekcja komentarzy? Oczywiście są pewne granice i ciągłe pisanie o jakiejś luce rozsądne nie jest jednak nie pisanie w ogóle (bo wielki brat patrzy!!!!) zabija ducha forum. Podam przykład: czytam forum regularnie a nie natknąłem się na wpis, który mówił, że w pewnym momencie DP zmienił MCC co miało przełożenie na jeden z moneybacków. Myślę, że jestem w plecy z 1000 PLN. Kto wiedział to wiedział i skorzystał, ale na forum była cisza. O sprawie do wiedziałem się kiedy MCC zostało ponownie zmienione i już nie wchodziło do promocji. Wtedy nagle kilka osób odzyskało pamięć. Niestety coraz więcej tu kunktatorstwa i egoizmu. Tak o widzę….

   owat
  • bylo o tej zmianie MCC! aczkolwiek niekoniecznie w watku o EB.
   …inna sprawa, ze wątkow jest tyle, ze trudno sledzic wszytsko, szczegolnie, że ciagle przewijaja sie te same pytania, bo niektorym ciezko jest sie cofnac o kilka komentarzy wstecz.

   koles
  • Te tematy przewijaly sie tutaj kilka razy, najpierw informacje o nowych produktach do testowania, a potem na tacy bylo wszystko wylozone i wtedy szybko sie skonczylo. Nie zaszkodzi nawiazanie kontaktu z kilkoma ogarnietymi goscmi (mailowy lub przez pw na innych stronach).

   aaaa
  • Dodam jeszcze, ze jest calkiem spora grupka osob, ktore to co tutaj wyczytaja jeszcze potwierdzaja dzwoniac do banku. Szkoda slow.

   keton
  • @ keton: Weź nie żartuj tak nawet….

   owat
 • 1. Czy R daje moneyback? 2. Czy zasilenia R liczą się do sumy obrotów zwalniającej z opłaty za kartę?

  Andres Odpowiedz
  • Ostatnio pojawiły się informację, że R traktowany jest jako transakcja gotowkowa. Pytanie co z SB.

   Ciekawski
  • Kiedy zmieniłem przy Turbo Karcie limit transakcji gotówkowych na zero to nie mogłem zasilić R. W związku z tym bank prawdopodobnie faktycznie zaczął tak traktować te transakcje.

   owat
 • Czy ten ich system jest archaicznie działający czy co jest grane?
  Zrobiłem spłatę BLIKiem dziś rano – i do tej pory nie jest zaksięgowana…
  Co jest grane?

  Anom Odpowiedz
  • potrafią mieć sporadyczne opóźnienia, mi się kilka razy zdarzyło że zaksięgowało następnego dnia mimo że przeważnie jest po kilku dniach

   conrad_88
  • Dotychczas miałem zawsze po około 30 minutach. Zatem cierpliwie czekam :)

   Anom
  • przeważnie jest po kilku minutach* miałem na myśli

   conrad_88
 • U mnie wisi w blokadach jeszcze 1 transakcja z 18.03 z marketu spożywczego, a 20.03 kolejne zakupy widzę podwójnie, z tym, że 1 transakcja jest jako blokada, a druga jako obciążenie. Normalnie cyrk.

  broker Odpowiedz
  • miałem tak w zeszłym tygodniu, później dodatkowa blokada zniknęła, ale musiałem spłacić bo nie było salda. Za to wczorajsze zakupy nawet nie pomniejszyły salda i nie weszły na blokady. Chyba pożarło im jedynego człowieka, który aktualizował salda

   karampuk
 • Teraz to nawet zablokowali R przez C :-(

  broker Odpowiedz
 • no i SCB zepsuł promocję – od września 5% w myjniach samochodowych (bez tych przy stacjach paliw), 3% w restauracjach i 1% za stacje paliw – i chyba czas się pożegnać z turbo kartą, bo zniknął zwrot 1% za wszystko

  karampuk Odpowiedz
 • A co z tym ze w systemie jest info ze promocja wazna do 1.01.2030? :)

  Herman Odpowiedz
  • Przecież bank poinformował miesiąc wcześniej, że likwiduje promocję. Czego nie rozumiesz?

   broker
 • Jak nie będzie jak z 123 że dla starych stare zasady a dla nowych nowe … to się ładnie pożegnamy z tą kartą i tym bankiem 😁 Ale cóż … takie czasy, że banki nas nie potrzebują 😁

  JoX Odpowiedz
  • Chyba marne szanse, że dla starych klientów będą stare zasady, no ale zawsze warto mieć nadzieję

   McKwacz
 • Zamykać chyba warto dopiero we wrześniu bo za sierpień powinni jeszcze wypłacić 1%

  conrad_88 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy