Nawet 1700 zł za założenie iKonta Biznes w promocji Alior Banku i Super Express

Zakończona

Ruszyła czwarta edycja promocji Konta Firmowego Alior Banku organizowana przez Grupę ZPR – wydawcę serwisów takich jak Super Express czy Murator. Jej zasady są niezmiennie proste: w zamian za zasilenie konta kwotą 500 zł zyskamy… 200 zł premii. Oprócz tego ciągle możemy zyskać nawet 1500 zł za aktywność w standardowej promocji Alior Banku, która z nowym rokiem doczekała się lekkich zmian. Sprawdźmy więc, jak teraz możemy zyskać nawet 1700 zł premii.

1700 zł za iKonto od Alior Banku

Do 1700 zł dla nowych klientów firmowych

Aby wziąć udział w promocji należy być nowym klientem firmowym – czyli podmiotem, który nie posiadał żadnego rachunku firmowego Alior Banku dla danego numeru NIP od 3.01.2019. Oznacza to, że firmy, które zamknęły rachunek ponad rok temu, mogą wziąć udział w akcji. Posiadanie produktów dla klientów indywidualnych również nie wpływa na udział w promocji :)

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że zarejestrujemy się na dedykowanej stronie promocji (zaznaczając pierwszą zgodę), a następnie złożymy wniosek o promocyjne iKonto Biznes. Podczas składania wniosku będziemy jeszcze musieli wyrazić zgodę na ujawnienie organizatorowi informacji objętych tajemnicą bankową w zakresie potrzebnym do przeprowadzenia akcji – w końcu Alior musi poinformować organizatora promocji, że premia nam się należy :)

Czas na rejestrację w promocji i złożenie wniosku mamy do 7.02.2020. Umowę o konto powinniśmy podpisać w ciągu 30 dni.

200 zł za… wpłatę 500 zł!

Co dalej? Aby zgarnąć tytułowe 200 zł powinniśmy… zasilić rachunek łączną kwotą min. 500 zł w terminie 60 dni od otwarcia konta. Nie ma znaczenia, czy środki będą pochodziły z naszego konta w innym banku czy będą np. wpływem naszej firmy z tytułu opłacenia jakiejś faktury. Liczy się sam fakt wpływu :)

Aby zgarnąć premię konieczne będzie jeszcze tylko… uzupełnienie danych do jej odbioru. Organizator promocji powiadomi nas bowiem o zgarnięciu 200 zł mailowo, do 25.05.2020. Będziemy mieć wtedy 5 dni roboczych na uzupełnienie danych (imię, nazwisko, numer rachunku). Przelew trafi do nas w ciągu 14 dni roboczych od powiadomienia.

Pamiętajmy, że premia za konto związane z działalnością gospodarczą powinna zostać rozliczona przez nas samych. Oznacza to, że 200 zł będzie dla nas dodatkowym przychodem, który będzie musiał zostać opodatkowany zależnie od typu działalności (o ile oczywiście będziemy mieć zysk po odjęciu kosztów firmy). Tu jako ciekawostkę dodam, że promocje dla osób prywatnych (nie związane z działalnością gospodarczą) są zwolnione z podatku.

Nawet 1500 zł za operacje na rachunku!

Oprócz niesamowicie łatwych 200 zł na start Alior Bank pozwala nam na zgarnięcie kolejnych bonusów. Korzystając z wbudowanej w iKonto promocji Alior Banku możemy zgarnąć 1500 zł za aktywne korzystanie z tego rachunku – przy czym ta oferta przeznaczona jest dla firm, które nigdy nie miały rachunku w Alior Banku. Do zdobycia mamy comiesięczne premie za 5 typów transakcji, przy czym aby naliczony został jakikolwiek bonus musimy wykonać min. 4 transakcje kartą (muszą zostać rozliczone) w danym miesiącu.

Pierwszą, niemal gwarantowaną premią w wysokości 30 zł, jest wykonanie przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł lub do Urzędu Skarbowego – na kwotę min. 500 zł.

Kolejne 10 zł możemy zgarnąć za przelew SEPA (czyli przelew europejski) w kwocie min. 100 euro. Tu warto dodać, że wykonanie przelewu SEPA jest w teorii darmowe, ale bank dokonuje przewalutowania PLN na EUR po swoim kursie – co może nie być opłacalne.

Kolejna dycha wydaje się dość prosta do zgarnięcia – wystarczy wykonać transakcje kartą na kwotę min. 500 zł, przy czym wykluczone są transakcje z kodami MCC: 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 4829, 4900. Daje nam to jakieś 2% zwrotu. Jak na dzisiejsze czasy – to całkiem dobry deal.

Kolejne premie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy korzystają z kas fiskalnych. Bank płaci 15 zł za:

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

Ostatni, najwyższy bonus, naliczany jest od salda na naszym rachunku. Łatwo policzyć, że zgarniemy tu mniej, niż na lokacie czy koncie oszczędnościowym, jednak będzie to fajny dodatek „przy okazji”. W końcu na koncie firmowym pewnie zawsze będzie leżeć mniej, lub więcej środków.

Do zyskania mamy:

 • średniomiesięczne saldo do 2500 zł – 0 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 2500,01 zł do 10 000 zł – 5 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 10 000,01 zł do 25 000 zł – 10 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 25 000,01 zł do 50 000 zł – 20 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 50 000,01 zł do 100 000 zł – 40 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 100 000,01 zł do 150 000 zł – 50 zł premii
 • średniomiesięczne saldo powyżej 150 000 zł – 60 zł premii

Ile zarobi przeciętny mikroprzedsiebiorca?

Zakładając, że co miesiąc płacimy ZUS lub podatek do US, na naszym koncie leży przynajmniej kilka tysięcy złotych oraz wykonujemy płatności kartą, to realnie uzyskamy jakieś 50 zł premii. Brutto, bo od tego również musimy odliczyć podatek.

Oznacza to, że w całej promocji w najgorszym wypadku powinniśmy zgarnąć 200 zł na start i około 600 zł w formie moneybacku za aktywne korzystanie z konta. Razem daje nam to całkiem realne 800 zł. Oczywiście będą też tacy, którzy zgarną pulę maksymalną, czyli 1000 zł – wszystko bowiem zależy od tego jaki rodzaj działalności prowadzimy i jak korzystamy z rachunku.

iKonto Biznes – ile kosztuje?

Na koniec dodam, że iKonto to jeden z ciekawszych rachunków firmowych pod względem opłat – a raczej ich braku. Jego prowadzenie jest bowiem bezwarunkowo darmowe :)

Alior Bank nie pobiera również żadnych opłat za przelewy, choć pobiera 20 groszy od SMSów autoryzacyjnych – na szczęście pierwsze 10 jest bezpłatnych. Za darmo mamy również 5 przelewów natychmiastowych i 5 przelewów SEPA. Również 5 razy wypłacimy za darmo gotówkę z bankomatów krajowych oraz 5 razy wpłacimy pieniądze wpłatomatami Planet Cash. Wszystkie wypłaty z bankomatów Alior Banku są darmowe – bez limitów.

A jeśli już o operacjach kartą mowa, to i za nią możemy nie płacić ani grosza. Jeśli zdecydujemy się na jej wyrobienie, to aby pozbyć się opłaty w wysokości 8 zł konieczne będzie wykonanie zaledwie 4 płatności miesięcznie na dowolne kwoty.

Zwracam jednak uwagę na to, że powyższe dane dotyczą pierwszej karty czy konta. Założenie drugiego rachunku (np. walutowego) to koszt 8 zł miesięcznie. Analogicznie jest z drugą kartą debetową – jej licznik jest osobny, więc tam również musimy spełniać warunek zwalniania z opłat. Jednym słowem współpraca z Alior Bankiem będzie całkowicie bezkosztowa w przypadku małego, świadomego przedsiębiorcy. Przy poszerzaniu działalności mogą pojawić się opłaty, dlatego zachęcam do samodzielnego przeglądnięcia tabeli opłat i prowizji.

Nie przegap!

Komentarze

 • Najciekawsze jest to że według zapisów nowego regulaminu zmiana obowiązuje także uczestników poprzednich promocji. Ciekawe zastosowanie zasady że prawo nie działa wstecz.

  wikol Odpowiedz
  • No właśnie… skorzystałem z wcześniejszej promocji, zrezygnowałem z karty debetowej, bo nie chciałem jej używać, a teraz okazuje się, że dalszych wypłat nie będzie, bo nie spełnię warunku promocji… @LiveSmarter – czy możecie się jakość do tego odnieść? Czy Waszym zdaniem modyfikacja warunków promocji z zeszłego roku jest zgodna z prawem?

   Lech
 • Niestety, dokładnie tak jak w przypadku @Lech – zrezygnowałem w ramach wcześniejszej edycji tejże promocji z karty debetowej i jak się okazuje, od 01.01.2020, bez dokonania płatności kartą zostałem całkowicie pozbawiony bonusów… To jakiś „marketingowy żart” ze strony Aliora…

  Michał Odpowiedz
 • A czy teraz nie robi się przelewów podatku na mikrorachunek zamiast do urzędu skarbowego? Co w takiej sytuacji?

  Konrad Odpowiedz
  • Przelewamy na mikrorachunek :)

   Michał
  • Tak tak, ale czy nadal łapiemy się do promocji? W regulaminie jest jasno napisane że przelew do US

   Konrad
  • Ale teraz nie da się inaczej wykonać przelewu do US, niż przez mikrorachunek. Także obecnie przelew podatkowy = przelew na mikrorachunek. Alior jest raczej tego świadom :)

   Michał
 • Czy zmiana warunków promocji w trakcie jej trwania jest zgodna z prawem? Ktoś się zagłębiał w ten temat? Chodzi mi o poprzednią edycję, której warunki właśnie zostały zmienione na gorsze.

  Michał Odpowiedz
  • Niestety mieli taki zapis w regulaminie i go wykorzystali. A że dotyczy to firm (a nie konsumentów), to co najwyżej możemy mówić, że było to bardzo brzydkie zagranie…

   Michał
 • Ja mam problem z tą promocją „1500zł dla firm”. Dołączyłam do niej w listopadzie 2018 i w sumie dostałam 11 premii a myślałam że będzie to 12. W regulaminie jest taki zapis „Uczestnikowi przysługuje nie więcej niż jedna Premia w miesiącu i nie więcej niż 12 premii w ciągu 12 kolejnych miesięcy kalendarzowych, od momentu przystąpienia Uczestnika do Promocji, wliczając miesiąc przystąpienia do Promocji. ” ale jednocześnie jest „Pierwsza Premia zostanie wypłacona Uczestnikom w następnym miesiącu kalendarzowym, po miesiącu, w którym przystąpili do Promocji”. Czyli w pierwszym miesiącu założenia konta nie można dostać premii, ale już od pierwszego miesiące jest liczone te 12 miesięcy. Czyli realnie można dostać tylko 11 premii, czy ja czegoś nie rozumiem?

  ningensanka Odpowiedz
  • w pierwszym miesiącu (otwarcia konta) robisz operacje które skutkują przyznaniem premii w następnym miesiącu i tak przez 12 miesięcy. Czyli jeśli otworzyłaś konto w listopadzie 2018 to do 30 listopada zbierałaś pierwsze premie które wypłacili Ci w grudniu 2018 a ostatnie premie zbierane w październiku 2019 wypłacili Ci w listopadzie 2019. (razem 12 premii) – dlatego warto otwierać to konto na początku miesiąca …

   zenek64
 • Czy ktoś dostał maila w sprawie wypłaty premii?
  „Organizator promocji powiadomi nas bowiem o zgarnięciu 200 zł mailowo, do 25.05.2020. Będziemy mieć wtedy 5 dni roboczych na uzupełnienie danych ” problem w tym że maila nie ma jak jest u Was?

  zenek64 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy