100 zł za regularne oszczędzanie dla nowych i obecnych klientów ING Banku

Zakończona

Ruszyła świetna promocja ING Banku przeznaczona zarówno dla nowych, jak i obecnych klientów. W zamian za uruchomienie Celu oszczędnościowego możemy zyskać 100 zł premii. Oznacza to, że jeśli założymy konto w tym banku, to razem zyskamy 260 zł na start.

100 zł za oszczędzanie w ING Banku

Odkładaj na cel i zgarnij 100 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym lub obecnym klientem ING, który posiada jedno z kont osobistych. Oprócz tego wymagane jest, aby na dzień 16.02.2020 nie posiadać wyznaczonego żadnego Celu oszczędnościowego – czyli funkcjonującej w ramach Moje ING możliwości oszczędzania na określony cel.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że do 8.03 zapiszemy się do promocji „Odkładaj na cel i zgarnij 100 zł” poprzez dedykowany wniosek w bankowości Moje ING. W tym samym terminie powinniśmy założyć min. jeden Cel oszczędnościowym na posiadanym lub otwartym w czasie promocji koncie oszczędnościowym.

Dalsze warunki są równie proste: do 10.06.2020 powinniśmy wykonać min. 3 wpłaty (przelewem lub gotówką) w różnych miesiącach na dany Cel oszczędnościowy. Każda wpłata powinna być na min. 100 zł.

I to tyle! Jeśli w dniu 10.06 będziemy ciągle posiadać cel założony w czasie promocji z saldem min. 300 zł, to bank zakwalifikuje nas do wypłaty nagrody, czyli 100 zł premii. Ta trafi do nas do 24.06.2020.

Szczegóły promocji w regulaminie.

PS. Na koniec przypomnę, że za założenie konta w ING do 31.03 możemy zgarnąć 160 zł na start. Razem daje nam to całkiem łatwe 260 zł :)

Nie przegap!

Komentarze

 • A czy ta promocja nie wyklucza się z regularnym inwestowaniem np. ike ?

  luic Odpowiedz
 • Proszę o poradę. Czy gdy konto oszczędnościowe nazwałem sobie „oszczędzam na wakacje” to czy to jest cel, który mnie wyklucza z promocji ?

  luic Odpowiedz
  • Nie. Zgodnie z tym co napisałem w artykule chodzi o funkcjonalność dostępną w Moje ING, a nie zwykłe nazwanie sobie rachunku :)

   Michał
 • Rozumiem, że ta opcja będzie widoczna dla każdego? Jeśli założę dzisiaj konto ING poza promocja ( karencja) to i tak powinienem móc uczestniczyć w tej promocji?

  RadekW Odpowiedz
 • Próbowałem założyć tam cel – mało intuicyjne to wszystko. Ustawia mi sam oszczędzanie na 10 lat.
  Czy mogę ustawić oszczędzanie np na rok. Wpłacać po 100zl przez marzec kwiecień maj. Będę miał 300zl. I czy po otrzymaniu bonusu mogę te pieniądze wycofać czy musza leżeć do końca okresu celu oszczędzania?

  aviator Odpowiedz
  • Pieniądze leżeć muszą do 10 czerwca. Dokładniej, to chyba nie muszą tam ciągle leżeć, tylko na ten dzień, ale ja nie będę kombinował, za to maksymalnie przesunę to w czasie, wpłaty zrobię w kwietniu, maju i czerwcu (przed 10).
   A oszczędzanie najwyraźniej nie musi być do promocji automatyczne, wystarczy „samodzielne”.

   Don Quijote de la Mancha
 • Gdzie dokładnie jest wniosek przystąpienia do promocji? Nie mam go nigdzie w tym również przy zakładaniu celu.

  D. Odpowiedz
 • Wpłaty na cel mogę dokonać tylko z konta oszczędnościowego? Czyli muszę przelewać co miesiąc na oszczędnościowe i z tego oszczędnościowego na cel?

  aviator Odpowiedz
  • Chyba nie, regulamin mówi tylko „wykonać minimum 3 wpłaty (przelew lub wpłata gotówki)”, a ogólnie na www pod „Jak ustawić Cel oszczędnościowy” widzę „Zdecyduj, jak chcesz wpłacać pieniądze: • samodzielnie – przelewem z konta, • automatycznie, za pomocą stałego zlecenia.”

   Don Quijote de la Mancha
 • Wpłaty z konta oszczędnościowego mogą być lepszą opcją jeśli chcemy nie mieć obrotu na koncie osobistym, a wtedy może wpaść zaproszenie do promocji z wynagrodzeniem

  conrad_88 Odpowiedz
  • ja nie mam obrotu jakiś czas i zaproszenia nie wpadają, znam osoby, które od kilku lat nie mają żadnego obrotu i nawet logowania nie robiły do bankowości, a wśród setek nieodczytanych wiadomości nie było ani jednego zaproszenia do jakiejkolwiek promocji… Cały czas podtrzymują, że zaproszenia wysyłane są losowo

   abc
  • Znaczy co sugerujesz?

   Dominika
  • Nie sugeruję, napisałem wprost, że zaproszenia moim zdaniem wpadają zupełni losowo ;)

   abc
  • Potwierdzam, mam konto otwarte w tym samym czasie co członek rodziny, transakcje, produkty, promocje, kwoty, itp. praktycznie identyczne. Zaproszenie w promocji z wynagrodzeniem dostał członek rodziny, ja nie.

   Gruby Rychu
 • Czyli cel muszę założyć odrazu, to znaczy do 8 marca, ale zacząć wpłacać mogę kiedy chcę, byle by się zmieścić w trzech miesiącach, czyli maksymalnie od kwietnia. Nie ma to znaczenia, że założę cel dzisiaj, i będzie na nim pusto przez dwa miesiące.?

  Dominika Odpowiedz
 • cel założony – czyli wystarczy 30 kwietnia 31 maja i 9 czerwca zasilić ten cel oprocentowany na marne 0,7 % aby zdobyć premię?

  zenek64 Odpowiedz
  • wydaje się, że tak = spełnisz warunek wpłat po min. 100zł w 3 różnych miesiącach.
   P.S. niby marne 0,7%, ale, przy takim harmonogramie wpłat, z premią wyjdzie 100zł zysku z 300zł „zamrożonych” na około 42 dni, co daje znacznie więcej :)

   jaa
  • Zmieniałeś ten okres oszczędzania? Czy zostawiłeś te 10 lat?

   Dominika
  • w sumie to wpłaty z kwietnia i maja można od razu wypłacić i uzupełnić saldo 9 czerwca

   kruczi
  • @Zenek64, skąd wziąłeś te 0,7%. Oprocentowanie celu jest tożsame z oprocentowaniem konta oszczędnościowego i wynosi 0,5%.

   Lokata
  • @Zenek64 pewnie nie zauważył, że ING obniżył oprocentowanie :)

   Łuki
  • to jest tak marne oprocentowanie że bez promocji nie ma sensu trzymanie tam choćby złotówki …. – racja już nawet 0,7 cięzko im było utrzymać….

   zenek64
  • Oprocentowanie rzeczywiste jest na poziomie ze 30% – wkładasz 300 wyjmujesz po 3 m-cach 100 …+ te marne 0,7%

   Kate
  • 30 % otrzymujesz po 3 miesiącach: aby z włożonych 300 zł na lokatę otrzymać 100 zł netto po 3 miesiącach oprocentowanie w skali roku wynosi ok. 160 % – a nie jak piszesz 30 %. Opłaca się, mimo marnego oprocentowania OKO na poziomie 0,5 % w skali roku.

   Ariel
  • Liczenie tych odsetek i przelewy powrotne przy tak małej kwocie to już jest nadgorliwość, jakbyście te 300 zł trzymali gdzieś poza ING na np. 3% to przez cały okres tej promocji bylibyście do przodu o ile? 1,50 zł? ;)

   mmcki
 • fajna promocja. ma na celu popularyzację takiej metody oszczędzania. kto wie, może po zakończeniu promocji nadal będę z tego korzystał. warunkiem byłoby jednak dobre oprocentowanie tych środków (w Millenium jest 2,7 cyklicznie, więc musiałoby być konkurencyjnie)

  jaa Odpowiedz
  • Obecnie korzystanie z tych celów poza promocją to głupota, bo w tym samym ING można sobie założyć OKO Bonus i zamiast 0,5% mieć 2,5%, też cyklicznie jak w Millennium.

   mmcki
 • Dzięki za info. Cel założony ;)
  Swoją drogą fajna opcja, gdyby tylko rachunek oszczędnościowy mieli sensownie oprocentowany (2,7-3% jak promocyjne w Aliorze i Millenium).
  A tak to tylko techniczna „ciekawostka” (bardzo fajna).
  Sam mam takie cele, tylko „ręcznie robione” – mam stałe zlecenia „na TV”, „na wakacje”, „na telefon” itd, które idą w tech chwili na rachunki oszczędnościowe w innych bankach. Fajnie by było to mieć w ING i sobie z jednego panelu tym zarządzać. Ale żeby chociaż oprocentowanie netto pokryło połowę inflacji ;-)

  rafmik Odpowiedz
  • Rachunek oko bonus ma 2,5 %, nie można jego użyć?

   Pytajnik
  • Tylko dla nowych klientów. „Oprocentowane 2,5% przez 4 miesiące od założenia konta”

   rafmik
  • OKO Bonus na 2,5% jest ofertą cykliczną. Ogłaszaną co jakiś czas, z badaniem stanu konta oszczędnościowego (regularnego) chyba miesiąc wcześniej. Ja korzystałam już z tej oferty 3 razy. Zaletą KO w ING jest nieograniczona w miesiącu liczba przelewów z KO na ROR. Pojawia się w zakładce Oferta ING –>Oszczędności (nie Promocje)

   SylwiaM.
  • Ja z OKO Bonus korzystam cyklicznie już chyba kilka lat. Kolejne edycje startują zawsze w środy, badanie salda jest w poniedziałek przed nową edycją (choć raz zrobili psikusa i dzień badania salda był we wtorek). Do tego warto wycofywać środki przed startem każdej edycji, bo często w kolejnej promocji zostaje dzień badania salda z poprzedniej. Może wydawać się to pokręcone, ale w rzeczywistości jest bardzo proste i przewidywalne. Do tego wycofywanie środków jest banalnie proste, bo ING bierze (lub dotychczas brał) pod uwagę jedynie środki na kontach oszczędnościowych, więc można sobie po prostu pieniądze przelać na ROR na jeden/dwa dni. Choć wisienkowcy na pewno nie przeboleliby chomikowania pieniędzy na nieoprocentowanym koncie choćby przez jeden dzień ;)

   mmcki
  • ok czyli obecne KO Bonus jest do 17.04 – to wg. Twojej teorii w takim razie kiedy będzie badanie salda, a kiedy start nowej promocji?

   Kozo
  • To nie była moja teoria, tak to po prostu do tej pory wyglądało w praktyce przez bardzo długi okres czasu. Nie wiem skąd wziąłeś datę 17.04 (może wtedy kończą się Twoje indywidualne 4 miesiące?), bo obecna edycja trwa do 05.03. Ale nie zmienia to faktu, że tym razem edycja kończy się w czwartek, a nie jak zawsze we wtorek, co jest pewną anomalią i określenie dnia badania salda przed kolejną edycją (o ile w ogóle będzie) to wróżenie z fusów. Ja dla pewności wyczyszczę konta oszczędnościowe już w poniedziałek i poczekam do piątku. OKO Bonus nigdy nie było dla mnie pierwszym kontem oszczędnościowym, bo jednak konkurencja oferuje lepsze oprocentowanie, ale zawsze miałem tam trochę środków, bo jest do nich bardzo łatwy dostęp (nielimitowane darmowe przelewy na własny ROR). Od niedawna podobnie jest jednak w Getinie (ale z lepszym oprocentowaniem) na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym.

   mmcki
  • A masz i możesz przytoczyć tu daty poprzednich edycji i dni badania salda lub rzucić linka do pliku – podobnie jak to robił z innymi kontami oszczędnościowymi @Don?

   Bolo
  • Nie mam niestety nigdzie spisanych dokładnych dat kolejnych edycji.

   mmcki
 • Myślicie że ma znaczenie czy najpierw założyło się cel czy przystąpiło do promocji? Dzisiaj założyłam cel a dopiero teraz zobaczyłam, że jest promocja i się zapisałam. Zakładać jeszcze jeden cel czy ten jeden, który mam spełnia warunki?

  Emilia Odpowiedz
 • Jeśli ustawie cel na 3 miesiące od dziś, czyli go zrealizuję 18 maja, to na dzien 10 czerwca środki zgromadzone na celu będą nadal widniały i się zaliczy promocja? Czy może cel się samoczynnie rozwiąże i 100 przepadnie?

  Kozo Odpowiedz
  • Ja bym nie ryzykował. Załóż na pół roku. Zawsze można wcześniej zakończyć.

   Łuki
  • Można bez problemu to zakończyć wcześniej mówisz… Bo właśnie nie wiedziałam na ile, a domyślnie jest 10 lat:D

   Dominika
  • zbierasz na mieszkanie ?

   kruczi
  • Tak szybko, w 10 lat? Cóż za optymizm :D ;p
   No co? Pewności nie miałam czy ten cel można zamknąć przed czasem, jeśli się dajmy na to ustawiło na pół roku. Wolałam dopytać :p

   Dominika
  • a po co na pół roku ?
   można ustawić cel 300 PLN na początku marca
   automat 3 razy po 100 ( kwiecień, maj, czerwiec )

   można też wpłacać samodzielnie

   kruczi
  • tyle że już się pospieszyłem i założyłem wczoraj na 300 zł. (3x100zł.) i skończy się 18 maja i co wtedy? będzie ten cel cały czas aktywny i czekać z zerwaniem do 10 czerwca czy się automatycznie zerwie i nic nie będzie z nagrody? o to jest pytanie?

   Kozo
  • Załóż jeszcze jeden
   cel na 6 miesięcy.

   cykor
  • @Kozo
   Jest opcja edycji. Możesz zwiększyć kwotę,datę zakończenia celu

   rychu75
  • Dzięki

   Kozo
 • Pytanie nie na temat, ale pod najnowszym postem, więc Admin może zauważy. Dlaczego wśród rankingu kont oszczędnościowych nie ma Nest Skarbonki w Nest Banku? Wprawdzie kwota niska (do 5 tys.), ale warunki bardzo dobre: 3% na 6 msc i dla obecnych klientów. Dobrze, że sama się zorientowałam

  wydra Odpowiedz
  • Potwierdzam, a jak dobrze założymy Skarbonkę, to promocja może trwać PRAWIE 7 miesięcy. Trzeba tylko pilnować, żeby kwota nie przekroczyła 5000 zł, bo wtedy oprocentowanie spadnie.

   Oskar_15
  • Doczytałem, że można założyć 20 takich celów.
   Czyli około 100 000 zł na 3% (2,43%) – całkiem znośnie…

   janm
  • Dzięki Oskar_15 za info o pilnowaniu !

   janm – a gdzie to pisze że 100 k na 3% ?

   Bogdan
  • W pytaniach i odpowiedziach.
   Ale jak teraz jeszcze raz myślę, to chyba chodzi im o 20 celów w ramach 1 skarbonki.
   Czyli jednak do 5 000 zł niestety :(
   Przepraszam za zamieszanie.

   janm
  • Tak, niestety, celów owszem, można mieć aż 20, ale KO Skarbonka tylko jedno, a w nim do 5k 3%. Za dobrze by to było, jakby tak prawie 100k na 3% dało się trzymać… Ale, że 7 miesięcy to prawda, najlepiej otworzyć na początku miesiąca (ale nie pierwszego) i wtedy tak mamy. U mnie właśnie kończy się taki okres 7 miesięcy w lutym.

   pws
 • Na marginesie, w ING można teraz mieć na ich rachunku podgląd na kilka innych kont, np. w pko, alior, mbank, bardzo fajna opcja dla wisienkowiczów żeby sprawdzać ruch na kontach w jednym miejscu, działa to bardzo dobrze, jak to u nich:)

  pytajnik Odpowiedz
  • apka millennium też od jakiegoś czasu ma tę opcję :)

   klaudi
  • po co otwierać kolejną furtkę do swoich kont bankowych? Jesteście pewni że to Polish API nie jest dziurawe? Bo ja jakoś nie mam zaufania do takich „nowinek” natomiast nie widzę też realnych korzyści poza lenistwem . Wolę mieć apki do każdego banku niezależnie zamiast takich konsolidacji. zwiększających wygodę ale nie koniecznie bezpieczeństwo.

   zenek64
  • Czekam, aż za skorzystanie z tego wynalazku będzie jakaś promocja. W końcu w ten sposób udostępniłbym bankowi nadmiarowe dane, których w sumie udostępniać nie chcę.

   pytanie
  • Co jakis czas pojawiaja sie appki „umozliwiajace” logowanie nawet do kilkudziesieciu polskich bankow. Wystarczy podac login/haslo a tresci smsow juz same czytaja i od razu czyszcza konta :)

   aaaa
  • Łobuz ;)

   Karolus
  • „działa to bardzo dobrze, jak to u nich” — to było ironicznie?

   Działa Ci ściąganie danych z Millennium? U mnie ciągle albo „pobieramy saldo”, albo (jak teraz) „dostęp wygasł” (teraz przedłużyć się nie da, jakiś błąd). Dodatkowo nie udało mi się dodać konta Profit z Millennium (może to już poprawili?). Nie widzi też salda karty kredytowej TMUB (historię widzi, co ciekawe TMUB dołącza MCC do tytułu). No i nie wszystkie banki obsługuje, np. CA, w którym teraz podręczne środki trzymam na ko.

   Czyli na razie dla mnie jest to bezużyteczne, nie mogę sprawdzić ani wydatków kartami kredytowymi, których najwięcej używam, ani swoich oszczędności. Ale kiedyś może będzie to fajna sprawa.

   Don Quijote de la Mancha
  • To nie było ironicznie, ING technicznie zawsze było u mnie bez zarzutu. Millenium u mnie działa ale ja mam u nich stare konto eurobanku, stricte mille nie mam. Fakt, że „czyta” kartę kredytową jak rachunek i tam chyba zawsze będzie zero.

   pytajnik
  • Z tą kartą kredytową to raczej wina Aliora, bo Millennium też mi ją szczytał jako rachunek, choć kartę ING sczytał poprawnie, jako kk, pokazuje dostępny limit. Za to ING poprawnie sczytał kk z Santandera (też pokazuje dostępny limit), której Millennium w ogóle nie widzi (mimo że zaznaczyłem dla niej zgodę po przekierowaniu do systemu Santandera).

   Tak więc — ogólnie fajne to, ale jeszcze nie teraz.

   Don Quijote de la Mancha
 • @Don u mnie też ING nie widzi Profit z Mille, jedynie ROR i KK

  Daw Odpowiedz
 • Czy jak jestem pełnomocnikiem ogólnym konta u żony w ING to łapie się na promocje? moge wnioskować o nowe konto i nowy cel na oszczędzanie i zgarnąć premie?

  marswitenator Odpowiedz
 • Czyli na założony Cel oszczędnościowy (na koncie OKO) należy do 10czerwca wpłacić minimum 3x100zł w różnych miesiącach,
  np 27.04., 27.05 i 05.06.

  Przy czym mogą to być wpłaty z dowolnego konta, niekoniecznie z Konta Direct

  Czero Odpowiedz
 • Założyłem cel, ale domyślnie było zaznaczone 3 miesiące i datą końca było 20.05.2020. Nie mogłem założyć kolejnego, bo pojawiał się komunikat „skorzystałeś juz promocji”. Edytowałem cel i wpisałem koniec na lipiec 2020. Myślicie, że będzie ok?

  Michał Odpowiedz
 • Tak z ciekawości, jest ktoś, kto zajrzał do e-bankowości ING i nie miał zaproszenia do tej promocji?

  Kate Odpowiedz
  • Tak. Ja już składałem zapytanie/reklamację – zapisywałem się w apce i tamże zakładałem cel i się okazało, że nie jestem w promocji. Po odpowiedzi z ing powtórnie się zapisałem w przeglądarce na kompie i dopiero wtedy dostałem potwierdzenie , założyłem też w związku z tym nowy cel.

   Bolo
  • Też zakładałam Cel przez aplikację, kliknęłam na „Skorzystaj z promocji”. Gdzie powinnam spodziewać się potwierdzenia?

   Arcydzielo
  • Potwierdzenie powinno być dostępne we wiadomościach od Banku.

   Ego
 • czy promocja już się skończyła? nie widzę nigdzie na stronie info o promocji. konta nie mam jeszcze założonego.

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
  • www. ing.pl/indywidualni/inwestycje-i-oszczednosci/cele-oszczednosciowe

   aaaa
  • Promocję powinieneś mieć w zakładce Promocje, jak tam nic nie ma, to nie dostałeś „zaproszenia”, może po założeniu KO coś dostaniesz

   Kate
 • Ja też zakładałem z aplikacji na Andka i nie dostałem też potwierdzenia…

  Maciej888 Odpowiedz
 • Da sie skorzystać z promocji mając tylko konto direct, bez oszczednosciowego?

  TomekW Odpowiedz
 • Nie. Konto oszczędnościowe podłączone jest pod cel. Kasę trzeba przelać na cel nie na oszczędnościowe. To jest duża różnica.

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
  • Kasę trzeba przelać właśnie na oszczędnościowe(nie na Direct) gdzie podłączony jest cel

   Czero
 • Jest konto oszczędnościowe i cel. Kase trzeba przelać na cel. W aplikacji dobrze to widać.

  PROSTOnaNIBY Odpowiedz
 • ING zaprasza do promocji „zakochaj się w bliku”. Do zgarnięcia łatwe 40 zł. Niestety tylko dla zaproszonych. Ale sprawdzajcie a nuż (mnie zaprosili).

  Katana78 Odpowiedz
 • Słuchajcie ktoś pisał że gezieś na koncie direct w aplikacji albo moim ING widać ile się wydało kartą i ile brakuje do osiągnięcia limitu 300 zł.
  Jestem nowym klientem gdzie znaleźć tą informację?

  rogerten Odpowiedz
 • Jeśli założyłam Konto Direct i OKO Bonus na start to wystarczy czy trzeba otworzyć jeszcze jedno KO na potrzeby Celu oszczędnościowego?
  Niby zapisałam się do promocji ale w potwierdzeniu pdf nie ma właściwie żadnych informacji, ani kiedy kończy się Cel oszczędn., ani ile ma być wpłat ani w jakiej wysokości, tak ma wyglądać to potwierdzenie?

  Ew@ Odpowiedz
  • utworzyłaś cel ?

   kruczi
  • W trakcie tworzenia Celu coś się zawiesiło i nie wiem czy to jest Cel z promocji czy taki „zwykły”, który nie uprawnia do bonusu.
   I co z tym kontem oszczędnościowym? Czy to nie przeszkadza, że do Celu chcę wykorzystać OKO Bonus na start?

   Ew@
  • @Ew@, cel musisz mieć na zwykłym OKO, Dział Definicje art. 1 pkt 4 regulaminu promocji
   „Konto oszczędnościowe – Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN albo Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN albo Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN.”

   Stąd wynika, że OKO Bonus/OKO START nie jest kontem oszczędnościowym w rozumieniu regulaminu promocji.

   Załóż zwykłe konto OKO i na nim utwórz cel.

   Lokata
  • Hmmm… mam podobną sytuację, czyli dopiero co otworzyłam konto, zapisałam się do promocji (dostałam potwierdzenie zapisania się), założyłam cel… ale czy dobrze ? tj. zgodnie z regulaminem promocji ? też mam konto OKO z bonusem (tj. o podwyższonym oprocentowaniu o 2pp w stosunku do standardowego), zaznaczyłam że wpłacam samodzielnie (ale zamierzałam wpłacić dopiero pod koniec marca), cel określiłam na 400zł i jest do lipca (a nagroda ma wpłynąć 24 czerwca).
   Zerkniecie ?
   https://www.dropbox.com/s/9lrst4am4jvb1fd/cel.JPG?dl=0

   Be@
  • @Be@, zgodnie z regulaminem promocji:
   pkt 3 lit d)
   „od 18 lutego 2020 r. do 8 marca 2020 r. założyć min. jeden Cel oszczędnościowy na posiadanym albo otwartym w czasie promocji Koncie oszczędnościowym;”,

   pkt 1 ppkt. 4
   „Konto oszczędnościowe – Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN albo Otwarte Konto Oszczędnościowe Direct w PLN albo Otwarte Konto Oszczędnościowe Premium w PLN.”

   Regulamin nie wymienia konta OKO Bonus, tak więc być może technicznie jest możliwość założenia na tym koncie celu oszczędnościowego, ale zgodnie z regulaminem nie powinien on się liczyć do promocji, bo narusza pkt 1 ppkt 4. regulaminu promocji.

   Zawsze możesz zaryzykować i 24 czerwca powiesz nam jaki jest efekt, ale ja osobiście nie ryzykowałbym, ponieważ regulamin jest precyzyjny. Nie mogę teraz znaleźć tej informacji, ale jestem pewien, że widziałem gdzieś takie zdanie „Celu oszczędnościowego nie założysz na koncie OKO Bonus”.

   Lokata
  • Na OKO Bonus chyba nie można ale OKO Start? Wydaje mi się, że to jest zwykłe KO tylko oferta nazywa się Bonus na start.

   Ew@
  • Może chodzi o to, że OKO Bonus jest automatycznie zamykane po zakończeniu promocji i to mogłoby uniemożliwić „dokończenie” Celu.
   OKO Start chyba zostaje (tylko po zakończeniu promocji 2.5% już dostaniemy zwykłe %) więc nie będzie kolizji z promocją Cel?

   Ew@
  • Niepokoi mnie to ogólnikowe potwierdzenie:
   ‚Potwierdzamy, że zapisałeś się do promocji „Odkładaj na cel i zgarnij 100zł”. Teraz wystarczy, że spełnisz warunki, a otrzymasz 100zł na Twoje Konto Oszczędnościowe, na którym założyłeś Cel oszczędnościowy’.
   Wg mnie brakuje konkretnych informacji odnośnie kwoty Celu, ilości wpłat..
   To co pokazuje Be@ (też mam coś podobnego) to widok z konta, kwota niby jest ale można w każdej chwili edytować więc to chyba o niczym nie świadczy

   Ew@
  • @Ew@, w ofercie „Bonus na Start”, rzeczywiście zgodnie z definicją zawierasz umowę rachunku Otwarte Konto Oszczędnościowe w PLN, tak więc cel oszczędnościowy na tym rachunku powinien spełnić wymogi regulaminu promocji.

   Lokata
  • @Ew@, szczegóły celu nie mają tu znaczenia, ponieważ możesz je edytować w trakcie. Dla Banku będzie istotne jedynie, czy wpłaciłaś min. 100 zł w trzech różnych miesiącach i czy 10 czerwca będziesz miała na celu zgromadzone 300 zł. Pozostałe ustawienia celu nie mają znaczenia.

   Lokata
  • Dzięki Lokata, bałam się że będę musiała zakładać trzecie konto z kolei :) Bardzo komplikują w tym ING

   Ew@
  • Zaczynam rozumieć. To kwestia nazewnictwa, z którym jeszcze – jako świeżak – nie jestem zaznajomiona. Bo jest „Otwarte Konto Oszczędnościowe” zakładane w promocji dla nowych (OKO) i jest „Otwarte Konto Oszczędnościowe Bonus” dla tych, którzy mają już inne konto oszczędnościowe (OKO Bonus). Te pierwsze ma promocyjne oprocentowanie na nowego klienta przez 4mc od chwili podpisania umowy z bankiem. I nazywane to jest „bonus na start”. Te drugie jest oprocentowane w „ofercie specjalnej” i dotyczy nowych środków. Po 4 miesiącach konto jest automatycznie zamykane, a pieniądze przelewane na konto oszczędnościowe.
   Ale ja (i jak podejrzewam Ew@) mam tylko jedno konto oszcz. i jest to zwykłe OKO. Czyli DOBRZE JEST.

   Ew@ – ale jeśli nie masz automatycznych wpłat, to ty decydujesz ile ma ich być i kiedy. Więc możesz wpłacać i po 1zł. Tylko, że żeby spełnić warunki promocji musisz to oczywiście zrobić co najmniej po 100zł 3x i to w różnych miesiącach. Ale to twoja decyzja czy tak zrobisz, więc nigdzie nie będzie to „zapisane”.
   Mam do Ciebie prośbę – sprawdź w zakładce „moje promocje” (promocje w których biorę udział) czy masz wpisaną tam promocję 160zł na otwarcie konta ? Bo ja nie mam. Ten cel mam, ale promocji z otwarcia nie mam… i zastanawiam się czy może coś poszło nie tak ?

   Be@
  • Be@, nie mam promocji 160zł, bo wstyd się przyznać, nie brałam w niej udziału :) Korzystałam tylko z OKO Start (niedługo się kończy) i trafił się Cel więc dla niego założyłam Konto Direct (bez bonusa). Co lepsze, w zakładce z promocjami mam, że korzystam z promocji OKO Bonus, do której dopiero zamierzam przystąpić (wycofałam środki z OKO Start i chcę z nimi wrócić 06.03 ale chyba na OKO Bonus czy może lepiej „dokończyć” OKO Start a potem Bonus?) Sama już nie wiem jak to rozegrać :)

   Ew@
  • @Be@, ja też dziś zakładałem sobie konto w ING, w zakładce Moje promocje też nie mam nic o 160 zł, ale przy zakładaniu było o tym i mam screeny jako dowód na wszelki wypadek, więc może po prostu o tej promocji tam nie ma informacji, tylko o późniejszych promocjach uruchamianych już z poziomu Mojego ING.

   Co do promocji Celu, to faktycznie jest jak piszesz – nowi klienci otwierają zwykłe OKO z ofertą promocyjną Bonus na start, więc jest ok. Co ciekawe prócz OKO Bonus chyba mogę wyklikać sobie tam kolejne OKO z ofertą Bonus na start, ale nie sprawdzałem czy się uda czy wyskoczy, że to już mam.

   Jest jeszcze trzecia promocja – 200/100 zł za inwestowanie, też warto skorzystać.

   pws
  • ale te 200 zł to tylko dla IKE, inna opcja to tylko 100 zł

   Kate
  • @Be, @pws
   Macie w wiadomościach informację, że bierzecie udział w tej Promocji za 160zł?

   BiancaM
  • @Be@, widzę że roztropnie ustawiłaś Cel na więcej niż ustawowe :) minimum i z datą do lipca. Ja dałam 300zł z końcem czerwca i teraz się zastanawiam czy 100% realizacja Celu nie zamknie go automatycznie tak jak zamykane jest OKO Bonus?
   Obawiam się edytować, bo to chyba tylko pogorszy sprawę. Czy może lepiej założyć drugi Cel z większą kwotą?

   Jeśli ktoś nie wyraził zgody na marketing elektroniczny to w zakładce Moje Promocje nic nie ma. To jest bez sensu, bo raczej nie powinien mieć dostępu do ofert (zakładka Promocje) a nie blokada na informacje w jakich promocjach bierze udział :)

   Ew@
  • Ja niestety nie wiem. Może ktoś inny się jeszcze wypowie. Ja mam swój pierwszy produkt w tym banku od kilku dni. I jeszcze nie za bardzo umiem się poruszać.
   BTW myślałam, że uda mi się z kartą i za ten miesiąc nie będzie opłaty – bo mi ją za późno przyślą. A oni wzięli i przysłali kurierem dwa dni po podpisaniu umowy… I mi całą strategię rozwalili ;-)
   Jeszcze jest promocja wspomniana przez @pws – związana z inwestowaniem. A jak dają – żal nie wziąć.

   Be@
  • @Be@, przecież za pierwszy miesiąc opłaty nie pobierają (szczególnie za kartę nieaktywowaną). https://livesmarter.pl/160-zl-konto-z-lwem-ing-bank-slaski-styczen-2020/#comment-283773
   Ja to przetestowałem kilka lat temu: konto otworzyłem końcem listopada, płacić kartą zacząłem dopiero w styczniu, a opłaty nie pobrali.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ew@ możesz spokojnie edytować cel, dlaczego nie? Regulamin nic nie mówi o tym, że edycja eliminuje z promocji

   Kate
  • A nawet więcej…
   Regulamin mówi, że aby uzyskać nagrodę musisz:
   od 18 lutego 2020 r. do 8 marca 2020 r. założyć MIN. jeden Cel oszczędnościowy na
   posiadanym albo otwartym w czasie promocji Koncie oszczędnościowym;

   Ważne jest to „min.” a więc możesz założyć drugi cel i na nim realizować warunki

   Kate
  • @Be@, niestety, jeśli otwierałaś konto przelewem, a podejrzewam, że tak było, to z premii za inwestowanie nie skorzystasz, bo przy takiej weryfikacji nie da się korzystać z produktów inwestycyjnych czy e-Urzędu. Szkoda, że wcześniej o tym nie informują. Trzeba iść wpierw do oddziału żeby się dodatkowo zweryfikować.

   pws
  • Spoko, wiem. Weryfikację przy zakładaniu konta zakończyłam w oddziale banku.
   Ale dzięki ;-)*

   Be@
  • @Kate
   Zostawiłam tak jak jest, cel 300zł chyba powinien wystarczyć

   Ew@
  • @Ew@, cel oszczędnościowy 300 zł, który zostanie automatycznie zakończony 11 czerwca w zupełności wystarcza. Bank sprawdza sytuację na dzień 10 czerwca, nie ma obowiązku utrzymywania celu do dnia wypłaty nagrody.

   Lokata
 • Jak rozumieć to, że wpłata ma być wykonana przelewem? Czy wpłata na cel może być z mojego konta w ing? czy musi to być przelew z innego konta?

  pawelluk Odpowiedz
  • Wpłata ze swojego konta w ING jest jak najbardziej OK.

   Bolo
  • Przelewy przychodzące z innych banków są księgowane na OKU i nie stanowią wpłaty na cel oszczędnościowy.

   Aby dokonać wpłaty na cel wykonując przelew na rachunek własny należy na liście rachunków wybrać określony cel a nie rachunek OKO na którym ten cel jest założony.

   Lokata
 • PYTANIE DO WYJADACZY-z innej beczki-
  Konto W ING zamknęłam w lipcu 2019r. Nie rozwiązałam umowy o bankowość elektroniczną. Jak uważacie: da się założyć konto z poziomu bankowości elektronicznej i przystąpić do promocji? Zdążę?

  Beata2 Odpowiedz
  • Jeśli masz dostęp do bankowości elektronicznej, wystarczy się zalogować i wszystko się wtedy wyjaśni, ale nie powinno być problemu.

   Lokata
 • @Lokata
  Dzięki. Udało się.

  Beata2 Odpowiedz
 • Czy ustalenie stałego zlecenia z konta direct na moj cel będzie traktowane jak wpłata przelewem? Niby oczywiste, że tak, ale wolę zapytać

  Dzikus Odpowiedz
 • pamiętajcie o wpłacie 100zł :) ja właśnie wpłaciłem za kwiecień -> kolejne 100zł pod koniec maja -> kolejne 100zł wpłacę do 9 czerwca

  jaa Odpowiedz
 • Ja zawsze robię początkiem miesiąca także za maj będę wpłacał za kilka dni

  Kozo Odpowiedz
 • Jak wpłacacie to 100zł? Ja chyba przekombinowałam:) przelałam środki z OKO na Direct a potem z Direct na Cel oszczędnościowy, wszystko w ciągu jednego dnia. To przejdzie?

  Ew@ Odpowiedz
  • co do wpłacania – ja to wykonałem przez aplikację. Odszukałem cel i kliknąłem „Wpłać pieniądze” czy jakoś tak. Do wyboru miałem wpłatę z konta osobistego albo oszczędnościowego – wybrałem z konta osobistego, wpisałem kwotę i tyle. Teraz, wchodząc w podgląd celu, mam napisane, że zgromadziłem już 33% środków na cel (100zł z 300)

   jaa
  • Ja już zwątpiłam, Cel jest częścią konta oszczędnościowego więc wychodzi na to, że przelałam z KO na KO:) Może trzeba zrobić wpłatę z zewnątrz?

   Ew@
  • Chyba nie ma znaczenia jak się wpłaca – regulamin tego nie precyzuje. Można więc z Direct i można z też z OKO. Bez znaczenia.

   Be@
  • Może za bardzo się doszukuje ale w efekcie to saldo KO na koniec dnia się nie zmieniło tylko środki zatoczyły koło: OKO-Direct-Cel (będący częścią OKA) Szkoda by było zaprzepaścić premię przez jakąś bzdurę :)

   Ew@
 • Wpłaciłem 100 z konta Direct na Cel (nazwałem go „na wakacje”) . Widzę w systemie ,że ta kwota pojawiła się na OKO w pozycji „Cel na wakacje”. czy tak ma być ? cel jest podpięty pod OKO ?

  Kuba01 Odpowiedz
 • Mam pytanie do WYJADACZY!!!!!
  OKO założyłam w promocji. Mam 2,5% do 4 lipca. Jednocześnie uczestniczę w promocji z systematycznym oszczędzaniem z wpłatami co miesiąc, minimum 100złx 3 m-ce. Do tej pory na cel wpłaciłam 100zł, a na KO 1500zł. Czy wszystkie środki są oprocentowane na 2,5% ? Czy cel ma inne, niższe oprocentowanie?

  Beata2 Odpowiedz
 • @Beata2
  Tak oprocentowanie 2,5% będzie dotyczyło i środków oznaczonych jako cel i pozostałych oszczędności. Zwróć uwagę, że bank oddzielnie liczy oprocentowanie środków w promocji. Oddzielnie wylicza oprocentowanie wg stawki 0,5%, które codziennie kapitalizuje i udostępnia klientowi do wiadomości i wypłaci je na OKO po zakończeniu miesiąca. Oddzielnie liczy środki wg stawki 2%. Te kapitalizuje codziennie, zlicza je ale udostępni klientowi dopiero po zakończeniu promocji. Tak więc procent składany działa tu częściowo i w efekcie oprocentowanie nie wyniesie pełne 2,5% tylko kilka setnych poniżej. Można bank przechytrzyć, ale to trochę obliczania i dla mniejszych kwot zwyczajnie się nie chce.

  Waldemar Odpowiedz
 • DO WYJADACZY!!!!!!!!!!!!!!!!!
  Czy obowiązek wpłaty 100zł na cel w każdym miesiącu dotyczy miesiąca kalendarzowego/ od 1 do 31/ czy miesiąca w rozumieniu ING/ od 29-28/-go? Wie ktoś na bank?

  Beata2 Odpowiedz
 • @keton
  To nie do Ciebie pytanie. A jeżeli już się podejmujesz dawać komuś rady to wiedz, że regulamin tego nie reguluje.
  @aaaa
  ????

  Beata2 Odpowiedz
  • Bo masz okres? Ten Twoj „miesiac w rozumieniu ING” to okres. Okres od 29 dnia miesiaca do 28 dnia miesiaca. A jesli nie masz okresu to jest po prostu miesiac (w rozumieniu od pierwszego do ostatniego dnia miesiaca).

   aaaa
  • @Beata2 – jesli regulamin nie mowi nic o konkretnym przedziale to wydaje sie oczywiste, ze chodzi o pelny miesiac. Ale faktycznie dobrze byloby sie upewnic, bo pamietam dyskusje sprzed kilku miesiecy, ze najoptymalniej wrzucic te stowke:
   ostatniego dnia kwietnia
   ostatniego dnia maja
   na poczatku czerwca (przed 10)

   keton
 • Przypominam, że wypowiadamy się tu kulturalnie. Za kolejny wpis obrażający innych czytelników będzie ban. Skasowałem.

  Michał Odpowiedz
 • To kasuj uczciwie, jak moje to jego. Zobacz co @aaaa wypisuje. Sam ma okres w głowie, a ty Michał to skasuj ten blog, jak nie można na nim zadawać pytań.

  Beata2 Odpowiedz
  • Nie denerwuj się tak. Jemu chodziło o okres -> czas pomiędzy dwoma punktami np. 1 a 31 dniem miesiąca, a nie o okres – miesiączkę ;)

   Kozo
 • @keton
  Dzięki za info. Pytam bo dawno nie miałam konta w ING a kiedyś pisałam bezskuteczną reklamację, gdzie bank odpisał, że miesiąc w rozumieniu banku nie pokrywa się z miesiącem w rozumieniu administracyjnym. I dlatego pobrał opłatę. Na mój gust jeżeli nie ma zastrzezenia w regulaminie promocji to miesiąc trwa od 1 do ostatniego maja. Ale wiesz jak to jest z bankami, a 100zł szkoda.

  Beata2 Odpowiedz
  • Jak naliczamy opłatę za kartę
   Klienci Indywidualni
   Okres rozliczeniowy
   Trwa od 29 dnia miesiąca do 28 dnia kolejnego miesiąca.
   Opłatę pobieramy ostatniego dnia kolejnego okresu rozliczeniowego. Przykładowo, opłatę za okres od 29 marca do 28 kwietnia pobierzemy 28 maja.

   aaaa
 • @Kozo
  Dzięki za wypowiedź, ale @aaaa zachował się po chamsku. Zwróć uwagę na konstrukcje jego wypowiedzi i kontekst w jakim używa słowa okres. I nie broń złej sprawy.

  Beata2 Odpowiedz
  • Masz racje aaaa dosc czesto zachowuje sie bardzo chamsko. Ale akurat powyzej okazal sie pomocny :)

   keton
  • Czyli w końcu jak to liczyć? Ja wrzucałem stówki w terminach 29.04, 29.05 i 09.06 to załapię się na nagrodę czy nie?

   marsid
  • moim zdaniem nie – gdyż w ing okres jest liczony do 28 dnia każdego miesiąca i wychodzi na to że w kwietniu nic nie wpłaciłeś a w czerwcu dwa razy

   Kozo
  • Tylko, że w regulaminie tej promocji nie ma nic o tych okresach. Jest napisane tylko, żeby wpłaty dokonać w 3 różnych miesiącach. No nic najwyżej trzeba będzie pisać reklamację.

   marsid
 • Dajcie znać jak dostaniecie jakieś info od ing

  aviator Odpowiedz
 • Dopiero jutro-10 czerwca ING będzie sprawdzał, czy na KO wpłynęły 3 wpłaty po co najmniej 100zł w ciągu 3 różnych miesięcy. I dopiero wtedy wypłata premii.

  Beata2 Odpowiedz
 • Zamierzam wziąć udział po raz pierwszy w tym regularnym oszczędzaniu, jestem zielona, jakieś sugestie jaki fundusz wybrać?

  Kate Odpowiedz
  • przecież ta promocja już się skończyła…

   Kozo
  • @Kozo, do 3 edycji promocji „Inwestuj na przyszłość i zyskaj nawet 200 zł” można przystępować do końca czerwca. https://www.ing.pl/_fileserver/item/nqdt0xh

   Don Quijote de la Mancha
  • Poza tym widać, że jesteś kompletnie zielona, bo pomyliłaś 2 różne promocje i artykuł na blogu. Poszukaj wpisu o inwestowaniu, tam będziesz miała więcej wskazówek, a teraz jest chyba nowa edycja promo.

   pws
  • Tak, sorry, niewypał, chodziło mi o inwestowanie

   Kate
  • @pws Nie ma wątków o promocji z regularnym inwestowaniem w ING, przynajmniej w archiwum, a reszta wątków o ING jest bardzo stara, więc może ktoś się pochwali na jakim funduszu zarobił?

   Kate
  • @Kate, chcesz zarobić, czy nie stracić?
   Bo jak to drugie, to wybierz fundusz tzw. „bezpieczny” (pieniężny, krótkoterminowy dłużny) — w ING chyba można sortować po bezpieczeństwie. Wtedy nie nastawiasz się na zarobek na funduszu, a tylko na premii.
   Z drugiej strony można się taką stosunkowo niewielką kwotą pobawić w hazard, czasy są ciekawe, niektóre indeksy zapewne w najbliższych miesiącach jeszcze odbiją, więc będzie można wyjątkowo dużo zarobić, z drugiej strony grozi też wyjątkowo duża strata, np. gdy nadejdzie druga fala pandemii…

   Don Quijote de la Mancha
  • stary ale jary
   https://livesmarter.pl/100-zl-regularne-inwestowanie-ing-bank-slaski-sierpien-2018/?replytocom=302102#comment-302109
   ja też mam ten
   ale tu raczej nie chodzi o to żeby na funduszu zarobić, bo ewentualny zarobek to grosze

   Be@
  • Właśnie o te kilka starych wpisów mi chodziło, bo nowszych nie ma. Promocja jest praktycznie cykliczna od paru lat i niewiele się w niej zmienia.

   pws
  • Kate – w wielu watkach chwalono sie na czym dalo sie zarobic. Ale to nie gwarantuje, ze tak bedzie w najblizszych miesiacach. Sytuacja jest inna. Tak jak napisal @Don – lepiej wybrac fundusz bezpieczny, gdzie najmniej mozna stracic i jest szansa, ze strata nie pochlonie premii. A obecna promocja jest malo korzystna, bo jesli dobrze zrozumialem to sa az 2 etapy i w kazdym trzeba zainwestowac 3x300zl, czyli w sumie az 1800. A tylko 100zl premii.

   keton
  • @keton, trzeba wprawdzie fundusz kupić (1 + 3 + 3) × 300 zł, ale nie trzeba tego tam trzymać, wystarczy „Na dzień 30 września 2020 r. i/lub 31 grudnia 2020 r. być posiadaczem jednostek nabytych na Rejestr na kwotę min. 300 zł”.

   Don Quijote de la Mancha
  • No tak, ale co ja dowiem się z wątku z 2017 r. na temat aktualnie zarabiających funduszy (nawet te grosze)? Ok, zależy mi raczej na 100 zł, więc chyba rzucę monetą :-)

   Kate
  • ale komentarze są aktualne – zobacz po datach

   Jak dyskusja będzie toczyła się w wielu wątkach, to kolejna osoba też będzie miała problem ze znalezieniem – a ty po jakimś czasie też z trudnością odszukasz ww porady

   Be@
  • nie rzucaj, bo wylosujesz agresywny fundusz na ktorym bedzie wieksza strata niz uzyskana premia

   aaaa
 • @Kate
  Weź bezpieczny. Koniec tej przygody z”inwestowaniem” przypada na poźną jesień, jak dobrze pamiętam. Rynki są nieprzewidywalne i jak nadejdzie druga fala pandemii to spadki na giełdach będą raczej nieuniknione. Tylko od „wybuchu” pandemii w Europie/ marzec/ do dzisiaj niektóre indeksy wzrosly prawie 50%. Klasyk mawiał, że nie ma darmowych obiadów. 50% z 1800zł to 9 stówek a taka kasa na drodze nie leży.

  Waldemar Odpowiedz
 • Ale co to znaczy „bezpieczny”? Rozumiem, że nie „akcyjny”…. „stabilnego wzrostu”? „zrównoważony”? Takie opcje widzę w wyszukiwarce funduszy w ING

  https://www.ing.pl/notowania

  Kate Odpowiedz
 • Ja rozpoczęłam promocję na początku, mam akcyjny i dzięki sytuacji, w której kupowałem w dołkach mam aktualnie 10% zwrotu. Co będzie dalej czas pokaże.

  Ciekawski Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy