Darmowy abonament no-limit, internet LTE czy moneyback 5%? Prześwietlamy ofertę T-Mobile Usługi Bankowe

Miesiąc temu informowaliśmy was o zmianach, które zapowiedział „telebank” T-Mobile Usługi Bankowe. Zamiast jednego konta osobistego pojawiły się dwa – Freemium oraz Premium. Do tego drugiego, oprócz promocji z 5-procentowym moneybackiem, bank zapowiedział dodatkowe promocje związane z usługami telekomunikacyjnymi, jednak bez przestawiania konkretów w postaci regulaminów. Dopiero od niedawna mamy wgląd do tych dokumentów. Sprawdźmy więc czy wybranie abonamentu lub internetu za 0 zł opłaca się bardziej niż 25 zł comiesięcznego zwrotu.

0 zł za abonament w T-Mobile

10 zł za abonament no-limit

Pierwsza z ofert promocyjnych oferowana klientom konta Premium to „Jum Comfort bez telefonu”. To taryfa T-Mobile znana pod nazwą Rodzina 80, która standardowo kosztuje 34,99 zł. Dzięki promocji dla klientów konta bankowego usługa może nas kosztować jedyne 10 zł, a jeśli dodatkowo skorzystamy z promocji „Usługi z Ulgą” (dla posiadaczy abonamentu lub mixa w T-Mobile), to abonament będzie darmowy.

Co znajdziemy w abonamencie? Nielimitowane minuty do krajowych sieci komórkowych, stacjonarnych oraz SMSy w kraju. Do tego 1 GB internetu (kolejne 500 MB to 10 zł, każde kolejne 1 GB to 10 zł).

Jakie warunki stawia przed nami „telebank” aby otrzymać obiecany rabat na abonament? 5 zł zgarniemy za to, że wyrazimy zgody na działania marketingowe zaproponowane przez operatora. 19,99 zł otrzymamy natomiast za posiadanie konta w T-Mobile Usługi Bankowe oraz rozliczenie transakcji bezgotówkowych kartą na co najmniej 500 zł.

Do Transakcji Kartą nie są wliczane Transakcje w punktach posiadających MCC (Merchant Category Code) równy:
7995, określający kasyna oraz zakłady bukmacherskie i im podobne;
8999, określający profesjonalne usługi, nieklasyfikowane pod innymi kodami MCC, o ile płatność zidentyfikowana jest jako zagraniczna (country code inny niż Polska);
4111, określający m.in. usługi transportowe,
6012, określający instytucje finansowe;
6211, określający brokerów ubezpieczeniowych,
6051, określający przekazy pieniężne w instytucjach finansowych,
4829, określający internetowe przekazy pieniężne.
4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.

Haczyki? T-Mobile obiecuje oferować rabat przez 24 miesiące trwania umowy, jednak w przypadku niespełnienia warunku płatności kartą stracimy rabat bezpowrotnie. Dokładnie:

Jeżeli Abonent nie spełni warunku chociaż w jednym, danym miesiącu kalendarzowym, Operator ma prawo do anulowania rabatu od momentu otrzymania od Banku informacji o braku spełnienia tych warunków przez Abonenta

Szczegóły w regulaminie promocji.

10 zł za internet LTE

W przypadku oferty internetu LTE warunki są bardzo podobne. T-Mobile oferuje nam 19,99 zł rabatu, przez co za abonament Internet Comfort zapłacimy nie 29,99 zł, ale 10 zł (lub 0 zł, o ile jesteśmy już posiadaczami abonamentu w T-Mobile). Co otrzymujemy w zamian? 35 GB internetu oraz ewentualne urządzenie typu modem/router mobilny za 9 zł lub router domowy za 149 zł.

Haczyki? Jeśli nie wydamy 500 zł miesięcznie kartą, to tu również tracimy rabat. Dodatkowo wymagane jest wydanie 49 zł na start jako opłata aktywacyjna!

Szczegóły w regulaminie promocji.

25 zł moneybacku dla konta Premium

Czy korzystanie z powyższych promocji się opłaca? To wszystko kwestia indywidualna – dla jednego bardziej opłacalne będzie wzięcie darmowego abonamentu dla kolejnego numeru telefonu, a dla innych – moneyback oferowany na koncie Premium zamiast zniżek telekomunikacyjnych. Przypomnijmy: w standardowej ofercie konta Premium za wydanie 500 zł miesięcznie kartą otrzymamy 25 zł zwrotu w postaci złotówek. Nie żadnych rabatów, ale w cyfrowej gotówce, którą wydać możemy na co tylko chcemy. To szczególnie dobra opcja dla tych, którzy wolą np. ofertę prepaid. Wielu operatorów oferuje bowiem usługi typu no-limit za 20-30 zł miesięcznie. Sumarycznie więc wyjdziemy praktycznie na zero (w porównaniu z promocją abonamentu) ale z nikim nie musimy się związywać 24-miesięczną umową.

Co więcej, w przypadku oferty z moneybackiem niespełnienie warunku wydania kartą 500 zł nie ma takich negatywnych konsekwencji, jak oferty abonamentowe. Tu po prostu nie dostaniemy zwrotu za dany miesiąc, ale znów będziemy mogli go zgarnąć w kolejnym okresie.

Oczywiście są i złe strony promocji moneybacku: bank ma prawo wycofać ofertę z 2-miesięcznym wyprzedzeniem. Oznacza to, że de facto nie wiemy jak długo będziemy otrzymywali zwrot. Biorąc jednak pod uwagę świeżość oferty możemy założyć, że będzie to przynajmniej rok.

Ile kosztuje konto Premium?

Warto zauważyć, że bank mocno naciska na wydanie kartą 500 zł miesięcznie. To kwota nieprzypadkowa – oprócz możliwości otrzymania zwrotu dodatkowo zwalnia nas z opłaty za konto. W przeciwnym wypadku płacimy aż 18,90 zł miesięcznie!

Dla osób, które wydają nieco mniej dostępna jest również oferta konta Freemium. Tu konto jest darmowe, a za kartę nie płacimy po wydaniu 200 zł miesięcznie. Nie mamy jednak wszystkich bankomatów za darmo (jak w koncie Premium) – tylko trzy pierwsze wypłaty w miesiącu.

Konto Freemium również oferuje moneyback w wysokości 5-procent miesięcznie. Maksymalnie zarobimy w ten sposób 15 zł miesięcznie.

Nie przegap!

Komentarze

 • @admin: Z tym opisem MCC 4900 = „narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne.” to tak celowo? Bo co mniej kumaci użytkownicy faktycznie w to uwierzą.

  Bobek Odpowiedz
  • Te pola z szarym tłem i czerwoną ramką z lewej strony to cytaty, nie wnikam czemu tam tak jest :-)

   Michał
  • Ale MCC 4900 oznacza właśnie „narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne” — a że niektórzy używają go do przekazów pieniężnych, to już inna sprawa.

   Don Quijote de la Mancha
  • pewnie to przekaz za pomocą narzędzia elektrycznego :-)

   Michał
 • To do kiedy trzeba się zdecydować na tą kolejną „dobrą” zmianę?
  Czy konta niezdecydowanych zostana automatycznie przekształcone do Freemium?

  Padre70 Odpowiedz
  • Tak, poprzednie „T-Mobile Konto” zmnieniło nazwę na „Freemium”, ale jeśli było założone do 31 maja, to nowe zasady zaczynają obowiązywać dopiero od 1 sierpnia.

   Don Quijote de la Mancha
  • tak

   Michał
  • Czyli jeszcze za lipiec będzie zwrot po staremu?

   nBahn
  • Tak, dla kont założonych do 31 maja i nie przekształconych na Premium.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dzięki, bo na premium to chyba opłąca się zmienić dopiero na sierpień, dobrze myślę?

   nBahn
  • >>>„T-Mobile Konto” zmnieniło nazwę na „Freemium”

   A podobno samo się nic nie dzieje.
   Sprawdź teraz swoją nazwę rachunku w bankowości internetowej. Niemniej zawsze można sobie zmienić samemu na dowolną nazwę ( funkcja : modyfikuj ).

   Bogdan
  • @ Bogdan

   Ale o co Ci chodzi?

   Padre70 pytał, czy istniejące konta zostaną przekształcone do Freemium, na co mu odpowiedziałem, że Freemium to nowa nazwa dawnego konta, które obecnie w dokumentach jak np. TOiP występuje pod nazwą „KONTO FREEMIUM (poprzednia nazwa T-MOBILE KONTO)”. Nie interesują nas rozważania na temat nazw rachunków w serwisie internetowym, to nie ten wątek.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Bogdan

   Tak samo w wiadomościach od TMUB do klientów wysłanych w maju:
   „Zmienia się nazwa T-Mobile konta – nowa nazwa to Konto Freemium”, na tym blogu także @admin o tym pisał http://livesmarter.pl/zmiana-tabeli-oplat-i-prowizji-w-t-mobile-od-sierpnia-2016/, ale skoro @Padre70 to przeoczył, to mu odpowiedziałem, ciągle uważam, że poprawnie, jeśli nie, to uściślij proszę, gdzie tkwi błąd.

   Don Quijote de la Mancha
 • Obecnie w prepaid t-Mobile za 25 PLN / mc można włączyć no-limit :)

  Roman Odpowiedz
  • Dokładnie, mam to samo w innej sieci za podobne pieniądze. A do tego elastyczność :)

   Michał
 • „Do Transakcji Kartą nie są wliczane Transakcje w punktach posiadających MCC…”
  tyczy się to tylko moneybacku, czy też opłaty za konto premium?

  Roman Odpowiedz
  • tylko moneybacku

   Don Quijote de la Mancha
  • Otóż nie – to jest cytat z regulaminu promocji abonamentowej – zaszyty daleeeeko na końcu, ale jest. Także trzeba uważać!

   Michał
  • Ach, ok, moja odpowiedź dotyczyła tylko pytania Romana, ogólnie:
   – ograniczenia MCC dotyczą wszystkich 3 promocji (monayback i rabatów na oba abonamenty),
   – ograniczenia MCC nie dotyczą zwolnienia z opłaty za konto Premium (można zapłacić 500 zł za „narzędzia elektryczne” i konto będzie za darmo).

   Don Quijote de la Mancha
 • To jak ustawić konto premium jeśli ma się konto założone w styczniu?

  Janek Odpowiedz
  • Na początku sierpnia trzeba zadzwonić na infolinię i złożyć dyspozycję zmiany typu konta.

   Roman
  • @Roman w/g mnie myslisz sie. Wystarczy w serpniu – dowolnego dnia … chocby 31.08

   anna
  • Istnieje niewielkie ryzyko, że wtedy nie uznają płatności zwalniających z opłaty za konto Premium.

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy wydanie 200 zł lub 500 zł przy premium dot dwóch kart koncie wspólnym? Czy każda karta trzeba wydać po 200 lub 500 zl?

  Endru098 Odpowiedz
  • Jeśli chodzi o Premium, to nie ma wątpliwości, opłata jest za konto, więc wystarcza 500 zł w sumie.

   Przy Freemium jest to raczej 200 zł na każdą kartę, bo wprawdzie „Do transakcji bezgotówkowych Kartą wliczane są transakcje bezgotówkowe dokonane wszystkim Kartami wydanymi do konta” ale „Opłata liczona dla każdej wydanej do rachunku Karty indywidulnie”.

   Don Quijote de la Mancha
 • BTW widze ze UBER ma MCC 4121 wiec ta usługa transportowa się łapie na MB.

  damarone Odpowiedz
 • Jesli zastrzeglem karte to konto po zmianach bedzie bezplatne? Mam na mysli te wersje podstawowa konta.

  Ildefons Odpowiedz
  • Tak, prowadzenie konta Freemium bez karty będzie bezpłatne.

   Don Quijote de la Mancha
  • Karta musi mieć status zamknięta.

   Roman
  • Czyli mimo, iż ją dostrzegłem muszę dodatkowo zamknąć?

   ildefons
  • W bankowości internetowej pod Zmień status karty są 3 opcje:
   – Zastrzeżona — to służy do zastrzeżenia karty skradzionej lub zgubionej,
   – Zamknięta — to powinieneś wybrać rezygnując z karty,
   – Blokada karty — z tym należy uważać, gdyż za zablokowaną kartę opłata miesięczna jest pobierana.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dziękuję.

   ildefons
 • Jak korzystnie przejść z konta Freemium na Premium z uwzględnieniem zmian od 01.08.2016 co w tej sytuacji z moneybeckiem za lipiec wypłacanym do 15-go sierpnia ?

  aaal Odpowiedz
  • Wydaje mi się, że najlepiej na początku sierpnia — nie wcześniej, żeby nie tracić zalet obecnego konta (wpłatomaty, przelewy natychmiastowe), nie później, by nie było wątpliwości, że zwalniające z opłaty 500 zł zostało wydane już na koncie Premium.
   Premia za lipiec zostanie wpłacona standardowo na starych zasadach, gdybyś konto zmienił na Premium np. 30 sierpnia, to premia za sierpień byłaby wypłacana na zasadach konta Premium (czyli konieczność wydania 500 zł bo liczy się wariant na ostatni dzień miesiąca, ale w kwotę transakcji wchodziłyby wydatki dokonane przez cały miesiąc, łącznie z tymi, gdy konto było jeszcze Freemium.

   Don Quijote de la Mancha
  • A nie można zadzwonić już dziś i złożyć dyspozycję zmiany konta od 01.08?
   Chciałem tak dziś zrobić, a jak nie dziś to niedługo, ponieważ na przełomie miesiąca będę na urlopie

   Grzegorz
  • @ Grzegorz

   Możesz zmienić już dziś, stracisz tylko 10 darmowych przelewów natychmiastowych.

   Przy okazji muszę się przyznać do błędu ? — wpłatomaty w koncie Premium są bezpłatne, więc z tego powodu nie trzeba przejścia opóźniać, jest nawet lepiej, nie ma już limitu 3 darmowych wpłat.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Quijote de la Mancha
   Dlaczego piszesz, zę
   „Możesz zmienić już dziś, stracisz tylko 10 darmowych przelewów natychmiastowych.”
   Stracę je od razu czy od sierpnia?

   Grzegorz
  • W Premium każdy przelew natychmiastowy kosztuje 6 zł, więc jeśli zmienisz wariant konta na Premium, to stracisz 10 darmowych przelewów, które we Freemium masz do końca lipca.

   Don Quijote de la Mancha
  • Skoro mnie nowe warunki dotycza od 01.08 to dlaczego juz dzis mialbym stracic przelewy natychmiastowe?
   Moze od razu strace mozliwosc wliczania do cashback mcc4900?

   Grzegorz
  • „Skoro mnie nowe warunki dotycza od 01.08 to dlaczego juz dzis mialbym stracic przelewy natychmiastowe?”
   — opłata za każdy (nawet 10 pierwszych) przelew natychmiastowy obowiązuje dopiero od 1.08 w starym koncie (Freemium), zmieniając wariant na Premium zmieniasz też oczywiście opłaty na właściwe dla tego konta, a tu opłata za taki przelew wynosi 6 zł.

   Moze od razu strace mozliwosc wliczania do cashback mcc4900?
   — przykro mi, ale na to wygląda… nowy regulamin wykluczający 4900 „Obowiązuje […] w przypadku umów zawartych od dnia 1 czerwca 2016 – od dnia zawarcia umowy” — a zmieniając wariant na Premium zawierasz umowę…

   Don Quijote de la Mancha
  • Masz czas do 30.08.2016

   anna
 • Panie adminie, co to są cyfrowe złótówki?
  Przypomnijmy: w standardowej ofercie konta Premium za wydanie 500 zł miesięcznie kartą otrzymamy 25 zł zwrotu w postaci złotówek. Nie żadnych rabatów, ale w cyfrowej gotówce, którą wydać możemy na co tylko chcemy.
  Znaczy dostaję 25 zł na konto czy dostaję jakąś wirtualną walutę do wydania w sklepie t-mobile?

  Maciej Odpowiedz
  • Dostajesz 25 zł na konto.

   Don Quijote de la Mancha
  • Chodzi o to, że „gotówka” = papierowy pieniądz wypłacany do ręki. Jako cyfrowy chodziło mi o przelew na konto – czyli generalnie gotówka, ale dopóki jej się nie wyciągnie z bankomatu, to cyfrowa :-)

   Michał
 • @Don Quijote de la Mancha
  Dziękuję, bo dostaję od pracodawcy przelew w PLN a nie cyfrowe złotówki i dlatego nie wiedziałem o co chodzi….

  Maciej Odpowiedz
 • Czy mogę mieć równocześnie konto Premium i Freemium spełniając warunki obu kont i wtedy zwrot 25 i 15 ?

  aaal Odpowiedz
  • Nie widzę przeciwwskazań, ja miałem jedno konto, dzisiaj właśnie otwarłem Premium jako drugie, więc aktualnie mam oba, co oznacza konieczność wydania 700 zł/mc i możliwy moneyback 35–40 zł/mc.

   Don Quijote de la Mancha
  • „możliwy moneyback 35–40 zł/mc” —od sierpnia, w lipcu z Freemium też jeszcze można dostać 25 zł.

   Don Quijote de la Mancha
  • To sa zupelnie inne konta (loginy?) czy po prostu w ramach loginu masz 2-3 konta ROR?

   anna
  • Jeden login (skądinąd zaletą TMUB jest możliwość ustawienia swojego, łatwego do zapamiętania), tam w odpowiednich miejscach lista wielu kont/wielu kart, środki między nimi można przelewać funkcją Przelew własny (oczywiście natychmiastowo i darmowo).

   Don Quijote de la Mancha
 • Jak zakładałeś przez infolinię czy link na tej stronie ? do premium dostaniesz rozumiem drugą kartę ?więc w lipcu musisz wydać na Freemium 500 aby dostać 25 zł i na premium 500 to dostaniesz
  50 zwrotu ? (2x 25)

  aaal Odpowiedz
  • „Jak zakładałeś przez infolinię czy link na tej stronie ?”
   — z bankowości internetowej, w Produkty czy gdzieś tam, przeoczyłem ten link, szkoda, mogłem dać adminowi zarobić ;)

   „do premium dostaniesz rozumiem drugą kartę”
   — tak, oczywiście, szkoda że mają jednakowy wzór.

   „więc w lipcu musisz wydać na Freemium 500 aby dostać 25 zł i na premium 500 to dostaniesz 50 zwrotu ? (2x 25)”
   — tak, dla zwrotu 2 × 25 zł muszę wydać 2 × 500 zł, ale dla bezpłatności obu kont i kart wystarczy 500 + 200 zł (przy zwrocie 35 zł).

   Don Quijote de la Mancha
  • @Kichot, nie mogłeś, jak się ma dostęp i jest klientem to nie otworzysz już z zewnętrznego linka konta, sprawdzałem dawno, odrzuca wniosek i każe się logować do systemu ;)

   pws
 • Dwa ważne pytania:
  1) Czy w przyszłości będzie można zmienić rodzaj konta na przykład z premium na freemium bez konsekwencji?
  2) w treści artykułu są podane wyłączenia, które kody MCC nie są brane do MoneyBacku. Proszę jednak o odpowiedź czy wydając 500 zł w tych właśnie punktach, zostanę zwolniony z opłaty 18,90zł za konto? Czy muszę wydać 500zł kartą koniecznie w ramach transakcji z innymi kodamiMCC niż podane?

  Skibtok Odpowiedz
  • 1) Najprawdopodobniej będzie można, TOiP zawiera pozycję „Opłata za zmianę wariantu konta — 0 zł”, dodatkowo regulamin mówi „Klient może zawrzeć w T-Mobile Usługi Bankowe nie więcej niż dwie umowy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w tej samej walucie i tym samym wariancie (dalej ROR)” — to brzmi, jakby można było mieć 2 × Freemium + 2 × Premium, więc można by otworzyć nowe Freemium zamykając stare Premium…

   2) Tak, zostaniesz zwolniony z opłaty za konto, ale nie dostaniesz premii za dany miesiąc, a wybierając zniżkę na abonament — stracisz ją bezpowrotnie.

   Don Quijote de la Mancha
 • a jeśli będę wydawać płazem 500 złotych i wybiorę promocję z internetem, to będę za niego płacić 10 złotych? Czy aby dostać promocyjną umowę trzeba też wydawać kartą kwoty w punktach innych niz mmc wymienione w artykule?

  wlodek Odpowiedz
 • nie zmieniłam jeszcze konta na konto premium ale mam pytanie czy jesli w lipcu z tego konta opłace rachunki przez sprytnego billa to załapie sie na zwrot 25zł?

  maria Odpowiedz
  • Jeśli konto było założone przed 1 czerwca i nie zmienisz go na Premium do końca lipca wszystko działa na starych zasadach.

   Don Quijote de la Mancha
 • Nie ma już opcji otwarcia poprzez przelew?
  Kurier jeździ w ciągu dnia czy przyjeżdża po południu?
  Dzięki za info! :)

  Niedro Odpowiedz
 • Adminie udało się może ustalić co w przypadku 2xPremium + KK?
  Można 1k KK?

  pan_kudo Odpowiedz
 • A jak wyglada sprawa zmiany rachunku freemium na premium i odwrotnie.
  Slyszalam ze mozna prznosic sie dowolnie w danym miesiacu. Przyklad:
  – wydalam we wrzesniu 500 zl karta wiec ostaniego dnia miesiaca (lub wczesniej) przechodze na premium aby zgarnac 25 zl cashbacku. A w pazdzierniku udalo mi sie tylko 300zl wydac wiec ostaniego dnia pazdizernika ide do freemium

  Ktos moze potwierdzic czy to zadziala?

  anna Odpowiedz
  • Nie wiadomo.

   O moneybacku regulamin wrpost mówi, że liczy się wariant konta na ostatni dzień miesiąca; o opłacie za kartę/konto nic takiego nie ma, równie dobrze mogą więc naliczyć np. 97% opłaty za konto Premium oraz 6 zł opłaty za kartę do konta Freemium, jeśli przez ten jeden dzień nie rozliczysz nią transakcji na 200 zł. To oczywiście teoretyzowanie, ale lepiej uważaj, a jeśli kiedyś zdecydujesz się sprawdzić, to oczywiście napisz, czy się udało.

   Don Quijote de la Mancha
 • Jestem nowym , swiezutkim klientem , kompletnym frajerem z dopiero co zalozonym kontem premium . Czy mam spełniać warunki juz teraz po nowemu czy do sierpnia po staremu , bo wybieram się na zakupy a w kieszeni karta parzy ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Już teraz po nowemu — tak to jest dla świeżutkich klientów.
   Przy Premium — albo w lipcu wydasz 500 zł i dostaniesz 25 zł (o ile MCC były poprawne), albo zapłacisz 18.90 zł za konto.

   Przy okazji: czy konto założyłeś już w lipcu? I już dostałeś kartę?

   Bo ja Premium wyklikałem (miałem już stare Freemium) 1 lipca rano, a karty ciągle nie ma…

   Don Quijote de la Mancha
 • Ok. wolałem upewnić się tu u licznie zgromadzonych zawodowców . Założone wczoraj , a że na karcie brzydko by pisało i do ich salonu nie pasowało , to nowiutka i czysciutka od razu mi dali . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Coś mi się tu nie podoba, dostrzegam tu jakąś niesprawiedliwość — dlaczego niektórzy oczekują tygodniami, a inni dostają od razu?! Czy to dzięki zaszczyceniu salonu swoją obecnością?

   Don Quijote de la Mancha
 • Pochodzenie nie gra tu roli , trzeba tylko przy wejściu ukłonic się w pas a później uzbroić w cierpliwość zanim prztworza od a do z ta papierkowa robotę i wszystko założą . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Czy do cashbacku i zniesiesienia opłat za prowadzenie konta Premium zaliczają się płatności kartą przez Internet? Np. zakupy w sklepach internetowych, allegro, rachunki za telefon itp?

  Z góry dziękuję za odpowiedź :)

  Blondynka Odpowiedz
  • @Blondynka

   Tak, tylko przy money-backu trzeba uważać na MCC (np. korzystając z usługi opłacania rachunków) — te same zasady dotyczą płatności w terminalu, jak i CNP (card not present).

   Przy okazji tutaj też widać przewagę telefonów pre-paid nad abonamentowymi — te pierwsze możemy łatwo opłacić kartą zgarniając money-back bez kombinowania i bez prowizji.

   Don Quijote de la Mancha
  • Dziekuję za wyjaśnienie!

   Blondynka
  • Przewaga prepaidów jest niewątpliwa, ale jak doładowanie kupisz na alledrogo to tam od kilku lat w tej kategorii kartą nie zapłacisz.

   vadim
 • Mam stare, martwe konto w TMUB, bez karty – rozumiem, że po automatycznym, obowiązkowym przekształceniu we Fremium, nadal nic nie będę płacił za konto, bo nie wyrabiałem do niego karty ?

  Zenon Odpowiedz
 • kamień z serca …

  Zenon Odpowiedz
 • Dobrze widzę, że do wypłaty 25 zł w opcji Premium nie trzeba już wpływu 2000 zł, jak to było w starszej wersji promocji?

  Mirela Odpowiedz
  • Dobrze widzisz, za to nie ma już 5% zwrotu, jest sztywne 25 zł za wydanie kwalifikowanych 500 zł.

   Don Quijote de la Mancha
 • Czemu na jednym koncie mam zwrot za czerwiec policzony i wypłacony dwa razy: 25 zł i 15 zł oraz cofnięte 25 zł, a na drugim koncie 2 razy po 25 zł i jedno cofnięte? Przecież zmiany miały wejść w życie z dniem 1 sierpnia. Czy ktoś inny ma podobnie?

  Benny Odpowiedz
 • Złożyłem wniosek 11 lipca. Dokumenty dotarły do mnie 17 lipca a 20 otrzymałem informację, że konto jest aktywne. Rozmawiałem na czasie z przedstawicielem banku. Że karta zostanie wysłana w ciągu 2 dni od dnia aktywacji. Czas dostarczenia – do 14 dni.
  W związku z tym, okazuje się, że mimo to, że konto jest aktywne w lipcu to karta może przyjść dopiero w sierpniu. W takim przypadku bank nalicza opłatę za lipiec 18 zł bo nie spełniłem w lipcu warunku płatności kartą 500 zł – tak mi potwierdziła Pani z T-mobile :)
  Od momentu założenia konta do otrzymania karty może minąć ponad miesiąc.

  adriaaan Odpowiedz
  • Uciekło mi kawałek zdania w poście.
   Poniżej poprawiony post.

   Złożyłem wniosek 11 lipca. Dokumenty dotarły do mnie 17 lipca a 20 otrzymałem informację, że konto jest aktywne. Rozmawiałem na czacie z przedstawicielem banku. Dowiedziałem się, ze karta zostanie wysłana w ciągu 2 dni od dnia aktywacji. Czas dostarczenia – do 14 dni.
   W związku z tym, okazuje się, że mimo to, że konto jest aktywne w lipcu to karta może przyjść dopiero w sierpniu. W takim przypadku bank nalicza opłatę za lipiec 18 zł bo nie spełniłem w lipcu warunku płatności kartą 500 zł – tak mi potwierdziła Pani z T-mobile :)
   Od momentu założenia konta do otrzymania karty może minąć ponad miesiąc.

   adriaaan
  • Heh, ja to zauważyłem i dlatego założyłem konto Premium 1. lipca rano — karta doszła 13., co daje mi trochę czasu na wydanie 500 zł. Ale pewnie nie mam się czym chwalić, trzeba się było od razu tym spostrzeżeniem tu podzielić…

   Don Quijote de la Mancha
 • Rozumiem, że opłata za konto zostanie mi pobrana tylko w pierwszym miesiącu?
  W kolejnych miesiącach, jeśli zrobię zakupy za 500 zł zwrot będzie naliczony?

  adriaaan Odpowiedz
  • Dobrze rozumiesz, jednak nawet Ci naliczą opłatę za pierwszy miesiąc, a nie dało się jej uniknąć, bo karta przyszła za późno — to możesz próbować składać reklamację… wprawdzie regulamin jest po ich stronie, ale może okażą litość ;)

   Don Quijote de la Mancha
 • Jeśli chcę czasowo zrezygnować z walki o zwroty to najlepiej zastrzec kartę? A jak tak to kiedy to zrobić żeby nie stracić lipcowego wpływu? Już mogę teraz, czy czekać na sierpień?

  Wybrzeże Kości Słoniowej Odpowiedz
  • Pewnie idealnie by było to zrobić zaraz po północy z 31.07/01.08 :)
   Swoją drogą, ciekawe jak Bank będzie podchodził do dokonywania zmian między kontami z Freemium na Premium i odwrotnie. Wg czego (jakiego stanu) będzie naliczał opłaty i dokonywał zwrotów?

   jmg
  • 1. Nie zastrzec, tylko zamknąć — zastrzega się kartę zgubioną lub ukradzioną.

   2. „Zaraz po północy z 31.07/01.08” — a jak to w TMUB traktują? Opłatę pobierają procentowo za czas, gdy karta była aktywna? Bo nie wiem, jak interpretować zapis „w trybie miesięcznym”.
   Na pewno bezpiecznie byłoby przed zamknięciem zrobić transakcje na 200 zł, ale wtedy pewnie zwrotu by nie było (choć z regulaminu zwrotu nie wynika jednoznacznie, że karta ma być aktywna na koniec miesiąca), ale… w takim razie można zrobić jakąś sprytną wpłatę na 200 zł, nie kwalifikującą się do zwrotu, za to w łatwy sposób zwalniającą z opłaty.

   3. „Wg czego (jakiego stanu) będzie naliczał opłaty i dokonywał zwrotów?” — w regulaminie zwrotu jest to wprost powiedziane — chodzi o wariant rachunku na koniec miesiąca. Z opłatą nie wiadomo, teoretycznie nawet przy zmianie z F na P i nie wydaniu 200 zł mogliby pobrać opłatę za kartę z F i za konto P — ale to teoretyzowanie, jeśli ktoś zmienia na P, to po to, by wydać 500 zł.

   Don Quijote de la Mancha
 • Hej. Dzisiaj złożyłem wniosek o konto, czyli pewnie uda mi się w sierpniu zrobić transakcje kartą na 500 zł i uniknę opłaty. Ale mam inne pytanie: czy konieczne jest zaznaczanie zgody na wysyłanie drogą mailową ofert od Tmobile? Było to w ostatnim kroku podczas wypełniania formularza. Nie zaznaczyłem żadnej zgody i wniosek przeszedł, tylko teraz zacząłem się zastanawiać, że w niektórych wcześniejszych promocjach było to konieczne do otrzymania premii. Pomóżcie :)

  Wernyhora Odpowiedz
  • Tak, dla moneybacku trzeba wyrazić zgodę na marketing mejlowy.

   Nie wiem, jak oni traktują pierwszy miesiąc, ale masz szansę, że zapłacisz 18.90 zł opłaty za konto za lipiec ;)

   Don Quijote de la Mancha
  • coś się zmieniło? Dotychczas nie trzeba było się sprzedawać telekomowi.

   Wybrzeże Kości Słoniowej
  • Ups, mój błąd, @Wybrzeże Kości Słoniowej dzięki za czujność, nie zauważyłem, że @Wernyhora pisze o Tmobile, a nie TMUB.

   Zgody na grillowanie przez telekom wyrażać nie trzeba.

   Don Quijote de la Mancha
 • Dzięki za odpowiedzi Don i WKS. Jeszcze raz wszedłem na stronę gdzie składa się wniosek i jest coś takiego „Aby wziąć udział w promocji Zwrot za zakupy dla klientów Tmobile Usługi Bankowe należy wyrazić zgodę na otrzymywanie informacji handlowych za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej oraz upoważnić Bank do zasięgania informacji o zobowiązaniach” To chyba jednak trzeba było to zaznaczyć i chyba nie odbiorę od kuriera umowy :P

  Wernyhora Odpowiedz
  • Trzeba — bank T-Mobile Usługi Bankowe = Alior.

   Nie trzeba — telekom T-Mobile.

   Don Quijote de la Mancha
 • Orientuje się ktoś czy wypłaty z bankomatów innych banków (PKO, PBS itp) zaliczają się do bonusu/zwolnienia z opłat?
  W systemie T-Mobile wyświetlane są z kodem MCC 6011, a zgodnie z regulaminem wykluczone jest tylko 6012 ;)

  nehm Odpowiedz
 • Chcę założyć konto i nie wiem czy można nadal użyć płaza aby otrzymać moneyback z
  Premium ? A także zakupy np. w castoramie czy innym markecie budowlanym też są wyłączone (4900, określający narzędzia elektryczne, gazowe, sanitarne i wodne)
  Bardzo proszę o info zorientowanych w tej kwestii

  jolana Odpowiedz
 • Orientuje sie ktos czy zakupy na allegro lapia sie na zwrot? Jaki maja MCC?

  bud3k Odpowiedz
 • Nie dostałem zwrotu przez taką płatność na kwotę 4zł: „Transakcja kartą debetową;obciążenie 4111 OTHER1002210; POL SZCZECIN TRB 412T 0188”. Czy ktoś wie może co to jest?

  Bodek Odpowiedz
 • Czy jak posiadam KK i do tego zmienię konto na Premium, to operacje KK wliczają mi się jakoś do tych 500zł które zwalnia z opłaty albo do kwoty z 5% zwrotem czy to zupełnie odrębne sprawy i nic nie zyskuję płacąc KK?

  robertos Odpowiedz
  • Wliczają się do jednego i drugiego. Debetowej można w ogóle nie używać (jeśli jej nie potrzebujesz do transakcji gotówkowych, oczywiście).

   Don Quijote de la Mancha
 • Hej, jezeli zmienie konto z Freemium na Premium to 500 zl musze wydać od momentu w którym zmienilem taryfe czy liczy sie cały miesiac wydatków?

  Marrek Odpowiedz
  • Cały miesiąc, ja zmieniłem pod koniec, a wcześniejsze wydatki liczyły się i do premii, i do zwolnienia z opłaty.

   Don Quijote de la Mancha
 • Hmmm, na innym blogu piszą że od momentu zmiany trzeba wykonać te 500.

  Marrek Odpowiedz
  • Więc piszą nieprawdę, choć wydaje się to sensowne — sam tu kiedyś zachęcałem do zmiany na początku miesiąca. Ale wtedy nie mogłem się dodzwonić, więc zmieniłem pod koniec i pani przy zmianie powiedziała (nawet nie pytana), że już zrobione transakcje się liczą. A przede wszystkim — nie pobrano mi opłaty, a premię dostałem.

   Przy okazji: to może być przydatne w drugą stronę, jeśli pod koniec widzimy, że na Premium nie uda się wydać 500 zł…

   Don Quijote de la Mancha
 • Dzisiaj wypłacili: Premium- 25 zł, Freemium-15zł.

  Waldemar Odpowiedz
 • Jestem świeży. Czy transakcje aplikacją sprytny bill z wykorzystaniem karty kredytowej TMUB do opłatą za czynsz w spółdzielni mieszkaniowej, internet, tv i telefon liczą się do zwrotu 5%?
  Panie Don Quijote de la Mancha dużo Pan tu pisze czy może Pan autorytatywnie odpowiedzieć?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Do tego, aby otrzymać premię liczą się transakcje bezgotówkowe w Internecie kartą debetową. Czy dokonując płatności w każdym sklepie internetowym mam możliwość dokonania płatności podanie danych z karty czy nie? Chodzi mi tylko o taką płatność, która zaliczy się do naliczenia premii?

  Andrzej Odpowiedz
  • „transakcje bezgotówkowe w Internecie kartą debetową”
   — kredytową też.

   „Czy dokonując płatności w każdym sklepie internetowym mam możliwość dokonania płatności podanie danych z karty czy nie?”
   — nie, w niektórych, szczególnie tych tańszych, takiej opcji nie ma; w innych (nawet dużych) wiąże się z dodatkową opłatą…

   Ogólnie nie ma znaczenia, czy transakcja jest w sklepie stacjonarnym (plastikiem lub Android Pay), Internecie, czy przez telefon — dla premii znaczenie mają MCC, te same wykluczenia obowiązują wszystkie rodzaje płatności kartowych.

   Don Quijote de la Mancha
 • A płatność przelewem za zakupy w sklepie internetowym też wlicza się do premi, oczywiście gdy ma odpowiedni kod MCC?

  Andrzej Odpowiedz
  • Płatności przelewem premii nie dają, zresztą nie mają też MCC.

   Przy okazji przypomnę, jak je rozróżnić: płatność kartą (objęta premią) wymaga przepisania danych karty, łącznie z tym kodem z tyłu (niektóre sklepy, jak amazon.uk dane karty zapamiętują, podczas kolejnych płatności podaje się tylko CVV/CVC). Jeśli dana płatność podania numerów karty nie wymaga — premii nie będzie.

   Don Quijote de la Mancha
 • Pytanie z innej bajki. W czerwcu 2016r. podpisałem umowę o kartę. Pierwszą transakcję zrobiłem 14 czerwca 2016r. Do tej pory nie płaciłem za kartę. TMUB liczy roczny obrót do zwolnienia z opłaty za kartę od momentu podpisania umowy. Kiedy najlepiej jest wypowiedzieć umowę o kartę aby nie płacić opłaty rocznej:
  – w marcu/ na 3 miesiące przed upływem roku/
  czy
  – w maju /na miesiąc przed upływem roku/?

  Waldemar Odpowiedz
  • Mam dokladnie te sama sytuacje. Jesli zwroty mialyby byc dluzej to nawet moze oplaciloby sie raz zaplacic, ale nie ma gwarancji. Wydaje mi sie, ze w maju trzeba uciekac.

   keton
 • Czy te promocje ciągle obowiązują?

  bejbe Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy