Millennium i 7% na koncie oszczędnościowym

Pierwszego czerwca bank Millennium podniósł oprocentowanie swojego konta oszczędnościowego. Zamiast standardowych 3.8/4% otrzymujemy aż 7% brutto dla nowych środków. Stosunkowo dużo: ciężko w tej chwili znaleźć dobrą lokatę o podobnym oprocentowaniu, która trwa przynajmniej 2 miesiące i jej maksymalna kwota to więcej niż 5-10 tysięcy złotych. O przewadze konta oszczędnościowego nad lokatą nie wspominając.

Promocyjne oprocentowanie obowiązuje do 20. sierpnia, jednak, o ile mnie pamięć nie myli, podobne akcje ze strony banku zdarzały się już w przeszłości, więc konto może się jeszcze przydać. Warto również zauważyć, że owe 7% obowiązuje jedynie dla środków nie większych niż 25 000 PLN (szczegóły na stronie banku). W przypadku większej ilości pieniędzy polecamy np. założenie drugiego konta na współmałżonka. W ten sposób na 7% ulokujemy nawet 50 tysięcy złotych.

Pamiętajmy tylko, że często przelewy z kont oszczędnościowych są płatne – w tym przypadku pierwszy w miesiącu jest darmowy, kolejne już płatne (7.5 PLN). Czyli wszystko zgodnie z ideą kont oszczędnościowych – ani to nie lokata, ani zwykły rachunek – ważne, że da się zarobić.

Założenie konta polecamy szczególnie tym, którzy skorzystali już z informacji zawartych na blogu i korzystają z innych kont banku Millennium (choć osoby, które ciągle się zastanawiają nad otwarciem RORu, powinny wziąć pod uwagę kolejny atut, jakim jest nieźle oprocentowane konto oszczędnościowe).

Samo złożenie wniosku i otwarcie rachunku poprzez bankowość internetową trwa zaledwie kilka sekund.

Ciągle świetne oprocentowanie oferuje również bank BGŻOptima (6.5% dla środków do 40 000 PLN), które również jest oprocentowaniem promocyjnym i prawdopodobnie spadnie po 10. lipca. Pomimo nieco niższego oprocentowania możliwa jest dowolna liczba darmowych przelewów środków.

Osoby, które dysponują mniejszą kwotą, powinny zastanowić się nad kontem oszczędnościowym w Deutsche Banku, choć tutaj nie dość, że oprocentowanie (aż 8.10%) jest zmienne, to dodatkowo bank może je zmienić w dowolnym momencie na standardowe 4.05%.

Pamiętajmy tylko, że niezależnie od miejsca ulokowania pieniędzy, nie pozwólmy im „bezczynnie” leżeć na nieoprocentowanych rachunkach. Bank korzysta bowiem z naszych pieniędzy, więc warto zrobić wszystko, by dodatkowo nam za to płacił!

Nie przegap!

Komentarze

  • He he.

    Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • i kiedyś były takie piękne procenty :D

    bolek Odpowiedz
  • E tam, ja pamiętam jeszcze 12 % O cholera, jaki już stary jestem :(

    jojo Odpowiedz
  • https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflacja-w-Polsce-najwyzsza-od-czterech-lat-7498932.html a lokaty teraz takie chu****** w porównaniu z podobną inflacją 4-5 lat tenu

    zenek64 Odpowiedz
    • Bo trzeba wydawać, aby budżet rósł a nie oszczędzać :-)

      Skylla
    • System naczyń połączonych – żeby komuś dać trzeba komuś zabrać. Obciążyli banki podwyższonymi składkami na BFG ( czyt. wypłata środków dla członków upadających SKOK-ów), podatek bankowy. Rozdawnictwo zawsze kończyło się wzrostem obciążeń dla społeczeństwa. Mogą sobie rządzący gadać do woli, ale rzeczywistości nie zakrzyczą. W tym przypadku skrajnie niskie oprocentowanie lokat poniżej inflacji. To jest właśnia cena!

      Konrad
    • tylko dlaczego ten kto ma oszczędności bo sobie na nie zapracował i odłożył ma wspierać patoli, dzieciorobów i „klientów SKOKów” które padają jak muchy i nikt o tym nie mówi (12 kas w likwidacji a oni tylko o amber gold pie**** bo tam może ktoś od Tuska zamieszany)

      zenek64
    • Ponieważ na Amber stracił przeciętny Kowalski, na SKOKach dostał kasę z BFG ,więc nie płakał, zyskał na tym Bierecki i Luksemburg.

      Ewa
    • Myślę że oprócz powodów niskiego oprocentowania wymienionych przez Konrada jest też inne- na rynku jest znacznie więcej gotówki niż w 2012 roku przy jednoczesnym spadku popytu na kredyty. Społeczeństwo jest znacznie bogatsze niż 5 lat temu i chętnie trzyma swoje środki w banku. Kiedyś dla banku cenne było każde 5 tysięcy i można było negocjować oprocentowanie przy takiej kwocie a teraz kilku milionom ludzi tyle wpływa co miesiąc na nieoprocentowany ROR.

      pawcio
  • A pradziadek przed snem zamiast bajki opowiada , że 45% dawali i to w PKO. xyz

    prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • tylko dlaczego ten kto ma oszczędności bo sobie na nie zapracował i odłożył ma wspierać patoli, dzieciorobów i ….”

    Słabizna i pogarda biją z Twojej wypowiedzi.
    Nie będę rozwijał dalej swojej wypowiedzi, bo to nie jest forum o polityce.

    Michał1986 Odpowiedz
    • najłatwiej się rządzi dając kasę „biednym” dając po dupie klasie średniej bo najbogatsi sobie poradzą tak czy siak. Taki co kase za nic dostaje po rękach całuje Pana co kasę mu dał choćby ten pan był największym skurw****** – tez nie będę rozwijał swojej wypowiedzi pół narodu jest ogłupionych przez małego fana kotów który przepycha kolanem ustawy nie licząc się z nikim a media piszą o tym że oglądał atlas kotów – żałosne

      zenek64
    • Politykować lepiej idź na wiec.

      Zenek
  • Pamiętaj, że te dzieci „dzieciorobów” będą pracować na Twoją emeryturę.

    Zenek Odpowiedz
    • serio wierzysz że za 40 lat jak podniosą wiek emerytalny system będzie jeszcze wypłacał coś takiego jak „emerytura”. Poza tym to po cholerę opłacam składki co miesiąc skoro na moją emeryturę będą pracować urodzone teraz dzieci?? Moi rodzice też opłacali składki i dziadkowie …. skąd pojęcie że to przyszłe pokolenie pracuje na moją emeryturę?? Wiece mam gdzieś tak samo jak polityków zauważyłem tylko że w 2012 roku przy podobnej inflacji oprocentowanie oszczędności było 2-3 razy wyższe niż dziś reszta politykierstwa mnie nie interesuje póki ktoś nie zabiera mi więcej z portfela niż poprzednicy

      zenek64
    • Za 40 lat raczej już nie będzie ZUSu :)

      pawcio
  • Kurka wodna , idzie zima od poniedziałku , przydałby się taki otwierany do góry garaż z listwek i płótna z jakiego w filmie wyjeżdżał facet Mikrusem . Może ktoś widział gdzieś teraz taki , może miłośnicy Allegro coś podpowiedzą ? xyz

    prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Jak ja lubię poniedziałki . Znowu jeden bank działa a inne się jeszcze zastanawiają czy księgowac zaraz czy lepiej jutro. xyz

    prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Skomentuj

    Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

    Ostatnie wpisy