Łatwe 300 zł do wykorzystania na Orlen za założenie BIZnest Konta

Zakończona

Wystartowała kolejna promocja Nest Banku. Tym razem premiowani są nowi klienci firmowi, którzy za założenie BIZnest Konta mogą zgarnąć 300 zł premii w postaci karty podarunkowej Orlen. Na dodatek warunki promocji są bardzo łatwe do spełnienia, dlatego coś czuję, że promocja znów rozejdzie się jak świeże bułeczki :)

Karty podarunkowe o wartości 300 zł na Orlen za założenie BIZnest Konta

BIZnest konto z premią dla nowych klientów firmowych

Aby skorzystać z promocji „Paliwo dla Twojego biznesu” należy być nowym klientem biznesowym Nest Banku. Wykluczeni są:

Przedsiębiorcy, którzy na dzień złożenia Wniosku posiadają lub posiadali rachunek rozliczeniowy oferowany przez Organizatora(działającego zarówno pod obecną marką Nest Bank jak i pod wcześniejszymi markami Organizatora), jak również którzy złożyli wniosek o taki rachunek, będący w trakcie rozpatrywania przez Organizatora.

Weryfikacja odbywa się po numerze NIP przedsiębiorcy, więc posiadacze kont osobistych Nest Banku również mogą wziąć udział w promocji (co dodatkowo potwierdziliśmy w banku). Ważne tylko, aby przedsiębiorca był osobą fizyczną prowadzącą jednoosobową działalność gospodarczą (przykładowo spółki prawa handlowego są wykluczone).

Jeśli spełniamy te warunki, to wystarczy, że złożymy wniosek o BIZnest Konto z dedykowanej strony promocji. Istotne, aby podczas wnioskowania wyrazić zgodę na przetwarzanie danych osobowych dla celów marketingowych oraz zgodę na kontaktowanie się telefoniczne lub za pomocą środków komunikacji elektronicznej w celach marketingowych (w szczególności SMS lub e-mail). Zgody nie mogą zostać cofnięte do momentu uzyskania prawa do karty upominkowej.

Co ciekawe konto można założyć przelewem (również z konta osobistego, o ile konto zostało potwierdzone i dane adresowe się zgadzają).

Łatwe 150 zł na start

No właśnie, a jak zdobyć tytułową kartę? Karta upominkowa o wartości 150 zł do wykorzystania na stacjach Orlen oraz Bliska zostanie przekazana tym przedsiębiorcom, którzy:

 • zawrą umowę na postawie złożonego wniosku promocyjnego,
 • zalogują się do bankowości internetowej Nest Banku na swoje nowo-otwarte BIZnest Konto nie później niż w okresie 30 dni od zawarcia umowy,
 • dokonają płatności zaliczki na podatek dochodowy do właściwego Urzędu Skarbowego oraz zapewnią wpływy w łącznej wysokości min. 1000 zł najpóźniej w następnym miesiącu po otwarciu rachunku

Karta upominkowa zostanie przekazana w terminie 14 dni roboczych po upływie miesiąca spełnienia warunków promocji. Jako przedsiębiorcy będziemy musieli ją samodzielnie rozliczyć jako przychód dodatkowy (czyli, w większości wypadków, zapłacić 18% podatku).

Warto tu jeszcze dodać, że w promocja trwa do 8.05.2017, ale jeśli wyczerpana zostanie pula nagród (500 sztuk), to przyjmowanie wniosków zostanie zakończone wcześniej.

3 x 50 zł za bycie aktywnym

Jeśli załapiemy się na pierwszą premię, to bank pozwoli nam na zdobycie nagród dodatkowych: kolejnych doładowań karty upominkowej o wartości 50 zł (per doładowanie) w 3 kolejnych miesiącach następujących po miesiącu spełnienia pierwszego warunku. Jakie warunki trzeba spełnić? Te same, co poprzednio, czyli dokonanie płatności zaliczki na podatek dochodowy oraz zapewnienie wpływów w wysokości min. 1000 zł. Oczywiście nie możemy również cofnąć zgód, wyrażonych podczas zakładania konta.

Nagroda w postaci doładowania otrzymanej wcześniej karty podarunkowej nastąpi w ciągu 14 dni po miesiącu, w którym spełniliśmy warunki. Łączna maksymalna kwota, którą możemy uzyskać, to 150 + 3 x 50 = 300 zł. Karta upominkowa będzie ważna 2 lata od daty wskazanej na liście przewodnim dołączonym do karty.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Ile kosztuje BIZnest konto?

Nest Bank jest znany z tego, że w zasadzie jako jedyny bank nie pobiera żadnych opłat za obsługę rachunków indywidualnych. Dobra wiadomość jest taka, że identycznie jest z kontem firmowym – nie zapłacimy ani za prowadzenie rachunku, ani za obsługę karty debetowej (która nie jest potrzebna w promocji), ani za ewentualne wypłaty z bankomatów. Wszystko mamy za zero, bez dodatkowych warunków. BIZnest Konto jest więc bardzo dobrym rachunkiem na dłużej – nie musimy się martwić o niepotrzebne koszty.

Istotny jest tylko fakt, że w ramach jednej umowy ramowej klient może zamówić tylko jedną darmową kartę płatniczą. Choć prowadzenie karty jest darmowe, to wydanie drugiej i kolejnej karty kosztuje 25 zł. Według konsultanta na infolinii konto firmowe i konto osobiste określa jedna umowa ramowa, dlatego jeśli macie już kartę do konta osobistego – nie wyrabiajcie kolejnej do konta firmowego, jeśli nie musicie. Możecie za to zapłacić!

Nie przegap!

Komentarze

 • „W końcu możemy się bać, że pieniądze się „rozpłyną” i wcześniej przelać np. VAT.”
  — w promocji mowa jest o podatku dochodowym, a nie od towarów i usług.

  [email protected] Odpowiedz
  • dzięki za czujność. Z podatkiem dochodowym można oczywiści zastosować ten sam patent ;)

   Michał
 • Adminie, a kiedy znowu akcja promocyjna dla klientów indywidualnych (np. z kartą Rossmanna)? Szykuje się coś w najbliższym czasie, bo potrzebuję wkrótce założyć Nest Konto z powitalną;)?

  omegaialfa Odpowiedz
  • Póki co nie, najszybciej w marcu, ale co do tego też nie dam głowy. Generalnie tamte akcje… za dobrze poszły. Na pewno nie będzie już tak wysokiej premii, bo za szybko schodzi pula i bankowi się to nie opłaca (tak jakby… przepłada ;)). Jeśli już, to 50-60 zł, raczej nie więcej.

   Michał
 • Jakby ktoś później pytał, to tych kart upominkowych Orlen nie można doładować kartą bankową, tylko gotówką, więc nie ma tak dobrze, jakbyśmy chcieli:-) Informacja potwierdzona u źródła. Ale za to punkty VITAY są naliczane podobno przy zapłacie tymi kartami.

  Remi Odpowiedz
 • Czy jest jakiś czas ile musimy mieć otwarty rachunek czy po otrzymaniu 300 zł czy możemy od razu zamknąć ?

  BARTOSZ Odpowiedz
 • Czy wpływ 1000zł może zostać zrealizowany z innego konta posiadacza rachunku ?

  Paweł Odpowiedz
 • A mi babka na infolini powiedział, że jeśli już mam konto indywidualne to nie mogę skorzystać z w/w promocji bo to tylko dla nob klientów co nie posiadają żadnego produktu …

  Paweł Odpowiedz
  • A ja mam info od pracownika organizującego promocję, że można.

   Michał
  • A ja mam osobiste (zakładane w promocji z Rossmannem) i dziś podpisałam umowę na firmowe (w promocji z Orlenem). NA PEWNO można.
   Swoją drogą – dzięki za obie informacje ;-)

   [email protected]
  • Wiedząc jak pracuje infolinia i jaka jest wiedza konsultantów wykonałem 2 telefon … mimo przedstawienia swoich racji zawartych w artykule, ze nie miałem produktu biznesowego – mojego numeru NIP nie ma w bazie NB .. etc ..
   Poszedł do przełożonego i otrzymałem identyczna odpowiedź jak powyżej :(

   Paweł
 • Podobno (od marca ?) w Nest Banku będzie Android Pay.

  [email protected] Odpowiedz
  • a od kiedy będzie działał :D nie mogłem się powstrzymać przed zadaniem tego pytania :P a tak BTW nie dzwońcie do konsultantów jak macie regulamin promocji w artykule – co napisane w regulaminie obowiązuje i koniec jak nie przydzielą reklamacja z powołaniem się na regulamin – takie dzwonienie nie ma sensu banki łatają luki w regulaminie (słynne już lub/i z TMUBa)

   zenek64
  • Przed chwilą dostałam info na email, że wspomniany Android Pay będzie działał już od 1 marca 2017. Czyli od środy.

   [email protected]
 • hej livesmarter! podatek dochodowy 18% ? … zakładam firmę i nie rozumiem skąd 18%. jestes na zasadach ogólnych w takim razie i twój dochód roczny nie przekracza 85k zł z groszami? czy jak?

  roberto Odpowiedz
  • to tylko przykład, bo większość osób rozlicza się na zasadach ogólnych – chodzi o to, że ten przychód uwzględniamy w działalności i rozliczamy (nie tak jak w promocjach kont osobistych). To już od nas zależy czy zapłacimy 18%, 19%, 32% czy jeszcze inaczej.

   Michał
  • Akurat skala podatkowa opłaca się bardziej od podatku liniowego do ~ 95 000 – 105 000 PLN dochodu zależnie od tego, czy płacisz mały, czy duży ZUS: http://programistanaswoim.pl/wybor-formy-opodatkowania/.

   Marcin H
 • Czy trzeba zgłosić do US nowy (drugi) numer rachunku bankowego przed dokonaniem wpłaty ?

  123qwert Odpowiedz
 • Dokładnie czy trzeba zgłosić drugi numer rachunku bankowego do US ?

  Darek Odpowiedz
  • a czy tutaj są porady księgowe? :/

   Mateusz
  • Nie, ale analizując opłacalność należy brać pod uwagę wszystkie koszty. Czas to pieniądz. Jeżeli nie weźmieny pod uwagę czasu na wypełnianie wniosków i dodatkowe wizyty w urzedzie to obraz opłacalności oferty nie będzie pełny.
   Niestety ale trzeba zgłosić nowy/drugi numer konta do US/ZUS.

   123qwert
  • Przecież można to zrobić w CEIDG nie wychodząc z domu.

   sapro
  • Nowy/drugi numer konta trzeba zgłosić przed przelewem, żeby karta podarunkowa została przynzana?

   konrado
 • Czy wpływ 1000 zł można od razu „odlać” gdzie indziej?

  johnson Odpowiedz
 • Czy jest jakaś informacja o zakwalifikowaniu się do promocji?

  konrado Odpowiedz
  • Nie ma. Przy zakładaniu konta osobistego w promocji też nie było. Może tym razem dadzą sobie radę z tymi bonami…. w końcu do 3x sztuka ;-)

   Zupełnie zapomniałam o konieczności zgłoszenia konta. Trzeba wypełnić CEIDG-RB i podreptać do urzędu gminy…

   [email protected]
  • @Be, załóż profil zaufany i zmieniaj przez internet. Na chodzenie za każdą taką sprawą do urzędu szkoda czasu.

   K.
  • Ja tak nie końca to rozumiem. Czy jak mam działalność gospodarczą to mam inny profil zaufany jako osoba prywatna, a inny jako firma ?

   [email protected]
 • hmm. założyłem firmę 17.02, dziś otrzymałem NIP i REGON. przy próbie założenia wniosku o konto wpisuję NIP i mam informację, że NIP nie jest rozpoznawany. skąd oni biorą informacje? … z GUS, z CEIDG? – NIP jest 100% prawidłowy i pobierany z danych. coś nie tak ;/

  Daniel Odpowiedz
  • haha, wygląda na to, że założyłeś firmę specjalnie ze względu na tę promocję :-)

   Remigiusz
  • nie, nie :D … akurat tak się złożyło. a że czytam livesmarter to pomyślałem, że może warto skorzystać

   Daniel
  • Z tego co mi konsultant Nesta mówił, to z CEIDG. Sprawdź na stronie czy już zostałeś wpisany.

   [email protected]
  • jestem. niby wniosek założyłem, ale żadnego potwierdzenia ani kontaktu.
   składać wniosek jeszcze raz?

   almemento
  • Różnie to branie danych działa – przy zakładaniu konta w IdeaBanku nie dali rady pobrać danych (miesiąc po założeniu działalności), więc może jednak nie zawsze z CEIDG.

   K.
 • A co jeśli jak na razie nie płaci się zaliczki? Nie można wziąć udziału tak? (zadawałem już to pytanie na fb, ale brak odpowiedzi:) )

  Mateusz Odpowiedz
  • Jak nie zapłacisz pierwszej zaliczki (czyli tej w następnym miesiącu po założeniu konta) – to po prostu nie dostaniesz bonu, bo nie spełnisz jednego z warunków promocji.

   [email protected]
 • Próba wykonania przelewu do US nie wypaliła. System mielił i mielił i wywalił błąd. Słaby ten bank…

  Robert Odpowiedz
 • hmm skorzystałbym z promocji, ale… narobiłem sobie kosztów w lutym i przez najbliższe 2-4 miesiące nie będę płacił podatku dochodowego… szkoda, że tak wyszło

  jaa Odpowiedz
 • Czy ktoś już dostał nagrodę?

  Domenico Odpowiedz
 • Witaj,

  W związku z otwarciem rachunku BIZnest Konto w promocji „BIZnest Konto – paliwo dla Twojego biznesu” chcielibyśmy przekazać Tobie kartę upominkową na dowolne zakupy produktów i usług na stacjach paliw ORLEN i BLISKA.

  Abyś jednak mógł/a otrzymać w/w kartę podarunkową, prosimy o przesłanie do Banku na adres e-mail [email protected] skanu dokumentu księgowego (np. obliczenia zaliczki na podatek dochodowy) potwierdzającego wysokość zaliczki na podatek dochodowy, którą jesteś zobowiązany/a wpłacić do urzędu skarbowego, celem weryfikacji czy kwota ta odpowiada kwocie zrealizowanego przez Ciebie przelewu w wysokości xxx zł.

  Powyższy dokument jest niezbędny celem weryfikacji przez Bank, czy spełniony został warunek promocji polegający na terminowej wpłacie na rachunek urzędu skarbowego zaliczki na podatek dochodowy, określony w § 3 ust. 2 lit. d) Regulaminu promocji „BIZnest Konto – paliwo dla Twojego biznesu”.

  W przypadku braku przekazania do Banku skanu w/w dokumentu w terminie 30 dni od daty wysłania niniejszego maila i uniemożliwienia tym samym Bankowi zweryfikowania zgodności kwoty zaliczki na podatek dochodowy oraz wpłaconej kwoty tytułem tej zaliczki, zmuszeni będziemy, na podstawie § 3 ust. 11 Regulaminu promocji „BIZnest Konto – paliwo dla Twojego biznesu” odmówić wydania Tobie karty upominkowej.

  Z poważaniem,
  Nest Bank

  Robert Odpowiedz
  • Też dostałem tego maila. W regulaminie nie było nic o konieczności przesłania dokumentów księgowych. Mam rację?

   Szymon
  • Kiedy otrzymaliście tego maila? Dziś? Ja nic takiego nie dostałem…

   Jak dla mnie zapłata podatku (podzielonego na kilka części) przed terminem (choćby i 2 miesiące) nadal jest terminową wpłata tegoż podatku.
   Bardzo dziwna interpretacja banku.
   A tak nawiasem mówiąc, dziś mija 14 dzień roboczy, do którego powinniśmy otrzymać kartę upominkową.

   tomafra
 • Mail przyszedł dziś, 20.03 godz 14:30.
  Punkt regulaminu na który się powołują brzmi:

  11. Uczestnik zostaje wykluczony z uczestnictwa w Promocji lub traci prawo do karty upominkowej jeżeli jakiekolwiek czynności związane z udziałem w Promocji zostały dokonane przez Uczestnika z naruszeniem prawa lub zasad określonych w Regulaminie.

  Pierwsze słyszę aby nadpłata w urzędzie skarbowym była niezgodna z prawem…

  Szymon Odpowiedz
  • Też tak uważam. Myślę, że nie powinno być wielkiego problemu, by po złożeniu reklamacji, bonus otrzymać.

   tomafra
 • Podpisuję się pod tym co piszecie. Nie jestem specjalistą od księgowości, jednak zarówno nadpłata jak i podzielenie podatku na części nie może być podstawą do wyrzucenia z promocji. Moim zdaniem bank nawet nie ma prawa pytać o wysokość waszych podatków! To ich przywilej, że mogą o nich wiedzieć bo prowadzą konto firmowe, ale nie prawo. Jeśli karty nie przyznają, to obiecuję dedykowany wpis aby walczyć o wasze prawa.

  Michał Odpowiedz
 • ja również otrzymałam dziś takiego maila. Adminie radzisz czekać, odpisać na email czy napisać reklamację,

  nolika Odpowiedz
 • Czy ktoś z was, kto zakładał to konto, a nie otrzymał dziś takiego maila, dostał kartę podarunkową? Dziś mija czas, do którego bank miał czas by je dostarczyć.

  tomafra Odpowiedz
 • także otrzymałem taki email. Wysłałem reklamację i skoro nie dotrzymali terminu to domagam się odsetek ustawowych za każdy dzień zwłoki.

  ja Odpowiedz
 • Też to dostałem. Kurde, myślałem ze nadpłata w US niczym nie przeszkadza. Czekam na Wasze opinie co dalej z tym robić.

  luk Odpowiedz
 • A inaczej – czy ktokolwiek dostał kartę Orlen? (albo nie dostał maila, o sugeruje, że ją wysłali?)

  Michał Odpowiedz
 • Nie dostałem maila, ale płaciłem spory podatek.
  Niestety karta nie dotarła.

  tomafra Odpowiedz
  • do dziś mieli wysłać, więc tu akurat byłbym dobrej myśli

   Michał
  • @Michał
   Uczestnik, który spełni warunki określone w ust. 2 powyżej otrzyma kartę upominkową wraz z premią podstawową w terminie 14 dni roboczych po upływie miesiąca kalendarzowego, w którym został spełniony ostatni z warunków uprawniających Uczestnika do ww. premii podstawowej

   Zgodnie z regulaminem dziś powinniśmy otrzymać kartę.

   Wiem, że opóźnienie jest minimalne (przynajmniej na razie), ale biorąc pod uwagę powyższe informacje o dziwnych mailach z banku, jakiś niesmak się pojawił…

   tomafra
  • fakt, czekamy…

   Michał
  • Te wszystkie osoby, które otrzymały maila (w tym ja) nie otrzymają karty, dopóki nie wyślemy skanu dokumentu księgowego (cokolwiek to jest) — bank w mailu wyraził się jasno, pomimo tego, że łamie swój własny regulamin promocji. Chyba jedynym wyjściem jest napisanie reklamacji i poczekania na odpowiedź. Można też zorganizować jakąś akcję np. na FB. Czy Nest Bank ma swój profil na FB na którym można zadawać pytania?

   bratpit
  • Jeszcze jedno — ustalamy jakąś treść reklamacji, czy każdy pisze sam, co uważa? :)

   bratpit
  • Najlepiej byłoby wysłać coś napisanego prawniczym językiem. Ktoś ma taką możliwość?

   Robert
  • Ja jestem za wysyłaniem reklamacji o takiej samej treści. Niech widzą że tworzymy grupę której nie podoba się takie działanie banku

   Szymon
 • Czyżby Nest wyciął „kreatywnych księgowych wisienkowiczów” i wysyłał maile do osób które zapłaciły mniejszy podatek niż wartość nagrody?? ciekawie się robi nie ma co

  zenek64 Odpowiedz
 • Co im do tego ile kto wpłacił. Równie dobrze można 1000zl wpłacić i wystosować pismo do US o zwrot nadpłaty.

  Szymon Odpowiedz
  • Nie wiem czy skuteczne nie byłoby złożenie pisma z zaliczką podaną jak dla banku (do zeskanowania) a zaraz potem złożenie korekty na właściwe kwoty – i bank bedzie szczesliwy i skarbowka :) – nie ma co się z koniem kopać. Na złożenie dokumentu do banku jest 30 dni wiec mozna nieco wczesniej w kwietniu zlozyc dokumenty kwartalne do U.S. + korekta i bedzie pewność ze nie wywiną sie z oferowanej promocji – a po czasie promocji syonara i nara…

   pawelp
 • To chyba nie przypadek, że wysłali 20-tego taką informację.
  Z tym, że ja zamierzam zapłacić PIT roczny (jeszcze czekam na dokumenty z ZUSu) – ciekawe jak taki formularz potraktuje bank…

  [email protected] Odpowiedz
 • Promocja miała być dla pierwszych 500 osób ale bank zapomniał że taką promocję ogłosił i nigdy jej nie wycofał. Teraz się zorientował, za głowę złapał i postanowił przyoszczędzić odmawiając wypłaty nagród setkom osób pod wymyślonym przez siebie powodem.

  ja Odpowiedz
  • nie, zdecydowanie nie. Wiem, że do 500 sztuk jeszcze trochę mają. Byłem informowany na bieżąco.

   Michał
 • Nest Bank wymaga potwierdzenia wysokości – podstawy wysokości należnego podatku, podobno mają nawet powoływać się na jakąś podstawę prawną, dodatkowo to w chytry sposób chcą wiedzieć kto jaki obrót generuję, nie ładnie nie było to w warunkach umowy ani w regulaminie, takie Banki to chyba lepiej omijać, wziąć swoje 300 zł i spadać…

  zielinskimarcin Odpowiedz
  • ale co z tego jeśli pokażę im wysokość podstawy należnego podatku i takie nawet pismo złożę do US. a później złożę korektę z podaniem właściwej podstawy należnego podatku? bank przecież nie ma się jak o tym dowiedzieć? a może ma? – ktoś wie?

   pawelp
  • no i wysłałem na koniec prośbę o przykład na „dokument księgowy (np. obliczenia zaliczki na podatek dochodowy) potwierdzającego wysokość zaliczki na podatek dochodowy” zwłaszcza że PIT-5 już nie funkcjonuje w skarbówce….

   pawelp
  • Bank nie ma możliwości sprawdzenia informacji o należnym podatku w Urzędzie Skarbowym

   Katarzyna
  • robią to po to żeby ustalić jaki obrót kręci dana firma, zawsze to podstawa do wepchnięcia kredytu bądź swojego innego produktu, zawsze można skorygować pit-5 którego i tak nie trzeba skłądać do skarbówki, poza tym ryczałtowcy liczą podstawe ręcznie wieć to może być zwykłe wyliczenie na kartce papieru…

   zielinskimarcin
 • Ale przecież mogłem wysłać zaległy podatek dochodowy np. z jakiejś korekty z poprzedniego miesiąca czy coś. Bez sensu to co oni wyprwiają. Pierwszy raz spotykam się z taką promocją która jednoznacznie nie ma zamiaru wypłacić wynagrodzenia.

  luk Odpowiedz
 • Jak sytuacja wygląda dziś? Czy ktoś z was, kto nie dostał maila z banku, otrzymał już kartę?
  Bo ja nadal nie…

  tomafra Odpowiedz
  • Nie otrzymał, bo bank łamie swój własny regulamin promocji i bezzasadnie żąda dokumentów, które nie są wymienione w regulaminie.

   bratpit
 • złożyłem dziś reklamację i na moje nieszczęście trafiłem na kogoś kto nie znał warunków i wmawiał mi ze zapłaciłem za mały podatek (50 zł) a żądam nagrody za 150 zł i ze takim co jak zasugerował konsultant co chcą „naciągnąć” bank to będą sprawdzać czy taka kwota była zasadna i ze takich klientów mają 53…
  Finalnie bo tym jak się upierałem dostałem właśnie @ z przeprosinami i tym ze kartę wysyłają do mnie jutro- oczywiście musiałem im złożyć dokument – ręczne wyliczenie należnego podatku dochodowego, swoją drogą to nie rozumiem ich niby dają promocję a teraz utrudniają i zniechęcają do siebie, adminie – MICHALE może warto napisać do nich w naszym imieniu jaki mają cel i czemu utrudniają niby pozornie łatwą promocję…

  zielinskimarcin Odpowiedz
  • Czyli Twojej reklamacji nie uznali, skoro wysłałeś im ręczne wyliczenie podatku. Żaden punkt regulaminu promocji nie zobowiązywał Ciebie do tego.

   bratpit
  • Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o pieniądze. 53 osoby po 300zł to daje oszczędność 16 tyś dla banku. Czterech może skieruje sprawę do sądu właściwego dla siedziby banku (Warszawa) i wygra co daje nadal 15 tyś oszczędności. A strata reputacji głównie wśród wisienkowiczów? Co to dla banksterów.

   heh
 • Witam

  Ja odpisałem na maila, że rozliczam się kwartalnie i zaliczka wysłana w lutym była zaliczka na poczet zaliczki, a potem złożyłem reklamację z dwoma punktami:
  1) dlaczego jeszcze mi nie przysłali karty,
  2) w regulaminie nie było nic o dostarczaniu dokumentów.
  Dziś dostałem maila, że karta przyznana – żadnych dokumentów nie dosyłałem :P

  pozdrawiam

  Michal

  xx Odpowiedz
 • Próbowałem dziś wyjaśnić sprawę z osobami odpowiedzialnymi za promocję. Tłumaczyłem, że wielu przedsiębiorców rozlicza się kwartalnie i zapłacenie pełnego podatku w każdym miesiącu jest niemożliwe (z resztą to samo mówiłem przed jej startem). A że wiele osób chciało założyć konto i spełnić warunki promocji, to nie miało innego wyjścia, jak rozbić podatek na bliżej nieokreślone kwoty. Z resztą identycznie jest w przypadku osób rozliczających się co miesiąc, które np. nie płacą w danym miesiącu podatku bo mają tyle kosztów.

  Na szczęście wszystko wskazuje na to, że bank chce załatwić sprawę na korzyść klientów i poprosił o odpisanie na maila jak wygląda wasza sytuacja. Nie musicie wysyłać żadnych dokumentów, po prostu napiszcie czemu przesłaliście tyle, a nie więcej/mniej. Realne wytłumaczenie powinno być akceptowane. Jak nie będzie, to będziemy myśleli co dalej.

  Michał Odpowiedz
 • Dzięki za radę i informacje. Zastosowałem się i napisałem – czas pokaże, chyba sami coś nie ogarnęli swoich pomysłów ;-)

  pawelp Odpowiedz
 • Ja również wysłałem info że rozliczam się kwartalnie. Wysłałem 1 zł podatku, a co, wolno mi?
  Czekam na odpowiedź.

  Domenico Odpowiedz
 • Ktoś dostał odp,

  Łukasz Odpowiedz
 • Też już czekam na odpowiedź 3 dzień.

  Domenico Odpowiedz
 • Ja 21.03 po 12 dostałem takiego maila
  Gratulujemy!

  Spełniłeś/aś warunki promocji BIZnest Konto – paliwo dla Twojego biznesu.
  W prezencie otrzymujesz Kartę Podarunkową Orlen o wartości 150 zł do wykorzystania na wszystkich stacjach Orlen oraz Bliska.

  Wciąż masz szansę otrzymywać 50 zł przez kolejne 3 miesiące!

  Wystarczy, abyś przez kolejne 3 miesiące zapewnił/a wpływy na BIZnest Konto w wysokości co najmniej 1000 zł oraz opłacał/a zaliczkę podatku dochodowego do Urzędu Skarbowego korzystając z BIZnest Konta.

  Dziękujemy za Twoje zaufanie i życzymy szerokiej drogi!

  Z poważaniem,
  Nest Bank

  Karty do dziś nie otrzymałem. Trzeba chyba pisać reklamację, bo z regulaminu wynika, że powinienem ją dostać do 20.03.

  Robert Odpowiedz
  • Ile podatku Robert płaciłeś? Czy dostałeś list z prośbą o wyjaśnienia?

   Domenico
  • Zapłaciłem troszkę powyżej 100. Listu z prośbą o wyjaśnienia nie było, tylko informacja o przyznaniu karty. Karty fizycznie jeszcze nie dostałem.

   Robert
  • Czy ktoś inny dostał potwierdzenie o przyznaniu karty?

   tomafra
 • chyba czas pomału pomyśleć nad złożeniem reklamacji. Ile mamy na to czasu?

  Szymon Odpowiedz
 • Przed chwilą listonosz przyniósł kartę ?

  Robert Odpowiedz
  • Do mnie także. :) Napisałem reklamację w środę ale nie otrzymałem żadnej odpowiedzi.

   bratpit
  • Ja pisałem reklamację we wtorek, ale na razie też żadnej odpowiedzi…

   Dodam jeszcze, że nie otrzymałem żadnej informacji mailowej, zarówno o konieczności potwierdzenia wysokości zapłaconego podatku jak i o przyznaniu karty.

   tomafra
  • To chyba w banku nie ogarniają kolejki „wchodzącej” – ja nie doczekałem się odpowiedzi więc złożyłem mailem reklamację z wyjaśnieniem sytuacji i prawie od razu (10 min) dostałem odpowiedź że „W nawiązaniu do przesłanej wiadomości uprzejmie informuję, że Bank zdecydował o przyznaniu Panu karty upominkowej na dowolne zakupy produktów i usług na stacjach paliw ORLEN i BLISKA bez konieczności wysyłki rzeczonego dokumentu.

   Proszę oczekiwać na doręczenie przesyłki.”

   rzeczony dokument o który pytałem to „dokument księgowey (np. obliczenie zaliczki na podatek dochodowy) potwierdzającego wysokość zaliczki na podatek dochodowy”. – cytat z maila z banku…

   także wygląda że załatwiają po mysli / wg regulaminu, mimo ze niesmak pewnie zostanie… choć być może trzeba wybaczyć „początkującemu” bankowi (?) czy rzeczywiście początkujący? smart bank itd?

   pawelp
 • „i i prawie od razu (10 min) dostałem odpowiedź że…” – ee tam, to nie tak, że od razu ci wysłali odpowiedź, bo tak szybko reagują, po prostu zbieg okoliczności, bo akurat dzisiaj wysyłali tego rodzaju mejle, ja dostałem mejla o identycznej treści, a wiadomość do nich wysłałem tydzień temu, więc z mojej perspektywy musiałem długo czekać na odpowiedź:-)

  Remi Odpowiedz
 • Dziś przyszła odpowiedź na moje wyjaśnienia:

  Szanowny Panie,

  W nawiązaniu do przesłanej wiadomości uprzejmie informuję, że Bank zdecydował o przyznaniu Panu karty upominkowej na dowolne zakupy produktów i usług na stacjach paliw ORLEN i BLISKA.

  Proszę oczekiwać na doręczenie przesyłki.

  Szymon Odpowiedz
 • Ponownie napisałem, tym razem że składam reklamację. Po 15 minutach odpisali, że kartę przyznają. :) Polecony z Gdańska dziś przyszedł, mam awizo wieczorem się okaże czy to nagroda?

  Domenico Odpowiedz
 • czy tylko ja nie dostałem odpowiedzi?!

  luk Odpowiedz
 • Awizo dotyczyło listu z Gdańska z NestBanku. Wygląda na to ze decyzję podjęli po wysłaniu przeze mnie maila z informacją że płacę kwartalnie i dlatego wplacilem 1-zł zaliczki. Karta na paliwo jest :)

  Domenico Odpowiedz
 • Reklamacji nie złożyłem (nie miałem czasu), ale kartę właśnie dostałem.

  Robert Odpowiedz
 • Witajcie. mam pytanie kartę dostaliście z warszawy? Nadanie na ul. burgarskiej? Jestem za zgranica a mam awizo nadania z tej ulicy. Dzieki za odzew.

  luuukiii Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy