100 zł do Decathlon dla najaktywniejszych klientów kantoru walutowego Alior Banku

Zakończona

Alior Bank ruszył z promocją aktywizującą klientów swojego kantoru walutowego. W zamian za wymianę walut, transakcje kartą czy aktywowanie aplikacji mobilnej możemy zgarnąć określoną liczbę punktów. Osoby, które zgarną ich najwięcej otrzymają e-karty o wartości 100 zł do wykorzystania w sklepach Decathlon.

100 zł do Decathlon dla klientów Kantoru Walutowego Alior Banku

Zdobądź jak najwięcej punktów

Aby skorzystać z promocji należy być nowym lub obecnym klientem kantoru walutowego Alior Banku, który zarejestruje swój udział na dedykowanej stronie promocji, podając swój adres e-mail zgodny z adresem podanym w samym kantorze.

Same warunki promocji są natomiast bardzo proste: chodzi o to, aby zebrać jak największą liczbę punktów za aktywność, jednak minimalna liczba punktów uprawniająca do odebrania nagrody to 10.

A za co możemy zdobyć punkty?

Po pierwsze – 1 punkt zdobędziemy za każdą transakcję wymiany walut na min. 20 jednostek. Bank nie precyzuje tu, aby chodziło o zakup lub sprzedaż euro, dlatego inne waluty powinny również spełniać te warunki. Jeśli więc planujemy przygotować się na jakiś wakacyjny wyjazd, to być może warto rozłożyć sobie zakupy na wiele transz (np. ustawiając limity kwotowe – jak kurs spadnie poniżej akceptowalnego, to wtedy dokonamy zakupu – przy okazji próbując zminimalizować koszty zakupów).

Druga opcja zdobycia punktów to wymianą walut, ale przez aplikację mobilną banku. Tym razem zdobędziemy 2 punkty za wymianę min. 20 jednostek.

Trzecia opcja to 2 punkty za każdą płatność stacjonarną kartą wielowalutową (wydawaną w euro) na min. 20 jednostek waluty. Bank zaznacza tu jednak, że wykluczone są transakcje „kombinowane”, czyli z kodami mcc równymi 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 4829, 4900.

Kolejna możliwość zdobycia punktów, i to aż 4, to płatność kartą na min. 20 jednostek waluty – ale tym razem przez internet. Oczywiście zasady są te same co wcześniej, czyli wykluczone są powyższe kody MCC.

1 punkt możemy również zgarnąć za przelew min. 20 jednostek danej waluty – przy czym premiowany jest zarówno zwykły przelew, jak i przelew europejski (SEPA). Najprawdopodobniej oznacza to, że możemy wręcz przelać 20 zł z konta złotówkowego, czy np. 20 euro na swoje inne konto w euro w Alior Banku. Za darmo, tak samo zresztą jak przelewy SEPA, o ile dokonujemy ich po wymianie w kantorze.

2 punty zgarniemy za wykonanie tego samego co powyżej, ale przez aplikację mobilną. Jak widać warto być mobilnym :)

1 punkt możemy zgarnąć za skuteczne logowanie do kantoru walutowego przez stronę www oraz 1 punkt za sparowanie aplikacji mobilnej, czyli połączenie kantoru walutowego z aplikacją mobilną w sposób umożliwiający transakcje.

Tu warto dodać, że te ostatnie punkty (za logowanie i sparowanie) możemy zdobyć tylko raz, a wszystkie poprzednie – wielokrotnie.

Nagrodę w formie e-karty do sklepu Decathlon zgarnie 500 pierwszych osób, które zdobędą największą liczbę punktów (min. 10). Czas na spełnienie warunków mamy do 31.08.2020, natomiast informacja o przyznaniu nagród trafi do nas do 14.09.2020 w formie wiadomości SMS. Sam voucher otrzymamy natomiast do 18.09.2020.

Szczegóły promocji w regulaminie.

Kantor Walutowy Alior Banku

Czy warto posiadać kantor walutowy Alior Banku? To jedna z kilku sensownych opcji na płatności zagraniczne więc zdecydowanie lepiej jest ją mieć, niż nie mieć żadnej. Sam korzystam z tej usługi od dobrych kilku lat. 


W kantorze Alior Banku możemy założyć konto w jednej z 23 walut, natomiast wystarczy posiadać tylko jedną kartę wielowalutową, która domyślnie przypisana jest do konta w euro, aby płacić bez kosztów. W chwili płatności w innej walucie nastąpi bowiem próba pobrania środków z konta w innej walucie (np. w USD), a jeśli takiego nie mamy lub jest puste – wtedy nastąpi przewalutowanie po kursie organizacji płatniczej z konta w euro (a w następnej kolejności: ze złotówkowego) – dzięki czemu zapłacimy bez zbędnych prowizji i opłat.

Wszystko możemy zresztą sprawdzić uprzednio w przygotowanym przez bank kalkulatorze. Zresztą brawa dla Alior Banku za ten pomysł – wszystko jest czytelne i jasne.

Alior Bank pozwala na jedną bezpłatną wypłat z bankomatu w miesiącu, natomiast za kolejne płacimy 9 zł. Z drugiej strony przy większej kwocie będzie to znaczenie bardziej opłacalne, niż płacenie kartą w złotówkach z niekorzystnym przelicznikiem i/lub prowizją.

Nie przegap!

Komentarze

 • No to jesteśmy premiowani punktami za ilość transakcji po 20 jednostek każda czy 20 jednostek w jednej transakcji to jeden punkt i w tym momencie robię jedno przewalutowanie na np.100 jednostek i zdobywam 5 punktów?

  Drzeworyt Odpowiedz
 • C, jak na razie – odpada.

  Bogdan Odpowiedz
 • No to peszek, wymieniłem ostatnio 40tys

  R Odpowiedz
  • Ale przecież jak Ci się chce klikać to możesz kupować i sprzedawać ruble … albo przelewać w tą i z powrotem po 20 baksow . …tylko znając niektórych to trzeba niezła ilość węgla tak przerzucić żeby się na podium zalapac …dla 100 zł szkoda czasu….

   JoX
  • Aha, czyli nie 500 pierwszych którzy zdobędą min.10 pkt, tylko 500 pierwszych na liście z największą liczbą punktów zebranych do 31.08. To nie potrzebnie straciłem czas na instalowanie aplikacji :(

   keram7m
  • @JoX słyszałeś o czymś takim jak spread?

   R
  • @R, a jak myślisz dlaczego @JoX pisał o rublach?

   keram7m
 • @keram7m Napisał też o dolarach, a na rublach też jest spread.

  R Odpowiedz
  • Dolary BEZKOSZTOWO możesz przelewać (nie kupować!) więc tu waluta bez znaczenia – najlepiej taka, którą już posiadasz, ruble zaś kosztuja groszę więc i mają niski spread to możesz sprzedawać/kupować – założyłem, że z 20 jednostek jakiejkolwiek waluty lepiej wybrać coś najtańszego ;) … być może jest minimalnie lepszy wybór ale strzeliłem, że będą to ruble :)

   JoX
 • Czy po zapisaniu do promocji, otrzymaliście jakieś potwierdzenie udziału na emaila?

  Dariusz Odpowiedz
  • No właśnie nie, żadnego potwierdzenia. Promocja jak widać nie przemyślana i podobnie jak pozostali wypowiadający straciłem zapał do brania w niej udziału dla marnego 100zł do Decathlona, gdzie co najzagorzalsi chcą „wachlować” rublami. Kompletnie bez sensu.

   Drzeworyt
  • okazało się nie takie bez sensu ;) a ruble to dobra waluta ;) więcej wiary :)

   JoX
 • „Nagrodę w formie e-karty do sklepu Decathlon zgarnie 500 PIERWSZYCH osób, które zdobędą NAJWIĘKSZĄ liczbę punktów (min. 10)”. Ktoś tam chyba coś pomieszał przy tworzeniu regulaminu. Czyli 500 pierwszych, którzy uzyskają 10 pkt, czy 500 osób z najwyższą liczbą punktów?

  tof Odpowiedz
  • „Nagrodę otrzyma 500 pierwszych Uczestników Promocji, którzy w czasie trawani Promocji spełnią warunki określone w §5 oraz uzyskają największą liczbę punktów” [pisownia oryginalna] — aha, trochę się to „w czasie trwania” i „500 pierwszych” wyklucza, szczególnie że jest też zapis „Jeśli do otrzymania Nagrody zakwalifikuje się dwóch lub więcej Uczestników z tą samą ilością punktów, to o wyższym miejscu Uczestnika na liście osób nagrodzonych zdecyduje wyższa suma transakcji wykonanych Kartą”, wiec nie chodzi o to, że przy tej samej liczbie punktów liczy się pierwszeństwo… A to odwołanie do §5 (a nie §5 ust. 1) można zinterpretować w ten sposób, że trzeba spełnić wszystkie warunki z §5 ust. 3… Choć pewnie nie o to im chodziło…

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy wymiana 20 jednostek to chodzi o wymiana 20 PLN na USD i wychodzi np 5 USD.
  Czy chodzi o sprzedaż 80 PLN aby kupić 20 USD?

  efenix Odpowiedz
  • Nie ma żadnych szczegółów w regulaminie więc należy przypuszczać, że chodzi o dowolną stronę transakcji wymiany.

   R
 • SMS : „Nagroda przyznana, wysyłka 18.09”
  Wynik ok. 157 pkt. z czego 155 to transakcje 31.08.
  …i zysk parę stówek.

  Czytelnik Odpowiedz
 • U mnie też :) Za ruble ;) Transakcji mało bo nie wierzyłem w wygraną, ze 20 łącznie, 2 zeta straty na spreadzie :)

  JoX Odpowiedz
 • Gdzie widzicie ile macie pkt ? ;-)

  JoX Odpowiedz
 • No niemożliwe! Kupiłem chyba z 10000 kun Chorwackich przez apke w transakcjach po 20 kun i nie uzbierałem wystarczająco dużo punktów? Coś zrobiłem źle?🙄

  Michał Odpowiedz
 • Tak. Sprawdzałem email. Napiszę reklamację. Zobaczymy.

  Michał Odpowiedz
  • Nie wiem czy to efekt reklamacji, czy nie powiadomili mnie wcześniej że zdobyłem ta kartę, ale właśnie SMS z numerem karty przyszedł 😀

   Michał
 • Otrzymał już ktoś nagrodę? 18 września miały być wysyłane e-karty.

  Dariusz Odpowiedz
 • Można wielkrotnie płacić tym bonem czy trzeba na raz wyrzystac bo przepadnie reszta?

  Teofil Odpowiedz
 • Nowa podobna promocja 100zł allegro. Tym razem wymagane posiadanie karty walutowej.

  R Odpowiedz
 • Czy dobrze rozumiem, przy płatnościach kartą wielowalutową za zakupy np. w biedronce na kwotę 20 PLN będzie ok?

  santech Odpowiedz
 • Dzięki, karta zamówiona. Rozumiem, że ty masz już i działasz?

  santech Odpowiedz
  • O promo dziś przeczytałem (na stronie kantoru) a kartę mam od wczoraj (przypadkiem zamówiłem nawet nie wiedząc o tej promo) a działał będę od poniedziałku :)

   Bolo
  • >>>kartę mam od wczoraj
   Nie dało się aktywować karty przez internet, dopiero przez infolinię (automat).
   Niby karta aktywna ale próba transakcji stacjonarnie : błędny pin ?.
   Spróbuję jeszcze transakcji przez internet.

   A jak u Ciebie ?

   Bogdan
  • Kartę aktywowałem przez internet bez problemu i wykonałem też 1 transakcję kupując gazetę w kiosku w sobotę i tu też nie było problemu. Chyba zależy to ( czy transakcja przechodzi ) od terminala, bo miałem problemy z pierwszym zakupem tydzień temu kupując kartą getinu – LOL. 5 razy próbowałem w 2 różnych terminalach i zawsze wychodził błędny pin i dopiero za 6-tym razem się udało.

   Bolo
  • @Bogdan, @Bolo, głupie pytanie, ale czy na pewno pierwszą transakcję próbowaliście robić w wariancie stykowym? (W przypadku niektórych kart jest to wymagane, choć właśnie w niektórych terminalach wystarczy jednak płatność zbliżeniowa.)

   Don Quijote de la Mancha
  • Tak @Don. Najpierw 2x próbowałem w kasie automatycznej w biedrze wkładając kartę, uzyskując komunikat o prawidłowym odczycie i po wpisaniu prawidłowego pinu komunikat o błędnym pinie 2x i oczywiście wyjmowałem kartę i płaciłem inną. Kolejnego dnia w innej biedrze to samo i dopiero za 3/5 razem się udało. U mnie to była nowa debetowa z Getinu z serii LoL. Pierwszy raz tak miałem choć czytałem, że czasem są problemy z tą pierwszą transakcją chipową to komunikat o błędnym pinie jest deprymujący.

   Bolo
  • Chyba właśnie w Getinie ( i bodajże w CA tak samo ) karty chodzą offline i dopiero 6 łapie transakcję. Ale w Aliorze jest inaczej i karty zawsze łapią 1 transakcją ( oczywiście 1-a musi być stykowa ). Stąd moje zdziwienie…

   Ostatecznie zrezygnowałem z transakcji stacjonarnej i zrobiłem internetową – bez problemów.

   Bogdan
 • wymienię dwa vouchery do circle o wartości 50PLN na jeden decathlon o wartości 100PLN

  kruczi Odpowiedz
 • Pierwsze pozytywne info w tym roku. Jest sms o przyznaniu nagrody w dniu 20.01

  Bolo Odpowiedz
 • No i u mnie jest ale tylko na 1 koncie…a ilość transakcji podobna…ktoś zna swoj próg pkt i dostał bo się zastanawiam czy może kwestia zgod marketingowych ….dopiero kilka dni temu na tym koncie co nie przyszlo dodałem 😄

  JoX Odpowiedz
 • Pojawiły się wyniki w kolejnej odsłonie tej promocji, o której chyba nie było tutaj artykułu.
  https://www.aliorbank.pl/LP/kantor-promocja-mobilni
  Jeżeli braliście udział to ile mieliście punktów i czy udało się coś wygrać?

  R jak Rakieta Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy