1% do 30 000 zł bez zakładania konta osobistego w Santander Consumer Bank

Zakończona

Wygląda na to, że do grona banków oferujących promocyjne oprocentowanie na koncie oszczędnościowych dołączył nowy gracz. Na dodatek w całkiem dobrym stylu, bo do zgarnięcia mamy 1% dla salda do 30 000 zł. Co jednak równie ważne: konto założymy za pomocą przelewu weryfikacyjnego, środki będziemy mogli wypłacać za darmo kiedy tylko chcemy, a bank nie wymaga od nas zakładania konta osobistego! O kim mowa?

1% na eKoncie oszczędnościowym Santander Consumer Bank

1% dla nowych środków w Santander Consumer Bank

Tytułowe oprocentowanie dostępne jest na rachunku oszczędnościowym Santander Consumer Bank, czyli „banku od kredytów”. Oczywiście aby móc udzielać kredytów, Santander Consumer Bank musi posiadać odpowiednie środki, dlatego (już jakiś czas temu) wystartował z promocyjnym oprocentowaniem dla nowych środków na swoim koncie oszczędnościowym. Aby z niego skorzystać wystarczy przelać do banku nadwyżkę nad saldo z dnia 24.11.2020 – czyli względem sumy środków na lokatach i kontach oszczędnościowych. Jeśli nie korzystaliśmy do tej pory z oferty tego banku, to warunek mamy spełniony automatycznie.

I… to w zasadzie tyle! Nasze środki (do 30 000 zł) zarobią 1% w skali roku do końca danej edycji promocji – czyli do 27.02.2021.

Czym wyróżnia się konto oszczędnościowe Santander Consumer Bank?

Prostota – to chyba najlepsze słowo podsumowujące ofertę tego banku.

Po pierwsze: regulamin promocji to jedna strona, z czego połowa to informacje wymagane przez prawo (postępowanie reklamacyjne, RODO).

Po drugie: do korzystania z promocji nie jest potrzebne konto osobiste, jak w innych bankach. Po prostu zakładamy rachunek oszczędnościowy i korzystamy.

Po trzecie: samo założenie rachunku jest banalnie proste, bo działa tu stara, dobra weryfikacja przelewem z innego banku! Pamiętajmy jedynie, że aby zostać pozytywnie zweryfikowanym przelew musi mieć identyczne dane, co podane we wniosku o konto. Jeśli zmieniliśmy adres, nazwisko, albo mamy podane w danym banku drugie imię, to we wniosku musimy zawrzeć te same dane. Przelew musi być zrobiony z banku z listy prezentowanej na pierwszej stronie wniosku.

Wreszcie po czwarte: Santander Consumer Bank nie pobiera opłat za przelewy ze swojego rachunku oszczędnościowego. Jest to więc świetna skarbonka, do której możemy wrzucić jakieś środki nawet na jeden czy dwa dni.

Czy rachunek oszczędnościowy Santander Consumer Bank coś kosztuje? Nie. Tak jak zdecydowana większość rachunków na rynku jego prowadzenie jest darmowe. Nie płacimy też za przelew z konta, niezależnie od tego ile takich przelewów w miesiącu zrobimy.

Advertisement

Nie przegap!

Komentarze

 • Zaraz zaraz, do 27.02.2021r. ? To raptem przez 23 dni. Zakładając, że mam wolne te 30.000zł i je tam wrzucam, to przy 1% w skali roku, zyskam 18,90zł (30.000 x 1% x 23/365) – 19% podatek od zysków = zostaje mi 15,31zł …
  no, ale i tak nie mam wolnych 30.000zł, więc ta okazja przejdzie mi koło nosa … :-(

  Pedro Odpowiedz
  • Generalnie wnioskuje po tej promocji, że powinna być przedłużana. Zasady bowiem podobne jak u konkurencji. Trzeba tylko przypilnować dzień badania salda ;)

   Michał
 • Szkoda, że wcześniej ta promocja nie była tutaj opisana… Ciekawe czy będzie teraz kolejna edycja promocji od marca, a jeśli tak, to na jaki procent.

  pws Odpowiedz
  • Dokładnie. Jakby była kolejna od marca to proszę o info. Może być w komentarzu :)

   Scorp
  • Niestety dopiero teraz ją odkryłem :((
   Miejmy nadzieję, że od marca będzie przedłużenie, bo na skarbonkę nadaje się świetnie

   Michał
  • Może będą przedłużać, ale na pytanie brzmi na jaki procent… Skoro teraz wszędzie obniżają, to może i tutaj zrobią na jakieś 0,5% i tyle… Zdaje się, że tyle dawali jak z nim wystartowali, a później też nie sprawdzałem tego konta.

   pws
 • Jeśli ma się już konto osobiste w Stander banku to nie da się wyklikać tego konta z poziomu bankowości tylko trzeba składać nowy wniosek o konto oszczędnościowe?

  damian534 Odpowiedz
  • Santander Bank Polska to zupełnie oddzielny podmiot w stosunku do Santander Consumer Bank. Inny bank, inny system itd. Jedynie nazwa podobna, bo gdzieś tam u góry mają wspólnego właściciela.

   Michał
 • Jeszcze tylko potrzebne info jak to się potem zamyka po zakończeniu promocji (konto oszczędnościowe i umowę ramową).

  pytanie Odpowiedz
  • nie raczyli odpowiedzieć do tej pory na maila przez kilka dni w jaki sposób można u nich zamknąć wszystkie produkty w przypadku, gdy nie posiadają wzoru podpisu

   pytanie
 • Mają bardzo niedopracowany system wniosków.

  1) Nie było błędu walidacji, jak podałem mail, który ma w środku „+”, ale mimo to nie mogłem przejść do kolejnego kroku. Jak podałem maila bez „+” to przeszło.

  2) Czekać na smsa można w nieskończonosć. Dopiero jak się naciśnie przycisk do ponownego wysłania smsa, to się go dostanie.

  3) Po złożeniu wniosku jesteśmy zachęcani to zalogowania się bankowości internetowej, ale nie da się tego zrobić. Dopiero przegrzebując się przez strony bank znalazłem informację, że login będzie aktywny w ciągu 1-2 dni roboczych.

  Konrad Odpowiedz
  • Co ciekawe, apkę mobilną można aktywować od razu i ma się dzięki temu dostęp do rachunku. Login internetowy natomiast nadal nie działa

   Konrad
 • Fajna opcja, bo można więcej niż raz wypłacać:)
  hmmm? Tylko czy zakładać na końcówce promocji, może (jeśli będzie następna) saldo początkowe będzie nie do przewidzenia i zablokuje sobie możliwość założenia na następne miesiące…?

  Dominika Odpowiedz
  • *nie saldo początkowe, tylko dzień badania salda

   Dominika
  • W tej promocji saldo badali 24.11., a promocja obowiązuje od 25.11. Jakby to powtórzyli, to wystarczyłoby opróżnić 27.02., ale to nic pewnego. Raczej promocje nie nachodzą się, ale może być kilkudniowa przerwa. Ja bym zaryzykował i wpłacił w tej edycji, opróżnił 27.02. i czekał na następną.

   Łuki
 • „do zgarnięcia mamy 1%” – ehhh, co za czasy wiedząc że oficjalnie inflacja ma ponad 3% a w rzeczywistości duużo więcej

  mt Odpowiedz
 • Czy wiadomo coś o przedłużeniu promocji? I najważniejsze na jakich warunkach? :-)

  johnyy_ Odpowiedz
  • Nawet nie wiadomo jak tam zamknąć konto, bo nie odpisują na maile.

   pytanie
  • Na stronie banku jest czat z konsultantem, wczoraj rozmawiałem i działało to OK, dostałem odpowiedź na pytanie szybko. Jak nie to to pewnie trzeba dzwonić.

   johnyy_
  • Fakt, ale konsultanci mówią różne dziwne rzeczy. Chciałem mieć potwierdzenie „na piśmie”, że da się to potem zamknąć zdalnie, gdy nie posiadają wzoru podpisu.

   pytanie
  • Jakiś rok temu żeby zamknąć bankowość internetową musiałem wysłać list albo do oddziału.
   Podejrzewam że konto oszczędnosciowe tak samo listem lub do oddziału. Ale może się coś zmieniło.

   bolek
 • Na stronie internetowej i po zalogowaniu do bankowości mobilnej widnieje stare oprocentowanie (0,2-0,3%), także to już chyba oficjalne, że nie ma drugiej edycji promocji.

  Konrad Odpowiedz
  • No chyba nikt się nie spodziewał, że to przedłuża na takich warunkach :) santander to santander i tam zawsze promocja trwa do konkretnego dnia, nie maja jak widać mechanizmu wyliczania indywidualnych dat promocji jak w innych bankach w promo na nowe środki stad co jakiś czas odpalą promki z datą końcową na sztywno

   Dzikus
 • Kolejna edycja promocji na nowe środki od 01.03 do 05.05, oprocentowanie 0,8% do 100 tys. zł, dzień badania salda nowych środków 28.02

  W Odpowiedz
  • Niby tak, ale § 2 ust. 5 „Środki wpłacone na Rachunek, które stanowią nadwyżkę Nowych Środków ponad 30 000 PLN, środki niespełniające definicji Nowych Środków oraz środki wpłacone po Okresie trwania Promocji będą oprocentowane według oprocentowania zmiennego standardowego, zgodnie z Tabelą Oprocentowania.”

   Czyli w końcu 30000 czy 100000?

   Donald
  • 100k. Admin kontaktowal sie z bankiem i potwierdzili.

   Konrad
  • Tak, już poprawili w regulaminie.

   Michał
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy