150 zł w gotówce + 10 kodów na przesyłki Inpost za założenie CitiKonta w III edycji promocji Citibanku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji CitiKonta. Tym razem do zgarnięcia mamy nie tylko 150 zł premii w gotówce, ale również 10 kodów na nadanie paczek w ramach usług kurierskich firmy Inpost (w tym Paczkomaty).

150 zł w gotówce + 10 kodów Inpost od Citibanku

Podwójna premia za CitiKonto

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego ani oszczędnościowego w Citibanku od 1.01.2019. Posiadanie tych rachunków w przeszłości nie wyklucza z udziału w promocji, tak samo jak posiadanie obecnie innego produktu (np. karty kredytowej) :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że udamy się na dedykowaną stronę promocji i złożymy wniosek o CitiKonto (najlepiej z kartą debetową – będzie potrzebna do spełnienia warunków promocji). Co istotne: konto możemy otworzyć w pełni zdalnie, za pomocą biometrii. Pamiętajmy jedynie, żeby w trakcie tego procesu zrobić dobrej jakości zdjęcia (selfie) oraz dowodu osobistego (musi być cały w ramce, na płaskiej powierzchni, bez cieni i odbitego światła, a krawędzie nie mogą być ucięte np. palcami). Instrukcja nt. zakładania konta biometrycznie znajduje się tutaj.

Czas na wnioskowanie i podpisanie umowy mamy do 31.01.2021, przy czym bank zastrzega, że pula promocyjnych wniosków wynosi 1700 sztuk. O jej ewentualnym wyczerpaniu poinformuję we wpisie.

A jak zdobyć tytułowe nagrody?

Pierwszą z nich, czyli 2 kody do wykorzystania na SzybkieNadania.pl, zgarniemy już za sam fakt podpisania umowy o konto. Wymagane jest jednak, aby w trakcie wnioskowania wyrazić dwie zgody na przesyłanie przez bank informacji handlowych: elektronicznie oraz telefonicznie.

Aby zdobyć drugą nagrodę, czyli tym razem aż 8 kodów do wykorzystania na SzybkieNadania.pl oraz 50 zł w gotówce, powinniśmy do końca pierwszego miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu założenia konta zapewnić wpływ min. 2000 zł „z tytułu wynagrodzenia”.

Kolejną nagrodę, czyli kolejne 50 zł w gotówce, zdobędziemy pod warunkiem, że do końca drugiego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta zalogujemy się co najmniej raz do aplikacji mobilnej Citi Mobile oraz otrzymamy wpływ min. 100 zł z rachunku w innym banku. Przykładowo podpisując umowę o konto w grudniu czas na spełnienie tych prostych warunków mija z końcem lutego.

Co z ostatnią nagrodą? Wystarczy, że do końca trzeciego miesiąca po miesiącu otwarcia konta dokonamy płatności za pomocą Google Pay lub Apple Pay na łączną kwotę min. 100 zł. W naszym przykładzie czas mamy do końca marca.

Co warto podkreślić: wszystkie warunki możemy spełnić dużo szybciej, bo nawet pierwszego dnia od założenia konta – na przykład aby mieć pewność, że nie zapomnimy o nich po dwóch czy trzech miesiącach.

Pierwsza nagroda (2 kody) zostanie nam przekazana przez bankowość internetową (zakładka „Korzyści i produkty) do 10. dnia roboczego miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta. Kolejne nagrody będą wypłacane do końca kolejnego miesiąca przewidzianego na spełnienie danych warunków – czyli dla kont założonych w grudniu będzie to koniec lutego, marca oraz kwietnia.

Co jest takiego w CitiKoncie, że bank określa je mianem „rewolucyjne”?

Większość bank w Polsce oferuje konto osobiste wraz z kartą debetową, których prowadzenie jest darmowe. Albo raczej: może być darmowe, ale najczęściej po spełnieniu określonych warunków. Prowadzenie CitiKonta (wraz z kartą debetową) jest natomiast bezwarunkowo darmowe. Nie musimy spełniać żadnych dodatkowych warunków, aby nic za nie nie płacić.

Ale to nie wszystko. Oprócz bezwarunkowego zera za podstawowe opłaty Citi pozwala również na 4 darmowe wypłaty gotówki z bankomatów w kraju i za granicą (kolejne to 8 zł za wypłatę oprócz bankomatów Citi, które są zawsze darmowe). A do tego dorzuca 3 darmowe przelewy natychmiastowe (Express Elixir) w miesiącu w ramach bankowości internetowej – czyli coś, co w zdecydowanej większości banków jest usługą płatną.

Oprócz baaardzo sensownych warunków prowadzenia konta mamy również możliwość korzystania z Citi Global Wallet – czyli usługi pozwalającej na płacenie w wielu walutach bez kosztów przewalutowania.

W jaki sposób jest to realizowane w Citibanku? Wystarczy, że założymy subkonto w danej walucie, załadujemy je, aktywujemy Citi Global Wallet i… po prostu będziemy płacić za zakupy. Citi automatycznie wykryje, że jeśli np. płacimy w USD to środki pobierze z konta w USD.

Walutę najprościej będzie kupić w samej bankowości internetowej. Citi chce bowiem stać się jednym z najkorzystniejszych kantorów internetowych na rynku. I faktycznie – kursy są bardzo zbliżone do konkurencyjnych rozwiązań.

Co z walutami, w których subkonta nie możemy założyć? Na czas wykonywania transakcji powinniśmy przepiąć (ręcznie) kartę pod konto w EUR – wtedy bank ściągnie pieniądze z konta w EUR a przewalutowanie nastąpi po kursie organizacji płatniczej (Mastercard), czyli również jednym z najlepszych dostępnych na rynku.

Na koniec dodam, że oferta ma pewien haczyk: bank nie chce, aby konto w EUR stało się naszą przechowalnią gotówki (ze względu na ujemne stopy procentowe dla EUR) i warto tam trzymać środki do max. 10 000 EUR. Powyżej tej kwoty naliczana będzie opłata miesięczna – od 18 zł do nawet 180 zł (powyżej 100 000 EUR). Dla innych walut tego problemu na szczęście nie ma.

O czym jeszcze trzeba wiedzieć? Dla czytelników bloga nie będzie to pewnie niczym odkrywczym, ale bank jakoś musi zarabiać – dlatego wszelkie usługi premium (np. CitiPhone, CitiAlerts) są płatne (ale też nie są do niczego potrzebne, więc warto od razu z nich zrezygnować). Tak samo zresztą jak próba wykonywania jakichś operacji w oddziale – wspomniane wcześniej przelewy Express Elixir są darmowe, ale tylko przez bankowość internetową. W oddziale lub przez bankowość telefoniczną CitiPhone kosztują… 30 zł. No ale taką mamy obecnie rzeczywistość w wielu obszarach życia – jeśli ktoś nie chce korzystać z internetu to wtedy niejako sponsoruje tych, którzy to robią. I nic za to nie płacą ;)

Nie przegap!

Komentarze

 • Jak ktoś ma kody po 5 pln, to piszcie na miodownik (at) int.pl

  miodownik Odpowiedz
 • Jak ktoś ma jakiekolwiek kody Inpost chętnie zakupie, z tym że sprawa w miarę pilna :) rola123@o2.pl

  JoX Odpowiedz
 • Dzisiaj wpadła druga nagroda 50 zł. Na razie miałem 8 kodów do inpost. Ktoś wie, kiedy ostatnie 2 wpadną?

  janki111 Odpowiedz
 • Dostał już ktoś nagrodę za płatność Google pay?

  Michał Odpowiedz
 • hej, mam do sprzedania 8 kodów inpost, po 5pln za kod, proszę pisać na studentka_agh@o2.pl :)

  Iwonab Odpowiedz
 • Słuchajcie, a u mnie odmówili wypłaty nagrody nr 1 z następującym opisem:

  „Każdy Uczestnik, który najpóźniej do ostatniego dnia pierwszego miesiąca kalendarzowego, następującego po miesiącu w którym otwarto Konto, otrzyma na to Konto przynajmniej jedną wpłatę z tytułu wynagrodzenia w wysokości minimum 2 000 PLN (słownie: dwa tysiące złotych), otrzyma nagrodę o wartości 50 PLN (słownie: pięćdziesiąt złotych) oraz 8 kodów rabatowych InPost („Nagroda 1”).

  Uprzejmie informuję, że z w kwestiach nieuregulowanych Regulaminem oferty „CitiKonto. Finansowa Rewolucja” mają zastosowanie postanowienia Regulaminu Rachunków Bankowych.

  Zgodnie z Regulaminem Rachunków Bankowych pojęcie wynagrodzenia na Konto, rozumie się przez wpływ wynagrodzenia z tytułu umowy o pracę, oraz innych świadczeń związanych z pracą, świadczenia pieniężnego z ubezpieczenia emerytalnego lub rentowego”

  w związku z powyższym nie chcą uznać mojego przelewu z innego banku..
  mieliście taki przypadek? jakieś wskazówki?

  Leon Odpowiedz
  • już dawno były komentarze, że zostało to uszczelnione, zapewne z uwagi na głupie zapytania, które były kierowane do banku…

   abc
 • Cześć,
  mam 10 wolnych kodów, oddam po 5 zł za sztukę. Mail: judno@wp.pl

  Judyta Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy