100 zł za założenie konta w PKO BP i 50 zł za polecenie – rusza czwarta edycja programu „Mam PKO”

Wystartowała czwarta edycja programu poleceń „Mam PKO”. Znów w dość łatwy sposób zgarnąć możemy 100 zł za założenie konta lub 50 zł za jego polecenie. Zasady promocji są niemal identyczne jak w poprzedniej edycji, która cieszyła się całkiem sporym zainteresowaniem.

100 zł za otwarcie konta w PKO BP

Trzy lata karencji

Aby móc skorzystać z nowej edycji programu poleceń banku konieczne jest bycie nowym klientem, czyli osobą nieposiadającą kont lub pakietów określonych poniżej w ciągu trzech lat od rozpoczęcia promocji ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie jednego z tych kont złożony przed rozpoczęciem promocji. Jako konta lub pakiety rozumiemy tu:

1) PKO Konto za Zero,
2) PKO Konto bez Granic,
3) Superkonto Oszczędne,
4) PKO Konto Pogodne,
5) PKO Konto dla Młodych,
6) Pakiet Biznes Debiut 18,
7) Pakiet Biznes Rozwój,
8) Pakiet Biznes Komfort Plus,
9) Pakiet Biznes Sukces Plus,
10) Pakiet Mobilny dla Firm.

To właśnie zakładając jeden z powyższych rachunków na dedykowanej stronie promocji będziemy mogli zgarnąć 100 zł premii (oraz 50 zł premii dla polecającego). Aby jednak móc zgarnąć premię konieczne będzie podanie kodu polecającego, który uzyskać można od obecnego klienta PKO BP, który zarejestruje się na stronie promocji. Oczywiście najlepiej, jeśli uzyskamy taki kod od naszego znajomego, który posiada już produkt w PKO BP. Jeśli jednak nie macie takiego znajomego to piszcie do nas przez formularz kontaktowy – pomożemy podsyłając kod.

Co istotne: podczas składania wniosku konieczne jest wyrażenie zgody na przekazywanie przez bank materiałów reklamowych oraz akceptację regulaminu. Dodatkowo warto zauważyć, że posiadacze konta Inteligo nie są wykluczeni z tej promocji!

100 zł za wydanie 210 zł

Po założeniu konta potrzebne będzie jeszcze spełnienie dwóch prostych warunków znanych z poprzednich edycji programu poleceń. Nowy klient musi w ciągu 30 dni od założenia konta wykonać płatności kartą na kwotę min. 200 zł oraz 10 zł za pomocą aplikacji IKO. W przypadku kont dla firm wymagania są inne – w ciągu 40 dni należy wykonać płatności kartą na kwotę min. 200 zł oraz przelew do ZUS.

Co istotne bank definiuje, że powyższe płatności muszą być wykonane w punktach handlowo-usługowych do których nie zaliczamy płatności w internecie.

Aby wziąć udział w programie „Mam PKO” musimy złożyć wniosek w terminie 22 lutego – 21 maja 2016. Dodatkowo okres ten podzielony jest na trzy etapy które nie mają większego znaczenia – oprócz tego, że wyznaczają termin wobec którego bank zobowiązuje się do przekazania nam nagrody. Dokładniej: sprawdzenie spełnienia warunków przez nowego klienta odbędzie się do 50 dni po zakończeniu danego etapu. Nagroda zostanie wypłacona maksymalnie 25 dni później. Z doświadczenia jedna wiemy, że bank zazwyczaj przekazywał pieniądze znaczenie szybciej. Wspomniane trzy etapy kończą się w dniu 22.03, 21.04 oraz 21.05.

Załóż konto i polecaj je znajomym

Oprócz nagrody w wysokości 50 zł za każde skuteczne polecenie bank pozwala na walkę o wyższe nagrody – trzy osoby z największa ilością skutecznych rekomendacji zgarną odpowiednio 1000 zł, 600 zł lub 300 zł.

Warto również pamiętać, że po założeniu jednego konta z czyjejś rekomendacji możemy sami zarejestrować się jako polecający i polecić konto np. współmałżonkowi czy znajomym.

Konto dla młodych

Wśród podanych wyżej rachunków najlepszym wyborem dla osób młodych będzie… Konto dla młodych. Możemy je założyć jeśli mamy poniżej 26 roku życia – po tym okresie konto automatycznie przekształci się w Konto za zero (opisane poniżej). Konto dla młodych jest darmowe, natomiast za kartę zapłacimy 5 zł – ale jeśli wykonamy nią 5 dowolnych transakcji w danym okresie miesięcznym to bank nie pobierze ani złotówki opłaty. Jeśli wykonamy mniej transakcji, to opłata będzie proporcjonalna (4 zł przy 1 transakcji, 3 zł przy 2 transakcjach itd).

Konto za zero

Dla osób powyżej 26 roku życia najlepszym wyborem będzie Konto za zero. Jego prowadzenie jest darmowe, o ile posiadamy kartę debetową wydaną do rachunku. Karta natomiast może być płatna (6,90 zł), ale po wydaniu 300 zł miesięcznie nie zapłacimy za nią ani złotówki.

Nie przegap!

Komentarze

 • 1) Link do regulaminyu promocji odsyła do promocji Toyota Bank…
  2) Czy łatwo da się zapłacić przez aplikację IKO? Próbowałem BLIKiem kilka razy i nigdy się nie udało (sprzedawcy nie wiedzą co to jest)….

  Bartek Odpowiedz
 • Powiedz im, że chcesz zapłacić aplikacją PKO. I wtedy będzie „aaaa to to”….

  Przemek Odpowiedz
 • Zakładałem niedawno konto Inteligo i mam z nim powiązaną aplikację IKO. (nie mogę jej usunąć bo czekam na wypłatę premii).
  Teraz chciałbym założyć konto w PKO i znów zgarnąć premię ale co z płatnością przez IKO da się mieć 2 konta z nią powiązane na jednym telefonie??? Czy muszę czekać aż dostanę premię z Inteligo zamknąć tamte konto odinstalować IKO i dopiero przystąpić do programu PKO żeby zgarnąć bonus?

  jankos Odpowiedz
 • ” …..oraz 10 zł za pomocą aplikacji IKO. ”
  No i znowu nie załapię się na kolejną promocję bo jestem tradcyjniak i nie mam smartfona, stacza mi stary ale jary SE K800i.
  Założyłbym konto nie tylko na czas promocji ale na dłużej.
  Rozumiem, że PKO zależy na rozpropagowaniu IKO ale chyba też na pozyskaniu nowych klientów.
  Co więc szkodziło aby bank dla nie smatfonowców zrezygnować z tego warunku i w konsekwencji nagrody 10 zł a jeżeli juz to np. zrównoważyć to płatnoścą kartą na kwotę min. 250zł zł zamiast 200 zł ???

  ps. Panie „Amra” Macierzyński może da się jeszcze to zmienić ? ;-)

  zene Odpowiedz
 • Bartek, dzięki, poprawione :)

  Michał Odpowiedz
 • zene,
  udało mi się zainstalować IKO na Nokii 206 DS więc może i na SE K800i się uda

  krzychu.pl Odpowiedz
 • zene,
  udało mi się zainstalować IKO na Nokii 206 DS więc może i na SE K800i się uda

  krzychu.pl Odpowiedz
 • zene,
  udało mi się zainstalować IKO na Nokii 206 DS więc może i na SE K800i się uda

  krzychu.pl Odpowiedz
 • Admin wykasuj to i te dublety :)

  krzychu.pl Odpowiedz
 • Gdzie znajdę listę punktów akceptujących płatności IKO?

  Thor Odpowiedz
 • Jak długo muszę mieć otwarte konto?

  Loki Odpowiedz
 • Do otrzymania nagrody :)

  Michał Odpowiedz
 • Idź do rosman lub na stacje paliw bliska. W każdym rosman ie można tym płacić pytanie tylko czy trafisz na inteligentna kasjerke .

  YaPaE Odpowiedz
 • w lidlu oraz w biedronce kasjerzy polegli (akurat kasjerzy nie kasjerki mi sie trafili)..

  @jankos a dlaczego nie mozna wyinstalowac apki przed wyplata premii? bo nic w regulaminie takiego nie wyczytalam?

  aga Odpowiedz
 • W każdej biedronce Powiedz ze płatność telefonem lub mobilną Wiem bo tam pracuje

  polecajacy Odpowiedz
 • @Aga może trochę zamieszałem to sprostuję. Chodzi mi o wypłatę premii 25zł za transakcje IKO tam na dzień wypłaty premii IKO musi być zainstalowane na telefonie. Co do 100zł z programu poleceń tam nie ma takiego wymogu.

  jankos Odpowiedz
 • Tak się zastanawiam czy nie otworzyć Konta za Zero. Umowę przywozi kurier czy można wypełnić wniosek a umowę podpisać w oddziale? Jak w PKOBP liczony jest okres rozliczeniowy karty, miesiąc od otwarcia rachunku czy miesiąc kalendarzowy?

  Łuki Odpowiedz
 • No właśnie – tylko kurier czy w grę wchodzi również oddział?

  Marek MJ. Odpowiedz
 • cześć, mam konto inteligo od 1,5 miesięca – korzystałem z promocji „mam inteligo”. czy będę zakwalifikowany do obecnej promocji w pko? hmm w sumie to jeden bank a dwa różne brandy. będe wdzięczny za pomoc ;)

  Grzegorz Odpowiedz
 • Tak, można korzystać z dwóch bliźniaczych promocji – przetestowane przez czytelników ;)

  Michał Odpowiedz
 • @Marek MJ. tylko kurier.

  Łuki Odpowiedz
 • Hmmm, co do możliwości połączenia z Inteligo, to chyba to już nie działa? Początkiem lutego dostałam maila z nowym regulaminem https://mam.pkobp.pl/regulamin/ „Ponadto wprowadzone zostały zmiany redakcyjne i precyzujące, które nie wpływają na warunki udziału w Programie, a dotyczą:

  definicji Uczestnika – doprecyzowano, że w Programie „Mam PKO” nie mogą brać udziału posiadacze kont Inteligo, dla których Bank prowadzi osobny Program Poleceń pod adresem https://maminteligo.pl/

  Asi Odpowiedz
 • Asi, jeśli się nie mylę to to odnosi się punktu:

  Uczestnik – pełnoletniego posiadacza lub współposiadacza dowolnego konta lub pakietu PKO Banku Polskiego, z wyłączeniem kont Inteligo prowadzonych przez PKO Bank Polski, przy czym w przypadku pakietów firmowych może to być tylko osoba fizyczna prowadząca jednoosobową działalność gospodarczą lub wspólnik spółki cywilnej, który zarejestrował się do Programu; Uczestnik może zarejestrować się do Programu na stronie https://mam.pkobp.pl w czasie trwania każdej Edycji Programu […]

  czyli, że polecający nie może być posiadaczem konta Inteligo bo do tego jest osobny program rekomendacyjny :)

  Michał Odpowiedz
 • Hmm, możliwe :)

  Asi Odpowiedz
 • Admin, czyli jak zamknę konto w inteligo oraz wypiszę się z programu poleceń maminteligo, to mogę polecać wtedy konto w pko bp z mampkobp.pl?

  qwe Odpowiedz
 • Nie piszcie bzdur i wprowadzających w błąd informacji. Ani w biedrze ani w lidlu nie ma szans powtarzam nie ma szans zapłacić blikiem czyli apką IKO. Biedra podpisała wieloletnią umowę nie z PKO ale z Pekao a to zasadnicza różnica chociaż podobne brzmienie werbalne. Blik PKO to stacje paliw (orlen, bliska), sporo aptek sieciowych, i każdy rossmann. Celowo piszę blik PKO bo np. blikiem WBK nie da się w rossmannie zapłacić.

  vadim Odpowiedz
 • Blik jest w Leroy Merlin.
  Zwrot na gotówkę :)

  Karolusrex Odpowiedz
 • „definicji Uczestnika – doprecyzowano, że w Programie „Mam PKO” nie mogą brać udziału posiadacze kont Inteligo, dla których Bank prowadzi osobny Program Poleceń pod adresem https://maminteligo.pl/
  czyli jeśli założyłem inteligo opisywane ostatnio, jednak nie korzystałem z programu poleceń tzn nie rejestrowałem sie na maminteligo oraz nikomu go nie poleciłem to mogę założyć MAM PKO i je polecać ?

  mati Odpowiedz
 • No to lipa :( bo mam Inteligo i polecałem je innym…

  Michal Odpowiedz
 • Program maminteligo zakończył się według informacji na stronie. To teraz ciekawe jak to się ma do programu poleceń banku PKO BP ?

  Michal Odpowiedz
 • Czy ktoś się może wypowiedzieć, może ADMIN, co z tymi, którzy mają Inteligo i polecali je innym? Bo już nie wiem sam, jedni piszą, że jedno nie wyklucza drugiego, a inni, że tak.

  Druga sprawa- czy nie będzie problemów podczas płacenia BLIKiem, jeśli już mam do aplikacji IKO podpięte konto z Inteligo?

  Łukasz Odpowiedz
 • Z jakiej firmy kurier przyjeżdża?

  grelio Odpowiedz
 • Czy nie ma problemów z zamknięciem konta w PKO?
  I czy można zamknąć kartę od razu po spełnieniu warunków regulaminu (czyli wydaję 200 zł i zamykam od razu kartę, żeby uniknąć opłat)? Czy muszę ją mieć tak długo jak konto?
  W Regulaminie nie znalazłam nic na ten temat, ale zawsze mogłam przeoczyć ;)

  muszka Odpowiedz
 • Jak jest z tą kartą w tej promocji? trzeba trzymać czy można zlikwidować od razu po wydaniu 200 zł?

  jan45 Odpowiedz
 • @ jan45 opłata za konto bez karty to 6,90zł. Jak wydasz min. 300zł kartą to nic nie zapłacisz.

  Łuki Odpowiedz
 • Rozumiem, a jak to wygląda w przypadku konta dla młodych?

  jan45 Odpowiedz
 • Czy aplikacja IKO do wykonania szybkich płatności potrzebuje aby telefon miał połączenie z internetem?

  jan45 Odpowiedz
 • dołączam się do pytania jan45. A może musi być włączony transfer danych ?

  luic Odpowiedz
 • Tak, musi być dostęp online, ale danych pobiera niewiele.

  Skylla Odpowiedz
 • Za te nagrody 100zł 50zł bank wystawia pit?

  jan45 Odpowiedz
 • Da się zamknąć w oddziale pko bp?

  qwe Odpowiedz
 • To iko mnie przeraża. Zainstalowałem przez Inteligo, żeby dostać premię, myślałem, że podgląd tego konta będę mieć w bankowości internetowej ale nie ma. Nie wiem czy to jest konto w inteligo czy w pko. Dziwne to bardzo. nie wiem też teraz czy wyrażałem zgodę na kontakt marketingowy – i znowu – gdzie dzwonić – do Inteligo? Do PKO ?

  Tommmm Odpowiedz
 • A BLIK to to samo co płatność aplikacją IKO?

  Michał Odpowiedz
 • Dobry wieczór, czy jako posiadacz telefonu Blackberry i iPada będę mógł w jakiś sposób wykonać płatność aplikacją IKO?

  Fran Odpowiedz
 • IKO działa na iOS więc tak. iPad ma mieć połączenie z internetem.

  jan45 Odpowiedz
 • Dołączam się do pytania Michała. Czy za płatność w sklepie BLIKiem w aplikacji IKO też będzie 10zł premii czy tylko za płatność zbliżeniową NFC?
  Męczyłem się wczoraj w Rossmannie z płatnością NFC i nic z tego nie wyszło.

  Łuki Odpowiedz
 • @Michał na infolinii babka mówiła, że musi być płatność przez aplikację IKO. Byłem dziś w Rossmannie i kasjerka na ekranie miała do wyboru m.in. IKO. Jak kliknęła na IKO to na terminalu wyświetlił się napis by podać nr IKO (nie wiem czemu IKO a nie BLIK). W każdym razie w aplikacji IKO wszedłem na BLIK i go wpisałem do terminala. Na smartfonie było trzeba jeszcze potwierdzić płatność i transakcja została zaakceptowana. Na potwierdzeniu z terminala jako płatność pisze IKO i kwota transakcji.
  Te płatności zbliżeniowe nawet nie wiem czy działają w PKOBP bo konsultantka nawet nie wiedziała, że coś takiego jest. Mówiła tylko o BLIKu.

  Łuki Odpowiedz
  • IKO PKO to nie to samo co BLIK choć w zamyśle miała to być – BLIK – platforma do płacenia dla wielu banków, przecież Blik ma ing, wzwbk, itd. W praktyce jest tak, że np. w auchan można płacić blikiem jednego banku a drugiego już nie. Jak zwykle spieprzone wykonanie a zamysł był niezły, omijać visę i mastercard i ich prowizje.

   pytajnik
 • @pytajnik W każdym razie w Rossmannie „BLIK” z aplikacji IKO PKOBP przechodzi jako płatność IKO.

  Łuki Odpowiedz
  • Cuda na kiju są z tym blikiem, są terminale z nalepką blik/iko lub same iko. Te pierwsze lykają więcej niż te drugie:) Dzięki za info, szukam gdzie wydać dychę najłatwiej.

   pytajnik
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy