1500 zł dla firm za założenie iKonta Biznes w Alior Banku!

Wystartowała kolejna rewelacyjna promocja dla kont firmowych. Po 900 zł od Idea Banku (obniżonych do 741 zł brutto) oraz 600 zł od mBanku kolejny bank postanawia przyciągnąć nas dla siebie proponując gigantyczną premię. Do zdobycia jest aż… 1500 zł w ciągu roku! Tak wysokiej premii od banku w 4-letniej historii bloga jeszcze nie było!

1500 zł dla firm od Alior Banku

1500 zł dla nowych klientów firmowych

Promocja „1500 zł dla firm” przeznaczona jest dla nowych klientów firmowych Alior Banku. Dokładniej:

[Uczestnik] nie posiada i przed przystąpieniem do Promocji nie posiadała żadnego produktu dla przedsiębiorców i innych podmiotów w Alior Banku

Sam zapis jest dosć jasny, choć niewielkie wątpliwości może jedynie budzić budzi stwierdzenie „i innych podmiotów”. Prawie na pewno chodzi tu o podmioty firmowe. Dlaczego tak uważamy? Ano dlatego, że stwierdzenie to jest użyte przy okazji innych dokumentów banku, przykładowo pod tym linkiem znajduje się: Regulamin otwierania i prowadzenia rachunków rozliczeniowych i lokat dla przedsiębiorców i innych podmiotów przez Alior Bank S.A. z siedzibą w Warszawie.

Jeśli więc jesteśmy nowym klientem firmowym Alior Banku to wystarczy, że złożymy za pośrednictwem strony internetowej banku wniosek o iKonto Biznes oraz podpiszemy umowę. Póki co promocja zapowiedziana jest do końca czerwca, ale może zostać przedłużona. Dokładniej:

Promocja trwa od 02.06.2016 r. do odwołania jednak nie krócej niż do 30.06.2016r.

Jak zdobyć 1500 zł?

Same warunki zdobycia 1500 zł są dość proste, choć większość osób realnie będzie mogła uzyskać nieco niższą premię, niż reklamowana przez bank. Podobnie jak w Idea Banku Alior Bank chce nas bowiem premiować za wykonanie określonych czynności. Do wyboru mamy 8 kategorii, które sumują się do 155 zł miesięcznie, jednak maksymalna zdobyta premia może wynieść „tylko” 125 zł miesięcznie. Oznacza to, że do zdobycia maksymalnej kwoty nie trzeba wykonywać wszystkich operacji.

Bank chce nam płacić przez 12 miesięcy od momentu przystąpienia do promocji, czyli dnia podpisania umowy. Oznacza to, że zawierając umowę pod koniec czerwca pierwszym miesiącem w walce o premię będzie właśnie czerwiec. To jednak chyba jedyny istotny haczyk całej promocji.

Tradycyjnie zwrot przyznawany będzie do końca kolejnego miesiąca po miesiącu wykonania premiowanych czynności. A za co bank chce nas premiować?

Każdy z warunków, wraz z potencjalnymi haczykami, omawiamy poniżej. Warto od razu dodać, że premia podlega opodatkowaniu w ramach prowadzonej przez nas działalności – oznacza to, że możemy od niej zapłacić minimum 18% podatku. No chyba, że nasza firma nie przynosi dochodu.

25 zł za przelew do ZUS

25 zł miesięcznie mamy niemal gwarantowane. Wystarczy bowiem, że wykonamy przelew do ZUS na kwotę min. 250 zł. Dokładniej:

Premia za pierwszy w miesiącu przelew do ZUS, jeśli zostanie wykonany na kwotę min. 250 zł z Rachunku Uczestnika.

Haczyków brak. Przelewy krajowe dla posiadaczy iKonta Biznes są bezpłatne.

25 zł za przelew do US

Kolejne 25 zł również możemy zgarnąć w dość prosty sposób – musimy jednak co miesiąc wykonać przelew do Urzędu Skarbowego na kwotę min. 500 zł. Dokładniej:

Premia za pierwszy w miesiącu przelew do US, jeśli zostanie wykonany w kwocie min. 500 zł z Rachunku Uczestnika

Osoby, które rozliczają się kwartalnie i nie mają pracowników mogą mieć tu problem – teoretycznie warto więc rozliczać się miesięcznie, albo skorzystać z innych sposobów na zyskanie premii.

10 zł za przelew SEPA

Kolejna premia jest dość łatwa do zdobycia, ale może być… nieopłacalna. Bank płaci nam bowiem 10 zł za:

Premia za pierwszy w miesiącu przelew SEPA, jeśli zostanie wykonany kwocie min. 100 EUR z Rachunku Uczestnika

Pierwszym haczykiem mogłaby być opłata za przelew SEPA, jednak Alior Bank pozwala na 5 darmowych przelewów w miesiącu (w opcji SHA). Drugim, nieomijalnym, jest jednak konieczność przelania pieniędzy z konta złotówkowego. Ponieważ przelew SEPA dokonywany jest w walucie euro, to stracimy około 10-15 złotych na przewalutowaniu środków po niekorzystnym kursie banku. Oczywiście przelewając więcej niż 100 euro stracimy proporcjonalnie więcej.

10 zł za przelew natychmiastowy

Kolejną dychę zgarniemy za wykonanie przelewu natychmiastowego:

Premia za pierwszy w miesiącu przelew natychmiastowy, jeśli zostanie wykonany w kwocie min. 500 zł z Rachunku Uczestnika

Tu na szczęście nie ma żadnych przewalutowań, a sama usługa jest bezpłatna (5 pierwszych przelewów Express Elixir w miesiącu). Warto skorzystać i zgarnąć 10 zł :)

10 zł za transakcje kartą

Kolejne 10 zł możemy zgarnąć za transakcje kartą:

Premia za rozliczenie w danym miesiącu kalendarzowym transakcji w kwocie min. 500 zł kartą lub kartami wydanymi do Rachunku Uczestnika

Daje nam to maksymalnie 2% zwrotu. Przyzwoicie – mało który bank premiuje bowiem transakcje kartą do konta firmowego.

10 zł za skorzystanie z oferty terminali

Kolejna premia dedykowana jest osobom, które potrzebują terminal do przyjmowania transakcji płatniczych:

Premia za skorzystanie z oferty terminali naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika w danym miesiącu kalendarzowym wpłynie kwota min. 5000,00 zł z tytułu przetworzenia transakcji kartowych, pochodzących z uznań na terminalach First Data Polska. Premia będzie naliczona w każdym miesiącu w którym spełniony będzie w/w warunek.

Wszystkie osoby rozliczające się przelewami czy gotówkowo odpadają.

5 zł za skorzystanie z oferty kas fiskalnych

Kolejne 5 zł mamy do zgarnięcia w sposób podobny jak powyżej – za skorzystanie z oferty kas fiskalnych Alior Banku:

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

Do 60 zł za utrzymanie salda

Na koniec ostatnia premia, która może wynieść aż 60 zł a zgarniamy ją całkowicie „przy okazji”. Dlaczego? Bank chce nas wynagradzać za utrzymanie odpowiedniego średniomiesięcznego salda:

 • średniomiesięczne saldo do 2500 zł: 0 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 2500,01 zł do 10 000 zł: 5 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 10 000,01 zł do 25 000 zł: 15 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 25 000,01 zł do 50 000 zł: 30 zł premii
 • średniomiesięczne saldo powyżej 50 000 zł: 60 zł premii

Jeśli będziemy chcieli przeliczyć premię na oprocentowanie, to uzyskane odsetki będą przeciętne (bardziej opłaca się przelać pieniądze na najlepsze konta oszczędnościowe). Sugerowałbym bardziej traktować tę premię jako miły dodatek, bo na rachunku firmowym po prostu muszą „leżeć” jakieś pieniądze. Zależnie od biznesu może to być kilkaset złotych, a może nawet kilkaset tysięcy. Warto jedynie pilnować, aby średniomiesięcznie było to minimum 2500 zł – wtedy symboliczne 5 zł będzie nasze.

Ile może zarobić „przeciętna” działalność gospodarcza?

Policzmy więc ile z obiecanych 1500 zł może wyciągnąć przeciętny Kowalski – czyli, przykładowo, osoba, która oprócz etatu dodatkowo prowadzi niewielki biznes lub zamiast etatu rozlicza się w oparciu o faktury – bo tam taniej i wygodniej.

25 zł za przelew do ZUS to niemal pewniak. Kolejne 25 zł za przelewy do US już niekoniecznie – dlatego policzmy, że wpadną 4 razy (bo Kowalski rozlicza się kwartalnie). Przelew SEPA lepiej wykonać z konta w euro, dlatego nie liczymy żadnej premii. Za to 10 zł za przelew natychmiastowy wpadnie za pół minuty „roboty”, a pewnie i kosztów firmowych uda się uzbierać 500 zł miesięcznie. Saldo to kwestia indywidualna, ale załóżmy, że będzie to nieco ponad 10 000 zł.

Razem otrzymujemy 60 zł miesięcznie w miesiącach bez przelewu do US oraz 85 zł w miesiącach, w których wykonamy taki przelew. Razem 820 zł rocznie – całkiem nieźle, prawda? A ciągle istnieją możliwości poprawy tego wyniku.

Gdzie są haczyki, czyli ile kosztuje iKonto Biznes?

Na koniec kilka istotnych informacji z tabeli opłat i prowizji dla kont firmowych. Zwykle może to być „gwóźdź programu” albo… „gwóźdź do trumny” danej promocji.

W przypadku iKonta Biznes mamy na szczęście do czynienia z tym pierwszym – rachunek ten jest po prostu bardzo dobry. Nie zapłacimy bowiem ani złotówki za jego prowadzenie, o ile na koncie utrzymamy średniomiesięczne saldo w wysokości min. 1000 zł oraz wyrazimy zgody marketingowe (w innym wypadku: 15 zł).

Podobnie jest z kartą do konta (której oczywiście nie musimy wyrabiać, jeśli nie mamy takiej potrzeby). Za kartę nie zapłacimy ani grosza już po wykonaniu 4 płatności miesięcznie.

Tak jak wspominaliśmy w artykule, bank nie pobiera również opłat za przelewy – w tym za pierwsze 5 przelewów SEPA oraz 5 przelewów natychmiastowych. Również 5 wypłat z bankomatów krajowych oraz 5 wpłat do wpłatomatów Planet Cash mamy za darmo. Dodatkowo wszystkie wypłaty z bankomatów Alior Banku są darmowe.

Czy warto skorzystać z tej oferty? Oczywiście każdy przedsiębiorca musi odpowiedzieć sobie sam na to pytanie i policzyć, czy nie bardziej opłaca mu się skorzystać z oferty Idea Banku czy mBanku. Promocja Alior Banku jest jednak również bardzo dobra – szczególnie dla przedsiębiorców, którzy z jednej strony oczekują darmowego rachunku, a z drugiej utrzymują wysokie saldo i co miesiąc płacą ZUS i podatki – oni już na samym starcie otrzymają całkowicie darmowe 110 zł przez najbliższe 12 miesięcy i zero złotych za prowadzenie konta.

Nie przegap!

Komentarze

 • A czy można sobie co miesiąc robić wpłatę na 500zł do US a na koniec roku zgłosić zwrot nadpłaty?

  Szymon Odpowiedz
  • Można, ale warto skonsultować z księgową. Jeśli się nie mylę każda wpłata powinna być poparta papierami – skądś musi wynikać

   Michał
 • „Innym podmiotem” prawdopodobnie będą jednostki takie jak fundacje, stowarzyszenia itp.

  ZZD Odpowiedz
 • czy oferta łączy się z programem poleceń Aliora?

  meka Odpowiedz
 • Czy przelew natychmiastowy do ZUS się liczy jako 25+10 ? nigdy nie robiłam natychmiastowego do ZUSu więc nawet nie wiem czy taki pójdzie.

  Be@ Odpowiedz
 • Sms autoryzacyjny 0,20 zł/szt

  Michał Odpowiedz
  • Ale to tylko część prawdy. Jest przecież pula bezpłatnych smsów. Chyba 10

   Robert
  • w „mojej” tabeli opłat nie ma słowa o tym, że ileś jest bezpłatnie… SMS jest za 20gr/każdy i kropka

   Be@
 • Widzę, że do wyboru jest przelew natychmiastowy za pośrednictwem Blue Media lub KIR. Czy z punktu widzenia promocji jest istotne, z którego korzystam? Ja nic na ten temat nie znalazłem, może ktoś coś wie

  Robert Odpowiedz
  • Moim zdaniem, jest istotne i to nawet bardzo. Premiowany jest 1x „przelew natychmiastowy” = +10zł. A wg tabeli opłat są dwie pozycje z nazwą „natychmiastowe”:
   1. „przelewy natychmiastowe” opłata 0zł za 5 pierwszych i -10zł za kolejne
   2. „przelewy natychmiastowe BlueMedia” opłata -10zł za każdy.

   Reasumując, jeśli się pomylisz – to nie dość, że nie dostaniesz +10zł, to jeszcze poniesiesz opłatę -10zł.
   Właśnie czytam tabelę opłat i regulamin promocji, no i …. nie przekonali mnie. Może dlatego, że mam „trochę” za dużo kont w tej chwili i pilnowanie jeszcze jednego już nie wchodzi w rachubę, bo zaczynam się sama gubić.
   W sumie wychodzi mi: 11*25+4*25+12*10=495zł do tego jeszcze ewentualna dodatkowa zapłata za pit roczny w miesiącu „nie-kwartalnym” -> razem: 520 zł
   Ale do tego dochodzą opłaty za przelewy (w sensie za SMS) i ewentualna pomyłka przy natychmiastowym…
   Choć z drugiej strony… 500zł piechotą nie chodzi ;-)

   Be@
  • W kolejnym czytaniu regulaminu dojrzałam wreszcie zapis, że żeby w ogóle wziąć udział w tej promocji trzeba zapewnić na rachunku „średniomiesięczne saldo” w wysokości min. 1000zł. Czyli nie wpływ miesięczny i natychmiastowo powrót na oprocentowane konto lub po prostu przelew ZUSu – ale 1001 zł codziennie zamrożone na koncie.
   Może to nie jest jakiś kataklizm, bo 1k na koncie oszczędnościowym zarobi obecnie mniej niż 2zł/mc. (oczywiście średnio na jeża, np. na WBK zarobi więcej). To już lepiej zamrozić 2501zł i zebrać za to 5zł (zupełnie jakby leżały na oprocentowaniu ~3%). 10k nie opłaca się mrozić, te 15zł które można by było zarobić, odpowiada lokacie ~2,2%, więc nie najlepiej.
   Czy ktoś korzysta z tego konta obecnie i może powiedzieć jak się ono sprawuje ?

   Be@
 • klient posiadający konto w Alior banku np ROR też może skorzystać z oferty?

  darktower Odpowiedz
 • Hej,
  czy klienci Meritum Bank (którzy zamknęli konto jeszcze przed migracją do Alior) mogą przystąpić do promocji (sprawdzone źródło informacji) ?
  Pozdrawiam

  Michał Odpowiedz
  • Mogą. Ja w Meritum miałem konto firmowe, też zamknięte przed połączeniem. Do promocji przystąpiłem i pod koniec lipca otrzymałem pierwsze zwroty

   Robert
 • Próbowałem 2 razy założyć konto przez internet
  niestety za każdym razem komunikat

  „Informujemy, że zgodnie z wymogami zawartymi w rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego z 17.11.2015 r., numer rachunku został odrzucony. Możliwe powody odrzucenia:

  – Twoja tożsamość nie została wcześniej potwierdzona w Twoim obecnym banku.
  – Twój obecny bank nie umożliwia wykonania przelewu potwierdzającego poprzez link do szybkiej płatności internetowej tzw. pay-by-link.

  Aby otworzyć konto prosimy o zawarcie umowy za pośrednictwem kuriera lub w dowolnym oddziale Alior Banku. ”

  byłem w oddziale – nie można tego zrobić
  dzwoniłem na infolinię – też nie można tego zrobić
  w moim banku mam potwierdzoną tożsamość więc nie trafili
  pozostaje pay by link o tym nie słyszałem
  w moich obecnych bankach też tego nie widziałem
  może ktoś wie co to jest i w jakim banku żebym mógł to konto w Aliorze załorzyć

  Piotrchwalisz Odpowiedz
  • Prawdopodobnie chodzi o to, że przelew którym próbujesz zrobić weryfikację pochodzi z konta założonego również przez przelew (albo po prostu tak myśli Alior). Spróbuj założyć konto z innego konta bankowego albo przez kuriera – tak będzie najprościej

   Michał
  • Hej,
   mam to samo, z tymże sprawdzałem 4 różne rachunki, które zakładałem w oddziale lub kurier – na każdym z nich ten sam komunikat. Zgodnie z regulaminem „w okresie Promocji złożyła Wniosek o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej Banku, otrzymała
   Potwierdzenie otwarcia iKonta Biznes na podany we Wniosku o iKonto Biznes adres e-mail, tym samym
   przystępując do Promocji i akceptując niniejszy Regulamin Promocji” czyli tak naprawdę nie ma co iść do oddziału bo i tak warunków promocji nie spełnisz. IMHO Alior Bank ma obecnie martwą promocję, ale chwali się, że płaci 1500 zł. :-(

   Michał
 • pay by link to taki szybki przelew w którym po kliknięciu na logo banku przenosi do od razu wypełnionego formularza przelewu wystarczy zaakceptować hasłem SMS i gotowe – np podczas płacenia na allegro czy robieniu zakupów w sklepie ONLINE

  zenek64 Odpowiedz
 • Adminie drogi
  bo nigdzie nie mogę znaleźć Twojego imienia
  a nie chce mi się więcej szukać
  z tą promocją 1500 jest wielka lipa żeby nie powiedzieć …
  mam nadzieję ze napiszesz o tym na blogu
  już wcześniej tu pisałem na ten temat
  próbuję założyć od kilku dni
  dziś nawet założyłem specjalne konto do pay by link
  i co i to co zwykle czyli:
  „Informujemy, że zgodnie z wymogami zawartymi w rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego z 17.11.2015 r., numer rachunku został odrzucony. Możliwe powody odrzucenia:

  – Twoja tożsamość nie została wcześniej potwierdzona w Twoim obecnym banku.
  – Twój obecny bank nie umożliwia wykonania przelewu potwierdzającego poprzez link do szybkiej płatności internetowej tzw. pay-by-link.

  Aby otworzyć konto prosimy o zawarcie umowy za pośrednictwem kuriera lub w dowolnym oddziale Alior Banku. ”

  może byśmy zrobili z tym porządek
  czuję się oszukany nie tylko przez Bank ale także przez tego bloga który proponuje tą
  „promocję”

  Piotrchwalisz Odpowiedz
  • To nie jest oferta dla analfabetów.

   Formularz otwierany przez link z wpisu @admina zawiera wyraźną ramkę z informacją:
   „Informujemy, że zgodnie z rekomendacją Komisji Nadzoru Finansowego z 17.11.2015 r., otwarcie konta jest możliwe pod warunkiem wcześniejszego zweryfikowania Twojej tożsamości w banku, z którego chcesz wykonać przelew potwierdzający.”

   Komunikat, który powyżej wkleiłeś wszystko jednoznacznie wyjaśnia.

   Don Quijote de la Mancha
  • Piotr, tylko szczerze mówiąc nie mam wpływu na bank i nic nie mogę z tym zrobić. Z tym oszukiwaniem to jednak bym nie przesadzał – promocja jest prześwietlona rzetelnie, to, że bank wymaga kuriera albo wizyty to już niestety kwestia banku, a raczej rekomendacji KNF o której więcej pisałem tutaj. Moim zdaniem trzeba po prostu brać kuriera i przeboleć stracone kilka minut ze swojego życia w zamian za dobre konto i promocję. Nic więcej nie poradzę :(

   PS. Michał :)

   Michał
 • To dobrze przeczytaj jeszcze raz – wszystkie konta były zakładane w oddziale, gdzie tożsamość jest weryfikowana :)

  Michał Odpowiedz
 • @admin

  Ale nie da się konta iKonto biznes założyć przez kuriera lub w oddziale, przecież już o tym napisałem, po drugie wyraźnie regulamin promocji twierdzi :

  „w okresie Promocji złożyła Wniosek o iKonto Biznes za pośrednictwem strony internetowej Banku, otrzymała
  Potwierdzenie otwarcia iKonta Biznes na podany we Wniosku o iKonto Biznes adres e-mail, tym samym
  przystępując do Promocji i akceptując niniejszy Regulamin Promocji;”

  Na stronie banku możemy jedynie złożyć wniosek potwierdzeniem przelewem, nie ma opcji kurier czy oddział.

  Michał Odpowiedz
  • OK, jeśli tak to teraz rozumiem. Nie doczytałem. Wygląda więc na to, że Alior zaskoczyła rekomendacja KNF i nie ogarnia. Zobaczę czy się czegoś ciekawego dowiem i dam znać.

   Michał
  • Dla sportu zadzwoniłem na infolinię, twierdzą że żadnych problemów nie ma o ile rachunek z którego robisz przelew jest rachunek z opcją pay-by-link i twoja tożsamość jest potwierdzona. Jeszcze przychodzi mi do głowy możliwe opóźnienie, tj. że informacja o tym do KNFu jeszcze nie dotarła.

   Michał
  • Na infolinii również przyjęli moją reklamację w tym temacie i cisza.

   Michał
 • Już to przerobiłem.
  1. Konta nie da się otworzyć za pomocą kuriera (nie ma takiej opcji).
  2. W oddziale banku nie otworzą iKonta, ale inne konto firmowe już tak (bez promocji 1500 zł)
  3. Za pomocą internetu też nie da się otworzyć iKonta pomimo tego, że przelew weryfikacyjny idzie z konta o zweryfikowanej tożsamości :):):). Przelew przechodzi, ale automat skanujący przelew w Alior ciągle „krzyczy” o niezgodności danych, pomimo 100% ich zgodności (próbowałem na wszystkie sposoby, chyba z 6 razy :)). Nadmienię, iż ten sam przelew w innych bankach otwiera mi konta i nie ma niezgodności !
  4. Infolinia nic nie pomoże!
  5. Promocja to ściema!

  S.M.O. Odpowiedz
  • „Możliwe powody odrzucenia: […]
   – Twój obecny bank nie umożliwia wykonania przelewu potwierdzającego poprzez link do szybkiej płatności internetowej tzw. pay-by-link.”

   @S.M.O.
   „ten sam przelew w innych bankach otwiera mi konta”
   — na pewno w lipcu lub sierpniu?

   Don Quijote de la Mancha
 • Don Quijote de la Mancha #

  czy mBank eKonto oferuje pay-by-link?

  S.M.O. Odpowiedz
 • Nikt nie kwestionuje tego, że system weryfikacyjny rekomendowany przez KNF jest do bani, tylko to, że np. mbank pozwala założyć konto przez kuriera lub placówkę, natomiast alior nie – w związku z tym promocja martwa koniec kropka :)

  Michał Odpowiedz
  • Racja, martwa jak cholera!
   Tylko po co ją zrobili?
   Bo nie posądzałbym Alior/PZU o darmowe zbieranie danych :).
   Co z tego, że we wniosku trzeba podać wszystkie informacje i zaznaczyć zgody marketingowe.
   Co z tego, że przelew weryfikacyjny potem nie przechodzi, albo coś się nie zgadza!
   Przecież mamy do czynienie z szacownymi INSTYTUCJAMI!!

   S.M.O.
 • @Don Quijote de la Mancha

  Wiem, że weszła nowa rekomendacja KNF. Tak, otwierałem w lipcu.

  S.M.O. Odpowiedz
 • Cashless.pl informuje, że Alior korzysta już z systemu ZBP/KIR (nie wiem, czy oznacza to koniec problemów z tą promocją).
  Inne banki korzystające z tego systemu: Euro Bank, Raiffeisen Polbank, mBank, Idea Bank — teoretycznie będąc zweryfikowanym klientem jednego z nich można w innym założyć konto przelewem.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Wygląda na to, że Alior Bank NIE przebił wszystkich swoich konkurentów i NIE zaoferował świetnej promocji dla klientów firmowych.
  ING bank też korzysta z tego systemu pay by link i wiele innych banków.
  Na co dzień wykonuję z mojego konta kilka takich przelewów, niestety nie mogę tego zrobić przez bramkę Aliora przy niby promocji 1500 dla firm.
  Także Wygląda na to, że Alior Bank rozczarowuje potencjalnych klientów.
  Dobre jest to że ci co próbują, mogą otrzeźwieć, że są zbyt naiwni, nie ma takich promocji za 1500.

  Piotrchwalisz Odpowiedz
  • Usiądź na spokojnie i – jeśli to jest coś istotnego – spróbuj napisać jeszcze raz. Straaaszny bełkot.

   Robert
 • Po drobnym przebojach udało mi się założyć konto opcją przelewu. Przelew autoryzacyjny musi być wykonany z naszego prywatnego konta a dane z przelewu (imię, nazwisko, adres) muszą zgadzać się z podanym adresem zameldowania i zamieszkania (czyli jeśli nie mieszkamy pod zameldowania to nie podajemy zamieszkania bo przelew autoryzacyjny nie powiedzie się). Przelew wysyłałem z mbanku – zakładałem u nich konto w oddziale więc konto jest „zweryfikowane”. Na infolinii dowiedziałem się również, że przelew autoryzacyjny nie może być wykonany z konta nie zweryfikowanego czyli takiego które założyliśmy przelewem a nie bezpośrednio w oddziale. Mam nadzieję, że pomogłem paru osobom, które męczyły się z autoryzacją tak samo jak ja ;)

  Michał Odpowiedz
 • Pilna prośba, możecie potwierdzić( bo w Banku nie maja pojęcia) podatek od każdej miesięcznej premii nalicza mi na koniec roku w Pit8c a teraz wpisuje co miesiąc w przychód wysokość premii.Potrzebuje tej informacji dla znajomego który musi zamknąć miesiąc i rozliczyć sie z zaliczki na podatek.

  rw8888 Odpowiedz
  • nie – musisz miesięcznie uwzględniać w dochodach firmy (KPIR czy co tam masz ) żadnych pitów 8c nie wysyłają

   zenek64
  • Dzięki za info ale mam watpliwosc.To znaczy jak ktos dostanie 50 zl premii to wpisuje je do przychodu (on ma KPiR) a później ta premia jako czesc dochodu zostanie opodatkowana (znajomy ma warunki ogólne a wiec 18%)?Nas indywidualnych kosili swojego czasu podatkiem dochodowym 19%.

   rw8888
  • Wszystko zależy od regulaminów konkretnej promocji w banku. Jeśli bank zapisze dla indywidualnych że jest to sprzedaż premiowa nagroda <760 zł to podatku nie ma lub płaci go bank. (CA np ma podwyższone oprocentowanie "lokaty" gdzie nagroda jest zyskiem z lokaty i podatek Belki jest do niej naliczany). W promocjach dla firm zawsze w regulaminie jest napisane że to na przedsiębiorcy ciąży obowiązek rozliczenia nagrody. Jak ktoś ma mały dochód to lepiej :-)

   zenek64
 • Warto zakładać konto na początku miesiąca. Ja założyłem rok temu 30 czerwca i nie chcą mi wypłacić 12 premii, bo regulamin mówi „Uczestnikowi przysługuje nie więcej niż jedna Premia w miesiącu i nie więcej niż 12 premii w ciągu 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych, od momentu przystąpienia Uczestnika do Promocji, wliczając miesiąc przystąpienia do Promocji.”

  jocker Odpowiedz
 • Dostałem e-mail na skrzynkę że jeśli otworzę to konto do końca grudnia otrzymam dodatkowe 200zł.
  Wniosek należy złożyć przez bankowość internetową.

  Inflacyjny Mistrz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy