160 zł premii za założenie Konta z Lwem od ING Banku

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji ING Banku Śląskiego. W zamian za założenie Konta Direct lub Konta Mobi (dla młodych) zyskać możemy do 160 zł premii.

160 zł za Konto z Lwem w ING Banku Śląskim

Do 160 za otwarcie konta Direct

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą nieposiadającą żadnego Konta osobistego z Lwem w ING Banku od 1.04.2019 do 30.06.2020.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożym wniosek o konto za pomocą strony internetowej banku, otwierając przy tym konto oszczędnościowe i wybierając dowolną kartę debetową. Wnioski składane w oddziałach banku nie biorą udziału w promocji, tak samo jak wnioski złożone przez bankowość internetową Moje ING.

Warto natomiast dodać, że umowę o rachunek możemy podpisać przez kuriera albo przez przelew weryfikacyjny – a to duży plus w dzisiejszych czasach. Pamiętajmy jedynie, że przelew musimy wykonać z banku w którym nas uprzednio zweryfikowano (mają nasz wzór podpisu) i dane (nazwisko, adres) są takie same.

Istotne również, aby w trakcie wnioskowania wyrazić zgodę na przekazywanie przez bank informacji handlowych (marketingowych) i profilowanych informacji handlowych w sposób elektroniczny, telefoniczny i tradycyjny (pocztowy).

Na spełnienie wszystkich powyższych warunków mamy czas do 30.09.2020.

Warunki zdobycia 160 zł

Co dalej? Tak naprawdę bank daje nam dwie możliwości. Do zdobycia mamy 100 zł za spełnienie prostszych warunków albo 160 zł, jeśli się nieco bardziej wysilimy.

I tak gwarantowane 100 zł otrzymamy pod warunkiem, że do 31.12.2020 wykonamy płatności bezgotówkowe w złotych polskich na łączną kwotę min. 1000 zł kartą lub BLIKiem. Premia zostanie przekazana na nasze konto oszczędnościowe do 15.01.2021, o ile ciągle będzie ono aktywne, tak samo jak konto osobiste oraz karta debetowa (jeśli ją wcześniej zamkniemy, to trzeba będzie ją wyrobić do odebrania premii – niekoniecznie plastikową, ale np. mobilną).

Nagrodę możemy jednak całkiem łatwo zwiększyć o 60 zł. Wystarczy dodatkowo spełnić dwa poniższe warunki:

 • wykonanie 3 płatności bezgotówkowych BLIKiem za zakupy w sklepach internetowych (mogą to być te same transakcje co powyżej)
 • otrzymanie wpływów „wynagrodzenia” w trzech różnych miesiącach w kwocie min. 1000 zł na konto osobiste, przy czym:

  Wpływ nie może być przekazywany z rachunku, którego posiadaczem jest klient indywidualny. Nie będą też brane pod uwagę wpłaty własne w oddziałach Banku lub wpłatomatach Banku.

Powyższe warunki powinniśmy spełnić również do 31.12.2020. W takim wypadku wypłacana 15.01 premia będzie wynosiła 160 zł :)

Łatwiejsze warunki dla konta Mobi!

Co ciekawe ING ma również w ofercie równoległą, bardzo podobną promocję, której warunki są nieco łatwiejsze. Różnica jest taka, że tu konieczne będzie założenie Konta Mobi, które przeznaczone jest dla osób młodszych – w wieku od 18 do 26 lat.

Same warunki promocji są podobne: 100 zł otrzymamy za wykonanie min. 10 transakcji bezgotówkowych kartą lub BLIKiem w złotych polskich. Będziemy jednak mieli mniej czasu na spełnienie warunków – bo do 31.10.2020. Wypłata nagrody nastąpi jednak szybciej – zgodnie z regulaminem do 17.11.2020 (o ile ciągle będziemy posiadaczem rachunków i karty).

Co zrobić, aby zgarnąć premię wyższą o 60 zł? Spełnić dodatkowo oba poniższe warunki:

 • wykonanie min. 3 transakcji BLIKiem za zakupy w internecie (mogą to być te same transakcje, co powyżej)
 • dokonanie min. 3 przelewów na telefon BLIK na kwotę min. 5 zł każdy.

Ile kosztuje Konto z Lwem Direct?

Konto Direct oraz Konto Mobi nie różnią się znacząco pod względem opłat. Prowadzenie obu z nich jest darmowe. Zapłacić możemy jednak za kartę debetową – jej posiadanie to koszt 7 zł miesięcznie, jednak wykonanie transakcji bezgotówkowych na kwotę min. 300 zł zwalnia z opłaty. Młodzi mają pewną zniżkę (przy koncie Direct) – wystarczy, że dokonają płatności na kwotę 200 zł. Ale wystarczy skorzystać z konta Mobi, aby mieć kartę za darmo – bez spełniania dodatkowych warunków (do 26. roku życia). Tu przy okazji warto przypomnieć, że okres rozliczeniowy w ING trwa od 29. do 28. dnia kolejnego miesiąca.

Co z bankomatami? Za darmo wypłacimy z urządzeń Planet Cash oraz własnych ING. Pozostałe to koszt 2,5 zł, choć pierwszą wypłatę w miesiącu otrzymujemy za darmo.

Nie przegap!

Komentarze

 • Ja bym zmienił opis , że tylko dla osób które nigdy nie posiadały konta w tym banku. Nawet jak ktoś łapie się w okresie przed kwietniem 2019, formularz i tak dalej nie pojdzie bo po wpisaniu peselu system wyłapuje i zaprasza do oddziału na założenie konta. Tak już było wcześniej i tak jest teraz

  Damian Odpowiedz
  • Jakiś czas temu dla mających kiedyś już konto w ing był specjalny dodatkowy formularz do wypełnienia . Później go chyba zlikwidowano i wszystko miało sprawnie działać również dla byłych klientow . Czy może Admin to wyjaśnić z bankiem na przyjacielskiej stopie , bo praprapra babcia juz się łapie na okres karencji a czas ponagla i szkoda by było spalić przez to okres karencji ? Z niecierpliwością czekam na jakieś dobre wiadomości od Admina i od innych którym udało się przez ten wniosek przebrnąć . xyz

   prawdziwy-xyz
 • Czy przelew ze swojego konta działalności gospodarczej będzie uznane za wynagrodzenie?

  edeanex Odpowiedz
  • Ktoś coś wie? Nie wiem czy odpowiedź usta z infolinii może być później podkładką przy reklamacji.

   edeanex
 • Jak zweryfikować datę zamknięcia konta?

  Ciekawski Odpowiedz
 • Zauważyliście, że w ING każdy odbiorca jest z automatu zapisywany jako zaufany? W innych bankach mogę wybrać czy przelew do danego odbiorcy ma być każdorazowo autoryzowany czy nie a ING narzuca odbiorców zaufanych, słabe to trochę

  Ew@ Odpowiedz
 • Przelewu weryfikacyjnego można dokonać z następującego banku:

  „Dostępne banki:
  mBank
  Alior Bank
  Bank Pekao
  BNP Paribas
  Santander”

  Robi Odpowiedz
 • Czy otwierając konto przez internet i dokonując weryfikacji przelewem z innego banku przy zamykaniu konta konieczna będzie wizyta w oddziale banku czy można wysłać wypowiedzenie listownie?

  Robi Odpowiedz
 • Tutaj bomba kaloryczna, na BNP Annabelle; czy w tej Wawie pozamykali domy medialne i po kosztach studentami opędzają zlecenia reklamowe?

  qq Odpowiedz
 • Jest nowa promocja: 50zł za założenie konta Mobi nastolatkowi w wieku 13-18 lat.

  Be@ Odpowiedz
 • Czy ja dobrze rozumiem, że najbardziej opłaca się założyć to konto pod koniec promocji, aby jak najmniej miesięcy musieć spełniać wymogi na darmowa kartę? Premia i tak jest wypłaca o czasie niezależnym od daty założenia konta.

  edeanex Odpowiedz
 • czy w ING można się spodziewać jakiejkolwiek oferty utrzymaniowej przy wypowiadaniu ROR i karty ?

  pawel07 Odpowiedz
 • Czemu nikt mi nie powiedział, że w ING bywają ciekawe rzeczy pod Usługi → Dodatki → Moje rabaty? 😉

  Właśnie zrobiłem spore zakupy w H&M, wiedziałem, że warto wcześniej sprawdzać np. Visa Oferty, ale teraz (już za późno) zauważyłem, że w ING jest 20% rabatu, wprawdzie nie łączy się z innymi promocjami i przecenami, ale męskie rzeczy i tak jakoś w przecenach nie występują (przynajmniej te fajne)… 🙄

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Chyba „Kody rabatowe”? Znowu jest Phillips -40% :-)

   Ja123
  • …. śmy myśleli, że wiesz.
   Garmin dziś się pojawił. Wcześniej był Media Expert, ale jak były dostępne kody, to to co chciałam kupić dziwnie podrożało (teraz kodów nie ma i znowu staniało.. przypadek ?). Jest Philips -40% (20%+20%) dla wybranych produktów. Kiedyś było też Frisco.

   BTW jak ktoś planuje zakupy w Media Expert to jest promocja z Mastercardem -> jak się wyda 500zł kartą w sklepie stacjonarnym (można zamówić przez internet, ale płatność musi być w sklepie), to się dostaje bon na 100zł na następne zakupy.

   A kody rabatowe są też w …..paczkomatach. Za szybki odbiór paczki „dają” bony rabatowe do x-kom i al.to. 20zł przy 100zł mwz ale zawsze coś.

   Be@
  • To jeszcze dodam, że to 20% do H&M to najwyraźniej stała oferta, przedwczoraj wygenerowałem taki kod, ale zamówiony płaszcz okazał się za duży, więc znowu sprawdziłem… i znowu jest 20%.
   Ja wiem, że w odzieżówce ciągle niby są jakieś przeceny, wyprzedaże, ale męskich rzeczy to jakby mniej dotyczy, a tych, które mi się podobają, jakoś w ogóle, więc 20% fajne…

   To jeszcze przy okazji dodam, choć to nie na temat (ING), ale może się komuś przyda: za takie zakupy płacę Twisto, którą spłacam kk Millennium, na której mam teraz utrzymaniowy moneyback, a jak na Twisto wpadają zwroty, to nie jako spłata w PLN, ale jako punkty, którymi można spłacić rachunek, ale można później, w gorszych czasach, czyli moneyback dostanę zarówno za zakupy trafione, jak i te zwrócone…

   Don Quijote de la Mancha
  • Z moich obserwacji wynika, że w utrzymaniówce zwroty są też za transakcje zwrócone 🤭

   Aleksy
  • W Millennium? Hmm, w ich standardowym moneybacku na Impresja/Alfa zwrócone transakcje moneyback obniżają… Podejrzewałem, że pewnie jak w tym utrzymaniowym przyjdzie zwrot już po wypłacie premii, to jej nie zabiorą, czyli w wariancie miesięcznym 10/200 nie byłoby problemu, ale w tym 3-miesięcznycm 3/760 trudniej…

   Don Quijote de la Mancha
 • Nowa promocja, 40 zł za płatności BLIK, ale tylko dla wybranych.

  Benito Odpowiedz
  • U mnie nie ma… :-/

   Ale dodam – specjalnie dla @Dona, żeby nie miał później pretensji – że są opisane inne promocje w ING z Blikiem: np. 20zł na taniaksiazka.pl

   Be@
  • Nigdy nie otrzymałem zaproszenia do żadnej nadmiarowej promocji.

   pytanie
  • @Benito, możesz napisać więcej szczegółów i wkleić link do regulaminu?

   pws
  • @Benito, dzięki! A możesz jeszcze wkleić linka do tego wniosku z promocją w systemie? Wiadomo, że nic z tego, jak ktoś nie ma zaproszenia, ale spróbować z ciekawości zawsze można…

   pws
  • Ja nie dostałem zaproszenia, na znanym portalu na pep… znalazłem.

   Benito
  • Aa, rozumiem. Też już właśnie tam widzę. U mnie na 3 dostępy niestety nie ma nigdzie tej promocji, no ale w sumie nie ma co się dziwić, konta świeże, 2 jeszcze w okresie promocji na start, więc parę drobnych BLIKów było robionych.

   pws
 • Nowa promoc dla zaproszonych pewnie: wpływ wynagrodzenia do 30 października w ilości min 1000 zł =bon do empiku 50 zł w terminie do 13 listopad.
  Dostałem taką wiadomość na skrzynke.

  Michał1986 Odpowiedz
  • Faktycznie tym razem jest, tylko, że musi to być prawdziwe wynagrodzenie – „złoży w Moim ING dyspozycję przelewu wynagrodzenia na Konto”, więc chyba sobie odpuszczę.

   pytanie
  • Było już o tym wspominane w innym wątku, ale szkoda, że bank ogranicza tą promocję – nie dość, że o ponad połowę mniej warty bon niż zwykle była gotówka, to jeszcze dodatkowy wymóg dyspozycji.
   https://livesmarter.pl/120-zl-za-wplywy-ing-bank-slaski-maj-2020/#comment-333292

   pws
  • Takie może naiwne pytanie, ten bon można zrealizować w punkcie stacjonarnym czy tylko online? W sklepie internetowym dochodzą jeszcze koszty wysyłki więc realnie to nawet 50zł się nie uzyska

   Ew@
  • Chyba tylko online, ale tam przecież można za darmo w sklepie stacjonarnym odbierać, do tego teraz jest jakieś bezpłatne Premium, już korzystałem za darmo z paczkomatów (chyba że to tylko z okazji pandemii było).

   Don Quijote de la Mancha
  • Przejrzałam tak pobieżnie i rzucił mi się w oczy koszt wysyłki, z opcji odbioru w sklepie stacjonarnym nie korzystałam i nie wiem jak sprawnie to działa, najbardziej by mi pasował zakup stacjonarny bezpośrednio.
   Może nie mam się co martwić, bo wcale nie dostanę tego bonu i problem się rozwiąże:)
   Dzięki Don

   Ew@
  • Oczywiście jest dostępny odbiór osobisty w Empiku w wybranym salonie (ustawia się to podczas zapłaty za towar). Na ogoł trwa ok. 4-5 dni, bo dowożą towar z magazynu. To minus, ale plus jest taki że można zamówić coś, czego nie ma w danym salonie.

   Ja123
  • Jeśli nie ma możliwości dokonania całości zakupu stacjonarnie to już wolę paczkomat. Muszę sprawdzić dokładnie jak to wygląda:)

   Ew@
  • No ja właśnie nie lubię w stacjonarnym odbierać, choćby do tego, że (przynajmniej w moim) trzeba stać w tej samej kolejce, co do kasy, nawet jeśli się zamówienie już opłaciło i sam odbiór to moment…

   Don Quijote de la Mancha
  • Teraz właśnie w darmowej opcji Empik Premium Free jest darmowa dostawa od 40 zł do paczkomatu albo salonu. Wiadomo, że Paczkomat szybszy i wygodniejszy.

   pws
 • Czy ktoś otrzymał może już nagrodę z tej promocji? Miała wpłynąć 15.01.2021, ale nic takiego się nie stało.
  @ADMIN, Wygląda na to, że regulamin tu zamieszczony nie dotyczy tej promocji, lub został zastąpiony nowym przez ING?

  sapro20 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy