100 zł za otwarcie Konta z Lwem w ING

Dopiero co pisaliśmy o poprzedniej edycji promocji 100 zł za otwarcie konta w ING, a znów pojawia się szansa na zgarnięcie stu złotych. 2.01.2014 wystartowała bowiem kolejna edycja promocji – tym razem jednak w nieco zmienionej postaci.

100 zł nie dla wszystkich

Na starcie trzeba przyznać, że (niestety) bank w końcu przeanalizował swoje błędy i tym razem zgarnięcie premii nie będzie takie proste jak wcześniej. Po pierwsze – z promocji nie mogą skorzystać wszyscy ci, którzy posiadali Konta z Lwem (Direct, Klasyczne, Student, Komfort, VIP) po 1.01.2013. Odpadają więc osoby, które korzystały z listopadowej i czerwcowej promocji.

50 zł w dwóch transzach

Co więcej, zmieniły się też warunki zwrotu 100 zł. Teraz możemy zgarnąć bowiem 50 zł za pierwszy okres promocji oraz 50 zł za drugi. Co dokładniej trzeba zrobić, aby zasłużyć na 50 zł od ING?

Po pierwsze, do dnia 7.02.2014 należy przesłać wniosek internetowy o otwarcie Konta z Lwem. Do 28.02 musi zostać zawarta umowa o konto, kartę debetową, a co ważne – karta musi zostać aktywowana. Umowę możemy podpisać przez kuriera lub przelewem.

Jeśli spełnimy te warunki, to do dnia 30.04 konieczne będzie wydanie 500 zł kartą. Warto tu zauważyć, że regulamin nie określa startu okresu, dlatego transakcje można wykonywać już w lutym, po aktywacji karty. Transakcje muszą być oczywiście zaksięgowane do końca kwietnia. Jeśli uda nam się spełnić te dosyć proste warunki – do 15.05 ING wypłaci pierwszą transzę premii w wysokości 50 zł.

Analogicznie wygląda drugi okres promocji, przy czym trwa on od 1.05 do 30.06. Jeśli wydamy w tym okresie 500 zł i zostaną one zaksięgowane – bank zwróci nam 50 zł do 15.07.

Z promocji wyłączone są wypłaty gotówki z bankomatów, operacje w systemach do obsługi mikropłatności umożliwiające przekazywanie środków między osobami fizycznymi oraz te, które zostaną anulowane i zwrócone. Od razu dodamy tu, że płatności rachunków w Żabce oraz przez aplikację Sprytny Bill będą liczone.

(Aktywna?) karta w dniu wypłaty premii

No koniec ostatnia zmiana, w stosunku do poprzednich edycji promocji. Aby uzyskać każdą z premii konieczne będzie posiadanie karty na dzień wypłaty każdej z nich. Bank teoretycznie zamyka tu drogę do zastrzeżenia karty, co możliwe było podczas poprzednich edycji po spełnieniu warunków promocji. Problem w tym, że teoretycznie zgodnie z regulaminem wystarczy „być posiadaczem” karty więc… zastrzeżony plastik leżący na półce lub w portfelu też powinien się liczyć :)

Wygląda więc na to, że bank ING nie do końca przemyślał ten zapis i zapomniał dodać słowa: „aktywnej” karty. Mimo wszystko polecamy wstrzymanie się z zastrzeżeniem karty – zwłaszcza, że już nie raz regulamin promocji magicznie się zmieniał (doprecyzował) w trakcie jej trwania.

Przypominamy również, że karta w ING jest darmowa o ile w ciągu miesiąca (od 29. do 28. dnia) dokonamy operacji kartą na kwotę 200 zł – w innym wypadku bank pobierze opłatę w wysokości 7 zł.

ING: 100 zł za założenie konta

PS. To kolejna okazja znaleziona dzięki mamOkazje.pl, dziękujemy!

Nie przegap!

Komentarze

 • Takie pytanie: w ING można nadać mpin do karty? Chodzi o SB, po podając CVV zawsze wyrzuca błąd, a getiin działa normalnie ;/.

  Buźka Odpowiedz
 • Ja bym się najpierw upewnił, że limity na karcie są właściwie ustawione, a dopiero potem szukał winy po stronie karty.
  W ING obowiązuje też 3D-Secure. Może to jest problemem?

  Kyrtap Odpowiedz
 • @Kyrtap
  Racja, były limity ustawione. Już wszystko gra. Dzięki :)

  Buźka Odpowiedz
 • Admin chyba po 1.01.2013?

  Faraon Odpowiedz
 • Faraon, tak, dzięki – poprawiłem :)

  Michał Odpowiedz
 • … otwieracie?

  Ania Odpowiedz
 • Jeżeli nie będzie się płacić kartą oprócz tych 500zł wymaganych to średni biznes. 6 miesięcy po 7zł za kartę to już 42% straty zysku. Można jednak pokombinować by zapłacić te wymagane 200zł miesięcznie to by wyszło mniej.
  Ja i jak zapewne większość nie łapię się na tą promocję więc problemu z opłacalnością promocji nie mamy.

  Buźka Odpowiedz
 • Czy w lutym trzeba już wyrobić 200 zł kartą czy pierwszy (cząstkowy miesiąc) jest gratis?

  Benny Odpowiedz
 • Zależy. Jeśli aktywujesz kartę choćby 26 dnia miesiąca, zapłacisz 7 zł. (okres rozliczeniowy do 28 dnia każdego miesiąca). Jeśli wytrzymasz do nowego miesiąca, nie płacisz.

  Kyrtap Odpowiedz
 • Czy za pomocą sprytnego bila moge zrobic przelew na swoje konto w innym banku?? omine oplate za karte 7 placac 4,8 czyli do przodu 2,20zl. a za przelew 500 to 12zl czyli mam 38 w kieszeni??

  pko Odpowiedz
 • Pko, nie można przelewać SB pieniędzy na inne swoje konto, bo wszyscy odbiorcy są weryfikowani.

  Lili Odpowiedz
 • a przez zabke mozna i taniej wyjdzie

  pko Odpowiedz
 • Powraca drobny szczegół w postaci Otwartego Konta Oszczędnościowego. W poprzedniej promocji osoba z rodziny nie mogła skutecznie złożyć wniosku internetowego o Konto z Lwem, bo pomimo zamknięcia kilka lat wcześniej rachunku w ING samo OKO nadal sobie funkcjonowało. Na pytanie o formę likwidacji tego quasi-konta otrzymałem odp., że OKO można jedynie zamknąć w oddziale. (A to akurat z pewnych przyczyn odpadało). Więc jeśli nawet z obecnej promocji mogą skorzystać osoby, które nie posiadały żadnych kont w ING po 1.01.2013 ale korzystały z nich wcześniej, to mogą mieć teraz formalną przeszkodę w złożeniu wniosku. Warto to sprawdzić zanim przystąpi się do promocji, bo jak się okazuje ING nie informuje klientów o tym fakcie.

  Robert.Agnostyk Odpowiedz
 • Ja powiem jeszcze w inny sposób – jeśli nie będzie możliwe otwarcie konta zarówno przez przelew jak i kuriera oznacza to, że coś w ING mamy (np. otwartą bankowość elektroniczną ;)). Trzeba się wtedy przejść i zamknąć i będzie dobrze.

  Michał Odpowiedz
 • zeby utrzymanic kart za free, wystarczy bankomaty??

  p14 Odpowiedz
 • nie wyrabiam się z transakcjami bezgotowkowymi kartami za które otrzymuje premię : Toyota,Getin, Getin Online ,Wbk. Dodam ,że żona posiada również te same karty :) Czy macie jakieś sposób na to ?

  Grzegorz Odpowiedz
 • Grzegorz, czy naprawdę myślisz, że napisanie tego samego komentarza pod nie do końca pasującymi do twego tematu notkami pomoże Ci w rozwiązaniu tego problemu?

  Rozpisz na kartce na co wydajecie każdego miesiąca – popłać sprytnym billem wszystkie rachunki. Może warto porobić nadpłaty? Zapytaj w rodzinie – może oni mają rachunki do zapłacenia. Umów się z kimś i zatankuj mu samochód.

  Kupuj spożywcze rzeczy w sklepach w których da się płacić kartą – Biedronka odpada.

  Stwórz hierarchię ważności płacenia kart – np. w WBK opłaca się w każdym miesiącu spełnić warunki (bo nie „stracisz” premii za polecenie zapłaty).

  Potem pozostaje żabka – 2 czy 3 zł za wydaje kwoty < 500zł.

  Spisuj w domu wszystkie wydatki, abyś miał jasny podgląd jakiej karty masz używać obecnie Ty i Twoja żona.

  To nie jest trudne. Zorganizuj się.

  Bronek Odpowiedz
 • Czyli cały czas nic nie przebija BGŻ-u: 50 zł zwrotu CO MIESIĄC minus 6 zł za kartę za wydanie 500zł kartą miesięcznie. Tylko trzeba mieć trochę zaskórniaków, żeby 27 dnia każdego miesiąca wpłacić na konto oszczędnościowe 5tys. na jeden dzień.

  BGŻ ma jeden minus: fatalny dostęp przez internet (mało funkcjonalności, możliwość wyświetlenie na raz operacji tylko z jednego miesiąca, tragiczne możliwości konfigurowania SMSów o zmianie salda – choć trzeba przyznać, że są darmowe).

  Hohoho! Odpowiedz
 • jest tylk jeden problem
  od dnia 01.01.2013 r. do dnia rozpoczęcia promocji nie były i nie są posiadaczami Konta z Lwem: Direct, Klasyczne, Student, Komfort, VIP dla klientów indywidualnych w ING Banku Śląskim,

  kkk6969 Odpowiedz
 • @PB, ale to jest ta edycja. Opisana tutaj, daty się zgadzają.

  Lech Odpowiedz
 • Rozmawiałem z konsultantem: Bank pobiera opłatę za kartę tylko za pełny okres rozliczeniowy. Czyli otwierając konto i aktywując kartę w lutym, będziemy musieli zapłacić za nią dopiero w marcu (chyba, że w marcu zrobimy nią min. 200zł transakcji).

  Pozdrawiam ;)

  Mateusz Odpowiedz
 • mi przy poprzedniej edycji na infolinii powiedziano że opłata pobierana jest nawet wtedy gdy karta jest nie aktywowana, wystarczy że jest wydana
  …no ale jak dobrze wiemy co konsultant to inna wersja

  log Odpowiedz
 • Witam Nowa edycja programu poleceń w ING od wczoraj ruszyła.Warto się zainteresować, choć klientów z poprzedniej edycji regulamin raczej eliminuje.Adminie prosimy o prześwietlenie.

  Zdzisiek80 Odpowiedz
 • 100 zł dziś wpadło z tytułu otwarcia konta.

  hermik Odpowiedz
 • Potwierdzam. Przed chwilą wpadło.

  pzdrwm
  luc

  ‚jak czlowiek umrze, to nie zyje’ kurt vonnegut, jr.
  Masz Dropboxa? Nie? To masz OSTATNIE http://goo.gl/wDbXq + 500MB dodatkowo ;-)

  luc Odpowiedz
 • no i 100 do przodu :)

  Cypres Odpowiedz
 • U mnie również powiła się kaska :)

  Neuro Odpowiedz
 • Też mam. Dziwnie wygląda tylko opis transakcji: Promocja ?100 zł za otwarcie Konta.
  Chyba sami nie są pewni czy to faktycznie była taka promocja dobra dla nich. Ja już trzeci raz będę zamykał to konto.

  R Odpowiedz
 • ^_^
  Promocja? Nieeeee :P

  dejmien Odpowiedz
 • Mi też wpadło.

  A jak teraz zamknąć konto ? Przez infolinie ?

  alma Odpowiedz
 • ING wypłacił dziś premię

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • Ja mam też -ING solidna firma :)

  kaaalka Odpowiedz
 • a do kiedy mają wpłacić 100 zł i 50 zł za polecenie i poleconego?

  jamalroy Odpowiedz
 • warunki w nowej edycji nie wydają się trudne, ale fakt warunek posiadania konta 3 m-ce jest (więc najnowsze konta się nie kwalifikują do polecania)

  ana Odpowiedz
 • Polecający musi być od co najmniej 3 miesięcy przed przystąpieniem do Promocji jest posiadaczem konta, ale może przystąpić do Promocji w okresie od dnia 10 lutego 2014 roku do dnia 9 maja 2014 roku; czyli do 9 maja będzie 3 miesiące

  msi190 Odpowiedz
 • no tak ale Ci co dzisiaj odebrali premie z reguły zastrzegli karty, trzeba by po 1 ponownie wystapić o kartę :)

  zdezintegrowany Odpowiedz
 • ja nie zastrzegłem :)

  kkk6969 Odpowiedz
 • Stówka już na koncie :)

  ogah Odpowiedz
 • Hmm… Ciekawe czy PU tutaj zadziała, pewnie tak. W GB się nie udało, to może w ING coś trafię. Chyba pora zamówić znów nową debetówkę.

  pws Odpowiedz
 • @pws,
  nie wnikałem w regulamin ale skoro do wykręcenia w ING obrotu kartą min. 200 zł wliczane są opłaty Allegro przez PU, to z wykorzystaniem tego sposobu w ramach loterii nie powinno być problemem. Bardzo podoba mi się formuła : „Za każde 5 zł zapłacone kartą przyznawany jest jeden los. Naliczanie losów jest zaokrąglane w górę, czyli np. za zakupy 5,01 zł klient otrzyma dwa losy.”

  Robert.Agnostyk Odpowiedz
 • Dzisiaj 14 maja a 50 zł premii nadal nie ma.

  Łukasz Odpowiedz
 • Dziś 15 i nadal nie ma premii.

  Łukasz Odpowiedz
 • Hej. Czy ktoś sprawdził na sobie, że ING sprawdza faktycznie czy miało się konto po 1.01.2013?
  Bo jest nowa promocja na groupon i także jest zapis, że nie płacą tym co mieli konto w 2013.

  WS Odpowiedz
 • Jaka oferta jest na grup, dasz linka?

  news Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy