140 zł za założenie eKonta od mBanku + aż 2,5% na koncie oszczędnościowym „Moje Cele”

Trwa do 30.09.2020

Ruszyła IX edycja promocji mBanku, w której nowi klienci mogą zyskać łatwe 140 zł premii na start oraz możliwość skorzystania z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Moje Cele. A to jest bardzo wysokie jak na obecne czasy – wynosi aż 2,5% dla kwoty do 20 000 zł.

140 zł premii za założenie eKonta w mBanku
Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego lub oszczędnościowego mBanku/dawnego Multibanku od 1.01.2017. Posiadanie innych produktów (np. rachunków firmowych czy kart kredytowych) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że do 30.09.2020 złożymy wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą debetową. W trakcie wnioskowania powinniśmy zaakceptować oświadczenia z części „X. Oświadczenia”.

100 zł za szybki wpływ i 5 transakcji

Same warunki promocji są bardzo proste. Aby zgarnąć 100 zł powinniśmy zapewnić „szybki wpływ”, czyli przelać do banku jednorazowo min. 1000 zł w ciągu 7 dni od otwarcia konta. Regulamin zastrzega, że nie mogą to być środki z innego rachunku w mBanku, którego jesteśmy (współ)posiadaczem. Najlepiej więc przelać środki ze swojego konta w innym banku.

Oprócz tego powinniśmy również wykonać min. 5 płatności kartą (plastikową lub w telefonie) i/lub BLIKiem i/lub przez mTransfer na dowolne kwoty. Mamy na czas do końca pełnego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta (czyli np. otwierając konto w czerwcu mamy czas do końca lipca). Premię w wysokości 100 zł otrzymamy do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego (w naszym przykładzie do końca sierpnia).

40 zł za powtórkę

A jak zdobyć kolejne 40 zł? Wystarczy… powtórzyć operacje, które wykonywaliśmy – tym razem w drugim miesiącu następującym po miesiącu otwarcia konta. W naszym przykładzie oznacza to przelanie do mBanku 1000 zł oraz wykonanie 5 transakcji kartą/BLIKiem w sierpniu – i to nawet, jeśli poprzednie warunki spełniliśmy już w czerwcu.

Premia za transakcje zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca.

2,5% na koncie Twoje Cele

Na koniec dodam, że osoby biorące udział w powyższej promocji mogą również zyskać 2,5% na koncie oszczędnościowym Moje Cele. Kwota maksymalna, którą dotyczy podwyższone oprocentowanie, to 20 000 zł. Promocyjne oprocentowanie na rachunku do regularnego oszczędzania będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku przez cztery kolejne pełne miesiące kalendarzowe (np. otwierając rachunek na koniec czerwca promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez lipiec, sierpień, wrzesień i październik).

Aby jednak zyskać podwyższone oprocentowanie konieczne jest spełnianie co miesiąc jednego, prostego warunku: zwiększanie salda o co najmniej 100 zł miesięcznie. Oznacza to mniej więcej tyle, że musimy co miesiąc dokładać do konta co najmniej stówkę – bo to właśnie regularne oszczędzanie promuje mBank.

Ile kosztuje eKonto?

Biorąc udział w promocji zakładamy eKonto osobiste. Ile kosztuje jego prowadzenie?

Zgodnie z tabelą opłat i prowizji nie zapłacimy ani grosza za comiesięczne korzystanie z rachunku. Posiadanie karty debetowej może nas kosztować 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie 1 transakcji kartą zwalnia z opłaty. To bardzo uczciwy warunek i łatwy do spełnienia (wystarczy np. kupić bułki w piekarni i zapłacić kartą mBanku).

Co z wypłatami z bankomatów? Wszystkie wypłaty w złotówkach z bankomatów krajowych są bezpłatne – pod warunkiem, że kwota wypłaty wynosi min. 100 zł. Za wypłatę „drobnych” płacimy 1,3 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Można połączyć z programem poleceń?

  Eustachy Odpowiedz
 • Założyłam jeden Cel w poprzedniej promocji na 2,6%, czy jak teraz założę jeszcze jeden Cel to będzie na 2,5%?

  Kate Odpowiedz
  • Tak, to dwie niezależne promocje. Wystarczy spełniać warunek <1000 w dniu badania salda.

   pws
  • @ pws

   Przykro mi, ale nieprawdę piszesz.

   g.romek
  • @g.romek, to co napisałem opieram na swoim doświadczeniu z ubiegłego roku, kiedy sam korzystałem z dwóch edycji tej promocji jednocześnie. Nie wiem czy obecnie nadal tak się da, bo nie sprawdzałem szczegółowo regulaminu, ani nie mam jak tego sam sprawdzić, bo nie mam aktualne celu na 2,6%. Jak komus uda się teraz skutecznie złożyć wiosek o nowy cel, to wtedy będzie to najlepsze potwierdzenie.

   pws
 • Czy można to połączyć z poleceniem konta od znajomego?

  Ane Odpowiedz
 • Brakuje info, że to 2,5% jest na 4 miesiące.

  maciek_rkfan Odpowiedz
  • Podwyższone oprocentowanie obowiązuje do 31.01.2021, a to chyba trochę więcej niż 4 miesiące…

   pws
  • Zmienili regulamin: „Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku do regularnego oszczędzania przez cztery kolejne pełne miesiące (np. jeżeli otworzyłeś rachunek do regularnego oszczędzania na końcu września, to promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez październik, listopad, grudzień i do końca stycznia).”

   Be@
  • O kurcze, faktycznie. No to trochę lipa.

   pws
  • poprzedni cel masz do sierpnia, a ten nowy od września do stycznia
   To się dziwnie jakoś składa. Nawet przykład dali odpowiedni.
   tyle że do 20k/osobę, ale na bezrybiu…

   Be@
  • Poprawiłem, dzięki!

   Michał
 • Trzeba też będzie trochę pokombinować, aby płynnie przejść z jednej promocji w drugą. Zbliżonych stawką oprocentowania możliwości do lokowania kapitału możemy wiele nie mieć.
  Trzeba będzie regulować wysokość wpłat na moje cele ponieważ do warunku przewyższającego sumę wpłat nad wypłatami będą wchodzić wszystkich KO.

  Waldemar Odpowiedz
 • Mam konto osobiste od lutego 2020 r. Nie mam konta oszczędnościowego ani lokaty. Czy mogę założyć rachunek oszczędnościowy Moje Cele na 2,5%?

  Adam546 Odpowiedz
  • Nie.
   Część IV regulaminu wyjaśnia, że promocja jest dla nowych klientów.
   A nowy klient to taki, który założy konto w okresie 28.05.2020 r. – 30.09.2020 r.

   g.romek
  • Rozumiem, że wziąłeś regulamin promocji na 140zł a nie na moje cele.

   Adam546
  • Tak, pomyłka. Macie rację.

   g.romek
 • @Adam546
  Możesz śmiało założyć RO Moje Cele-2,5% jeżeli spełniasz poniższe warunki.
  § 4.( …) Uczestnictwo w Promocji
  Uczestnikami Promocji, którzy (…) spełnią łącznie
  wszystkie następujące warunki:
  1) posiadali na rachunkach oszczędnościowych oraz lokatach w Banku dnia 30.04.2020 mniej niż 1 000 zł.
  2) złożyli wniosek o rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie Moje cele.
  3) zaakceptują treść tego Regulaminu na wniosku o rachunek umożliwiający regularne oszczędzanie Moje cele.

  @.romek się pomyliła, ponieważ spełniasz warunki. Udział w promocji Moje Cele-2,5% nie wymaga bycia nowym klientem.

  Waldemar Odpowiedz
 • @g.romek
  Trzeba sprawdzić w praktyce. Co prawda regulamin nie zabrania udziału w promocji moje cele-2,5% dla osób które uczestniczą już w promocji-2,6%. Nie wiadomo czy system elektroniczny banku pozwoli na otwarcie nowego rachunku- Moje cele.

  Waldemar Odpowiedz
 • Dysponując kwotą 20000 chyba najlepiej wpłacić 19600, a potem dopłacać po 100 co miesiąc, aby załapać się na oprocentowanie promocyjne ?

  bonkapila Odpowiedz
 • @bonkapila
  Aby uniknąć niespodzianek i spełnić wymóg wpływu większego o min. 100zł niż ” wypływu” trzeba wyliczyć sumę odsetek za 3 m-ce/ jako procent składany/ i pomniejszyc o nią pierwszą wpłatę.

  Waldemar Odpowiedz
 • Kapitalizacja odsetek co miesiąc, czy na koniec?

  ptok Odpowiedz
  • Mam nadzieje, ze co miesiac. Sprawdze co wpadlo 1.06.

   keton
  • Odsetki juz sa naliczone (widoczne w historii).

   ix.ou
  • Dzieki – na wszystkie cele wpadlo po 4gr! Czyli limit mam do 120k :)

   keton
  • Zgadzają Wam się odsetki?

   Kate
  • Kate – tak, kazdy cel zgodnie z planem

   keton
  • U mnie ani nie jest policzone po 2,6 ani po 0,4%….Raczej w okolicach 1,8%

   Kate
  • U mnie wszystko sie zgadza – 2.6%. Co ciekawe wypłacili za 7 dni.
   1 cel (full) zakładany 25.05, czyli odsetki za okres 25-31.05.

   Czytelnik
  • Kate – mozliwe, ze cos saldem masz namieszane? Ja mam mbank zupelnie pusty. Na kazdy cel wplacilem 25.05 100zl, co powinno dac za 7 dni niecale 5gr brutto, czyli 4gr netto. I tyle wlasnie sie pojawilo.

   keton
  • U mnie także się zgadza/ odsetki za pełen miesiąc.

   Michał1986
  • 26 maja wpłaciłam na cel 17500 zł i 101 regularnego zasilenia = 17 601, odsetki bez odliczonego podatku mam 3,28. Gdyby było 7 dni to 2,6 % daje prawie 9 zł, a jeśli tylko 0,4% to 1,35, więc skąd te 3,28?

   Kate
  • Aha jeszcze była wpłata 2000 25 maja, ale to niewiele zmieni – tak i tak to dziwny procent. 31.12.2019 nie miałam żadnych lokat ani kont oszczędnościowych

   Kate
  • A na drugim koncie założonym 25 maja było tylko 101 zł regularnego wpływu – odsetki bez podatyku = 2 gr

   Kate
  • @Kate, wg mnie są to cele bez promocji. A ta kwota odsetek najbardziej pasuje do 1%, czyli stawki podwyższonej ze względu na regularne zasilanie.
   Może otwierałaś je ze złego linku, bo zdaje się, że cwaniacy tam na stronie promocji nie pod każdym przyciskiem zamieścili promocyjny wniosek.

   pws
  • Otwierałam bezpośrednio w e-bankowości, bez linku, czyli tak nie będzie promocji…nic zamknę je i spróbuję się załapać na nową na 2,5% już przez link

   Kate
  • Kate, ja wszystkie swoje cele otwieralem bezposrednio w bankowosci. Finanse->Nowe oszczednosci->Moje cele. I zadzialalo poprawnie. Moze tam byly jakies zgody do klikniecia pod koniec wniosku? Ja juz nie pamietam a nowych kont nie zakladam, bo czekam na koniec obecnej promocji.

   keton
  • @ Kate (2000/7dni + 17601/6dni) x1%=3.28
   Również otwierałem w e-bankowości i oprocentowanie mam promocyjne …
   W mailu potwierdzającym otwarcie celu były 2 załączniki: potwierdzenie otwarcia rachunku cele i regulamin promocji na 2,6%, jeśli tak miałaś, to można się na to powołać w reklamacji.

   Czytelnik
  • Weszłam teraz żeby zobaczyć jak to wygląda. Klikam link promocji, przechodzę do e-bankowości widzę żeby zaznaczyć regulamin promocji. Wchodzę normalnie bez linku próbuję założyć Cel i nie ma informacji o promocji, a więc chyba jednak trzeba przechodzić przez link na stronie mbanku

   Kate
  • @Czytelnik, żadnych e-maili nie było. Nic się niestało, wyklikam sobie cele w nowej promocji na 2,5%, skoro te nie były promocyjne

   Kate
  • Ja miałam email, ale tylko z otworzenia celu i standardowym oprocentowaniem, bez regulaminu promocji w załączniku. I założyłam tak jak Kate. Więc pewnie też mam bez promocji – tyle, że u mnie wisi 100zł i nie naliczyło odsetek za 1 dzień.
   W regulaminie nie ma nic o jakiś zgodach marketingowych… więc nie wiem dlaczego jednym otworzyło z promocją, a innym nie.
   Te „nowe cele” na 2,5% są tylko na 4mc od utworzenia celu, więc ja się wstrzymam z zakładaniem nowego…

   Be@
  • 4 m-ce to lepiej niż 3 m-ce jak tutaj, więc aż takie stratne nie będziemy

   Kate
  • Moje Koje Cele rowniez zalozyly sie na standardowych warunkch, pro forma zlozylem reklamacje. Zlozylem raz jeszcze tym razem na 2,5% i dostalem na maila potwierdzenie z informacja o wyzszym oprocentowaniu jak rowniez z regulaminem. Wg mnie to nie dokonca czyste zagranie mBanku (nie kazdy link ma podpiety promocyjny wniosek) stad tez pewnie brak informacji o wysokosci oprocentowania w st.

   ix.ou
  • Zgodnie z tym co piszą inni, zgodnie z regulaminem można mieć tylko jeden Cel promocyjny, ale jak szybko klikasz to da radę więcej, widać w pewnym momencie za wolno klikałeś…

   Kate
  • Te cele to najlepiej zakladac, kiedy bank jest mocno obciazony :) No i przynajmniej z 2-3 komuterow na raz

   keton
  • Mój przypadek, może pomoże nam w wyjaśnieniu :)
   Dnia 25.05 zalogowałem się normalnie (przez internet, apki nie używam, jak zwykle na konto (nie klikałem wcześniej w żaden promocyjny link).
   Następnie wchodzę w FINANSE/OSZCZĘDNOŚCI. Po lewej stronie nagłówek: „DLA CIEBIE” i poniżej w okienku „Lokata 3-miesięczna – zadbaj o swoje oszczędności” a pod nim „Moje cele” zacznij odkładać na Twój cel w promocji na 2.6% do 20 tys.zł”
   I w to kliknąłem, otwiera się nowe okno „Zakładanie celu 2,6%
   Wpisuje nazwę: CEL-1, kategoria: „Inne” , chcę zaoszczędzić: 20 tys.zł , do: 31.08.2020 , zaznaczam „stałą kwotę miesięczną” , składkę: 100zł , dzień pobrania: 26 , odkładm z: ekonto (wcześniej sprawdziłem, że nie miałem 1000 zł na 31.12.2019 na ror i lokatach)

   Pojawia się info: „(!) W ten sposób nie osiągniesz swojego celu. Odkładaj więcej lub….”
   A poniżej zaznaczam ptaszkiem zgodę „zapoznałem się z regulaminem promocji i wyrażam zgodę na wzięcie w niej udziału” (tylko ta była. żadnych innych zgód !)
   Klikam „Wyślij” i na nowej stronie „Dziękujemy …..nr wniosku xxxxxx” i klikam „Zakończ”

   W POMOC/STATUS TWOICH WNIOSKÓW widać wniosek: „Zakładanie celu 2,6%”i że ma status: „zakończony”
   W „planowanych operacjach” widać już zdefiniowany przelew na 26.05 i drugi na 26.06 na 100zł

   Przychodzi emeil „Twój cel już działa.eml” a w nim dwa załączniki:
   -Regulamin_Promocji_Moje_cele_z_oprocentowaniem_26%.pdf
   -1234567890_MAIL_ Potwierdzenie otwarcia rachunku – Cele oszczednosciowe.pdf

   W założonym CELU nie ma nigdzie podanego oprocentowania, więc w dniu założenia 25.05 przelewam 10 zł a nuż system zareaguje i wyświetli, ale nic z tego. Następnego dnia 26.05 system sam przelewa na CEL 100zł ale oproc. też nie widać, no trudno.

   NALICZANIE OPROCENTOWANIA 29.05
   Tego dnia na Celu naliczyli 5gr odsetek i 1gr podatku.
   Prawdopodobnie mbąk tak liczył (też dzień wpłaty): za 6 dni, czyli ŁĄCZNIE od 25.05-31.05
   Odsetki za 1 dzień od 10zł (0,4%)=((10×0,4)÷36500)x1=0,00011zł=0,011gr
   Odsetki za 6 dni od 110zł (2,6%)=((110×2,6)÷36500)x6=0,04701zł=4,701gr
   0,011+4,701= 4,711gr = 5 gr
   odsetki (0,19*5)=0,95gr=1gr

   Wygląda że u mnie się zgadza, jest 2,6% i to, wg mnie potwierdza, że nie jest wymagane zakładanie celu z linku zewnętrznego. Może więc u Was to kwestia stanu ror i lokat na 31.12.2019 ?
   Więc jeżeli ktoś zakładał i wpłacał jak ja (nawet 100zł bo 10 zł jest tu bez znaczenia) to powinien mieć 5gr brutto.

   ps1. W „Potwierdzenie otwarcia rachunku” co przyszedł na emeil są na końcu takie zapisy:
   ………..
   Jakie jest oprocentowanie Rachunku i jak będzie się zmieniać?

   oprocentowanie >> Rachunek oprocentowany jest zmienną stopą procentową wynoszącą w dniu otwarcia Rachunku od 0.4% do 2.6% w skali roku.
   Zmienna stopa procentowa oznacza iż wysokość oprocentowania Rachunku może się
   zmieniać. Zasady zmiany oprocentowania określa Regulamin rachunków dla osób fizycznych
   i klientów Private Banking w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.

   termin wypłaty odsetek >> Bank wypłaci Ci na Rachunek odsetki naliczone za dany miesiąc w ostatnim dniu roboczym tego miesiąca. Szczegółowe zasady naliczania i wypłaty odsetek określa Regulamin rachunków dla osób fizycznych i klientów Private Banking w ramach bankowości detalicznej mBanku S.A.
   ………..

   yosa
  • Sprawdziłem, że teraz w FINANSE/OSZCZĘDNOŚCI. Po lewej stronie nagłówek: „DLA CIEBIE” mam nadal w okienku „Lokata 3-miesięczna – zadbaj o swoje oszczędności” a pod nią już nie ma propozycji do kliknięcia „Moje cele” tylko jakaś lokata na nowe środki. Moje cele (dwie wersje 2,5% i standard) są w Finanse/Nowe oszczędności ale gdy klikam na „Wiecej” to wyrzuca na stronę zewnętrzną, tam gdzie jest pełne omówienie i jest link do kliknięcia, który prowadzi do strony logowania w mbąku.
   Najwyraźniej taką formę wprowadzili od 2,5% (nie wiem czy była przy 2,6%)

   yosa
  • System jest tak ustawiony, że po skutecznym założeniu celu (celów) w promocji link znika, jak chcesz „więcej” to poczytaj ketona, wtedy przydaje się link zewnetrzny:
   https://www.mbank.pl/indywidualny/oszczednosci/cele/cele-promo/

   Czytelnik
  • @czytelnik, właśnie przed chwilą to testowo sprawdziłem z takiego linka zewnętrznego. Przeniosło mnie na stronę logowania a potem o razu na stronę zakładania celu 2,5%. Ale na razie odpuściłem.
   ps. czy taki sam myk z linkiem zewnętrznym był przy zakładania celu 2,6% (ja zakładałem mam tylko 1 cel z poprzedniej promo 2,6% z ebankowości bo tam miałem) czy to nowość w wersji 2,5% ?

   yosa
  • Właściwie z tymi linkami zewnętrznymi to można powiedzieć jest standard przy wnioskowaniu o różne dodatkowe produkty już od dawna.

   pws
 • U mnie zgadza się co do grosza na wszystkich kontach- moje cele.

  Waldemar Odpowiedz
 • Czy ktoś wie czy da się podpiąć kk TMUB pod Blika?

  Beata2 Odpowiedz
  • W TM niestety nie ma takiej opcji, jedynie chyba w Mille z tego co wiem, ale może też gdzieś jeszcze.

   pws
  • … ponoć jeszcze PKO BP, ale ja nigdy nie miałam tego banku, wiec nie mogę potwierdzić na 100%.

   Be@
  • Potwierdzam, w ustawieniach karty

   Anom
 • @pws
  @Be
  Dzięki.O Millennium wiedziałam, ale mnie upewniliście. Nie wiecie może jak w Aliorze? To co prawda jak TMUB, ale jednak się różnią.

  Beata2 Odpowiedz
 • Chyba jednak nie można mieć dwóch Celów. Mam już założony ten na 2,6% – na mail przyszło potwierdzenie otwarcia Rachunku + regulamin podwyższonego oprocentowania. Dzisiaj otworzyłem z linku drugi cel (przy zakładaniu było napisane, że to cel na 2,5%) i na maila przyszło tylko potwierdzenie otwarcia Rachunku.

  ceglaaa Odpowiedz
 • Właśnie patrzę na mój WYCIĄG z konta CELE: oprocentowanie rachunku = 0,1%
  czyli dobrze, że zamknęłam bo było bez promocji
  Prośba do tych, którym wyszło z obliczeń, że jednak mają w promocji, żeby sprawdzili czy im się pokaże właściwy % w wyciągu konta za maj.

  Be@ Odpowiedz
 • Be@ no coś jest nie tak, z wyliczeń na celu 2,6% mam prawidłowo 5gr – 1 gr Belki. Lukam w wyciąg a tam:
  Rodzaj rachunku CEL
  Oprocentowanie rachunku – 0,4%

  Pewnie wg tego 0,4% (w nowej promce=”2,5%”) naliczyli mi odsetki od 10 zł (bo mniej niż 100zł) za 1 dzień a potem jak wpadła stówa, za 6 dni 2,6% od 110zł. Może podają wg zasady „oprocentowania standardowego ?

  yosa Odpowiedz
  • może i tak
   a dlaczego ty masz standardowe 0,4% a ja 0,1% ?
   Skoro wyciąg jest „Wyciąg z rachunku Cel za okres od 01-05-2020 do 31-05-2020” to i u mnie powinno być 0,4%, bo przejście na 0,1% nastąpiło dopiero 1 czerwca. Z drugiej strony kapitalizacja odsetek była 1 czerwca… Tak czy siak – powinno być chyba tak samo, a nie co klient to inaczej.

   Be@
  • be@ „a dlaczego ty masz standardowe 0,4% a ja 0,1% ? Skoro wyciąg jest „Wyciąg z rachunku Cel za okres od 01-05-2020 do 31-05-2020”

   No tak, mam daty na wyciągu też. Hmm, kojarzę, że coś ludzie pisali, że tak jest jak wniosek przeszedł jako standard a nie promo, coś jak to
   https://www.mbank.pl/indywidualny/oszczednosci/cele/

   yosa
 • Te cele to normalne rachunki jak OKO? Można na nie robić przelewy zewnętrzne czy tylko wpłaty z rachunku ROR w mbanku?

  ceglaaa Odpowiedz
 • Krótkie pytanie odnośnie założenia rachunku – wniosek składamy online a czy kartę przywozi nam kurier (i musimy ją osobiście odebrać) czy zostaje wysłana pocztą? Dzięki za oświecenie :)

  Joanna Odpowiedz
  • We wniosku była możliwość zaznaczenia dostarczenia umowy pocztą (bezpłatnie), kurierem (chyba 25zł).
   W przypadku umowy dostarczanej bezpłatnie przez Inpost – weryfikacja dokumentu tożsamości.
   Karta przychodzi kilka dni później zwykłą pocztą.

   Czytelnik
 • Hej,
  czy ja mogą wpłacić z innego konta w innym banku na konto moje cele od razu 20 000 zł i np. co miesiąc wpłacać 101 zł?

  gbr Odpowiedz
 • No to wpłacę 19600 zł i co miesiąc 100 zł i nie przekrocze – mogę tak zrobić?
  A jak przekrocze to chyba będę miał TYLKO mniejsze oprocentowanie na kwote powyżej 20 000zł?

  gbr Odpowiedz
 • Na 1 starszym koncie Cele na 2,6% i link do Cel na 2,5%.
  Na drugim założonym koncie 4.06 brak oferty Cel na 2.5%”.
  Próba założenia z linku zewnętrznego i komunikat:
  „Nie możesz złożyć wniosku w promocji, ponieważ nie spełniasz jej warunków. Zakończ.”
  Reklamacja poszła, konsultantka zdziwiona, że coś nie gra, bo to pierwszy kontakt z bankiem, więc warunki spełnione. Konto jest w pełni aktywne i potwierdzono, że bierze udział w promce 140. Pozostało czekać na wyjaśnienie.

  Czytelnik Odpowiedz
  • Potwierdzam, że na moim koncie Cele (jedynym jakie mam) na 2,6% pojawił się też link do Cel na 2,5% (po lewej stronie) a gdy był link zewnętrzny, to w tym miejscu była propozycja jakiejś lokaty

   yosa
  • Cel 2,5% założyć chcę później ale przed chwilą zrobiłem symulację założenia, przekierowało na Finanse/Nowe oszczędności i tu Moje cele Promocja na 2,5% z dokumentami i przyciskiem Złóż wniosek (pozornie wygląda jak link zewnętrzny ale nie jest, jestem ciągle zalogowany, dzieje się wewnątrz). Wniosek się otworzył, testuję ustawienia i pozostaje kliknąć Wyślij ale przerywam i w mojej sytuacji, do tego momentu komunikat jak u Ciebie się nie pojawił, więc zakładam, że nie będzie problemu.

   yosa
 • Ja obstawiam że oni w końcu ogarną system i będzie jeden cal na 2,5% do 20 000 najczęściej tak to się kończy.

  rogerten Odpowiedz
 • Przy składaniu wniosku o e-konto zwróćcie uwagę na zapis $4 pkt.2:
  „… Rachunek do regularnego oszczędzania Moje Cele zostanie objęty promocyjnym oprocentowaniem, gdy zawnioskujesz o ten rachunek wraz z wnioskiem o otwarcie eKonta…”
  W poprzednich edycjach zapis był inny. Bez tego nie można później otworzyć M Celu w promocji…
  Reklamacja rozpatrzona pozytywnie.

  Czytelnik Odpowiedz
 • Regulamin promocji Moje Cele dla osób, które posiadają już konto https://www.mbank.pl/pdf/regulamin-osobyfiz/oszczednosci/501.pdf. Nie trzeba być nowym użytkownikiem; nie bać się limitu 20.000 (jeśli coś będzie powyżej, to po prostu niżej oprocentowane, a nie unieważniając promocję)

  SylwiaM. Odpowiedz
 • Czy jeżeli na początku lipca założę konto Moje cele to oprocentowanie promocyjne będę miał przez część lipca i całe kolejne 4 miesiące?

  (w regulaminie dziwnie to zapisali – Promocyjne oprocentowanie na rachunku do regularnego oszczędzania będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku przez cztery kolejne pełne miesiące kalendarzowe (np. otwierając rachunek na koniec czerwca promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało przez lipiec, sierpień, wrzesień i październik).

  Czyli dobrze rozumiem, że jeżeli otworzę rachunek 2 lipca, to promocyjny % będzie od 2 lipca do 30 listopada?

  Adam546 Odpowiedz
  • Ja będę miał identycznie (06 lipca) i doszedłem do takiego samego wniosku: promo będzie przez przez pozostałą część lipca i całe kolejne 4 miesiące (08,09,10,11) do 30.11.2020 r
   ps. w regulaminie wg mnie napisali bardzo jasno, podobnie mam w Orange „5GB na wakacje” na 5 dni (dzień włączenia+5 dni)

   yosa
  • I jak założyłeś Mój Cel na początku lipca to było promocyjne oprocentowanie przez cały lipiec?

   McKwacz
  • Nie wiem bo jeszcze mi nie naliczyli odsetek za lipiec. Pani na czacie banku potwierdziła, że od dnia otwarcia konta (zacytowała regulamin).

   Adam546
  • 2.5% naliczone od dnia otwarcia konta.

   Adam546
  • Dzięki bardzo za info!

   McKwacz
 • Można z KOsobistego w mb przelać na start bez opłat już jakaś kwotę czy musi być z innego konta ?

  M Odpowiedz
 • Podpowiedzcie ile można tych promocyjnie na 2.5% celi założyć?

  pytalski Odpowiedz
 • Czy oprócz rzeczonego 2,5% na 20kpln w KO oraz 140pln w promocji można dołączyć do tego zestawu lokatę do 10kpln na 1% jako nowy klient?

  Piotr123123 Odpowiedz
 • Hej, to jak to w końcu jest z tymi celami? Niby można mieć 1, ale niektórzy piszą że mają kilka. O co chodzi z tym, że trzeba „szybko klikać, najlepiej z 2-3 komputerów”, czy jest jakiś trik żeby kilka promocyjnych celów założyć? Jeśli by się dało, to ja chciałbym odczekać do września aż skończy mi się OKO Bonus w ING i wtedy te cele w mBanku założyć.

  mbr1111 Odpowiedz
  • Tak, trzeba szybko klikac. Ale ktos twierdzil ze ta metoda juz nie dziala przy nowych celach 2.5%.

   keton
  • A nie obawiacie się, że po jakimś czasie zrobią Wam korektę odsetek w dół?

   pytanie
  • No to ja jeszcze zaczekam, może ktoś będzie w międzyczasie zakładał i zobaczymy czy się uda. Ale to o co ogólnie chodziło, że trzeba było przygotować sobie równolegle wniosek na 2-3 komputerach i w miarę jednocześnie to wysłać? Hm, tyle że wątpię by system pozwalał zalogować się jednocześnie z więcej niż jednego komputera, czyżby więc chodziło o to by na jednym się zalogować, wysłać wniosek, wylogować i od razu mieć przyszykowane logowanie na kolejnym?
   @pytanie Kto to wie, ale mBank ogólnie jest dziwny, ja kiedyś dostałem podwójnie premię 300zł i nawet po jakimś czasie napisałem do nich, że to chyba niesłusznie tak dostałem i że bym im zwrócił, ale na początku przyjęli tą wiadomość a potem zostawili bez odzewu, więc stwierdziłem, że jak nie chcą, to nie:) U nich różne rzeczy mogą przejść. A jeśli pod koniec roku i tak nie będzie co zrobić z pieniędzmi to lepiej zaryzykować w mBanku niż kisić pieniądze na zwykłym ROR…

   mbr1111
  • Mozna sie wielokrotnie logowac w tym samym czasie :) Sam mam 3 cele 2.6% i wszystkie dzialaja poprawnie.

   keton
  • Może być z tego samego IP, czy powinno być inne źródło internetu? Albo np. apka i bankowość internetowa?

   abc
  • Właśnie próbowałem otworzyć 2 cele (na kompie i na komórce – na komórce z innego IP – internet komórkowy) kliknąłem równocześnie wszystko. Otworzyło tylko jeden cel.

   Adam546
  • Czyli juz niestety zalatali :(

   keton
 • Da się po czymś poznać, że otwarty cel jest w promocji 2,5%? Nic nie dostałem na maila, a w bankowości internetowej nie ma nic odnośnie oprocentowania aktualnego na celu.
  Nie ma to jak millenium gdzie jest czarno na białym jaką masz promocję, jaki % i do kiedy.

  Adam546 Odpowiedz
  • Zakładka Pomoc – status moich wniosków.

   Lidia
  • Dzięki! I faktycznie jest tam też mój drugi wniosek i jest anulowany :(

   Adam546
  • To może niech odezwą się osoby, którym się to udało w obecnej edycji promocji, bo wygląda na to, że możliwe to było tylko w poprzedniej edycji…

   abc
 • @abc
  W poprzedniej kadencji nie miałam, ale teraz na 2,5% nie udało mi się. Na 2 kompach wniosek, wszystkie czynności jednocześnie i jeden anulowany.

  Beata2 Odpowiedz
 • Aby karta debetowa była bezpłatna wystarczy wykonac 1 transakcje kartą – czy platnosci karta online tez sie licza czy tylko platnosci fizyczne ‚za bulki w piekarni’? ;)

  Joanna Odpowiedz
 • Z regulaminu promocji 2,6% (do 31.08.2020r i to samo dla 2,5% do 31.01.2021 r.)
  —————————–
  § 5. Zasady Promocji
  2. Promocyjne oprocentowanie na rachunku umożliwiającym regularne oszczędzanie „Moje cele” naliczane jest, gdy suma wpływów w bieżącym miesiącu jest wyższa co najmniej o 100 zł od sumy obciążeń.
  —————————–

  Teraz spojrzałem na historię Celu i tam (prawy górny róg) mam:

  WPŁYWY: XXX,XX PLN WYDATKI -3,41 PLN

  Te 3,41 to suma podatków pobranych przez bank od naliczonego oprocentowania (za maj 0.01 PLN i za czerwiec 3,40 PLN.
  Zastanawiam się, jeżeli Mbank traktuje 3,40 zł jako WYDATEK czyli OBCIĄŻENIE (w czerwcu) więc aby spełnić warunek z § 5 ust. 2 powinienem jeszcze dzisiaj dopłacić (do przelanej z automatu 100 zł) jeszcze tak z ~3,50 zł ?

  Z drugiej strony jeżeli tak miałoby być, to przecież WPŁYWEM byłaby także kapitalizacja odsetek, czyli moje 100 zł+oprocent.netto od banku, więc niby i tak jestem do przodu.

  Patrzę na to pod kątem ewentualnego haczyka, no ale się zapętliłem ;))

  yosa Odpowiedz
  • Przez ostatnie 3 miesiace na cele wrzucam tylko 100zl. I mimo odejmowania belki zawsze dostaje poprawne odsetki 2.6%.

   keton
 • @yosa
  Wg konsultanta kwota netto odsetek zaliczana jest jako wpływ a podatek Belki ten wpływ pomniejsza. Konsultant nie był pewny więc zwiększyłem wpływ o 50zł dla świętego spokoju.
  Mam pytanie do osób zakładających moje cele na 2.5%. Czy odsetki naliczone za pierwszy miesiąc/ miesiąc aktywacji konta i pierwszej wpłaty/ są wysokości 2,5% czy standardowej?

  Waldemar Odpowiedz
  • 2.5%

   Adam546
  • Re 1: keton & Waldemar, ja postanowiłem zaryzykować i nic nie dopłaciłem wczoraj a dzisiaj sprawdzam i jest naliczone prawidłowo 2,6%. Więc wg mnie realizowany jest systemowo wariant: kwota kapitalizacja odsetek jest też wpływem ale ona zawsze będzie o wiele większa niż obciążenie (podatek od odsetek) więc problemu nie ma.

   Re2: Waldemar: Na drugim celu na 2.5% (założonym po zalogowaniu, bo tam był, a nie z linka) są odsetki naliczone za pierwszy niepełny miesiąc (lipiec) w wysokości 2,5% proporcjonalnie do ilości dni.

   yosa
 • @Adam546
  A dokładnie kiedy zakładałeś? Na początku czy pod koniec lipca?

  Waldemar Odpowiedz
 • 21 albo 22 lipca. Naliczylo okolo 11zl wiec na pewno jest promocyjne.

  Adam546 Odpowiedz
 • @Adam546
  Mi się we wtorek kończy w Getinie i zaraz chcę założyć cel na 2,5%. W tym regulaminie napisali tak dziwnie a i ten przykład ” pod koniec września”. Adam prośba, abyś jeszcze raz sprawdził i dokładnie policzył czy wyszło 2,5%. Proszę bo chcę położyć 20k a szkoda aby później dali na 0,1%.
  Czy inni którzy zakładali cel 2,5% w lipcu mogą potwierdzić?

  Beata2 Odpowiedz
  • Nie otwierałbym celu 1go dnia miesiąca bo niewiadomo jak policzą te 4 miesiące.

   Adam546
  • Beata2, zakładany cel 6 lipca a 1 sierpnia mam naliczone 2,5% za 25 dni lipca, przeliczyłem :)) A jeżeli Ty będziesz zakładać we wtorek, 04.08.20 to będzie podobnie jak u mnie więc IMHO bez obaw o których pisze Adam546

   yosa
 • Nie ma czego liczyc. Skoro w Aliorze z 20k na 3% dostawalem ~40zl za cały miesiąc to za 10 dni w mbanku wypłacili mi netto 11zl wiec na bank jest to 2.5% a nie standardowe 0.1%.

  Adam546 Odpowiedz
 • @Adam546
  Adaś! Złoty jesteś!

  Beata2 Odpowiedz
  • @Beata2, wiele osób pisało już o tym przy czerwcowej kapitalizacji, teraz są potwierdzenia w lipcowej, więc nie należy bić piany, tylko korzystać… Poza tym większość osób tutaj potrafi liczyć…

   abc
 • Dostał już ktos 100zl za otwarcie konta w czerwcu?

  Arekkkk Odpowiedz
 • @abc
  Wiem, że wiele osób o tym pisało, ale bank mógł to w następnym miesiącu uszczelnić. Też uważam, że nie tylko większość, ale wszyscy umieją liczyć.
  Ty masz odrobinę wyobraźni czy znowu się czepiasz?

  Beata2 Odpowiedz
  • nie czepiam się, tylko jakoś przykro mi się czyta komentarze typu: sprawdź jeszcze raz i policz dokładnie… wyobraźnię mam, ale akurat taki nauczycielski ton mnie drażni ;)

   abc
 • w jaki sposób zmodyfikować sposób oszczędzania i dzień, bo przy zakładaniu celu mi to umknęło i zostały domyślne ustawienia, które są beznadziejne. Jest to dosyć nieczytelne w tym wniosku. Dodam, że złożonych kilka dyspozycji modyfikacji zostało anulowanych, nie wiem czemu tak się stało???

  abc Odpowiedz
  • Też prawie bym się na to nadział i by mi pobierało 1700 z konta miesięcznie :)
   Był tam mały link coś w typie „zmień” czy „inne”.
   Skoro modyfikacja celu nie działa, to zostaje chyba tylko infolinia.

   Adam546
  • to „zmień” jest i pewnie ma być totalnie niewidoczne… założyły mi się 2 cele, i pewnie stąd te problemy. Dziś ktoś próbował się dodzwonić z działu wewnętrznego, ale nie mogłem odebrać, więc oddzwoniłem i ściana, ustaliłem tylko, że jeden z tych rachunków ma 2,5%, i to jeszcze ten, który ma te beznadziejne ustawienia. Ostatecznie zamknąłem oba i czekam na wyjaśnienia…

   abc
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy