Do 1500 zł za założenie iKonta Biznes Alior Banku

Większość banków co jakiś czas odpala kolejne, często odświeżone promocje swojego konta firmowego. Raz warunki zmieniają się na lepsze, a innym razem na gorsze. Są również banki, których promocje nie pojawiają się tak często na blogu bo… nie zmieniają się. Dobrym przykładem jest tu Alior Bank, który od wielu lat oferuje 1500 zł za założenie, a następnie aktywne korzystanie ze swojego konta firmowego. Jak je zdobyć?

1500 zł za iKonto Biznes od Alior Banku

Do 1500 zł dla nowych klientów firmowych

Aby wziąć udział w promocji należy być nowym klientem firmowym – czyli podmiotem, który nie posiadał nigdy żadnego rachunku firmowego Alior Banku dla danego numeru NIP. Posiadanie produktów dla klientów indywidualnych nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że złożymy wniosek o konto firmowe, a następnie podpiszemy umowę. I… już, możemy zarabiać.

A jak? Do zdobycia mamy comiesięczne premie za kilka typów transakcji, przy czym aby w danym miesiącu naliczony został jakikolwiek bonus musimy wykonać min. 4 transakcje kartą (muszą zostać rozliczone) w danym miesiącu.

Pierwszą, dla większości niemal „darmową” premią w wysokości 20 zł, jest wykonanie przelewu do ZUS lub do Urzędu Skarbowego – na kwotę min. 500 zł.

Kolejne 10 zł możemy zgarnąć za przelew SEPA (czyli przelew europejski) w kwocie min. 100 euro. Tu warto dodać, że wykonanie przelewu SEPA jest w teorii darmowe, ale bank dokonuje przewalutowania PLN na EUR po swoim kursie – co może nie być opłacalne.

25 zł możemy zgarnąć za transakcje kartą na kwotę min. 2000 zł miesięcznie, przy czym wykluczone są transakcje z kodami MCC: 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 4829, 4900.

Kolejne premie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy korzystają z kas fiskalnych. Bank płaci 10 zł za:

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

Kolejny bonus naliczany jest od salda na naszym rachunku. Będzie to fajny dodatek „przy okazji”:

Do zyskania mamy:

  • średniomiesięczne saldo do 10 000 zł – 0 zł premii
  • średniomiesięczne saldo od 10 000,01 zł do 50 000 zł – 5 zł premii
  • średniomiesięczne saldo od 50 000,01 zł do 100 000 zł – 10 zł premii
  • średniomiesięczne saldo powyżej 100 000 zł – 20 zł premii

Bank płaci również 25 zł miesięcznie za transakcje walutowe na min. 5000 jednostek danej waluty obcej w ramach usługi Autodealing oraz 15 zł za min. 3 przelewy zagraniczne. Tu nagrodę powinniśmy bardziej traktować jako sporą zniżkę – przelew walutowy kosztuje bowiem 20 zł.

Ile zarobi przeciętny mikroprzedsiebiorca?

Zakładając, że co miesiąc płacimy ZUS lub podatek do US, na naszym koncie leży przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych oraz wykonujemy płatności kartą, to realnie uzyskamy jakieś 50 zł premii. Brutto, bo od tego również musimy odliczyć podatek (dla ryczałtowców ponoć jedyne 3%).

Oznacza to, że w całej promocji dość realne jest 600 zł w formie moneybacku za aktywne korzystanie z konta. A dla osób o bardziej rozbudowanym profilu działalności (waluty, kasa fiskalna, przelewy międzynarodowe) – jeszcze więcej.

iKonto Biznes – ile kosztuje?

Na koniec dodam, że iKonto to jeden z ciekawszych rachunków firmowych pod względem opłat – a raczej ich braku. Jego prowadzenie jest bowiem bezwarunkowo darmowe :)

Alior Bank nie pobiera również żadnych opłat za przelewy, choć pobiera 30 groszy od SMSów autoryzacyjnych – na szczęście pierwsze 10 jest bezpłatnych. 2 razy w miesiącu wypłacimy za darmo gotówkę z bankomatów krajowych (później 5 zł), a wszystkie wypłaty z bankomatów Alior Banku są darmowe – bez limitów.

A jeśli już o operacjach kartą mowa, to i za nią możemy nie płacić ani grosza. Jeśli zdecydujemy się na jej wyrobienie, to aby pozbyć się opłaty w wysokości 8 zł konieczne będzie wykonanie zaledwie 4 płatności miesięcznie na dowolne kwoty.

Nie przegap!

Skomentuj

Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

Ostatnie wpisy