100 zł za założenie bezpłatnego BIZnest Konta oraz podpisanie umowy o terminal płatniczy

Zakończona

Dwa tygodnie temu zakończyła się promocja Nest Banku przeznaczona dla klientów indywidualnych. Oferta była tak dobra, że pula promocyjnych wniosków rozeszła się w… dobę. Okazuje się jednak, że ciągle na współpracy z bankiem mogą zyskać osoby fizyczne prowadzące działalność gospodarczą oraz osoby prawne. W zamian za założenie całkowicie bezpłatnego BIZnest Konta oraz podpisanie umowy o terminal płatniczy firmy otrzymają 100 zł premii.

100 zł premii za założenie BIZnest Konta dla firm
Zasady promocji są niesamowicie proste – choćby dlatego, że oferta nie ma żadnego okresu karencji. Aby z niej skorzystać powinniśmy po prostu założyć BIZnest Konto dla firm i w trakcie wnioskowania wyrazić zainteresowanie ofertą nabycia terminala płatniczego First Data. Jeśli o tym zapomnimy, to możemy również „wyrazić zainteresowanie” poprzez elektroniczne kanały dostępu.

Na co warto zwrócić uwagę podczas wnioskowania? Bank wymaga od nas wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych w celach marketingowych przez Nest Bank oraz na kontakt telefoniczny / elektroniczny w celach marketingowych (w tym przesyłanie informacji handlowych). Generalnie sprowadza się to do zaznaczenia wszystkich zgód (które po odebraniu premii można oczywiście cofnąć).

Co dalej? Umowę o terminal First Data powinniśmy zawrzeć w ciągu 60 dni od wyrażenia zainteresowania, a pierwszy wpływ rozliczeń transakcji kartowych z naszego terminala powinien trafić na nasz rachunek firmowy BIZnest konto w ciągu 90 dni od podpisania umowy ramowej o konto.

I to tyle. Premia w wysokości 100 zł wpłynie na nasze BIZnest Konto do 30 dni kalendarzowych po upływie miesiąca, w którym spełniliśmy wszystkie warunki promocji. Pamiętajmy, że w przeciwieństwie do promocji dla osób fizycznych nieprowadzących działalności gospodarczej, oferty dla firm wymagają rozliczenia premii jako przychód firmy – co musimy zrobić samodzielnie. Jeśli okaże się, że po odjęciu kosztów nasza firma wygenerowała zysk, to będziemy zmuszeni zapłacić od tego podatek.

Promocja trwa do odwołania, przy czym bank poinformuje o zakończeniu przyjmowania promocyjnych zgłoszeń min. 5 dni wcześniej.

Ile to wszystko kosztuje?

Na koniec przypomnę, że BIZnest Konto dla firm to bodaj jedyny na rynku rachunek firmowy, który jest całkowicie darmowy. Nie zapłacimy bowiem ani grosza za prowadzenie rachunku, posiadanie karty, wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce oraz przelewy (tak, w innych bankach często płacimy już za same przelewy!). Co najważniejsze – bank nie wymaga od nas spełniania żadnych dodatkowych warunków. Po prostu mamy to za darmo, niezależnie od naszej aktywności.

Jeśli natomiast chodzi o umowę z firmą First Data, to ciężko mi się ustosunkować do warunków obsługi terminalu płatniczego, bo sam nigdy nie przyjmowałem takich płatności. Z informacji przedstawionych na stronie firmy można natomiast wyczytać, że najtańszy pakiet kosztuje 1 zł dziennie (plus prowizje za płatności kartą), ale całość wyceniana jest indywidualnie. Mam natomiast dobrą wiadomość dla małych firm, które nie przyjmowały przez ostatnie 12 miesięcy żadnych płatności kartą – podmioty te mogą skorzystać z programu „Polska Bezgotówkowa” i przez rok nie płacić nic za terminal i przyjmowane transakcje – do obrotu 100 000 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Pamiętajcie ze Polska Bezgotówkowa Polsce Bezgotówkowej…nierowna ? oferty różnią się między podmiotami ktore oferują terminale. Niektóre podmioty oferują terminal bezpłatny przez rok, potem najem w granicach 39 zł netto + prowizję od transakcji. Znowu w PKO wyciagniesz taki terminal D220 Smart na własność i po roku czasu płacisz samą prowizje od transakcji.

  Anom Odpowiedz
 • Żubr daje 2×100 zł w formie bonu Sodexho za to samo (jeden 100 zł za założenie konta i opłącenie z niego ZUSu a drugi za podpisanie umowy na terminal w ciągu 30 dni od założenia konta i rozliczenie jednej transakcji w terminalu – promocja do 31 marca ale podpisując umowę na terminal w lutym otrzymujemy 24 miesiące bezpłatnej dzierżawy w ramach oferty Polska bezgotówkowa (standardowo 18 mieś) a umowa o terminal jest elastyczna (jak w NJU mobile można zrezygnować w dowolnym momencie bez kosztów z miesięcznym wypowiedzeniem)

  zenek64 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy