150 zł za założenie eKonta od mBanku + 1,8% na koncie oszczędnościowym „Moje Cele”

Zakończona

Ruszyła promocja mBanku w której nowi klienci mogą zyskać 150 zł premii na start oraz możliwość skorzystania z podwyższonego oprocentowania na koncie oszczędnościowym Moje Cele. A to jest całkiem wysokie jak na obecne czasy – wynosi 1,8%, choć dla kwoty do 10 000 zł.

150 zł premii na start od mBanku

Aktywność się opłata

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego konta osobistego lub oszczędnościowego mBanku/dawnego Multibanku od 1.01.2017. Posiadanie innych produktów (np. rachunków firmowych czy kart kredytowych) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że do 31.05.2021 złożymy wniosek o eKonto osobiste wraz z kartą debetową. W trakcie wnioskowania powinniśmy zaakceptować oświadczenie o przystąpieniu do promocji i akceptację regulaminu.

Jeśli w trakcie wnioskowania możliwe jest podanie kodu polecającego, to będę niesamowicie wdzięczny za wpisanie kodu: „livesmarter”.

Co dalej? Teraz wystarczy, że w każdym z trzech kolejnych miesięcy kalendarzowych następujących po miesiącu otwarcia konta zasilimy je kwotą min. 1000 zł oraz wykonamy co najmniej jedną transakcję kartą i telefonem (Apple Pay, Google Pay) lub BLIKiem. Transakcji zresztą warto wykonywać więcej, bo za każdą „tradycyjną” płatność kartą dostaniemy 1 zł premii, a za płatność telefonem lub BLIKiem – po 2 zł. Razem do zdobycia mamy maksymalnie 50 zł w danym miesiącu, czyli łącznie nawet 150 zł.

Premia za transakcje zostanie wypłacona do końca kolejnego miesiąca po miesiącu spełnienia warunków.

1,8% na koncie Twoje Cele

Biorąc udział w powyższej promocji możemy również zyskać 1,8% na koncie oszczędnościowym Moje Cele. Kwota maksymalna, którą dotyczy podwyższone oprocentowanie, to 10 000 zł. Promocyjne oprocentowanie na rachunku do regularnego oszczędzania będzie obowiązywało od dnia otwarcia rachunku oraz przez trzy kolejne pełne miesiące kalendarzowe (np. otwierając rachunek w lutym promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywało do końca maja).

Aby jednak zyskać podwyższone oprocentowanie konieczne jest spełnianie co miesiąc jednego, prostego warunku: zwiększanie salda o co najmniej 100 zł miesięcznie. Oznacza to mniej więcej tyle, że musimy co miesiąc dokładać do konta co najmniej stówkę – bo to właśnie regularne oszczędzanie promuje mBank.

Ile kosztuje eKonto?

Biorąc udział w promocji zakładamy eKonto osobiste. Ile kosztuje jego prowadzenie?

Zgodnie z tabelą opłat i prowizji nie zapłacimy ani grosza za comiesięczne korzystanie z rachunku. Posiadanie karty debetowej może nas kosztować 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie płatności na min. 350 zł zwalnia z opłaty.

Co z wypłatami z bankomatów? Wszystkie wypłaty w złotówkach z bankomatów krajowych są bezpłatne – pod warunkiem, że kwota wypłaty wynosi min. 100 zł. Za wypłatę „drobnych” płacimy 1,3 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ale się kurczowo trzymają tego 01.01.2017 ;)

  Piotr Odpowiedz
 • „Moje cele” lepiej zakładać przechodząc przez stronę promocji/celu w mbanku bo w e-bankowości nie wyświetliła mi się opcja założenia konta w promocji, mimo że się kwalifikuję.

  Ja123 Odpowiedz
 • 31 stycznia kończy mi się cel na 2,5 %. Plan jest taki, aby 1 lutego zamknąć konto w trybie natychmiastowym, a następnego dnia otworzyć ponownie i skorzystać z 1,8 % na nowym celu.
  Tylko czy taki manewr ma sens? Czy nie wykluczy mnie saldo ze starego konta?

  g.romek Odpowiedz
 • Z tego co pamiętam od 1 marca nie wystarczy już jedna transakcja kartą by za nią nie płacić, ale będzie też wymagana dość wysoka kwota transakcji. Czy się mylę?

  Jarosław Odpowiedz
 • Różnica w odsetkach między 1,8% a 1% dla 10 000zł to zaledwie ok 5zł. Nie ma się więc czym podniecać…

  Skylla Odpowiedz
 • 4 lata prawie kadencji…idą na rekord

  Jarosław Odpowiedz
 • Tęgie głowy wykorzystam uwagę, jakie konto dla seniora, bo ZUS ostro straszy że emerytura tylko na konto. Takie konto bym mógł robić przelewy np. na czynsz przez NET, ale główna uwaga brak numeru do sms-ów jest możliwe otrzymywanie sms-a na numer który też ma już konto w danym banku, ktoś może testował to?

  AH2V2 Odpowiedz
  • Nie znam banku, który by na ten sam numer wysłał smsy do różnych loginów/numerów klienta.

   Moze jakas archaiczna karta zdrapka?
   Ale mam lepsze rozwiązanie!

   Skoro senior darzy Cie zaufaniem, to niech Cie dopisze jako pełnomocnik do konta.
   Pełnomocnik może mieć dostęp internetowy do konta – jeżeli masz konto w tym samym banku co senior to bedziesz widział jego konto na swoim loginie/cifie/numerze klienta zwał jak zwał. Co za tym idzie to i smsy z autoryzacją będą szły do Ciebie.

   Dla seniora też ten plus, że będzie miał rozróżnienie w systemie bankowym / u pracownika banku co robił senior, a co robił junior haker :)

   Przy okazji kompendium wiedzy.
   Do konta możesz dopisać:
   1. Współposiadacza – może robić wszystko z kontem za Twojego życia i śmierci.
   2. Pełnomocnika – może w ramach pełnomocnictwa dysponować rachunkiem. Ma dostęp do konta internetowego, obsługi w oddziale, może mieć kartę. Pełnomocnictwo jest ważne „za życia”. Po dostarczeniu do Banku aktu zgonu posiadacza, pełnomocnictwo wygasa.
   3. Tzw. pełnomocnik kanałowy – w większości banków możesz dopisać osobę do obsługi bankowosci elektronicznej. Pełnomocnik kanałowy w Oddziale Banku nie wypłaci kasy, ale przelewy internetowe już tak. Zasada jak wyżej, „za życia”.
   4. Wyłącznie użytkownik karty (debetowej/kredytowej). Idziesz z drugą osobą do banku i zamawiasz dla niej kartę. Nie ma żadnego wglądu w konto, szasta kartą. Zasada jak wyżej, „za życia”.

   Co istotne dla osób mających czasem zamieszanie z komornikami (wisienkowiczow raczej nie dotyczy, ale nigdy nie mow nigdy). Jak masz pełnomocnika przy koncie i pełnomocnik będzie miał komornika/zajęcie egzekucyjne na karku – to z Twojego konta nikt nic nie weźmie.

   A jeżeli ktos by chciał, aby wyznaczyć kogoś do wyplaty pieniędzy po śmierci bez spadkobrania, może złożyć zapis na wypadek smierci. W zapisie wskazuje osobę krewną, która po śmierci może z jego konta wypłacić maksymalnie 20-krotność przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw. Reszta idzie w spadkobranie. Aby można było taki zapis zrobić, rachunek musi byc indywidualny.
   Co jest logiczne – bo jak jest dwóch posiadaczy, to drugi posiadacz nadal dysponuję kontem.

   Koniec kompendium wiedzy.

   Anom
  • Ja miałem dwa konta w mbanku i jeden nr do zatwierdzenia smsów.

   heniek131
  • Każdy bank praktycznie mógl to robić i gro robiło tak do zeszłego roku – ten sam numer do roznych kont. Regulacje unijne zobowiązał banki do jednoznacznej identyfikacji klientów i stąd teraz nikt tego nie robi. Straszą ew. brakiem dostępu do konta ale u mnie jeszcze chyba w 3 czy 4 nie zablokowali pdostępów m.in w mBanku i starym Idea.

   Andy59
  • W ING mam 2 konta na 2 osoby i ten sam numer do potwierdzeń SMS.

   Łuki
 • Te 1,8% na moje cele jest też dla starych klientów a jeżeli tak to jak to otworzyć??

  heniek131 Odpowiedz
  • Najlepiej ze strony promocji w mbanku a nie w e-bankowości. Musi być okienko do zaznaczenia że się akceptuje regulamin promocji, inaczej zakłada się normalne konto.

   Ja123
 • Ja zakładałem w bankowości internetowej niby w tej promocji ( miałem oczywiście na 31.12.2020 mniej niż 1000 zł) i… się założył, ale postanowiłem spytać na czacie, czy wszystko OK. I niestety nie było, na szczęście na tym czacie konsultant mógł założyć, więc ten mój zlikwidowałem i środki przelałem na ekonto, a potem na ten nowy. Dziś już odsetki za 3 dni – do końca miesiąca.

  Bolo Odpowiedz
 • Konto na 2,5% zakładałam we wrześniu, odsetki za styczeń dopisali mi już 29 stycznia, ale tylko zwykłe, bez żadnych promocyjnych, mimo że przyrost salda o 100 zł został spełniony. Czy ktoś ma podobnie?

  Ewa1 Odpowiedz
  • Bo podwyższone oprocentowanie było na 3 pełne miesiące? Październik, listopad, grudzień, to za styczeń już nie.

   Ja123
  • A czemu 3? 4 pełne miesiące czyli zakładając cel np wrześniu (październik, listopad, grudzień, styczeń)
   A przynajmniej tak kiedyś opisywał to @Michał

   Andrus
  • Mi również 29 naliczono odsetki ale wszystko prawidłowo i przyznam że rzeczywiście naliczono za pełny miesiąc a spodziewałem się tylko za pół bo otwierałem cel w połowie miesiąca.

   Arek88
  • A czy reklamację za błędne naliczenie odsetek można w mBanku złożyć przez internet czy trzeba iść do oddziału? Ktoś wie?

   Ewa1
  • 1 września 2020 po opróżnieniu oraz złożeniu dyspozycji zamknięcia starego celu na 2,6% skontaktowałam się na czacie z konsultantem MB aby uzyskać informacje odnośnie odsetek na nowym celu 2,5% jeśli założę go np. 4.09.2020. Pani napisała mi, że promocyjne odsetki będą do końca września i przez kolejne 4 pełne miesiące, co daje do 31.01.2021. Niestety 29.01. za styczeń naliczyły się odsetki standardowe. Wczoraj złożyłam reklamację na czacie – miałam już przygotowany tekst, który wkleiłam podczas rozmowy. Czekam.

   BiancaM
  • Mnie również odsetki naliczyli 29.01 ale promocyjne za cały miesiąc, także zdecydowanie powinnaś reklamować. Możesz spróbować np na czacie. Kiedyś tam reklamowałem brak premii za mokazję i z miejsca konsultant zrobił uznanie.

   Paweł
  • A u nas przedziwnie – dwie osoby ten sam dzien zakładania takie same kwoty startowe i u jednej promocyjne a u drugiej standardowe. Niezły bałagan mają

   Andy59
  • Reklamacja uznana – odsetki za styczeń na koncie:)

   BiancaM
 • Już można dzisiaj wypłacić wszystko z celu kapitał i odsetki jak wszystko się zgadza czy trzeba czekać do jutra aby odsetek nie cofneli ? Styczeń był ostatnim czwartym pelnym miesiącem i już wycofywać wszystko czy można liczyć na coś więcej ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • Pisałam w innym wątku, ale tutaj też skrobnę. Cel założyłam na początku sierpnia, do grudnia włącznie promocyjne oprocentowanie, za styczeń szalone 3 zł ;) wiec uciekać

   Zuzanna
  • Czyli dobra decyzja, żeby nie zatrzymywać tam kasy na kolejny miesiąc…Miałem przez kilka to też naliczyli jakieś śmieszne grosze…

   abc
 • 01.01.2017 no to chyba przestrzeganie zakazu zgromadzeń :-)

  piotro Odpowiedz
 • Brakuje mi tu informacji, że Moje Cele najlepiej otworzyć na początku miesiąca. Wtedy promocyjne odsetki będą z prawie czterech miesięcy.

  PyramidHead Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy