0 zł za internetowe konto Citi Priority w nowej promocji Citibanku (i do 800 zł w pozostałych ofertach!)

Zakończona

Citibank ruszył z promocją nowego konta internetowego Citi Priority. Jego główną cechą ma być bezwarunkowa darmowość. Niezależnie więc od tego czy z konta będziemy korzystać aktywnie, czy nie, to nie zapłacimy za jego prowadzenie ani grosza. Za darmo skorzystamy również z karty debetowej, a nawet z limitu w koncie – przez 7 dni w miesiącu bez odsetek. Jak więc skorzystać z oferty „0 zł”?

0 zł za konto internetowe Citi Priority

0 zł za konto Citi Priority i kartę Citicard

Na wstępie warto od razu wytłumaczyć, że darmowe konto Citi Priority to nie regularna oferta, tylko promocja. Aby z niej skorzystać należy być nowym klientem banku (brak jakichkolwiek produktów i pełnomocnictw do produktów Citibanku od 1.01.2017) oraz złożyć wniosek o konto z dedykowanej strony promocji. Czasu jest sporo – umowę musimy podpisać do 31.12.2018.

I… to w zasadzie tyle :)

Otwierając konto w powyższy sposób zyskujemy stawkę 0 zł za prowadzenie konta – bez żadnych dodatkowych warunków. W zamian jednak oświadczamy, że bank może wobec nas stosować inne opłaty, których normalnie byśmy nie mieli. W teorii zakładamy bowiem konto internetowe, więc bank może nas kasować za operacje wymagające obsługi „nieinternetowej”. Zgodnie z regulaminem chodzi o:

 • opłatę miesięczną za bankowość telefoniczną CitiPhone (normalnie: 0 zł lub 6 zł, w promocji: 6 zł)
 • zlecenie przelewu (wewnętrznego, zewnętrznego, walutowego) u doradcy via CitiPhone lub w oddziale (normalnie od 0 zł, w promocji: 20 zł)
 • wpłata gotówki w oddziale (normalnie: 0 zł, w promocji: 20 zł)

Łatwo więc zauważyć, że bank stworzył ofertę, która w wielu bankach jest standardem: damy ci konto i kartę za darmo, ale za niektóre operacje poza kanałami internetowymi musisz zapłacić. Oczywiście wystarczy z nich nie korzystać, a opłat nie będzie.

Na koniec dodam, że w „zwykłej” ofercie Citi Priority posiadanie karty jest darmowe, tak samo jak wypłaty z bankomatów. W ofercie „0 zł” karta ciągle pozostaje darmowa, ale za bankomaty możemy zapłacić 7 zł od wypłaty. Wystarczy jednak wyrazić zgody na przesyłanie informacji handlowych i na przetwarzanie danych osobowych w celu informowania o usługach banku i partnerów banku, a opłata ta nie będzie pobierana.

Czy to ma sens?

Przyznam szczerze, że choć oferta jest ciekawa i pewnie znajdą się na nią chętni, to bardziej do mnie przemawiają standardowe oferty innych banków. Tam dostajemy 0 zł bez wyrażania zgód marketingowych i „bawienia się” w promocje.

Moim skromnym zdaniem dużo bardziej opłaca się otworzyć „normalne” konto Citi Priority, ponieważ możemy zyskać na jego założeniu nawet 400 zł. A jeśli zechcemy polecić rachunek znajomemu, to zyskamy na tym kolejne 100 zł (a znajomy oczywiście zgarnie premię na start w wysokości 400 zł). W przypadku par (małżeństw) daje to razem 900 zł zysku :)

Pamiętajmy również, że posiadając konto w Citibanku warto również wyrobić kartę kredytową. Do zgarnięcia jest obecnie 400 zł w gotówce :)

Jeśli więc zależy nam na maksymalizacji zysków, to warto wybrać „normalne” konto. Jeśli na braku opłat – to Citi Priority w promocji 0 zł będzie OK.

Ważne dokumenty

Nie przegap!

Komentarze

 • Bezpłatność konta w promocji z okresem karencji…kabaret niczym ostatnie 10 minut meczu Polski z Japonią…i też nie wiadomo: śmiać się czy płakać…

  abc Odpowiedz
 • Sama promocja w sobie średnia, ale jak wróci jeszcze promocja typu kilkaset złotych za otwarcie to znacząco zmieni postać rzeczy :)

  M Odpowiedz
 • Warto dodać, że przy próbie zamknięcia „normalnego” konta Citi Priority na ogół dzwonią z propozycją moneybacku 6% do 6 miesięcy (do 50 zł miesięcznie), a więc dodatkowe 300 zł. U mnie już druga taka edycja.

  Kate Odpowiedz
  • Czy wiaze sie to z jakas umowa na czas okreslony? Kiedy mozna wykonac ponowne „zamkniecie konta”?

   keton
  • Nie ma umowy, składasz wniosek o zamknięcie karty, parę dni później dzwoni konsultant z ofertą i przysyłają e-maila z potwierdzeniem. Ja złożyłam wniosek o drugie zamknięcie konta zaraz jak skończył mi się pierwszy okres 6 miesięcy z moneybackiem (jakiś 1-2 tygodnie). Ale podobno nie do wszystkich dzwonią…

   Kate
  • Nie zawsze dzwonią z ofertą, różnie z tym bywa :/

   Zdzisiek80
  • „składasz wniosek o zamknięcie karty,”…oczywiście miałam na myśli „zamknięcie konta”, plus nie ma wyłączeń kodów MCC na moneyback, wchodzi wszystko, włącznie z płatnością za czynsz

   Kate
  • A ta druga edycja nie skończyła się właśnie czasem w czerwcu?

   jmg
 • To ja może dołożę cegiełkę.

  Tego konta nie otworzy osoba którą nie ukończyła 21 lat. Serio !

  Bogdan Odpowiedz
 • Czyli jak mam u nich kartę kredytową, to nie mogę skorzystać z tej oferty?

  Roman Odpowiedz
 • A moim zdaniem, zważywszy na ich dotychczasową ofertę (słono płatne konta lub warunkowo bezpłatne, jeśli na koncie znajdzie się miesięcznie 5 tysięcy złotych), ta jest naprawdę dobra. Do tego bezpłatne konto walutowe + wzięcie udziału w promocji ichniejszej karty kredytowej, no i mamy dosyć ciekawy pakiet bankowości. :)

  adam2239 Odpowiedz
  • No tak, ale konto walutowe bez darmowego bankomatu to juz duza lipa. Ja z tego akurat czesto korzystam wplacajac/wyplacajac EUR i USD. Poza tym bankomaty chyba za granica tez sa zdaje sie bezplatne w normalnej wersji konta.

   keton
  • Próbowałem znaleźć jakieś plusy nowej oferty. Dla osób, które potrzebują konta praktycznie darmowego, jest to dobra oferta. Konta walutowe bez możliwości wpłaty przez urządzenie nie są wcale taką rzadkością. Podobnie rzecz wygląda w przypadku 3 banków: Eurobank, GetinBank oraz IdeaBank. Ten trzeci nadrabia zaskakująco korzystnym internetowym kantorem oraz licznymi lokatami, a dzięki wszystkim darmowym bankomatom oraz dwóm szybkim przelewom w miesiącu może śmiało służyć za podstawowe konto, przynajmniej w moim odczuciu.

   adam2239
 • Jaki kurier wozi umowy? Czy karta debetowa jest razem z umową o konto?

  majaa Odpowiedz
  • Udało mi się w końcu dodzwonić i zaprzyjaźniona firma kurierska i list polecony.

   majaa
 • Ojej! Taka promocja w Citi? Chyba bank idzie na sprzedaż i potrzebują przyrostu klientów.
  A jeszcze nie tak dawno się klientów pozbywali.

  Johan Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy