Do 1000 zł premii dla firm od PKO BP

Zakończona

Ruszyła promocja konta firmowego PKO BP, w której nowi klienci mogą zgarnąć aż 1000 zł premii. Warunki zgarnięcia promocji są jednak dosyć nietypowe.

1000 zł za konto firmowe PKO BP
Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem firmowym PKO Banku Polskiego (dla danego numeru NIP), czyli nie posiadać żadnego firmowego rachunku bieżącego od dnia 17.10.2019. Bank dokonuje weryfikacji po NIPie – co oznacza, że posiadanie produktów dla klientów indywidualnych czy innych produktów firmowych (dla innego numeru NIP) nie wyklucza z promocji. Jednym słowem PKO chce przyciągnąć do siebie nowe podmioty.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek z dedykowanej strony promocji, a następnie zawrzemy umowę o rachunek PKO Konto Firmowe lub PKO Rachunek dla Biznesu wraz z kartą debetową PKO Biznes Partner nie później, niż 17.01.2020. W trakcie wnioskowania powinniśmy wyrazić zgody na otrzymywanie od banku informacji o charakterze marketingowym (w tym informacji handlowych) dotyczących banku oraz podmiotów współpracujących.

Same zasady promocji są natomiast bardzo proste. Bank będzie nam płacił co miesiąc po 100 zł za:

 • płatności rat leasingu do PKO Leasing lub skorzystanie z Pożyczki MSP lub z Pożyczki na start i/lub
 • zrealizowanie transakcji bezgotówkowych kartą kredytową PKO Euro Biznes na kwotę min. 2000 zł w danym miesiącu kalendarzowym

Oczywiście w tym drugim przypadku transakcje nie mogą być anulowane ani zwrócone. Nie ma natomiast żadnego wykluczenia kodów MCC, więc bank premiuje wszystkie transakcje :)

Co warto jeszcze wiedzieć? Premia będzie wypłacana za 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych, ale wliczając już miesiąc przystąpienia do promocji, czyli otwarcia rachunku. Razem możemy więc zgarnąć 2 x 5 x 100 = 1000 zł.

Bank zastrzega również, że:

Premia z tytułu skorzystania z Pożyczki MSP albo z Pożyczki na start jest wypłacana przez okres 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych od daty otwarcia rachunku firmowego i jest naliczana proporcjonalnie od daty skorzystania z pożyczki.

Premia będzie wypłacana do 30. dnia miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu spełnienia warunków.

Ile kosztuje PKO Konto Firmowe?

PKO Konto Firmowe to rachunek bezpłatny przez pierwsze 6 miesięcy (o ile posiadamy działalność krócej, niż rok). Później jego koszt może wynieść aż 25 zł miesięcznie, jednak z opłaty można zostać łatwo zwolnionym – wystarczy przelew do ZUS i wydanie 500 zł kartą debetową. Pierwsze 30 przelewów w miesiącu jest darmowe (w tym wszystkie do US i ZUS), a za kolejne płacimy 1 zł. Jeśli chodzi o kartę debetową – zapłacić możemy 30 zł w postaci opłaty rocznej, ale dopiero po roku użytkowania. Pierwszy rok mamy więc „gratis” (a później najprawdopodobniej możemy kartę zastrzec i wyrobić na nowo).

Ile kosztuje PKO Rachunek dla Biznesu?

PKO Rachunek dla Biznesu przewidziany jest dla większych organizacji, dlatego koszty są nieco wyższe. Rachunek jest darmowy przez okres 6 miesięcy dla działalności będących na rynku krócej, niż 12 miesięcy. Później zapłacić możemy 49 zł miesięcznie, ale jeśli na konto wpłynie min. 50 000 zł, to opłata nie będzie pobrana. Koszt przelewu to 0,75 zł (darmowe do US/ZUS), a za kartę płacimy 30 zł po formie opłaty rocznej za kolejny rok (pierwszy za darmo).

Ile kosztuje karta kredytowa PKO Euro Biznes?

Jeśli zależy nam na premii za transakcje, to konieczne będzie wyrobienie karty kredytowej PKO Euro Biznes. Bank nie pobiera opłaty za jej wydanie ani korzystanie przez 12 miesięcy, jednak za kolejne 12 miesięcy opłata jest pobierana na podstawie średniomiesięcznej wartości transakcji dokonanych w poprzednim roku (dokładnie: suma transakcji dzielona przez 12). Jeśli było to min. 1400 zł miesięcznie – to opłaty brak. Jeśli od 700 zł w górę – opłata to 35 zł. A jeśli poniżej tej kwoty – to 75 zł.

Bank zastrzega również, że jeśli z karty zrezygnujemy przed upływem 12 miesięcy, to sprawdzone będą te same warunki. A że do promocji i tak musimy wydawać 2000 zł miesięcznie kartą, to jest szansa, że znajdziemy się co najmniej w drugim progu.

Nie przegap!

Komentarze

 • Revolut pobiera nie małą prowizję za doładowania kartą firmową także dochód spada (szczególnie że bóg jeden wie jak odliczyć koszty prowizji revolut jako koszty firmy).

  sadfasdf Odpowiedz
 • Mnie bardziej zastanawia jaki jest koszt pożyczki MSP na minimalną kwotę 5 tys. na 5 miesięcy. Interesował się ktoś?

  Jarecki14 Odpowiedz
  • Zakładając 2% prowizji, z 8% oprocentowaniem (nie sądzę, żeby dali lepsze warunki) masz 200 zł kosztów.
   Do tego dużo niełatwych warunków bezpłatności, wyrabianie kk, znając życie pełna księgowość – bo czemu na gębę mieli by dać dwa produkty kredytowe, prowizje za karty firmowe i podatek dochodowy – moim zdaniem szkoda zdrowia żeby się użerać z PKO.

   bolopokerzysta
 • „przez okres 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych od daty otwarcia rachunku firmowego”
  Czyli jak można wykonać bezproblemowo przejście do tego banku z rachunkiem firmowy?
  Ktoś ma pomysł, jak to zrobić w sytuacji, gdy obecnie mam rachunek gdzie indziej i oczywiście jego bezpłatność też jest obwarowana różnymi warunkami?
  Przykładowo:
  Jest listopad, otworzę konto w PKO. Będę chciał przejść od 1 grudnia ze wszelkimi finansami firmowymi do PKO, ale na starym koncie mam oczywiście okres wypowiedzenia, który trwa miesiąc począwszy od 1. dnia następnego miesiąca. Czyli w grudniu nadal będę miał stare konto, ale już nie wykonam stamtąd wymaganego przelewu do ZUS, żeby zapewnić opłatę za dany miesiąc 0zł (bo będę musiał ZUS opłacić z nowego konta PKO, aby ono było bezpłatne). W ten sposób już jestem stratny 25zł :)
  Myślę, że bank powinien to przewidzieć i zaoferować np bezpłatne konto firmowe przez pierwsze 2 miesiące. Żeby był czas na zmianę numeru w Urzędzie, i żeby był czas na bezkosztowe zamknięcie starego konta ;-)

  jaa Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy