100 zł za założenie Konta za Zero i wydanie… 10 zł przez IKO!

Wystartowała kolejna akcja z bardzo łatwymi warunkami uzyskania premii. Tym razem za założenie Konta za Zero banku PKO BP będziemy mogli zgarnąć 100 zł. Wystarczy, że wydamy… 10 zł. Oznacza to, że teoretycznie zwrot wyniesie zawrotne 1000% wydanej kwoty. Tylko jakie są haczyki? :-)

100 zł za założenie Konta za Zero

Dla nowych, ale… również dla (dość) starych

Promocja rozpoczyna się w dniu 26.02 i trwa do 31.03.2016. W promocji nie mogą brać udziału osoby, które:

w ciągu 12 (dwunastu) miesięcy przed dniem rozpoczęcia Promocji zawarły z PKO BP umowę dotyczącą prowadzenia rachunku bankowego, bez względu na to, czy umowa ta została czy nie została rozwiązana

Warunek ten jest dość ciekawy, ponieważ… nie wyklucza osób, które zawarły umowę o rachunek bankowy wcześniej. Jeśli więc posiadamy stary rachunek w banku, to teoretycznie łapiemy się do promocji z Kontem za Zero (no chyba, że nie da się założyć kolejnego konta mając już jedno konto osobiste). Póki co radzimy jednak podchodzić do tego warunku z dystansem, ponieważ może się okazać, że to po prostu… błąd w regulaminie.

Oprócz powyższego warunku bank dodatkowo wyklucza osoby, które złożyły wniosek o produkt PKO BP przed startem promocji i wniosek ten jest procesowany w momencie trwania promocji.

100 zł za 10 zł

Same zasady zgarnięcia premii są banalnie proste. Po pierwsze musimy zarejestrować się na dedykowanej stronie promocji, a następnie złożyć wniosek o konto poprzez wygenerowany dla nas link – klikając w przycisk „Otwórz PKO Konto za Zero”.

PKO BP: 100 zł za Konto za zero - zgody

Po drugie, w trakcie składania wniosku, musimy wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank informacji handlowych oraz ujawnienie danych objętych tajemnicą bankową organizatorowi promocji (czyli portalowi bankier.pl). W przeciwnym wypadku bank nie będzie mógł zaraportować organizatorowi tego, czy spełniliśmy warunki i przekazać obiecaną premię.

Wreszcie po trzecie – w ciągu 30 dni od wysłania wniosku musimy zawrzeć umowę (przez kuriera) oraz dokonać płatności IKO o łącznej wartości min. 10 zł. Ważne, aby płatności odbywały się w sklepach stacjonarnych.

O przyznaniu premii uczestnicy zostaną powiadomieni nie później niż 25.06.2016 za pomocą wiadomości e-mail. W treści maila będzie również przekierowanie do strony na której mamy podać numer konta do odbioru premii. Będziemy mieli na to 14 dni roboczych. Premia ma zostać przekazana w ciągu 14 dni od podania numeru konta.

Haczyki? Są i haczyki…

Osoby zaznajomione z programem poleceń banku z pewnością zauważą, że obie promocje są do siebie dość podobne, ale z drugiej strony ich warunki są zupełnie różne.

Patrząc z perspektywy nowego klienta w obu promocjach do zgarnięcia mamy premię w wysokości 100 zł. Inne są natomiast warunki: w programie poleceń obowiązuje trzyletnia karencja, tutaj – roczna. Tam do wyboru mamy wiele rachunków (np. Konto dla Młodych), a tu – tylko Konto za Zero. Co istotne w programie poleceń trzeba wydać „aż” 210 zł, tu jedynie 10 zł. Z perspektywy osoby po 26 roku życia wszystko przemawia więc za nową promocją. Okazuje się jednak, że niekoniecznie będzie ona lepszym wyborem.

W promocji „Konto za Zero” istotny jest jeszcze jeden punkt regulaminu, który specjalnie zostawiliśmy na koniec. Organizator zastrzega, że pula nagród wynosi 800 sztuk, a nagrody będą przekazane klientom, którzy spełnią wszystkie warunki promocji najszybciej. Jest to więc równoznaczne z sytuacją, gdzie do promocji przystąpi np. 1000 osób i 200 najwolniejszych nie dostanie ani grosza. Organizator przyśle im jedynie maila na „pocieszenie”:

[…] Organizator zastrzega prawo do wcześniejszego zakończenia Promocji, w przypadku wyczerpania puli Premii […]. Informacja o wcześniejszym zakończeniu Promocji zostanie przekazana do publicznej wiadomości w serwisie działającym w domenie kontozazero.zgarnijpremie.pl (dalej: „Strona Promocji”). Dodatkowo Uczestnicy, którzy do dnia wcześniejszego zakończenia Promocji zarejestrowali się na Stronie Promocji poprzez przekazanie swojego adresu e-mail, ale nie spełnili warunków określonych w Regulaminie i nie zostali uprawnieni do otrzymania Premii, otrzymają powiadomienie mailowe o wcześniejszym zakończeniu Promocji.

Z drugiej jednak strony jest spora szansa, że pula nie zostanie wyczerpana lub nie nastąpi to zbyt szybko. Dlaczego? Wiele osób skorzystało już bowiem z programu poleceń lub… będzie wolało z niego skorzystać, bo tam premia jest gwarantowana.

Aby jednak zapewnić wam nieco spokoju otrzymałem obietnicę od organizatora promocji, że w momencie przekroczenia 800 rejestracji w promocji otrzymam stosowną informację. Wtedy będzie wiadomo, że 800 osób przed nami ma statystycznie nieco większe szanse na nagrodę (co nie znaczy, że tak szybko podpiszą umowę czy znajdą sklep obsługujący IKO).

Konto za Zero – co musisz wiedzieć

Na koniec garść podstawowych informacji o rachunku. W przypadku posiadania Konta za Zero bez karty debetowej (nie jest potrzebna w promocji) będziemy zmuszeni płacić co miesiąc 6,90 zł opłaty miesięcznej. Jeśli natomiast zamówimy kartę debetową to konto będzie darmowe, ale za kartę zapłacimy… 6,90 zł miesięcznie :) Na szczęście opłaty da się pozbyć: wystarczy wydać kartą 300 zł co miesiąc, a wtedy ani za konto ani za kartę nie zapłacimy ani grosza.

Nie przegap!

Komentarze

 • Niestety w momencie złożenia wypowiedzenia karta zostaje zamknięta. Wydaje się , że opłata 6,90zł jest nie do uniknięcia. Chyba , że ktoś jest posiadaczem KDR , wówczas można zrobić to dwuetapowo: najpierw przekształcić w całkowicie darmowe konto rodzinne , a potem dopiero złożyć wniosek o zamknięcie konta.

  cykor Odpowiedz
 • u mnie było tak-okres rozliczeniowy był do 4.07a więc 5 zamknęłam w oddziale,opłata tylko 45gr.-konto zamknięte od razu ,bez miesięcznego wypowiedz.

  daka Odpowiedz
 • Czy zakładając konto w tej promocji bank ma nasz wzór podpisu? Ktoś pamięta? Chciałabym je zamknąć w ramach promocji z Credit Agricole…

  Iza Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy