Do 1400 zł za założenie darmowego BIZnest Konta od Nest Banku

Zakończona

Nest Bank uruchomił kolejną edycję promocji z premią na start dla klientów firmowych. W zamian za założenie rachunku zgarniemy do 300 zł premii, do 400 zł za terminal płatniczy oraz do 700 zł za sprzedaż na Allegro. W porównaniu do innych banków Nest nie dokłada tu promocji zwalniającej z opłat za konto, kartę czy przelewy bo… takich opłat nie ma. Oznacza to, że z tym rachunkiem spokojnie możemy zostać na dłużej i nie obawiać się obciążeń za korzystanie z podstawowych usług.

1400 zł dla firm od Nest Banku

BIZnest Konto z premią 300 zł

Aby skorzystać z pierwszej promocji należy być nowym klientem firmowym banku, czyli przedsiębiorcą nieposiadającym BIZnest konta w Nest Banku od 1.01.2021. Posiadanie rachunku osobistego czy oszczędnościowego nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto z dedykowanej strony promocji, a następnie podpiszemy umowę z bankiem. Na wnioskowanie mamy czas do 31.05, a na podpisanie umowy – 14 dni. W trakcie wnioskowania warto od razu wyrobić sobie kartę debetową (przyda się do spełniania warunków promocji) oraz koniecznie wyrazić zgody marketingowe na dostarczanie informacji promujących usługi lub produkty banku (dla jednoosobowej działalności gospodarczej – za pośrednictwem SMS/MMS, telefonicznie, poczty elektronicznej, bankowości internetowej i mobilnej).

Premia za cztery wpływy i przelewy

Co dalej? Bank wypłaci nam 50 zł premii na start w przypadku, jeśli do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta wykonamy min. 1 operację kartą. Najprościej zapłacić za coś w sklepie czy internecie na dowolną kwotę.

Przykładowo otwierając konto we wrześniu warunki spełniamy do końca października.

Kolejne 50 zł zgarniemy za każdy z 5 kolejnych miesięcy kalendarzowych w którym:

  • zapewnimy wpływy na min. 5000 zł oraz
  • wykonamy 3 dowolne transakcje spośród: płatności BLIK, operacji kartą, przelewów (z wyłączeniem przelewu pomiędzy własnymi rachunkami w banku)

Bank zastrzega tu również, że pod pojęciem „wpływy” rozumie:

Wpływy – suma Zleceń Płatniczych uznaniowych zaksięgowana na Rachunku Firmowym, pomniejszona o wartość środków pochodzących z: (i) przelewów pomiędzy własnymi rachunkami w Banku [Nest Banku], (ii) kredytów udzielonych przez Bank oraz (iii) lokat;

Oczywiście najlepiej sprawdzą się tu przelewy od kontrahentów, natomiast przelewy własne ze swojego konta w innym banku też powinny być OK.

W naszym przykładzie powyższe warunki powinniśmy spełniać w listopadzie, grudniu, styczniu, lutym i marcu. Premia wypłacana będzie do 20. dnia roboczego kolejnego miesiąca.

Pamiętajmy, że premie związane z prowadzoną działalnością nie są objęte zwolnieniem z podatku dochodowego, dlatego powinniśmy je sami rozliczyć w ramach prowadzonej działalności gospodarczej i zapłacić ew. podatek. Natomiast w przypadku ryczałtu (który stał się popularny w tym roku) prawdopodobnie zastosowanie znajdzie minimalna stawka, czyli zaledwie 3% – oczywiście warto to skonsultować z księgowym.

Do 400 zł za terminal płatniczy

Oprócz premii na start „dla każdego” Nest Bank oferuje jeszcze możliwość zgarnięcia nawet 400 zł za podpisanie umowy o terminal płatniczy First Data. Wystarczy, że w trakcie wnioskowania (lub do 30 dni od złożenia wniosku) „wyrazimy zainteresowanie” tym produktem, a następnie zawrzemy umowę w ciągu 60 dni od zawarcia umowy o Nest Konto, a pierwsze rozliczenie płatności z terminala trafi na nasz rachunek w ciągu kolejnych 60 dni.

Premię otrzymamy do 20. dnia roboczego miesiąca po spełnieniu tych warunków. Zależnie od wykonanego średniomiesięcznego obrotu liczonego przez pierwsze 3 pełne miesiące zgarniemy:

  • 100 zł za obrót min. 5000 zł
  • 200 zł za obrót min. 8000 zł i pod warunkiem wybrania terminala tradycyjnego, a nie Nest POS
  • 300 zł za obrót min. 10000 zł i pod warunkiem wybrania terminala tradycyjnego, a nie Nest POS
  • 400 zł za obrót min. 15000 zł i pod warunkiem wybrania terminala tradycyjnego, a nie Nest POS

Do 700 zł za sprzedaż na Allegro

A jak zdobyć 700 zł za sprzedaż na Allegro? Wystarczy, że spełniliśmy powyższe warunki, a następnie zarejestrujemy się w ramach Allegro Konto Firma za pomocą linku otrzymanego z Nest Banku (NIP nie mógł być wcześniej zarejestrowany w bazie Allegro).

Co dalej? Teraz wystarczy, że w okresie promocji (do 31.12.2023) wystawimy przynajmniej jedną ofertę sprzedaży.

I to tyle. Przekazanie karty podarunkowej Allegro o wartości 700 zł nastąpi w po upływie 7 dni roboczych od spełnienia warunków.

Ile to wszystko kosztuje?

Na koniec przypomnę, że BIZnest Konto dla firm to bodaj jedyny na rynku rachunek firmowy, który jest całkowicie darmowy. Nie zapłacimy tu ani grosza za prowadzenie rachunku, posiadanie (jednej) karty oraz przelewy (tak, w innych bankach często płacimy już za same przelewy). Co najważniejsze – bank nie wymaga od nas spełniania żadnych dodatkowych warunków. Po prostu mamy to za darmo, niezależnie od naszej aktywności.

Co z bankomatami? Te również są darmowe, ale pod warunkiem, że dokonamy ich w urządzeniach Euronet w Polsce.

Nie przegap!

Skomentuj

Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

Ostatnie wpisy