Zmiany w moneybacku T-Mobile Usługi Bankowe od maja 2017. Zarobimy mniej i tylko, jeśli posiadamy kredyt!

Posiadacze rachunków z moneybackiem w T-Mobile Usługi Bankowe właśnie otrzymali informacje o zmianie warunków promocji. Od 1 maja zwrot uzyskamy pod warunkiem posiadania produktu kredytowego w T-Mobile. A to nie wszystko.

Zamiana tabeli opłat i moneybacku w T-Mobile od maja 2017

Zwrot na jedno konto

Pierwsza z istotnych zmian to możliwość uzyskania zwrotu tylko na jednym rachunku (do tej pory można było posiadać dwa rachunki i zgarniać nawet 2 x 25 zł miesięcznie). Dokładnie:

Od 1 maja 2017 r. Promocją Zwrot za zakupy dla Klientów T-Mobile Usługi Bankowe będzie mógł zostać objęty wyłącznie jeden Rachunek. W przypadku posiadania więcej niż jednego Rachunku, Promocją zostanie objęty Rachunek o najwcześniejszej dacie przystąpienie do Promocji.

6 miesięcy, a później kredyt

Oprócz tego bank wprowadza warunek wymagający na nas posiadania dowolnego kredytu w banku w celu uzyskania premii. Co istotne: możliwe jest posiadanie karty kredytowej (co jest najrozsądniejszym/najtańszym rozwiązaniem). Nowi klienci mają jednak nieco łatwiej – oni przez 6 miesięcy zwrot mają bez konieczności posiadania kredytu. Dokładnie:

Od 1 maja 2017 r. Klient, który spełnił warunki do wypłaty Premii, będzie miał prawo do maksymalnie sześciu wypłat Premii (maksymalnie przez 6 kolejnym miesięcy kalendarzowych począwszy od miesiąca, w którym Premia została naliczona po raz pierwszy). Jeśli Klient będzie chciał otrzymywać Premię również po tym okresie, będzie musiał posiadać przynajmniej jeden Produkt kredytowy na koniec miesiąca, za który będzie naliczana Premia. Za Produkt kredytowy będzie uznawana aktywna Umowa o Pożyczkę / Kredyt, przyznany Limit odnawialny w rachunku lub aktywny Rachunek Karty kredytowej, na którym w danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną Transakcję.

Co z osobami, które korzystają z promocji od dłuższego czasu? Niestety dla nich okres 6 miesięcy liczony jest już teraz, bo sam bank podaje w mailu taki przykład:

Klient, który przystąpił do Promocji w lutym 2016 r., a pierwsza wypłata Premii nastąpiła w marcu 2016 r., to w ramach standardowych warunków Promocji ostatnią wypłatę Premii otrzyma w maju 2017 r. za kwiecień 2017 r. Jeżeli jednak Klient w jednym bądź wielu następujących po kwietniu 2017 r. miesiącach, na koniec tego miesiąca będzie posiadać aktywny Produkt kredytowy, to również otrzyma Premię za miesiące, w których spełni warunek.

Czy coś dostajemy w zamian? Niewiele. Zmieni się jedynie to, że od maja moneyback będzie naliczany nie tylko za transakcje kartą, ale również płatności BLIK.

Warto dodać, że zmiany pojawiły się również w tabeli opłat i prowizji, jednak dotyczą one kwestii nieistotnych z naszego punktu widzenia (usunięcie nieaktualnych zapisów, wycofanie opłat za windykację czy obniżenie opłat za monit).

Na koniec jeszcze jedna sprawa, o której przypomniał mi jeden z czytelników. W T-Mobile Usługi Bankowe jest problem z otwieraniem trzeciego rachunku danego typu. I to nawet, jeśli poprzednie zostały dawno zamknięte (bank liczy ostatnie dwa lata). Pamiętajcie o tym – jeśli macie obecnie dwa rachunki i oba zamkniecie, to w przypadku np. potencjalnej promocji dla nowych klientów za kilka miesięcy będziecie mieli duże problemy ze skorzystaniem z niej.

Ile można zyskać na moneybacku w T-Mobile?

Przypomnijmy: w chwili obecnej możliwe jest zdobycie 5% zwrotu za transakcje wykonane kartą debetową lub kredytową. W przypadku Konta Freemium do zdobycia jest maksymalnie 15 zł, a w przypadku Premium – 25 zł. W obu przypadkach konieczne jest jednak osiągnięcie minimalnej kwoty wydatków miesięcznych (inaczej zwrot nie zostanie naliczony). Dla Konta Freemium jest to 200 zł, a dla konta Premium – 500 zł miesięcznie. Warto dodać, że spełnienie tych warunków automatycznie zwalnia nas z opłat.

Szczegóły we wpisie sprzed kilku miesięcy.

Nie przegap!

Komentarze

 • Pewnie ten temat już się nie raz przewijał, ale proszę o potwierdzone info: czy dziś wykonane transakcje, a rozliczone w lutym zaliczą się do moneybacku i warunku zwolnienia z opłaty na luty czy nie?

  pws Odpowiedz
 • moneyback – tak
  zwolnienie z opłaty – nie ( liczy się na styczeń )

  pozdrawiam

  kruczi Odpowiedz
  • Właśnie stoczyłem batalię z obsługą T-mobile w tym temacie. Od 1 września 2017 do zwolnienia z opłaty liczą się operacje wykonane w danym miesiącu, a nie rozliczone.
   18,90zł poszło….

   aircrash
  • Dokładnie tak, sam sprawdziłem w TOiP. A co najgorsze na infolinii nadal nawet o tym nie wiedzą i wprowadzą w błąd, że w obu przypadkach liczy się samo rozliczenie. Już drugi raz taką głupotę mi powiedzieli.

   pws
 • News dnia jest taki, że od dziś mandaty można płacić kartą bezpośrednio u policjanta :D Ciekawe jaki będzie MCC, bo może Moneyback wpadnie haha :)

  abc Odpowiedz
 • Szukając w kodymcc.pl wśród MCC zaczynających się od 9 można znaleźć 9222 Grzywny. Ale może to będą 9211 Koszty sądowe albo coś, co przypadkowo wybrali konfigurujący terminale. Nikomu nie życzę takiego moneybacku. :-)

  abba Odpowiedz
 • „W T-Mobile Usługi Bankowe jest problem z otwieraniem trzeciego rachunku danego typu. I to nawet, jeśli poprzednie zostały dawno zamknięte (bank liczy ostatnie dwa lata).”

  Czy może ktoś potwierdzić, że opisywany w cytacie powyżej problem jest wciąż aktualny w TMUB? Czy może już jednak rozwiązali tą kwestię?

  Bobek Odpowiedz
 • Mam pytanie czy jak korzystałem z moneyback dłuższy czas to też obowiązuje mnie zapis „aktywny Rachunek Karty kredytowej, na którym w danym miesiącu kalendarzowym rozliczono przynajmniej jedną Transakcję.” – czy to tylko dotyczyło nowych klientów, a stary klient wystarczyło że posiadał kartę kredytową?

  AdrianZ Odpowiedz
  • wczoraj juz byl :)

   koles
  • nie mówię, że nie ;)
   u mnie data operacji i data księgowania to 15.02

   erde
  • No i nikt nic nie pisał i bym przeoczył. ?

   „u mnie data operacji i data księgowania to 15.02”
   — a to dziwne myślałem, że ten moneyback zawsze wszyscy razem dostają…

   Don Quijote de la Mancha
 • Konto Freemium, 31 stycznia pobierają opłatę 6 zł, bo brakowało obrotu kartą do 200 zł. Tego samego dnia robię jeszcze transakcję, żeby było ponad 200 zł. Reklamacja o zwrot opłaty odrzucona, bo specjalistka Mariola liczy tylko transakcje zaksięgowane w styczniu, nazywając je do tego „dokonanymi”. Serio specjalistka nie zna TOIP? Ręce opadają.

  Artur Odpowiedz
 • Jest 25 zł zwrotu za zakupy. Dopiero dzisiaj zajrzałem ale zwrot był już wczoraj.

  Waldemar Odpowiedz
 • Rutyna już z tym TMUB, 14ego zwroty, chyba że piątek to 12ego ;-)
  Raczej na długo to będzie mój rachunek nr 1.

  savi Odpowiedz
 • Nie dostałem żadnego zwrotu. To trzeba się gdzieś zarejestrować w promocji moneyback?
  Konto Freemium miałem kilka lat, a w styczniu zmieniłem je na Premium dla promocji 200 zł z Empikiem.

  Dario Odpowiedz
  • A masz produkt kredytowy? zrobiłeś obrót zaksięgowany w danym miesiącu? Nie miałeś zwróconej transakcji?

   Kacper
  • Wykonany ,a nie zaksięgowany.

   cykor
  • Mam kartę Travel od około 10 stycznia i w samym styczniu wykonałem płatności w sklepach spożywczych, Allegro itp. na ponad 750 zł.

   Dario
  • Domyślam się ze konto freemium miałeś bez karty żeby było bezpłatne? Po przejściu na Premium powinieneś wziąć kartę (do niego jest bezpłatna) oraz zapisać się do promocji moneybacku na infolinii. Warunkiem jest mieć produkt kredytowy który już masz i wydawać 500zł miesięcznie KK lub debetówką do konta, co też uczyniłeś.

   jankos
  • Dokładnie tak. Miałem Freemium bez karty i przeszedłem na Premium z KK Travel. Jednak w żadnym miejscu nikt nie wspomniał o zapisaniu się do maneyback na infolinii, a w regulaminie mi to umknęło.

   Dario
 • wyrobiłem w lutym ponad 500zl kredytowką (pmk), czy mogę ją dzisiaj zamknąć (bo mam już druga kk – travel) i bez problemu dostanę 25zl w marcu za luty?

  Romek Odpowiedz
  • Jesli obie maja po 4 platnosci w swoich okresach rozliczeniowych i wydales 500zl w sumie to jedna mozna juz zamknac.

   keton
  • travelke mam nową dostałem kilka dni temu więc nie używałem jeszcze i nie ma nawet całego okresu rozliczeniowego na niej

   Romek
 • Czy ktoś z was wie/pamięta w jaki sposób można zamknąć KK w Tmobile?
  System transakcyjny, infolinia czy pisemne wypowiedzenie?

  tomafra Odpowiedz
 • Dzięki.

  tomafra Odpowiedz
 • czy ktos sie orientuje czy jest możliwość zwolnienia z opłat za kartę kredytowa – cos jak w Citi?

  lol5 Odpowiedz
  • Opłaty miesięcznej 8 zł można uniknąć wykonując 4 płatności bezgotówkowe w cyklu rozliczeniowym (jeśli się zrobi jedne duże zakupy za ponad 500 zł, to warto jeszcze za jakieś bułki czy bilety autobusowe 3 razy zapłacić), a opłaty za wznowienie na kolejny rok (w większości przypadków dopiero na trzeci) można uniknąć wydając w poprzednim 15 kzł; interesującą opcją jest wydanie 7,5 kzł, które zmniejsza opłatę za wznowienie do 35 zł, co w skali roku zmniejsza moneyback do 12 × 25 zł − 35 zł = 265 zł, czyli 3,53% z wydanych 7,5 kzł — niektórzy mogą to uznać za ciągle atrakcyjną ofertę.

   Don Quijote de la Mancha
  • ogólne zasady z toip znam, ale chodziło raczej o coś takiego jak w citi, dzwonisz prosisz o zwolnienie i masz zwolnienie

   lol5
  • A to nie wiem, akurat Simplicity jest bezwarunkowo bezpłatna (wg toip, nie trzeba dzwonić), „grożąc” jej zamknięciem dostaje się niekiedy czasowy moneyback.

   Don Quijote de la Mancha
  • w citi akurat nie trzeba grozic, wystarczy poprosic ;p

   lol5
  • Ale o co w Citi prosić? O zwolnienie z opłat za bezpłatną kartę kredytową Simplicity? Cóż, jeśli ktoś bardzo lubi…

   A jeśli masz jakąś pewną metodę „proszenia” o moneyback na karcie kredytowej Citi, to podziel się szczegółami, doświadczenie pokazuje, że nawet złożenie dyspozycji zamknięcia karty nie zawsze skutkuje ofertą moneybacku…

   Don Quijote de la Mancha
  • no akurat nie wszystkie karty są za darmo w citi :P

   lol5
 • Czy po wypowiedzeniu umowy o kartę kredytową będę otrzymywał jeszcze przez 6 m-cy moneybeck jeżeli zakupy będę robił kartą debetową ale nie będę miał żadnego produktu kredytowego?

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Na 99% nie będzie moneyback.

   mbo
  • Wg mnie też nie będzie, regulamin wyraźnie mówi, że chodzi o wypłacanie premii przez 6 miesięcy „począwszy od miesiąca, w którym została wypłacona po raz pierwszy”, a posiadanie Produktu kredytowego powoduje wypłacanie premii także później…

   Don Quijote de la Mancha
 • Zgłupiałam już od tych kart. Don pomóż.
  Mam w TMUB konto Premium. W miesiącu lutym wyrobiłam ponad 500 zł obrotu kk /wszystko z dobrymi kodami/ ale w okresie rozliczeniowym, który kończy się w lutym/ 26 stycznia- 25 luty/ obrót wyniósł tylko 490 zł. Czy za luty dostanę moneybeck?

  Beata2 Odpowiedz
  • Tak, dostaniesz, okres rozliczeniowy dla moneybacku znaczenia nie ma (ma znaczenie dla miesięcznej opłaty za kk).

   Don Quijote de la Mancha
 • No dzięki Don za informację. Napisz mi jeszcze co trzeba zrobić aby, jak piszesz, nie ponosić miesięcznej opłaty za kk. Jeżeli chodzi o liczbę transakcji to zrobiłam kilkanaście ale jeżeli o inne czynności warunkujące zwolnienie z opłaty miesięcznej to z wielkim zaciekawieniem nadstawiam ucha.

  Beata2 Odpowiedz
 • Wczoraj wpłynęła premia za luty: 2x25zł. U mnie i u żony.

  Waldemar Odpowiedz
 • jedno pytanko: Czy mając debetówkę i KK – aby dostać cashback i być zwolnionym z opłaty 6zł – muszę zrobić obrót obiema (w tym debetową na 200zł) – czy WYSTARCZĄ tylko płatności KK ?

  suzi Odpowiedz
  • Było o tym wiele razy – wystarczą KK.

   mbo
  • Wystarczy KK, ale muszą być one wykonane w danym miesiącu i w danym okresie rozliczeniowym KK. Jak by się przeczytało komentarze, to by się wiedziało o co chodzi…

   Dario
 • @Dario
  Muszą być wykonane w danym miesiącu a okres rozliczeniowy nic do tego nie ma.

  Waldemar Odpowiedz
  • Tak, okres rozliczeniowy ma znaczenie dla wykonania 4 płatności, które zwalniają z opłaty 8 zł/okres (jeśli kogoś promocja nie zwalnia).

   No i trzeba pamiętać, że dla płatności 500 zł zwalniających z opłaty za konto Premium w danym miesiącu (kalendarzowym) liczy się data ich wykonania, a dla 500 zł dających 25 zł moneyback data księgowania…

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy dostaliście już premię za marzec ?

  aaal Odpowiedz
 • zawsze było 14. dnia miesiąca, a że teraz wypadła sobota, to powinno być do końca poniedziałku.

  Kacper Odpowiedz
 • Czy zakup wizy na stronie https://www.evisa.gov.tr/pl/ zalicza się do moneybacku? Czy ma dobry kod MCC. Proszę o pomoc.

  Andrzej Odpowiedz
  • Zakup wizy na powyższej stronie ma kod MCC 9399. Mimo wszystko do transakcji zagranicznych polecam lepszą kartę – szkoda stracić na przewalutowaniu (jeśli mnie pamięć nie myli – 7,5%).

   Michał
 • Dzięki za informację

  Andrzej Odpowiedz
 • A czy dobra będzie karta z Getin?

  Andrzej Odpowiedz
 • Jest premia :) natomiast nie wiem jak z przelewami…

  koles Odpowiedz
 • premia jest, przelewy też już działają

  erde Odpowiedz
 • Właśnie dostałem szósty zwrot 5% – w regulaminie widzę, że kolejne przysługują jeśli posiada się produkt kredytowy na koniec danego miesiąca; podpowiedzcie – jeśli korzystacie – czy limit w koncie jest produktem który umożliwia zwrot? bo widzę, że TMUB nie pobiera w tej chwili opłaty za przyznanie limitu >7000 PLN … dzięki!

  Stef Odpowiedz
 • Gdzieś mozna sprawdzić jeszcze mcc transakcji w tmub?

  qqq Odpowiedz
 • Czyli po fakcie. Wydawało mi się, że ktoś pisał o aplikacji, ale tak nie zalazłem. W ogóle to chyba specjalnie tak wszystko skopali, by nawet nie móc sprawdzić obrotów na karcie w danym miesiącu.

  qqq Odpowiedz
  • Troszkę szybciej będzie kontakt poprzez wiadomość w systemie, ale także po fakcie ;)

   savi
  • Właśnie, w starej bankowości wystarczyło wybrać historię karty i w filtrze po prawej zaznaczyć „Ten miesiąc” (czy jakoś tak) — i już było widać, ile się wydało. Teraz nie znam takiej prostej metody sprawdzenia, czy te 500 jest już wyrobione… ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Oczywiscie ze to bylo celowe dzialanie banku. Wylaczyli mozliwosc latwego sprawdzenia dwoch najwazniejszych rzeczy: kodu mcc i ile sie wydalo w miesiacu. Nie wierze ze projektowal to laik, ktory nie uzywa systemu.

   aaaa
  • @aaaa, też tak uważam, celowe utrudnienie pod pretekstem ulepszenia systemu.

   pws
  • Ja sobie ustawiam dosc skomplikowany filtr, zeby wyskoczyly tylko operacje wykonane karta i pozniej niestety musze recznie zliczac. A juz do szalu mnie doprowadza powolnosc nowego systemu, nie potrafi nawet wczytac calego miesiaca od razu, trzeba czekac az pojawia sie kolejne dni.

   keton
  • Dokładnie, powolny i z mnóstwem błędów co jakiś czas, albo sam się zawiesza, albo wyłącza, albo strony czasem nie da się przewinąć czy coś. Stary też był toporny i słaby, ale przynajmniej miał tą funkcjonalność MCC i podliczyć można było łatwo z automatu.

   pws
 • Che, che, chodziło o to, czy dalej robić obrót, czy już wystarczy, bo transakcja się łapie.

  qqq Odpowiedz
  • Ale to nie jest takie oczywiste, do moneybacku liczy się miesiąc kalendarzowy, a wyciąg kk jest wystawiany po jej miesiącu rozliczeniowym.

   Don Quijote de la Mancha
 • ja nie korzystam z okresu bezodsetkowego na mojej KK – spłacam na koniec miesiąca i schodzę z wydatkami 500 pln poniżej limitu :P

  asdf Odpowiedz
 • ja nie korzystam z okresu bezodsetkowego na mojej KK – spłacam na koniec miesiąca i schodzę z wydatkami 500 pln poniżej limitu w miesiącu kolejnym – w ten sposób widzę ile wydałem:P

  asdf Odpowiedz
  • Można i tak, też to jakaś metoda na ułatwienie sobie. Inny sposób, to trzymanie na koncie zawsze równej kwoty np. 520 zł i liczenie od tego ile się wydało, jeśli ktoś płaci debetówką.

   pws
  • Dobre!

   Ja z tego pomysłu pewnie nie skorzystam, bo szkoda mi okresu bezodsetkowego, ale jest ciekawy — po spłacie na koniec miesiąca w następnym kwota całkowitego zadłużenia (widoczna w apce i www) to także kwota do moneybacku (do 500 zł; o ile się nie robi niedozwolonych płatności).

   Don Quijote de la Mancha
 • czy mozecie mi przypomnieć kilka kwestii:
  1. czy płatność blik liczy się do spełnienia warunku bezpłatnosci konta?
  2. czy mogę wydać np. 250zl KK i 250 debetowka by zgarnąć moneyback i spełnić darmowosc?
  3. 4 transakcje kartą KK w okresie spełniają warunek bezpłatnosci KK?
  4. transakcje do MB muszą być księgowanie w danym miesiącu a transakcje do bezpłatnosci muszą być wykonane w danym miesiącu?

  Romek Odpowiedz
 • Czy da się wydać kartą kredytową więcej w okresie rozliczeniowym niż jest przyznany limit? Normalnie mi wystarcza, ale gdyby było więcej wydatków w miesiącu to zrobiłabym nadpłatę na rachunku karty. Czy sprawdzał to ktoś w praktyce? Chodzi o normalne zakupy, gdzie pojedyncza transakcja nie przekraczałaby limitu karty, ale suma tych transakcji już tak.

  Ula Odpowiedz
  • Mnie się nie udało wydać w okresie więcej niż limit, pomimo wcześniejszej spłaty karty.

   Artur
  • Zadzwoń na infolinie i zmień sobie limit dla karty, ja tak robiłem, bo mimo nadpłat nie mogłem przekroczyć w okresie rozliczeniowym kwoty limitu karty.

   qqq
 • Mozecie sprawdzic u siebie jaki macie limit KK? Bo chyba cos im sie pomerdalo, bo u mnie wyswietla sie 10 000 000,00. Kurde z takim limitem to juz nigdzie nie dostane KK :)

  keton Odpowiedz
  • Mam i ja, ciekawe, czy zauktualizowali w BIK.

   Artur
  • Ja w apce mam swoje standardowe 10 000,00 zł… ☹

   Don Quijote de la Mancha
  • u mnie też 10 baniek, może by to spieniężyć i zwiać do Bangoku.. ;p

   conrad_88
  • no to jestem milionerem, w sumie mam 20 :)

   aaaa
  • nie wiem jakie macie karty u mnie standardowy limit który miałem w TMUB pokazuje…. żadnych odchyleń

   zenek64
  • W apce wszystko jest OK (a używam głownie jej). Ale naa www: 1). kwota dostępnych środków – OK, natomiast 2). limit KK: 10 mln.
   Ewidentnie się coś spusuło. Kto im powie ? ;-)

   Be@
  • Ja na www także mam poprawne: „Limit przyznany do karty 10 000,00 PLN”; limity transakcyjne także są poprawne (stara szara karta)

   Don Quijote de la Mancha
  • Moze dlatego ze szara, ale w Travel sie popsulo.

   keton
  • Też mam te 10 mln limitu na kartach swoich i w rodzinie już od dawna, ten bug (o ile to w ogóle bug) pojawił się u mnie pamiętam po którejś z ostatnich awarii ich systemu. Z początku myślałem, że to właśnie tylko jakiś błąd, tym bardziej, że w innym miejscu i w apce limit był prawidłowy, ale jak teraz to jest widoczne nadal, to wychodzi na to, że to jednak tylko nierealny max. limit transakcji.

   pws
 • U mnie jeszcze lepiej. Miałem 4 tyś , teraz mam ” bez limitu ” :-)

  Krak Odpowiedz
 • Ten limit 10 mln to nic innego jak limit na jaką kwotę możecie dokonać płatności kartą w danym okresie rozliczeniowym, czyli aby z niego skorzystać to i tak trzeba nadpłacić kartę bo raczej nikt takiego limitu kredytowego na karcie nie ma ;)

  Ewelina Odpowiedz
  • Co ty bredzisz, widzisz że oni piszą o KK, a nie o debetówce… To jest limit zadłużenia kredytowego.

   Dario
  • Przeczytaj jeszcze raz co napisałam, tym razem powoli. Piszę o kredytówce a nie debetówce. I wiem co piszę. Np. jak ktoś wyrabiał kartę z limitem 4 tyś to taki ma dalej (niech sobie popatrzy w dostępne środki) a te 10 mln to maksymalny obrót miesięczny kartą. Czyli np. jeśli ją sobie nadpłacimy o 2 tyś to zapłacimy i tak maks. 6 tyś.

   Ewelina
  • Chcesz powiedzieć, że „Limit przyznany do karty” to nie jest przyznany limit kredytowy?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Ewelina
   Tyś bzdury zawarła w swoim poście i wielokrotne czytanie go nic nie da.
   System pokazuje 10 mln i teraz można sobie samodzielnie zmienić limit kk na 10 mln. Aczkolwiek nie próbowałem zatwierdzić takiej operacji.

   Artur
  • Ewelina pracuje w banku tmobile, bo dla normanego uzytkownika nie jest dostepna wiedza ze 10 mln to jest limit miesieczny (a dlaczego nie kwartalny lub roczny?). Nikt nie ma takich srodkow zeby w ciagu miesiaca przetestowac nadplacenie i wyprowadzenie 10 mln z kk. My wiemy ze jak masz przyznany limit 4k to nie da sie ustawic dziennego limitu wiekszego niz 4k (mozna sobie naplacac i nic to nie daje). Mi sie wydaje ze projektant systemu po prostu nigdy nie mial karty kredytowej i dla niego to wszystko jedno. Nie zmiescilo mu sie „Maksymalna kwota miesięcznego limitu, który może zostać przyznany do karty” to skrocil sobie do prostego i logicznego „Limit przyznany do karty”. Inna sprawa po co dodaja takie bezuzyteczne informacje, a kasuja kody mcc i mozliwosc latwego zliczenia ile wydalo sie kk w ciagu miesiaca.

   aaaa
  • @aaaa – pewnie masz rację. Ale dali aż 10 mln (nawet 1 mln to kwota zaporowa – nie wiem czy umiałabym tyle wydać w miesiąc, abstrahując od tego, że trzeba to później jakoś spłacić).

   Co do kodów MCC… Pewnie trochę chodziło o to, że ludzie się mylili i początkowo bank na tych ludzkich pomyłkach zarabiał. Ale chyba tendencja rynku się odwróciła. Kilka razy banki musiały zapłacić kary za te kruczki w regulaminach i teraz nawet Mille informuje o promocjach swojego KO (pewnie już nie ma co udawać Greka, skoro system został rozpracowany). Myślę, że TMUB dojrzeje do tego, żeby informacje ile transakcji zostało wykonanych dobrymi mcc była dostępna z pozycji apki. Tyle, że bank to jedno, a informatycy to drugie. Trzeba do nich pisać, że chcemy taką usługę. Im więcej pytań, tym większe szanse na zmiany… ;-)

   Be@
  • Ewelina ma pewnie racje. TMUB to byl jeden z nielicznych bankow w ktorym splata KK nie powodowala mozliwosci ponownego z niej skorzystania. Przykladowo splacam karte 1 dnia i nastepnego zadluzam ponownie na pelna kwote. To pewnie o to chodzi. Czyli to zmiana na plus, bo w innych KK taki manewr byl dozwolony i czesto wykorzystywany jesli chcialo sie kupic cos drozszego, a karta miala juz jakies obciazenia.

   keton
  • W TMUB było to możliwe. Kilka razy w ostatnich latach przetestowane.

   Andy
  • No przeciez jeszcze kilka dni temu ktos pisal, ze sie nie da. Sam nie testowalem, ale zakladam, ze Ci ktorzy o tym pisali wiedza co pisza.

   keton
  • Można wydać KK więcej w okresie rozliczeniowym niż wynosi jej limit. Przekroczyłem limit i dalej mogę płacić. Trzeba tylko pilnować salda KK i robić nadpłaty.

   Łuki
  • >>>Można wydać KK więcej w okresie rozliczeniowym niż wynosi jej limit.

   To cenna uwaga , bo myślałem iż jest inaczej.

   Chyba wiąże się to z limitem karty.
   W zakładce limity są dwie opcje : „zmień limit karty” oraz „powiększ limit”

   Opcja „powiększ limit” – to zamówienie kontaktu by zwiększyć limit kredytu.

   Natomiast opcja „zmień limit karty” – to powiększenie albo zmniejszenie limitu wydatków na karcie. Nie jest określone o jaki przedział czasowy chodzi : dzień ? miesiąc ? a może rok ?

   Wydaje się, że chodzi tu o miesiąc.
   I jeśli limit tu określimy np. na 1000 zł – to tyle możemy miesięcznie wydać z karty, choćby stan na karcie był nawet 5000 zł. A jeśli np. na 2000 zł – to nawet przy limicie kredytowym 1000 zł – można wydać 2000 zł ( wcześniej spłacając albo nadpłacając ).

   Ja tak to dedukuję ale nie sprawdzałem tego w praktyce. O ile ktoś sprawdzał to empirycznie – to proszę aby mnie poprawił.

   Bogdan
  • Sam siebie poprawiam.
   jest to limit dzienny, który można tylko zmniejszyć ale nie da się zwiększyć powyżej limitu kredytowego.

   Łuki
   Sprawdź i potwierdź.
   Czy na pewno to co piszesz dot. okresu rozliczeniowego karty ?
   Bo mi kiedyś nijak nie udało się zapłacić kartą powyżej limitu kredytowego w danym okresie rozliczeniowym. Mimo, że na karcie były środki !

   Bogdan
  • Jednak nie da się wydać więcej. Dziś w sklepie odrzuciło transakcję. Przeliczyłem transakcje z historii i do limitu zostało ok. 7zł, a paragon był na ok. 15zł. Na karcie środki były. Wcześniej musiałem coś pominąć. Te 10 baniek nic nie znaczy i tak nie można wydać więcej niż limit.

   Łuki
  • >>>nie można wydać więcej niż limit

   A jakie to znaczenie ktoś zapyta ?

   Ano takie, iż trudniej wyrobić limit roczny przy małym limicie kredytowym.

   A po drugie – zdarzyła mi się kiedyś blokada przy transakcji internetowej na 700 zł.
   Taka blokada wisi ok. 3 tygodni i przy małym limicie kredytowym np 1000 zł i braku debetówki – już może się nie zdążyć z wyrobieniem obrotu w danym miesiącu.

   Bogdan
  • Dlatego nie ma co kombinować z przesadnie niskimi limitami.

   OK, sam mam 3 karty z limitem 1 kzł, ale:
   – ING wziąłem tylko dla celów kolekcjonerskich i 300 zł za wyrobienie,
   – Toyota wziąłem tylko dla celów kolekcjonerskich i 50 zł za wyrobienie,
   – Millennium wziąłem dla moneybacku w PiP (i może czasem w innych sklepach), tzn. do wydatków rzędu 500 zł/mc.

   Wiadomo, że przeważnie nie ma sensu brać 50 czy 100 kzł, ale w drugą stronę też lepiej nie przesadzać…

   Don Quijote de la Mancha
  • dowiedziałem się dzisiaj, że automat prawdopodobnie nie puści transakcji ponad limit w jednym okresie rozliczeniowym
   ponoć po częściowej lub całkowitej spłacie można na infolinii zresetować licznik
   będę wkrótce testował, dam znać co z tego wyszło

   pozdrawiam

   kruczi
  • działa
   trzeba na infolinii poprosić o zwiększenie limitu globalnego karty

   pozdrawiam

   kruczi
 • Wiem co piszę bo mam kartę kredytową w TMUB i jak raz potrzebowałam coś kupić za większą kwotę to dzwoniłam na infolinie i jedyne co mi się zmieniło wtedy w systemie to właśnie to miejsce gdzie obecnie jest 10 mln (zmieniło się wtedy na taką kwotę jaką chciałam).

  Ewelina Odpowiedz
  • Próbowałem przez infolinię zwiększyć limit i nie da się. Mogą tylko wydać nową kartę z większym limitem. Chyba dawno to robiłaś.

   Łuki
 • Jakiego dnia miesiąca najczęściej dostajecie premię?

  ROLO Odpowiedz
 • Dostaliście zwrot za kwiecień? Bo ja wymieniłem KK na Travel i widzę, że zwrotu 25 zł za kwiecień nie dostałem.

  broker Odpowiedz
  • Za kwiecien to juz dawno. Tez wymienialem karte, ale wczesniej i zwroty dzialaja bez problemu. Moze zabraklo ci czegos do 500zl, bo ja sie kiedys tak zalatwilem kupujac bilet w biletomacie :(

   keton
  • Dostałem 2 dni temu i dodatkowo 5 zł za płatność w C&A, bo okazało się, że płatność szła przez niemiecki bank i ten zwrot jest za transakcje za granicą kartą Travel

   Dario
 • Jest 25 zł.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Dla zainteresowanych: 25 zł wpadło za same transakcje BLIK. 500 zł kartą było wykonane na „skażonym” MCC. Napisałem ponieważ spotkałem się tutaj z różnymi opiniami co do premii za transakcje BLIK w TMUB. Może dla kogoś taka informacja będzie przydatna :)

  owat Odpowiedz
  • a Blik zwalnia z oplaty z karte?

   koles
  • kiedyś BLIK nie zwalniał z opłaty za Kartę ale jeśli jest jak pisze @owat to można by opłaty za kartę pozbyć się płacąc kartą choćby złymi MCC. Jest światełko w tym tunelu, if you know what i mean ;)

   jankos
  • A wszystkie operacje BLIK przechodza, czy tylko fizyczne platnosci w sklepie

   keton
  • @owat jak twoje przygody z GIIF? cos sie juz wyjasnilo?

   koles
  • @owat, dzięki za informację, to bardzo dobra wiadomość. ?
   Potwierdź jeszcze, proszę, czy to były płatności internetowe?

   Don Quijote de la Mancha
  • Reasumując:
   1) Blik był robiony na skażonym MCC – skażonym dla karty oczywiście
   2) Blik nie zwolni z opłaty za kartę. Nie da też premii jeśli nie zrobimy operacji na min. 500 PLN kartą
   3) Te same transakcje były na dwóch kontach, więc temat jest pewny
   4) Jak ktoś już o tym pisał (chyba Don…) Blik nie ma kodów MCC
   5) Co do GIIF dwa miesiące mijają, a ja dalej nie mam informacji. Co dwa tygodnie piszę maile do „źródełka”, ale mnie zbywają. Na razie jeszcze czekam…

   owat
  • @Don: to były płatności BLIK w internecie na „skażone” „źródełko”. Operacje kartą (żeby zrobić obrót) na to samo „żródełko”.

   owat
  • @owat, jakie czynności nie przypadły do gustu GIIF?

   Madeira
 • Debetowa zawsze zwalnia z opłat złe a także coś na przepłukanie gardła . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • MCC nie ma znaczenia czy „dobre” czy ” złe”. Każde zwalnia z opłaty i to niezależnie, którą kartą: debetową czy kredytową. ” Dobry” MCC liczy się do moneybacku i do zwolnienia z opłat. ” Zły” liczy się do zwolnienia z opłat ale nie liczy się do moneybacku. Zgodnie z regulaminem płatność BLIK-iem nie liczyła się do moneybacku ale liczyła się do zwolnienia z opłat.

  Waldemar Odpowiedz
  • Od 1 maja 2017 r. (albo 1 marca dla nowo przystępujących) płatność Blik liczy się do moneybacku.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Waldemar: Odnośnie BLIK przeczytaj regulamin i nie wprowadzaj ludzi w błąd!

   owat
 • @DQdlM
  To sprawdzone osobiście czy ma oparcie w regulaminie?

  Waldemar Odpowiedz
  • Oparte na regulaminie; zwrot dostaje się za Transakcję, która jest zdefiniowana jako:

   Transakcja – operacja płatnicza bezgotówkowa wykonana przy użyciu Karty bądź płatność z wykorzystaniem Usługi Blik, rozliczona w danym miesiącu kalendarzowym z wyłączeniem operacji i płatności wykonanych w punktach wskazanych w §5 ust.5

   §5 ust. 5 zawiera listę wykluczonych MCC, więc taki zapis sugeruje, że dotyczą one także płatności Blik. Wprawdzie MCC dotyczą transakcji kartowych, jednak nie było to 100-procentowo pewne, dlatego informacja, którą 28 czerwca 2018, 10:10 • owat się podzielił jest taka cenna.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Waldemar: Sprawdziłem osobiście i zgodnie z regulaminem.

   owat
 • w świetle tej informacji rozumiem że można zrobić 500 blikiem (obojętnie gdzie) i to zapewni zwolnienie z opłaty za kartę i da 25zl MB?

  Romek Odpowiedz
  • NIE! Blik zapewnia moneyback, ale nie zwalnia z opłaty za kartę. „Skażone MCC nie zapewniają moneybacku ale zwalniają z opłaty za kartę.
   TurboBLIKdiKieszeń daje radę :)

   I żeby nie było wątpliwości. BLIK nie ma MCC!. Inaczej straciłbym fortunę ;) na Millennium.

   ls5
  • 28 czerwca 2018, 11:49 • Waldemar
   „…Zgodnie z regulaminem płatność BLIK-iem nie liczyła się do moneybacku ale liczyła się do zwolnienia z opłat.”

   to jak w końcu?

   Romek
  • Odwrotnie, Waldemarowi się pomyliło.

   Ale MCC nie mają znaczenia dla zwolnienia z opłaty, tylko dla moneybacku, lecz nie dla płatności Blik. Można więc wydać 500 zł kartą na niepoprawnym MCC i 500 zł Blikiem w miejscu z niepoprawnym kartowym MCC — tym sposobem uzyska się bezpłatność konta i 25 zł zwrot…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Romek: Jest dokładnie odwrotnie – zgodnie z regulaminem oczywiście.

   owat
 • dobra panowie, trzeba uspokoic wypowiedzi w temacie. proponuje zakonczyc dalsze dywagacje. Kto umie czytac, wszytsko juz wie :)

  koles Odpowiedz
 • @Waldemar
  W TMUB jest odwrotnie.

  Beata2 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy