Zmiany w moneybacku T-Mobile Usługi Bankowe od maja 2017. Zarobimy mniej i tylko, jeśli posiadamy kredyt!

Posiadacze rachunków z moneybackiem w T-Mobile Usługi Bankowe właśnie otrzymali informacje o zmianie warunków promocji. Od 1 maja zwrot uzyskamy pod warunkiem posiadania produktu kredytowego w T-Mobile. A to nie wszystko.

Zamiana tabeli opłat i moneybacku w T-Mobile od maja 2017

Zwrot na jedno konto

Pierwsza z istotnych zmian to możliwość uzyskania zwrotu tylko na jednym rachunku (do tej pory można było posiadać dwa rachunki i zgarniać nawet 2 x 25 zł miesięcznie). Dokładnie:

Od 1 maja 2017 r. Promocją Zwrot za zakupy dla Klientów T-Mobile Usługi Bankowe będzie mógł zostać objęty wyłącznie jeden Rachunek. W przypadku posiadania więcej niż jednego Rachunku, Promocją zostanie objęty Rachunek o najwcześniejszej dacie przystąpienie do Promocji.

6 miesięcy, a później kredyt

Oprócz tego bank wprowadza warunek wymagający na nas posiadania dowolnego kredytu w banku w celu uzyskania premii. Co istotne: możliwe jest posiadanie karty kredytowej (co jest najrozsądniejszym/najtańszym rozwiązaniem). Nowi klienci mają jednak nieco łatwiej – oni przez 6 miesięcy zwrot mają bez konieczności posiadania kredytu. Dokładnie:

Od 1 maja 2017 r. Klient, który spełnił warunki do wypłaty Premii, będzie miał prawo do maksymalnie sześciu wypłat Premii (maksymalnie przez 6 kolejnym miesięcy kalendarzowych począwszy od miesiąca, w którym Premia została naliczona po raz pierwszy). Jeśli Klient będzie chciał otrzymywać Premię również po tym okresie, będzie musiał posiadać przynajmniej jeden Produkt kredytowy na koniec miesiąca, za który będzie naliczana Premia. Za Produkt kredytowy będzie uznawana aktywna Umowa o Pożyczkę / Kredyt, przyznany Limit odnawialny w rachunku lub aktywny Rachunek Karty kredytowej, na którym w danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną Transakcję.

Co z osobami, które korzystają z promocji od dłuższego czasu? Niestety dla nich okres 6 miesięcy liczony jest już teraz, bo sam bank podaje w mailu taki przykład:

Klient, który przystąpił do Promocji w lutym 2016 r., a pierwsza wypłata Premii nastąpiła w marcu 2016 r., to w ramach standardowych warunków Promocji ostatnią wypłatę Premii otrzyma w maju 2017 r. za kwiecień 2017 r. Jeżeli jednak Klient w jednym bądź wielu następujących po kwietniu 2017 r. miesiącach, na koniec tego miesiąca będzie posiadać aktywny Produkt kredytowy, to również otrzyma Premię za miesiące, w których spełni warunek.

Czy coś dostajemy w zamian? Niewiele. Zmieni się jedynie to, że od maja moneyback będzie naliczany nie tylko za transakcje kartą, ale również płatności BLIK.

Warto dodać, że zmiany pojawiły się również w tabeli opłat i prowizji, jednak dotyczą one kwestii nieistotnych z naszego punktu widzenia (usunięcie nieaktualnych zapisów, wycofanie opłat za windykację czy obniżenie opłat za monit).

Na koniec jeszcze jedna sprawa, o której przypomniał mi jeden z czytelników. W T-Mobile Usługi Bankowe jest problem z otwieraniem trzeciego rachunku danego typu. I to nawet, jeśli poprzednie zostały dawno zamknięte (bank liczy ostatnie dwa lata). Pamiętajcie o tym – jeśli macie obecnie dwa rachunki i oba zamkniecie, to w przypadku np. potencjalnej promocji dla nowych klientów za kilka miesięcy będziecie mieli duże problemy ze skorzystaniem z niej.

Ile można zyskać na moneybacku w T-Mobile?

Przypomnijmy: w chwili obecnej możliwe jest zdobycie 5% zwrotu za transakcje wykonane kartą debetową lub kredytową. W przypadku Konta Freemium do zdobycia jest maksymalnie 15 zł, a w przypadku Premium – 25 zł. W obu przypadkach konieczne jest jednak osiągnięcie minimalnej kwoty wydatków miesięcznych (inaczej zwrot nie zostanie naliczony). Dla Konta Freemium jest to 200 zł, a dla konta Premium – 500 zł miesięcznie. Warto dodać, że spełnienie tych warunków automatycznie zwalnia nas z opłat.

Szczegóły we wpisie sprzed kilku miesięcy.

Nie przegap!

Komentarze

 • 17 maja zamknęłam konto Premium z kartą debetową – po otrzymaniu ostatniego moneybacku za kwiecień. Nie mam żadnego konta czy produktu w TMUB, jednym słowem nie jestem klientką tego banku. Zastanawiam się czy gdybym teraz otworzyła dozwolone drugie konto Premium z kartą debetową to mogłabym skorzystać z 6 miesięcznego moneybacku bez posiadania produktu kredytowego.

  Beata2 Odpowiedz
  • W TM możesz mieć tylko 2 konta, do których przez jakieś 2 lata wliczają się też zamknięte konta. Jeśli zamknęłaś 2, to przez 2 lata nic nie otworzysz.

   abba
  • W maju zamknęłam jedno konto i praktycznie mogę otworzyć drugie konto (karencja od zamknięcia poprzedniego ponad 2 lata). Chodzi mi o możliwość skorzystania z 6 miesięcznego moneybacku z kartą debetową gdybym takie konto teraz założyła, podczas gdy korzystałam już z moneybacku do kwietnia z jednego konta, które zamknęłam w maju. Nie posiadam produktu kredytowego w tym banku i nie przewiduję posiadać.

   Beata2
  • Nie wydaje mi sie, zeby to bylo mozliwe. W koncu caly czas jednak to 1 konto u nich jest otwarte i nie jestes nowa klientka.

   keton
 • Coś piszą o zmianie regulaminu od 13 listopada… przebrnął ktoś przez ten tekst ? Są tam jakieś istotne zmiany ? Bo nie daje rady.
  _
  BTW, Cashlesss podało, że TMUB nie wyłączy starego systemu transakcyjnego co najmniej do Sylwestra. A tylko w starym można podejrzeć MCC i zapisać zestawienie transakcji do csv (póki co – bo zgłosiłam i powiedzieli, że przekażą do odpowiedniego działu, żeby wróciło… ale czy wróci ?)

  [email protected] Odpowiedz
  • kilka innych rzeczy zgłaszałem – i też powiedzieli, że przekażą (i tyle ich widzieli)

   karampuk
 • Mam wieksza transakcje wykonana 30.08 ale zaksiegowana 1.09. Wg nowych zasad moneyback dostane za nia we wrzesniu, ale do bezplatnosci konta liczy sie do sierpnia?

  keton Odpowiedz
 • @keton
  Moneyback dostaniesz, oczywiście jeżeli transakcja jest z dobrym kodem MCC, w październiku. Jeżeli nie zrobisz transakcji wykonanych i zaksięgowanych we wrześniu
  na minimum 500 zł to w październiku zapłacisz za konto.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Czy na pewno „i zaksiegowanych”? Bo zdaje sie, ze istota tej zmiany mialo byc tylko wykonanie w danym miesiacu.

   keton
  • Od września zmienili regulamin zwolnienia za opłaty (za kartę do Freemium vel za prowadzenie konta Premium) – liczy się data wykonania transakcji.
   Natomiast nie zmienili regulaminu moneyabcku – tu nadal liczy się data rozliczenia (księgowania).
   .
   Ergo: Transakcja wykonana w sierpniu i zaksięgowana we wrześniu → liczy się do zwolnienia z opłat w sierpniu i nie liczy się do moneybacku w żadnym miesiącu. O ile będą trzymać się swojego, co raz bardziej skomplikowanego regulaminu.. A historia pokazuje, że to nie takie pewne.

   [email protected]
  • przecie z tego co sam napisałeś transakcja zaksięgowana we wrześniu liczy się do moneybacku we wrześniu – i tak jest w regulaminie

   lol5
  • Cholercia.. odwrotnie jest:
   Transakcja wykonana w sierpniu i zaksięgowana we wrześniu → liczy się do moneybacku we wrześniu i nie liczy się do zwolnienia z opłat w żadnym miesiącu.
   TERAZ dobrze ?

   [email protected]
  • liczy się do zwolnienia w sierpniu (data wykonania)

   karampuk
  • Ale w sierpniu obowiązywał jeszcze poprzedni regulamin – gdzie w obu przypadkach liczyła się data księgowania. Czyli transakcja wykonana w sierpniu, ale rozliczona we wrześniu nie liczy się ani do zwolnienia, ani do zwrotu. Chyba że konto założyłeś po 1 lipca – to tak, bo wtedy od razu obowiązuje Cię nowa taryfa opłat.
   @aaal – masz w emailu, albo u nich na stronie.

   [email protected]
  • Jeszcze dopiszę, żeby było jasne:
   „Czyli transakcja wykonana w sierpniu, ale rozliczona we wrześniu – nie liczy się ani do zwolnienia, ani do zwrotu” w miesiącu sierpniu – wg starego regulaminu.

   [email protected]
 • Podajcie link do zmiany tabeli opłat bo nie bardzo rozumiem te zmiany od września – przecież admin by coś napisał w tym temacie

  aaal Odpowiedz
 • dostałem zwrot w tym miesiącu 11,94. u Was jest normalnie 15 zł?

  joseba Odpowiedz
 • hej
  w mnie normalnie 25 pln jak co miesiac

  Michal1607 Odpowiedz
 • zwrot 11,94 oznacza że wydałeś 238,8 a nie 300, albo części wydatków ci nie zaliczyli do zwrotu, z powodu nieakceptowanego przez tMobile kodu MCC

  asdf Odpowiedz
  • a nie mają oni zasady zero-jedynkowej? albo 15/25, albo nic?

   joseba
  • Freemium ma zakres 200–300 zł (zwrot 10–15 zł).

   Don Quijote de la Mancha
  • ok, dziękować za wyjaśnienie. jak patrzę w historię transakcji, to niekorzystnie wypadło mi księgowanie płatności na ostatni dzień czerwca i 1 września. poza tym większą uwagę skupiłem na cashbacku z bgz, więc stamtąd zwróci się te niedopatrzenie z t-mobile

   joseba
 • Ktoś testował jak to jest teraz z CB?
  Jak wykonam transakcję w najbliższą sobotę czyli 30.09 to jak to zostanie zaliczone do CB i jak do bezplatnosci konta/karty?

  Romek Odpowiedz
 • Nie kombinuj bo to bezcelowy wydatek. Najlepiej jest robić zakupy z takimi datami aby data transakcji i data księgowania były w tym samym miesiącu.

  Waldemar Odpowiedz
 • @Waldemar
  dziękuję za pomoc i podpowiedź żeby nie kombinować

  Romek Odpowiedz
 • Transakcje wykonane w sobotę 30.09 zostaną zaksięgowane już w październiku i tez do października będą brane do naliczania CB – testowałem to juz kilka razy. Pozdrawiam.

  tomafra Odpowiedz
 • Mam transakcje wykonane 30.09 a rozliczone zostaly 3.10 Liczę na moneyback w pazdzierniku – dobrze licze ;) Ale też na zwolnienie z oplaty za karte bo mam przy logo karty napis „zwolniono z miesiecznej oplaty za karte” -wczesniej tego nie bylo ;)

  Jox Odpowiedz
 • Mam transakcje wykonane 30.09 a rozliczone zostaly 3.10 Liczę na moneyback w pazdzierniku – dobrze licze ;) Ale też na zwolnienie z oplaty za karte bo mam przy logo karty napis „zwolniono z miesiecznej oplaty za karte” -wczesniej tego nie bylo ;-)

  Jox Odpowiedz
 • Jest zwrot.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Czy transakcje z aplikacji tm w technologii HCE wliczaja sie do uzyskania monebacku i do wymaganych 500 zl miesiecznie?

  neme Odpowiedz
 • Mam pytanie czy wszystkim wypłacają jednocześnie, bo ja do teraz nic nie dostałem?

  Anty Odpowiedz
 • Jest 2×25. U żony i u mnie.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Jak sądzicie, kiedy to zakończą? :-)

  Skylla Odpowiedz
  • Wojtek Boczoń opublikował niedawno raport o polskiej bankowości na koniec drugiego kwartału 2017; liczba kart kredytowych TMUB wzrosła do 24116 w porównaniu do 6572 na drugi kwartał 2016. Ciekawe, ile będzie kilka miesięcy po zakończeniu moneybacku… ?

   Don Quijote de la Mancha
 • Odpowiedzieli mi , że wypłacają moneyback 15tego lub w dzień roboczy po. Nadal na koncie nic nie mam, ale 15ty to niedziela wiec chyba muszę czekać. Czy komuś zdarzyła się już taka sytuacja?

  Anty Odpowiedz
  • Już wyżej Ci odpowiedziano, że wszystkim wypłacają jednocześnie, czyli jeżeli nie otrzymałeś dnia 13 października to zapewne już nie otrzymasz. Prędzej radziłbym sprawdzić czy czy wszystkie transakcje zostały zaksięgowane w danym miesiącu. O odpowiednich kodach mcc nawet nie wspominam.

   specu
 • @Anty
  TMUB to jeden z niewielu banków, który udostępnia MCC. Jeżeli nie masz zakupów z wykluczonymi MCC i wszystkie transakcje zostały rozliczone w m-cu wrześniu to pisz reklamację. TMUB płaci wszystkim jednego dnia.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Z ciekawości – jaki bank jeszcze, bo chyba już większość ‚przeprałem’ i nie spotkałem się nigdzie oprócz ww

   uta
  • Z tego co mi wiadomo to MCC podaje jedynie TMUB i Alior ale tylko w starym systemie, który chyba będzie działał tylko do końca roku.
   W nowym systemie niestety już MCC nie pokazuje ani w TMUB ani w Aliorze

   erde
 • Zamknąłem kartę debetową w maju br. Od października mam pożyczkę w TMUB. Czy po zamówieniu karty debetowej będzie mi przysługiwał mi w tej sytuacji moneyback? Dziękuję za pomoc.

  Damianos Odpowiedz
  • Tak, oczywiście będzie Ci przysługiwał zwrot. Pamiętaj jednak o wyrażeniu zgód na przetwarzanie danych, na weryfikację historii zobowiązań i zgody na skorzystanie z promocji.

   Pascal
 • Czy ktoś się orientuje czy transakcje kartą na kocie walutowym też będą się zaliczały do zwrotów 5%?

  Pascal Odpowiedz
 • Hey, PAYU Allegro ma wykluczony MCC?

  santech Odpowiedz
 • Nie wiem, czy było to poruszane, ale jak ma się płacenie poprzez adroidpay do moneybacku? Czy transakcje zaliczają się do premii ? Teoretycznie powinno to działać, ale interesuje mnie jak jest w rzeczywistości.

  jaro Odpowiedz
 • Czy transakcja sprytnym billem zwalnia z opłaty z konta i liczy się do monebacku?

  Barbara Odpowiedz
 • Czy dobrze doczytałem. Po okresie 6 m-cy kończy się zwrot za konto z kartą debetową. Wystąpiłem o kredytową i teraz zwroty liczą się z kredytowej, czyli debetowa do piachu.

  santech Odpowiedz
 • Jak jest z opłatami za Kartę Kredytową? Bo w tym momencie mija mi 1 rok darmowej karty…Czas zamykać?

  warmaschine Odpowiedz
  • A to jest sprawa indywidualna, ja wyrabiałe kk w promocji z bonem 200 zł do tesco i od nowego roku muszę nią płacić 4 razy w miesiącu zamiast 1 by była dalej darmowa, nie wiem jak było wcześniej w Twoim przypadku, jest jakaś opłata za tzw wznowienie karty po pierwszym roku i zobacz czy ona Ciebie nie dotyczy

   Maku
 • A w ogóle to dziś znowu wpadło 25 złotych, a chyba nikt jeszcze nie napisał — tak już to spowszedniało? ?

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • U mnie jest 25.

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Ja nie dostałem, coś się ostatnio zmieniło w warunkach przyznawania premii? Miesiąc temu zagapiłem sie i wydałem 490 zł, pojechali mi opłatami, czy w warunkach premiowania jest coś takiego jak „ciągłość”, jedna wtopa i już nie ma premii? Poczekam jeszcze do jutra.

  pytajnik Odpowiedz
  • To może właśnie o to chodzi? Dzisiaj był zwrot za październik, za 490 nie przysługuje, jak w listopadzie 500 wyrobisz, to w grudniu dostaniesz (a z pobieraniem opłat tak nie zwlekają).

   Don Quijote de la Mancha
  • A opłaty za konto kiedy (którego ?) pobrali ? Zawsze to jakaś wiedza na przyszłość…

   [email protected]
  • Kiedyś już nam (omyłkowo) pobrali — 30 listopada 2016…

   Don Quijote de la Mancha
  • Pobrali mi kasę 30.09 czyli rozumiem, że za wrzesień, październik z nadwyżką zrobiony a premii nie ma. Czyli reklamacja…

   Pytajnik
  • Kwota należnego zwrotu wynosi 25 PLN w danym miesiącu. 4.Premia, o której mowa w ustępach 2 i 3 zostanie wypłacona także po upływie terminu, o którym mowa w ustępach 2 i 3, za każdy z miesięcy, na koniec którego Uczestnik będzie posiadał co najmniej jeden Produkt kredytowy (obowiązuje od 1 maja 2017 r (…). Wyjaśniam, że powołując się na ww. Regulamin (I. Postanowienia ogólne, Par.3, Pkt.8) : „ Produkt kredytowy – aktywna Umowa o Pożyczkę/Kredyt, przyznany Limit odnawialny w rachunku, aktywny Rachunek Karty kredytowej, na którym w danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną Transakcję (obowiązuje od 1 maja 2017 r.).” Co jest o tyle zabawne, że jeszcze ani razu nie użyłem kredytówki a zwrot dotąd był. Nauka taka, że obrót najlepiej tu robić kk.

   pytajnik
  • hmmm…? A masz KK bezwarunkowo bezpłatną ? Bo ja dla jej bezpłatności muszę zrobić co najmniej 5 transakcji / mc. A TMUB znany jest z tego, że potrafi o zaległe opłaty upomnieć po roku…

   [email protected]
  • Kilka dni temu zwrócili mi sami z siebie opłatę 6 zł za maj 2016.

   Artur
  • Nie mam żadnych opłat na razie jesli chodzi o kk a to znalazłem w komentarzach: Do końca roku 2017 nie ma opłat. Od stycznia warunkiem zwolnienia z opłat jest wykonanie minimum 4 transakcji w miesiącu (inaczej 8 zł opłaty).
   A kiedy stuknie Ci rok posiadania karty, to robi się gorzej, bo w drugim roku posiadania karty musisz wydać:
   1) 15 tyś w ciągu roku, żeby nie została pobrana żadna opłata;
   2) 7,5 tyś wtedy opłata będzie wynosić 35 zł
   3) mniej – opłata 70 zł

   pytajnik
 • witam
  mam pytanie czy platnosc na poczcie zalicza sie do zwrotu?
  z tego co widze platnosc na poczcie mam z kodem MCC 4829 – przelewy internetowe…
  a oplacalem tam normalna przesylke

  Michal1607 Odpowiedz
 • Czy nie da się ustawić jako źródła środków dla płatności BLIK rachunku karty kredytowej (jak w mille) czy tylko ja nie umiem?;) [aplikacja mobilna wersja 4.4.1]

  hazzan Odpowiedz
 • Mam pytanie do użytkowników stosujących płatności BLIK w TMB. Dokonałam wielu płatności BLIK na Allegro ( w opisie transakcji widnieje PayU -Płatność BLIK). Bank naliczył mi opłatę za listopad. Złożyłam reklamację,ale mam podejrzenie,że mógł nie uznać tych transakcji. Czy są różne płatności BLIK i ta przez PayU jest inna? Wydawało mi się,że BLIK to BLIK..

  Iza Odpowiedz
  • Ano, BLIK to BLIK. A karta to karta. A, żeby mieć bezpłatne konto Premium – trzeba wykonać transakcje kartą na min. 500zł. B, żeby mieć bezpłatną kartę do konta Freemium – trzeba wydać tą kartą 200zł. Oczywiście możesz korzystać również z BLIKa, ale on nie bierze udziału w zwolnieniach opłat (ani w zwrotach za zakupy).
   Jeśli chcesz płacić kartą w sklepie internetowym, to wybierz płatność np. masterpass (o ile jest dostępna). Wówczas „zaliczy się” do transakcji kartowych.

   [email protected]
  • BLIK się liczy do zwrotu, ale nie płatności wymaganych do braku opłaty za kartę.

   hasz
  • a co jeśli zapłacimy przez eCard w sklepie internetowym? Liczy się to do bezpłatności i cashbacku???

   abc
 • wyrobiłem właśnie kartę kredytową travel.. czy za płatności w kraju też otrzymam cash back

  darek Odpowiedz
 • dzięki dobre i 25 by było

  darek Odpowiedz
 • Dzisiaj wykonane transakcje (czyli rozliczone we wtorek 2 stycznia) jak zaliczą się do bezpłatnosci konta i moneybacku?

  Romek Odpowiedz
 • Mam pytanie o płatności HCE z KK. Korzysta ktoś ? Działa to dobrze ? (nie wiesza się ? nie ma ciągłych błędów w komunikacji ? można na tym polegać ?). Jak rozumiem sposób płatności nie ma wpływu na rozliczenia KK – liczy się tak samo do zwrotów moneyback oraz do bezpłatności kart (obu) ?
  Czy włączenie opcji NFC w smartfonie ma duży wpływ na zużywanie baterii ?

  [email protected] Odpowiedz
  • U mnie niestety wyskakuje błąd przy próbie uruchomienia płatności zbliżeniowych w aplikacji. Na szczęście kartę można podpiąć pod Android Pay a tam śmiga jak trzeba :)

   sebeksk
  • NFC uruchamia się tylko gdy jest potrzebne. Nie ma wpływu na użycie baterii.

   rolin
  • Oj chyba nie masz racji. Wlaczenie NFC powoduje, ze telefon caly czas monitoruje cewke a nie tylko wtedy kiedy trzeba. Bo jesli np. przylozysz karte do telefonu to automatycznie odpali sie przypisana do NFC aplikacja. A nie tylko na zadanie.

   keton
 • Moneyback za grudzień

  Andy Odpowiedz
 • Jak co roku na przelomie roku zepsulo im sie naliczanie oplat za grudzien. Pobrali 18,90 za premium. Wzieli pod uwage dokonane w grudniu platnosci karta kredytowa (ponizej 500) ale pomineli transakcje dokonane karta debetowa (razem ponad 500).

  aaaa Odpowiedz
 • Mam pytanie do tych co w zeszłym roku brali kartę kredytową. Paczka z umową i innymi dokumentami przychodziła na maila, a hasło SMS’em. Zmieniałem operatora i SMS przepadł. Czy to hasło miało jakiś logiczny sens (np. numer PESEL i litery nazwiska) czy przypadkowe cyfry i litery?

  Łuki Odpowiedz
 • Gdzieś można sprawdzić obrót kartą kredytową w danym okresie? W starej wersji systemu widziałem to, nowa to tragedia…

  qqq Odpowiedz
 • Skończył mi się moneyback. Czy ktoś zamykał kartę kredytową? Jakie mają argumenty by z nimi zostać?

  Mariusz Odpowiedz
 • ale jak to skonczyl ? przeciez z produktem kredytowym jest bezterminowy ? ;)

  JoX Odpowiedz
 • Właśnie a propos skończenia się moneybacku, to widziałem już tutaj od dawna głosy podejrzeń, że może on być tylko do lutego – czy oni mają jakiś termin na ew. ogłoszenie zakończenia promocji, np. 2 miesiące przed? Czy mogą np. na koniec miesiąca napisać, że ten miesiąc jest ostatni i tyle? W regulaminie zdaje się nie ma żadnej wzmianki o terminie zmian czy poinformowaniu o zakończeniu.

  pws Odpowiedz
  • Precyzyjnie trafiłeś, mają 2 miesiące na poinformowanie.

   jaro
  • Kojarzyłem właśnie te 2 miesiące na zmiany z poprzednich zmian, ale w obecnym regulaminie nie doszukałem się takiej informacji. Swoją drogą, skoro póki co nie ma żadnego info, to znaczy, że będzie trwało dłużej… Oby jak najdłużej.

   pws
 • Wiecie jaki paczkomaty maja MCC?

  savi Odpowiedz
 • 1 5 6 7

  Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy