100 zł za założenie konta PKO BP w VII edycji programu „Mam PKO”

Zakończona

Wystartowała kolejna edycja programu poleceń „Mam PKO”. Obecni klienci banku mogą zyskać 50 zł za polecenie konta. Nowi jeszcze więcej, bo 100 zł – i to na całkiem łatwych warunkach.

VII edycja

3-letni okres karencji

Aby skorzystać z promocji poleceń należy być nowym klientem PKO. W przypadku tej promocji nowy klient zdefiniowany jest następująco:

Nowy Klient – osoba fizyczna […] która w dniu złożenia wniosku o Nowe konto lub Nowy pakiet PKO Banku Polskiego z podanym Kodem polecenia nie posiada żadnego z kont lub pakietów wymienionych w Rozdziale 1, §2 ani nie jest rozpatrywany wobec niej wniosek o otwarcie żadnego z tych kont lub pakietów złożony przed rozpoczęciem Edycji Programu, ani w okresie ostatnich trzech lat liczonych od daty rozpoczęcia Edycji Programu nie posiadała żadnego z tych kont lub pakietów

Widzimy więc, że odpadają osoby posiadające konto w PKO BP w ciągu ostatnich 3 lat. Warto jednak zaznaczyć, że klienci Inteligo nie są wykluczeni (co czytelnicy bloga testowali wielokrotnie). Oznacza to, że można mieć równocześnie konto w PKO BP i Inteligo i zgarnąć premię na start.

A jeśli o premii mowa – 100 zł za założenie konta zgarniemy tylko wtedy, kiedy o konto zawnioskujemy ze strony programu poleceń. Konieczne również będzie podanie kodu osoby polecającej, czyli obecnego klienta banku, zarejestrowanego w promocji. Jeśli nie macie nikogo znajomego, to piszcie przez formularz kontaktowy – podeślemy swój kod.

Warunki promocji

Na co trzeba uważać podczas wypełniania wniosku? Po pierwsze – w trakcie wnioskowania o konto wyrazić zgody na przekazywanie przez bank materiałów marketingowych. Po drugie – zaakceptować regulamin programu poleceń, a po trzecie – aktywować rachunek w czasie trwania programu (czyli do 30.10.2017). Zaznaczam więc, że składanie wniosku w ostatni dzień promocji niekonieczne jest dobrym pomysłem :)

Po aktywacji konta i podpisaniu umowy musimy spełnić jeszcze dwa warunki: wykonać transakcje bezgotówkowe przy użyciu karty na kwotę min. 200 zł oraz przy użyciu IKO (czyli odmiany BLIKa) na kwotę min. 10 zł. Co ciekawe PKO niezbyt lubi transakcje w internecie, dlatego wszystkie powyższe transakcje muszą zostać wykonane tradycyjnie – w sklepach naziemnych. Inaczej z premii nici.

To w zasadzie tyle :) Każda osoba, która spełni warunki otrzyma nagrodę w postaci premii w wysokości 100 zł. Bank daje sobie aż 75 dni na wypłatę nagrody, licząc od końca etapu w którym bierzemy udział. Z doświadczenia czytelników jednak wiem, że premia wypłacana jest zdecydowanie szybciej. Dla formalności dodam, że promocja składa się z trzech etapów, przypadających na kolejne miesiące – sierpień, wrzesień, październik.

50 zł dla obecnych klientów

Oczywiście ponieważ promocja jest programem poleceń, to premię otrzymuje zarówno nowy klient banku (100 zł), jak i osoba polecająca konto (50 zł). Bank przewidział również konkurs, w którym rozda nagrody dla najlepszych polecających – osoba, która zajmie I miejsce, otrzyma 5000 zł, II – 3000 zł, a III – 1000 zł dodatkowej nagrody.

Aby zostać polecającym konieczna jest rejestracja na stronie promocji.

Jakie są opłaty za konto w PKO BP?

Jeśli jesteśmy jeszcze „bankowo młodzi”, czyli nie przekroczyliśmy 26. roku życia, to zdecydowanie najbardziej opłacalne będzie wybranie Konta dla Młodych. Jego prowadzenie jest bezwarunkowo darmowe. Zapłacić możemy jedynie za kartę, jednak wykonanie nią 5 operacji bezgotówkowych pozwala na zniwelowanie opłaty do zera. Jeśli wykonamy mniej transakcji, to opłata będzie proporcjonalnie mniejsza. Dodatkowo zyskujemy darmowe wypłaty z bankomatów – wszystkich.

Jeśli natomiast chodzi o osoby starsze, to w zasadzie jedynym sensownym wyborem jest Konto za Zero, które… niekoniecznie jest za zero. Aby jego prowadzenie było darmowe konieczne jest posiadanie karty debetowej. A żeby ta była darmowa – konieczne jest wykonanie nią transakcji bezgotówkowych na min. 300 zł miesięcznie (warto tu dodać, że PKO liczy okres miesięczny indywidualnie dla każdego, zależnie od dnia podpisania umowy). Inaczej zapłacimy 6,9 zł.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń PKO BP. Z innych nie będzie to zbyt opłacalne, bo za wypłatę zapłacimy aż 3% wypłacanej kwoty (min. 5 zł).

Nie przegap!

Komentarze

 • Czy jak założę konto to później będę mógł sam polecać? Czy musi upłynąć jakiś czas od założenia konta do uzyskania możliwości polecania?

  Eugeniusz Odpowiedz
 • Coś kojarzę ze słyszenia a raczej z czytania, że można juz zaraz po zalozeniu polecać. Gdybym się mylił to licznie zgromadzeni tu fachowcy pewnie zaraz spostuja. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Polecający nie musi spełniać żadnych warunków w postaci płatności kartą i IKO określonej kwoty?

  wiechu Odpowiedz
 • Wiecie może jaką firma kurierska wozi umowy inpost ?

  Niko Odpowiedz
 • Nowi jeszcze więcej, bo 100 zł – i to na całkiem łatwych warunkach- to cytat z powyższego opisu promocji. A nie mogę zgarnąć 150 jeśli zostanę nowym klientem a za dwa tygodnie sam kogoś polecę?

  chybaty Odpowiedz
 • a PKO Konto Pierwsze dla dzieci od 13lat równiez bierze udzaiał w promocji ?

  dzialus Odpowiedz
 • „co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej o łącznej wartości minimum 200 zł przy użyciu karty debetowej, ”
  Jak to rozumiec ? Czyli jednorazowo muszę zaplacić kartą podczas jednej transakcji na kwotę 200zł ? Czy tez mogę wykonać kilka transakcji tak by było min 200zł ?

  dzialus Odpowiedz
  • Konto pierwsze nie bierze udzaiłu w promocji .informacja od konsultantki telefonicznej

   dzialus
  • Musi być co najmniej jedna transakcja (czyli również więcej) na łączną kwotę min. 200 zł. To samo jest w artykule:

   wykonać transakcje bezgotówkowe przy użyciu karty na kwotę min. 200 zł

   Gdyby miała być jedna byłoby:

   wykonać transakcję bezgotówkową przy użyciu karty na kwotę min. 200 zł

   :)

   Michał
 • Do kiedy trzeba wykonać te płatności – jest jakieś czasowe ograniczenie?

  golter Odpowiedz
  • W ciągu 30 dni kalendarzowych od otwarcia konta – tak jest napisane w Regulaminie VII edycji programu, który masz załączony pod artykułem.

   wiechu
 • Czy IKO to tylko brand PKO dla BLIKa? Jeżeli nie, to jakie jest Wasze doświadczenie z honorowaniem tego typu płatności PKO?

  Donald Odpowiedz
  • Korzystam z IKO przy płatnościach, przy wypłatach a także ostatnii przy wpłatach. Polecam , łatwo prosto i przyjemnie. Przy okazji dla mnie apka PKOBP to jedna z lepszych na rynku dlatego dalej trzymam u nich konto :)

   Mateusz
 • chciałbym sie upewnic, jesli zaloze konto i wydam te 200 zl karta i 10 zl blikiem do konca sierpnia, czyli do konca I etapu, to konto i karte bede musial utrzymac maksymalnie do 31.sierpien + 75 dni (2,5 mies) ? bo do wtedy bedzie mi max wyplacony bonus ?

  jacenty Odpowiedz
 • witam, w ktorym momencie informacja w portalu mamPKO osoby ktora poleca powinna sie zmienic z „0 – tyle osób skorzystało z Twojego polecenia” na ‚1’ ?
  juz po zlozeniu wniosku w internecie czy dopiero po wstepnym telefonicznym zweryfikowaniu, czy moze otworzeniu konta po wizycie kuriera ?

  PS kurier tylko oglada dowod aby sprawdzic czy dane takie same jak we wniosku czy chca go kopiowac/ksero ?

  jacenty Odpowiedz
  • mam wrażenie że w moim przypadku ta cyferka zmieniła się w momencie spełnienia warunków promocji..
   nie pamiętam jak w tym banku ale jeśli załączyłeś skan dowodu w momencie składania wniosku to kurier tylko spojrzy celem weryfikacji czy Ty to Ty

   Andrus
  • zakladajac konto online w pkobp, nie trzeba bylo zalaczac skanu dowodu,

   a czy jest jakas weryfikacja telefoniczna u osoby ktora oficjalnie poleca konto ?

   jacenty
  • Nie ma

   Kłapouchy
 • Mam pytanie i dylemat.
  Niestety trochę się pospieszyłem i założyłem konto z polecenia swojej siostry, ale jak się okazało, konto w PKO posiadałem 2 lata temu – w lipcu 2015 zostało zamknięte.
  Stąd oczywiste, że nagrody w postaci 100 zł. nie otrzymam, ale pytanie co z moją siostrą – czy ona może liczyć na wypłatę premii?
  I jeszcze jedno, czy teraz ja, jako już obecny klient mogę polecać konta i brać udział w tej promocji?

  guli Odpowiedz
 • „oraz przy użyciu IKO (czyli odmiany BLIKa) na kwotę min. 10 zł.”
  => dla pewnosci, chodzi o platnosc zblizeniowa z uzyciem apki IKO, a nie platnosc blikiem czyli wstukaniem 6 cyfr na terminaulu z blikiem z tej apki ?

  jacenty Odpowiedz
 • a jeszcze zastanawiam sie czy PKO wymaga aby ta transakcja IKO na te 10 zl byla zrobiona na komorce na numerze przypisanym do smskow ? czy to raczej obojetne ?

  jacenty Odpowiedz
 • czy ktoś dostał juz premie za zrobione operacje w sierpniu ?

  jacenty Odpowiedz
 • Czy transakcja w żabk.macie liczy się do tego obrotu min. 200 zł aby zgarnąć nagrodę (+10 BLIK) i 300 zł bezpłatności konta?

  Konrad Odpowiedz
 • Podobno w Pko indywidualnie liczy sie okres w którym mam wydac karta 300 zł by uniknąć opłat, od kiedy mam to liczyć? od czasu sporządzenia umowy czy podpisania?

  MichalKato Odpowiedz
  • ja w inteligo czekam na maila z wyciągiem i robię obrót

   pozdrawiam

   kruczi
  • w szczegółach rachunku masz datę. Ja też się późno zorientowałem i wzięli mi opłatę – ale na b.pokorną prośbę (nie reklamację) zwrócili. Tak więc mimo marmurkowości do tej pory jestem zadowolony. Na szczęście nie musiałem jeszcze chodzić do oddziału.

   karampuk
 • Kiedy można zamknąć konto? Czy jest jakiś minimalny okres po otrzymaniu nagrody, czy można odrazu zamknać konto ?

  Mateusz Odpowiedz
 • Kilka minut temu napisała do mnie czytelniczka prosząc o kod PKO. Niestety podała nieprawidłowego maila, wiec po wysyłce dostałem informację o błędzie. Prośba o podesłanie zapytania jeszcze raz :)

  Michał Odpowiedz
 • jakies wiesci odnosnie wyplat za edycje sierpniowa ?

  jacenty Odpowiedz
 • Czy po spełnieniu warunków do wypłaty premii można z karty zrezygnować bądź ją dezaktywować tak żeby nie były naliczane za nią opłaty w następnych miesiącach w przypadku braku wykonywania kartą wystarczających płatności ?

  Michał Odpowiedz
 • Da radę jakoś załatwić płatność 10 zł IKO jeśli mój telefon nie posiada NFC?

  Przemek Odpowiedz
 • ktos juz dostal premie ?

  jacenty Odpowiedz
 • Mam IKO do konta w Inteligo, jak zrobić żeby IKO było do konta w PKO BP?

  Piotrczas Odpowiedz
 • właśnie wpłynęła stówka za otwarcie konta z polecenia ;)

  barkley6 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy