100 zł za założenie Konta za Zero i wydanie… 10 zł przez IKO!

Wystartowała kolejna akcja z bardzo łatwymi warunkami uzyskania premii. Tym razem za założenie Konta za Zero banku PKO BP będziemy mogli zgarnąć 100 zł. Wystarczy, że wydamy… 10 zł. Oznacza to, że teoretycznie zwrot wyniesie zawrotne 1000% wydanej kwoty. Tylko jakie są haczyki? :-)

100 zł za założenie Konta za Zero

Dla nowych, ale… również dla (dość) starych

Promocja rozpoczyna się w dniu 26.02 i trwa do 31.03.2016. W promocji nie mogą brać udziału osoby, które:

w ciągu 12 (dwunastu) miesięcy przed dniem rozpoczęcia Promocji zawarły z PKO BP umowę dotyczącą prowadzenia rachunku bankowego, bez względu na to, czy umowa ta została czy nie została rozwiązana

Warunek ten jest dość ciekawy, ponieważ… nie wyklucza osób, które zawarły umowę o rachunek bankowy wcześniej. Jeśli więc posiadamy stary rachunek w banku, to teoretycznie łapiemy się do promocji z Kontem za Zero (no chyba, że nie da się założyć kolejnego konta mając już jedno konto osobiste). Póki co radzimy jednak podchodzić do tego warunku z dystansem, ponieważ może się okazać, że to po prostu… błąd w regulaminie.

Oprócz powyższego warunku bank dodatkowo wyklucza osoby, które złożyły wniosek o produkt PKO BP przed startem promocji i wniosek ten jest procesowany w momencie trwania promocji.

100 zł za 10 zł

Same zasady zgarnięcia premii są banalnie proste. Po pierwsze musimy zarejestrować się na dedykowanej stronie promocji, a następnie złożyć wniosek o konto poprzez wygenerowany dla nas link – klikając w przycisk „Otwórz PKO Konto za Zero”.

PKO BP: 100 zł za Konto za zero - zgody

Po drugie, w trakcie składania wniosku, musimy wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank informacji handlowych oraz ujawnienie danych objętych tajemnicą bankową organizatorowi promocji (czyli portalowi bankier.pl). W przeciwnym wypadku bank nie będzie mógł zaraportować organizatorowi tego, czy spełniliśmy warunki i przekazać obiecaną premię.

Wreszcie po trzecie – w ciągu 30 dni od wysłania wniosku musimy zawrzeć umowę (przez kuriera) oraz dokonać płatności IKO o łącznej wartości min. 10 zł. Ważne, aby płatności odbywały się w sklepach stacjonarnych.

O przyznaniu premii uczestnicy zostaną powiadomieni nie później niż 25.06.2016 za pomocą wiadomości e-mail. W treści maila będzie również przekierowanie do strony na której mamy podać numer konta do odbioru premii. Będziemy mieli na to 14 dni roboczych. Premia ma zostać przekazana w ciągu 14 dni od podania numeru konta.

Haczyki? Są i haczyki…

Osoby zaznajomione z programem poleceń banku z pewnością zauważą, że obie promocje są do siebie dość podobne, ale z drugiej strony ich warunki są zupełnie różne.

Patrząc z perspektywy nowego klienta w obu promocjach do zgarnięcia mamy premię w wysokości 100 zł. Inne są natomiast warunki: w programie poleceń obowiązuje trzyletnia karencja, tutaj – roczna. Tam do wyboru mamy wiele rachunków (np. Konto dla Młodych), a tu – tylko Konto za Zero. Co istotne w programie poleceń trzeba wydać „aż” 210 zł, tu jedynie 10 zł. Z perspektywy osoby po 26 roku życia wszystko przemawia więc za nową promocją. Okazuje się jednak, że niekoniecznie będzie ona lepszym wyborem.

W promocji „Konto za Zero” istotny jest jeszcze jeden punkt regulaminu, który specjalnie zostawiliśmy na koniec. Organizator zastrzega, że pula nagród wynosi 800 sztuk, a nagrody będą przekazane klientom, którzy spełnią wszystkie warunki promocji najszybciej. Jest to więc równoznaczne z sytuacją, gdzie do promocji przystąpi np. 1000 osób i 200 najwolniejszych nie dostanie ani grosza. Organizator przyśle im jedynie maila na „pocieszenie”:

[…] Organizator zastrzega prawo do wcześniejszego zakończenia Promocji, w przypadku wyczerpania puli Premii […]. Informacja o wcześniejszym zakończeniu Promocji zostanie przekazana do publicznej wiadomości w serwisie działającym w domenie kontozazero.zgarnijpremie.pl (dalej: „Strona Promocji”). Dodatkowo Uczestnicy, którzy do dnia wcześniejszego zakończenia Promocji zarejestrowali się na Stronie Promocji poprzez przekazanie swojego adresu e-mail, ale nie spełnili warunków określonych w Regulaminie i nie zostali uprawnieni do otrzymania Premii, otrzymają powiadomienie mailowe o wcześniejszym zakończeniu Promocji.

Z drugiej jednak strony jest spora szansa, że pula nie zostanie wyczerpana lub nie nastąpi to zbyt szybko. Dlaczego? Wiele osób skorzystało już bowiem z programu poleceń lub… będzie wolało z niego skorzystać, bo tam premia jest gwarantowana.

Aby jednak zapewnić wam nieco spokoju otrzymałem obietnicę od organizatora promocji, że w momencie przekroczenia 800 rejestracji w promocji otrzymam stosowną informację. Wtedy będzie wiadomo, że 800 osób przed nami ma statystycznie nieco większe szanse na nagrodę (co nie znaczy, że tak szybko podpiszą umowę czy znajdą sklep obsługujący IKO).

Konto za Zero – co musisz wiedzieć

Na koniec garść podstawowych informacji o rachunku. W przypadku posiadania Konta za Zero bez karty debetowej (nie jest potrzebna w promocji) będziemy zmuszeni płacić co miesiąc 6,90 zł opłaty miesięcznej. Jeśli natomiast zamówimy kartę debetową to konto będzie darmowe, ale za kartę zapłacimy… 6,90 zł miesięcznie :) Na szczęście opłaty da się pozbyć: wystarczy wydać kartą 300 zł co miesiąc, a wtedy ani za konto ani za kartę nie zapłacimy ani grosza.

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak byłem klientem Inteligo w 2015 to mogę w tym promo startować ?

  Zderzaq Odpowiedz
 • Zderzaq, na tę chwilę powiedziałbym, że „nie”, ale czekam na odpowiedź od organizatora – bank zazwyczaj traktował Inteligo jako osobny produkt. Niestety nie spodziewam się odpowiedzi szybciej niż w poniedziałek rano :/

  Michał Odpowiedz
 • zarejestrowalem swoj adres mailowy z linku powyzej natomiast pozniej pojawia sie jakis link do zalozenia konta czy to jest jakas procedura pozniej przez glowna strone banku?

  Pasel Odpowiedz
 • Pasel, przechodzisz na stronę promocji, rejestrujesz się tam podając swój email, aktywujesz konto i po aktywacji przechodzisz do wniosku (z linku, który ci się pokaże). Musi to być zrobione w ten sposób – wniosek bezpośrednio ze strony banku NIE jest wnioskiem promocyjnym.

  Jak założyć konto z premią 100 zł w PKO BP?

  Michał Odpowiedz
 • Czy po spełnieniu warunków promocji tj. założeniu konta i zrobieniu płatności na co najmniej 10 zł przez IKO można zamknąć konto? Czy trzeba mieć je aktywne do momentu otrzymania nagrody? Wolałbym uniknąć opłat za kartę ;) pozdrawiam

  Kacper Odpowiedz
 • Czy jest dostępna opcja zawarcia umowy bez kuriera? Rzuciłem oko na szybko regulamin i znalazłem tylko wymóg zarejestrowania się w promocji przez link promocyjny, o sposobie zawarcia umowy nic nie ma. Placówkę PKO mam 200 metrów od domu, stąd prościej i szybciej by mi wyszło załatwić umowę osobiści ale się zastanawiam czy się tak da.

  Krzysztof Odpowiedz
 • A czy w tej wczesniejszej promocji, w ktorej trzeba wydac 210 zl mozna konto zalozyc za pomoca przelewu czy tez kurier?

  Ildefons Odpowiedz
 • W pierwszej i drugiej trzeba wydać 300zł, czyli brać kartę bo inaczej opłata

  Anna Odpowiedz
 • Kurier bo:
  „W ciągu 48 godzin skontaktujemy się z Tobą telefonicznie i potwierdzimy podane we wniosku dane.
  Przygotujemy dla Ciebie umowę konta i wyślemy kurierem na wskazany we wniosku adres korespondencyjny.

  Anna Odpowiedz
 • A i pytanie. Widzialam ze mozna zalozyc takie konto dla dziecka. Mysle ze warto w 1 promocji ktores wybrac. Ono tez dostanie 100zl?

  Anna Odpowiedz
 • jak szybko mozna zaknac to konto?

  Anna Odpowiedz
 • Regulamin do końca nie jest precyzyjny. Bo cytujesz adminie jedno, że dostaną premie pierwsi którzy spełnią warunki, ale… też jest, że promocja będzie do 31.03., ale jak się pula wyczerpie to się promocja wcześniej zakończy…
  Więc do końca nie wiadomo jak jest

  Mar_Wer Odpowiedz
 • no tak ale zanim oni stwierdzą że się pula wyczerpie (czyli 800 osób spełni warunki promocji) to juz może być 2000 ucestników i te 1200 osób odeślą do lasu :D

  artek Odpowiedz
 • Dokładnie – konsultowałem to z nimi. Pula się wyczerpuje, kiedy bank zaraportuje, że 800 osób spełniło warunki. To, że kolejne np. 1000 może być w trakcie ich spełniania to inna sprawa – dlatego zwracam na to uwagę. Mimo wszystko przez pierwsze dni akcji nie obawiałbym się tego problemu.

  Michał Odpowiedz
 • Jak rozumiem aby zapłacić aplikacją IKO muszę mieć telefon z NFC?
  Czy jest inna możliwość płatności z IKO?

  dawid1 Odpowiedz
 • Nie rozumiem do końca tego 1 roku karencji.
  U mnie jest tak że wypowiedziałem umowę w kwietniu 2015 (następnie biegnie miesiąc wypowiedzenia) ale samą umowę zawarłem w styczniu 2015 roku i co? ten rok liczy się od zamknięcia konta,czy jego otwarcia?

  bolek Odpowiedz
 • IKO – nie musisz miec NFC

  anna Odpowiedz
 • A czy za tą promocję dostaniemy od banku pit ? Bo regulamin nic nie mówi a PKO BP zawsze wysyła !

  luic Odpowiedz
 • Konto za zero, którego utrzymanie miesięczne wynosi 7zł. To dopiero janusze marketingu.

  Grzes Odpowiedz
 • Wchodzę, czytam, a konto za zero okazuje się płatne. Nikt nie odpowiedział czy konto po spełnieniu warunków trzeba nadal trzymać?

  jan45 Odpowiedz
 • Znalazłem, konto trzeba trzymać bo to na nie wypłacają premię, czyli za 3-4 miesiące mogą pobrać opłatę i ta promocja wcale nie taka fajna.

  jan45 Odpowiedz
 • Przecież można się tej opłaty pozbyć, nie rozumiem powyższych narzekań.

  sapro Odpowiedz
 • Bo żeby się ich pozbyć przez nawet 3 miesiące trzeba wydać 900 zł? To nie jest aż tak opłacalne.

  WybrzezeKosciSloniowej Odpowiedz
 • Promocja lepsza niż ta z ING więc proszę nie narzekać. Najważniejsze , że wreszcie coś się ruszyło.

  cykor Odpowiedz
 • bo wydawac to cza umi a nie narzekac, jest tyleee sposobow :P

  artek Odpowiedz
 • dokładnie artek :)

  sapro Odpowiedz
 • Czemu tak deliberujecie nad kartą, skoro nie trzeba jej brać?

  wlodek Odpowiedz
 • a może dlatego ;)
  W przypadku posiadania Konta za Zero bez karty debetowej (nie jest potrzebna w promocji) będziemy zmuszeni płacić co miesiąc 6,90 zł opłaty miesięcznej. Jeśli natomiast zamówimy kartę debetową to konto będzie darmowe, ale za kartę zapłacimy… 6,90 zł miesięcznie :) Na szczęście opłaty da się pozbyć: wystarczy wydać kartą 300 zł co miesiąc, a wtedy ani za konto ani za kartę nie zapłacimy ani grosza.

  erde Odpowiedz
 • co to za konto za „zero” skoro kosztuje 6,90 zł miesięcznie ???

  piotro Odpowiedz
 • Proszę o pomoc. Czy kurier przywozi ze sobą także kartę do rachunku ? Czy wysyłają osobno ?

  luic Odpowiedz
 • Czy kurier przywozi ze sobą także kartę do rachunku ? Czy wysyłają osobno ?

  luic Odpowiedz
 • cytując pierwszy post „Jak byłem klientem Inteligo w 2015 to mogę w tym promo startować ?” jak wygląda sprawa. Aktualnie jestem w trakcie zamykania konta inteligo.

  waldi Odpowiedz
 • Karta przychodzi kurierem.
  Brak pinu i loginu do konta
  Kiedy to przyjdzie i jakim kanlaem?

  anna Odpowiedz
 • Ta poprzednia promocja jest jednak lepsza bo 300zl bedziemy musieli tylko przez 2 miesiace wydawac. A tu i tak bedzie 300 a nie 10 bo inaczej oplaty zjedza nam cala premie

  anna Odpowiedz
 • Swoja droga co to jest ta platnosc IKO?
  To platnosc BLIK przez aplikcje IKO?

  anna Odpowiedz
 • W piątek będzie u mnie kurier z umową. W jakim czasie po podpisaniu umowy mogę dokonać pierwszej płatności przez IKO ?

  luic Odpowiedz
 • luic: po kilku godzinach dostaniesz maila/smsa (nie pamiętam które) i wtedy konto już powinno działać.

  Asi Odpowiedz
 • Kurcze mało tych punktów akceptujących Blik

  Anna Odpowiedz
 • Kurde kup coś blikiem na shellu za 10 zł i czkaj na 100 zł i koniec tematu.

  cykor Odpowiedz
 • W sklepie w którym miał być BLIK kasjer nie wiedział o co chodzi. W Empiku mieli też problem z ogarnięciem, ale w końcu się udało.

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Panowie to jest PKO. Tu nic tanio nie było przecież
  Brać i uciekać

  Anna Odpowiedz
 • Czy to placenie IKO wlicza sie w to 300zl ktore trzeba wydac bo nie naliczyli nam oplaty za karte?

  anna Odpowiedz
 • Płatności poprzez IKO wykonane ! Ciekaw jestem jaka jest realna szansa załapania się do puli 800 „szczęśliwców” ? Jak myślicie czy bank poprzez to że nie ma jawnych danych może przydzielić nagrody tylko „wybranym” ?

  luic Odpowiedz
 • dane o ilosci wnioskow masz na dole strony https://kontozazero.zgarnijpremie.pl/

  Mars Odpowiedz
 • nie wiedziałem, dziękuję :)

  luic Odpowiedz
 • Na chwilę obecną jest informacja „Do osiągnięcia puli premii w promocji zostało 618 wniosków. ”
  Czyli tylko 182 osoby otworzyły konto z tej promocji czy 182 już wydały 10 zł przez IKO?

  Szymon Odpowiedz
  • Tylko tyle osób otworzyło konto. Generalnie program poleceń „przebrał” już osoby polujące na promocje bankowe :)

   Michał
 • #admin, czy otrzymałeś wiadomość z banku co do Inteligo? Czy mając konto Inteligo kwalifikuję się do promocji?

  Iza Odpowiedz
 • Dalej cisza z decyzją co do klientów Inteligo?

  Aga Odpowiedz
  • Przepraszam za późna odpowiedz. Dopytałem i mam potwierdzenie ze Inteligo nie wpływa na udział w tej promocji. Traktujemy to konto jako osobny bank :)

   Michał
 • hej Admin
  czy moglbys rozjasnic jedna kwestie?
  w artykule jest info -> Wreszcie po trzecie – w ciągu 30 dni od wysłania wniosku musimy zawrzeć umowę (przez kuriera) oraz dokonać płatności IKO o łącznej wartości min. 10 zł..”

  czy to znaczy ze -> jesli zloze wniosek 30 03 2016 to od tego momentu mam max 30 dni na -> zawarcie umowy przez kuriera i jednoczesnie na dokonanie platnosci min 10 pln?
  czyli obie akcje musze zrealizowac do 29 04 2016??
  czy w kwestii platnosci ten krotki okres nie obowiazuje?

  Michal1607 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy