Eurobank: do 1% zwrotu za transakcje w supermarketach i na stacjach paliw na karcie kredytowej Visa Gold Perfect

Całkiem niedawno pisałem o tym, że Eurobank to jeden z niewielu banków, który ciągle hojnie premiuje transakcje kartą płatniczą wydawaną do konta (choć za dość specyficzne zakupy). Okazuje się jednak, że bank ten ma w swojej ofercie również kartę kredytową, która oferuje moneyback od najbardziej pożądanych płatności, czyli na stacjach benzynowych i w supermarketach. Jak go zdobyć?

Visa Gold Perfect - karta kredytowa w Eurobanku ze zwrotem za płatności na stacjach paliw i w supermarketach

1% za obroty 900 zł miesięcznie

Zasady promocji są bardzo proste. Aby móc walczyć o moneyback należy złożyć wniosek o kartę kredytową Visa Gold Perfect i… po prostu nią płacić. Jak najwięcej. Eurobank premiował bowiem będzie nasze płatności w supermarketach i na stacjach paliw maksymalnym zwrotem w wysokości 1% wartości transakcji.

Wysokość bonusu będzie jednak uzależniona od wysokości naszych wydatków. Pierwsze 300 zł w danym cyklu nie otrzyma żadnego bonusu. Za kwotę 300 – 899,99 zł bank zapłaci 0,5%, a dopiero za nadwyżkę – 1%.

Nie ukrywam jednak, że mam tu pewien problem. Komunikacja na stronach banku mówi o tym, że liczone są tylko wydatki na stacjach paliw i w supermarketach. Tymczasem gdyby traktować regulamin dosłownie, to wysokość bonusu (za transakcje na stacjach i supermarketach) zależy tylko i wyłącznie od obrotów w danym cyklu. A zgodnie z regulaminem do obrotów liczymy sumę transakcji bezgotówkowych i gotówkowych. Każdych. W ten sposób wydając np. 900 zł miesięcznie, z czego 400 zł na stacjach i w supermarketach a 500 zł w innych miejscach, teoretycznie powinniśmy się łapać na 1% zwrotu – bo osiągnęliśmy obrót w wysokości 900 zł miesięcznie. Mimo wszystko nieco wątpię w taki sposób wyliczania premii dlatego gorąco zachęcam do próby obalenia mojej tezy w komentarzach. A może ktoś z was ma już taką kartę i potwierdzi/zaprzeczy sposób naliczenia premii?

W promocji warto jeszcze zwrócić uwagę na dwie kwestie. Po pierwsze – premia wypłacana będzie tylko wtedy, kiedy terminowo spłacamy swoje zobowiązania. Dla stałych czytelników bloga to normalne, że karty kredytowej trzeba używać z głową, ale jeśli ktoś jeszcze tego nie wie, to gorąco zachęcam do przeczytania poradnika na temat kart kredytowych.

Druga kwestia to fakt, że bank nie do końca precyzyjnie definiuje co to są stacje paliw i supermarkety. O ile w innych promocjach mamy zazwyczaj podany konkretny kod MCC terminala płatniczego za który będzie zwrot, to tutaj definicje są następujące:

Stacja paliw – punkt sprzedaży detalicznej paliw, benzyny i oleju napędowego

Supermarket – sklep o powierzchni sprzedażowej od 400 m kw. prowadzący sprzedaż w systemie samoobsługowym, oferujący szeroki asortyment głównie artykułów żywnościowych oraz innych artykułów częstego zakupu; pojęcie to nie obejmuje hurtowni

Kwota maksymalna zwrotu to 100 zł miesięcznie i 750 zł rocznie.

Ile kosztuje karta Visa Gold Perfect?

Wydawanie 900 złotych miesięcznie to nie tylko dobry pomysł ze względu na moneyback, ale również ze względu na pozbycie się opłat. Karta może nas bowiem kosztować 14,5 zł miesięcznie, jednak jeśli wydamy min. 700 zł w danym cyklu rozliczeniowym, to opłata nie będzie pobierana. Teoretycznie opłatę możemy też obniżyć do 12,5 zł, jeśli będziemy posiadać jedno z ubezpieczeń na wypadek śmierci – co nie jest zbyt opłacalne (ubezpieczenie kosztuje 0,3 – 0,43% wartości zadłużenia na wyciągu). Eurobank należy jednak do tych banków, które lubią zwalniać klienta z opłat w momencie, kiedy zechce zamknąć kartę – warto próbować.

Warto również dodać, że bank może pobrać 150 zł za wydanie karty, jednak wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych w ciągu 3 miesięcy od zawarcia umowy zwolni nas z opłaty.

Czy to się opłaca?

Standardowo odpowiedź nie może być zero-jedynkowa. Osoby, które wydają kilkaset złotych miesięcznie na zakupy w sklepach powinny raczej pomyśleć o ofercie T-Mobile z 5% moneybackiem (tam też można płacić kartą kredytową, która obecnie daje 200 zł premii).

Jeśli natomiast wydajemy kilka tysięcy złotych w sklepach czy na stacjach paliw (np. kierowcy, którym firma oddaje za paliwo) to karta Eurobanku może być świetną alternatywą dla innych ofert. Warto też pamiętać, że promocja jest bezterminowa – trzymajmy kciuki, aby premiowała transakcje jak najdłużej :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Lepsza jest kk 123 z BZWBK. Gdzie zwrot 1% za spożywkę 2% za paliwo i 3% za knajpy. A karta bezpłatna po 5 transakcjach w miesiącu.

  Don Pablo Odpowiedz
  • Jak w praktyce wygląda ‚spożywka’ bo na stronie pisze ‚supermarkety’. Czy za biedronke i lidla tez dają zwrot?

   uta
  • @Don Pablo, karta 123 jest już niedostępna.

   Zespół BZWBK
  • Lidl i biedronka też zaliczają się do zwrotu, a karta 123 nadal jest dostępna. Nawet jest promocja, że zwracają 4% za transakcje na stacjach Statoil i Circle K.

   Don Pablo
  • Mnie się nie udało karty zdobyć, nie starczyło nerwów:
   Wczoraj wieczór zadzwoniłem na infolinię BZWBK i tę część przeszedłem bez problemu, okazało się że mam zdolność ale nie obejdzie się bez wizyty w banku (XXI wiek?), no więc wybrałem najbliższy mnie oddział.
   Dziś rano wybrałem się do tego oddziału, 10 o. w Szczecinie na Mickiewicza, o dziwo znalazłem miejsce parkingowe w pobliżu, taki miły akcent na początek – potem było już tylko coraz gorzej. Zaczęło się od tego że pracownica banku nie mogła znaleźć mojego wniosku, po 3 pytaniu typu czy na pewno wybrałem ich oddział w rozmowie w czasie rozmowy z infolinią lekko już mi podskoczyło ciśnienie. Kolejna krok – potwierdzanie dochodów, chcą wyciąg z konta za ostatnie 3 miesiące, mają specjalny kącik znetem gdzie się można zalogować do swojej bankowości i wydrukować wyciąg. Logowania do Aliora i owszem ale o dziwo przeglądarka wyświetla tylko górną część portalu transakcyjnego Aliora, komunikat błędu. Pani strzela karpika i zaprasza mnie do swojego kompa, silowanie sie z wykręcaniem ekranu monitora i naciąganiem kabla od klawiatury zebym mogl uzyc sprzetu z miejsca dla klienta. Ok, poszło. No to lecimy z papierami. Pada pytanie o to czy korespondencja z bankiem papierowa czy elektroniczna, szanujmy lasy wiec wybieram elektroniczną, co i tak nie ma znaczenia bo okazuje się że system nie pozwala wybrać elektronicznej. „Później Pan sobie poprawi w bankowości elektronicznej” – pociesza mnie Pani, nawet nie podejrzewa jak bardzo się myli. Umowa wydrukowana, zaczynam ją przeglądać, nie widzę nigdzie wzmianki o tym więc pytam o dzień miesiąca w którym generowany jest wyciąg. Zapada cisza. 5 minut grzebania w systemie plus telefon do helpdeska i Pani otrzymuje info że musi sprawdzić w jakimś CK. No więc wraca do mnie z informacja że 13 dnia miesiąca, nie pasuje mi więc proszę o zmianę na 5go, w odpowiedzi słyszę że to kosztuje 2 dychy, odpuszczam.
   Umowa podpisana, teczka na stole i myślę sobie że chyba 30 minut na podpisanie umowy to nie tak najgorzej ale nagle przypomnienie że przecież trzeba uruchomic bankowość elektroniczną no i się zaczyna – Pani wali w klawisze i marszczy się coraz bardziej, „system nie pozwala”, zbiera sie konsylium 3 pań za ścianka z dykty i obmyslaja strategie, potem telefon do helpdeska ale podane rozwiazanie nie dziala, kolejne telefony ale helpdesk sie nie odzywa, spieszę sie na umówione spotkanie więc po kolejnych 30 minutach prosze o druk odstąpienia od umowy. Podpisuję, wychodzę. XXI wiek w BZWBK, k.wa.

   Zerg
  • @Zerg, mocna historia… Co na to @Zespół?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don Pablo, karta kredytowa jest nadal dostępna, konto 123 już nie. Potwierdzamy to.

   Zespół BZWBK
  • @Zerg przykro nam, że sprawy się skomplikowały. Jeśli możemy Cię prosić o przekazanie Twoich wrażeń z wizyty w banku oraz przebiegu formalności, to zapraszamy na kontakt@bzwbk.pl. Czytamy i odpowiadamy na wszystkie zgłoszenia. Wyciągamy wnioski na przyszłość. Dziękujemy.

   Zespół BZWBK
 • Podobna oferta do Visa Turbokarta w Santander Consumer Bank , ciut inne wymogi.

  Marta Odpowiedz
 • Od prawie roku zgarniam 30 zł miesięcznie od Getin banku za obrót kartą kredytową, z której zwracają 2% za dowolne zakupy (do 1500 zł/mies).

  Darek Odpowiedz
  • masz jakies szczegoly tej promocji ?

   jacenty
  • musisz mieć ror z debetówką i kredytówkę
   trzeba wydać 300 PLN debetówką i wtedy dostajesz 2% zwrotu od tego co wydasz kredytówką ( max 30 PLN, więc nie opłaca się wydawać więcej niż 1500 PLN )

   dodatkowo w przypadku kart visa wszelkie przewalutowania odbywają się po kursie visy bez dodatkowych opłat

   pozdrawiam

   kruczi
  • Niestety wycofali się z tego dla nowych klientów. Ich nowe konto już nie daje możliwości korzystania ze zwrotów. Pakiet korzyści (z m.in. 2% moneybackiem KK) działa tylko dla starych kont Getin Up.

   Grolol
 • Z łezką w oku wspominam KK Polbanku z 1% cashbackiem od każdego wydatku, max 50zł miesięcznie

  Gerd Odpowiedz
 • @Don Pablo
  A czy karta do konta 123 nie kosztuje czasem bezwarunkowo 10 zł? Kiedyś chciałem ją wyrobić ale opłata czyniła ją nieopłacalną.

  Eugeniusz Odpowiedz
  • Rozmawiałem z infolinią BZWBK – ponoć jest jakaś promocja więc jeśli w ciągu 3 pierwszych miesięcy wykonasz 10 transakcji to dożywotnio jesteś zwolniony z opłat za używanie, po 2 latach opłata za wydanie nowego plastiku 15zł

   Gerd
  • Promocji na zwolnienie z opłat nie widzę na stronie banku, ale zmieniła się tabela opłat od 1.7.17. Obecnie pierwszy rok jest bez opłat miesięcznych a w kolejnych latach 5 transakcji zwalnia z opłaty miesięcznej, czy karta zaczyna być sensowna

   uta
  • Promocja nazywa się „Karta kredytowa przez telefon – opłaca się II” i niestety, ale KK 123 jest z niej wyłączona.

   sentio
  • @Eugeniusz, ta karta jest już wycofana.

   Zespół BZWBK
  • @BZWBK, a przy okazji — mam Waszą kartę kredytową Visa Gold ważną do lipca 2020 wyrobioną w promocji „Karta Kredytowa przez internet – opłaca się” zwalniającej z opłat rocznych i miesięcznych przez cały okres posiadania.
   Jak rozumiem, tej kk nie ma już w ofercie, więc na jaką zostanie wznowiona? Czy po wznowieniu na inną zwolnienie z opłat nadal będzie obowiązywało?

   Don Quijote de la Mancha
  • @Zespół BZWBK chciałbym was uświadomić, że w waszej ofercie nadal jest karta kredytowa 123 (https://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/karty-kredytowe/karta-kredytowa-1-2-3/karta-kredytowa-1-2-3.html), a ostatnio nawet wystartowała dedykowana dla niej promocja https://static3.bzwbk.pl/asset/R/e/g/Regulamin-promocji_Korzystnie-z-Circle-K-i-Statoil_81153.pdf
   Jeśli nadal uważacie, że nie ma jej w ofercie, to być może mylicie kartę wydawaną do konta 123 z kartą kredytową 123 – to całkiem inne produkty (mam nadzieję, ze rozróżniacie kartę kredytową i debetową). Ale spokojnie – każdy może się pomylić, no chyba, że ktoś pracuje w tym banku i jego zadaniem jest dbanie o jego dobry wizerunek. Wtedy chyba powinien chociaż trochę kojarzyć ofertę i różnice między produktami.

   kespis
  • Jeszcze jakaś promocja z podwojonymi zwrotami jest: https://www.bzwbk.pl/ms/karty-kredytowe-do-konta-jakie-chce/index.html

   Don Quijote de la Mancha
  • @Eugeniusz kiedyś tak było, ale zmienili tabele opłat i po 5 płatnościach jest bezpłatna. Zobacz sobie w Toip, a po drugie używam jej i narazie same plusy :) żadnych kosztów.

   Don Pablo
 • @Kepsis – oczywiście, że tak. Masz rację. Oferta konta została wycofana. Oczywiście, karta kredytowa 123 jest dostępna w ofercie banku >> https://www.bzwbk.pl/karty-platnicze/karty-kredytowe/karta-kredytowa-1-2-3/karta-kredytowa-1-2-3.html. Dziękujemy za czujność i pozdrawiamy Cię serdecznie!

  Zespół BZWBK Odpowiedz
  • Dziś wpadły zwroty za płatność kartą 1/2/3 o dziwo wszystko się zgadza co do grosza. W sumie 35 płatności w różnych sklepach/stacjach paliw/knajpach. BZWBK oby tak dalej.

   Don Pablo
  • Don Pablo :) Cieszy nas to. Pozdrawiamy :)

   Zespół_BZWBK
 • @Don Quijote de la Mancha – karta Visa Gold zmieni się na kartę Akcja Pajacyk. Co do kosztów, nie możemy na razie mówić o szczegółach, natomiast wraz ze zmianą karty, z pewnością pojawią sią nowe promocje, które sprawią, że nowa karta będzie równie atrakcyjnym produktem, co ten, który wybrałeś i z którego korzystasz teraz.

  Zespół BZWBK Odpowiedz
 • @Don Quijote de la Mancha – polecamy tę promocję :) Można do niej przystąpić 28 lutego 2018.

  Zespół BZWBK Odpowiedz
 • Kolejny powód aby teraz założyć karte 1/2/3 https://www.bzwbk.pl/ms/karty-kredytowe-do-konta-jakie-chce/index.html
  Jeżeli nie miało się w bzbwk karty kredytowej 6 msc wstecz. Zwroty będą wynosić 2% od spożywki 4% od paliwa + 2% na Circle K i Statoil oraz 6% w knajpach. Szczerze zazdroszczę :P

  Don Pablo Odpowiedz
  • @Don Pablo – będą kolejne promocje, równie atrakcyjne – obiecujemy! :)

   Zespół_BZWBK
 • „Tymczasem gdyby traktować regulamin dosłownie, to wysokość bonusu (za transakcje na stacjach i supermarketach) zależy tylko i wyłącznie od obrotów w danym cyklu. A zgodnie z regulaminem do obrotów liczymy sumę transakcji bezgotówkowych i gotówkowych. Każdych. W ten sposób wydając np. 900 zł miesięcznie, z czego 400 zł na stacjach i w supermarketach a 500 zł w innych miejscach, teoretycznie powinniśmy się łapać na 1% zwrotu – bo osiągnęliśmy obrót w wysokości 900 zł miesięcznie.”

  Potwierdzam, tak to właśnie działa. Procent zwrotu (0,0%, 0,5% lub 1,0%) zależy od całego obrotu na karcie, natomiast zwrot jest tylko od transakcji na stacjach paliw i w marketach.
  Korzystałem z tej karty, ale przesiadłem się na jeszcze lepszą pod tym względem, tj. wspomnianą już w komentarzach Visa Turbokartę w Santander Consumer Bank.
  Od prawie wszystkiego jest 1% moneybacku, z wyłączeniem stacji paliw – bo w ich przypadku zwrot wynosi… 3%. W cyklu rozliczeniowym zwrot nie może przekroczyć 30 zł. Jeżeli się karty używa, to jest bezpłatna – trzeba „wykręcić” w okresie rozliczeniowym 1000 zł.

  mmk Odpowiedz
  • Super :) Czyli wystarczy zrobić obroty na 900 zł miesięcznie i wtedy otrzymamy 1% zwrotu za spożywcze – niezależnie od kwoty – zgadza się?

   No i zgadzam się – Turkokarta od Santander zwraca sporo więcej :)

   Michał
  • Zgadza się, przy obrotach (jakichkolwiek) na karcie w kwocie min. 900 zł, moneyback od zakupów w supermarketach i stacjach paliw wynosi 1%.

   mmk
 • Informacyjnie – Eurobank zaczął informować przy transakcjach o kodach MCC. U mnie w historii pojawiają się przy transakcjach od 17 lutego.

  kespis Odpowiedz
 • 1% zwrotu to mało w porównaniu z innymi KK. Chyba, że macie dobry patent. Jakieś sugestie?

  Lord Klops Odpowiedz
  • Już lepiej wypada karta Turbo, zwroty 1% na wszystkie transakcje oraz 3% stacje paliw.

   Ciekawski
  • @Ciekawski: Już mam od dawna i pełny zwrot co miesiąc wpływa. Szukam czegoś dodatkowego.

   Lord Klops
  • Czyli KK 1/2/3 też Cię nie interesuje (dawny WBK).

   Ciekawski
  • @Ciekawski: Też mam :) Jednak tu nie mam oszałamiającego moneybacku. Szukam skutecznego sposobu na jego zwiększenie w oparciu o zwrot za zakupy w marketach. Skuteczny sposób prawdopodobnie pozwoli na jego wykorzystanie przy KK Eurobanku. Dlatego wrzuciłem mój wpis – może ktoś coś podsunie….

   Lord Klops
  • Wiem o co chodzi, zatem powodzenia.

   Ciekawski
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy