2,5% do 200 000 zł na lokacie dla nowych klientów w Alior Banku

Jeszcze niedawno w Alior Banku ciężko było znaleźć dobrą ofertę oszczędnościową. Na szczęściu w sierpniu pojawiło się nowe Konto Lokacyjne, które pozwala na zarabianie 2,5% dla kwoty 100 000 zł. Tymczasem od początku tego tygodnia dostępna jest jeszcze jedna oferta z identycznym oprocentowaniem – i to dla dwukrotnie większej kwoty. Mowa o lokacie dla nowych klientów.

2,5% na lokacie dla nowych klientów do 200 000 zł w Alior Banku
Na wstępie muszę jednak zaznaczyć, że oferta ma jeden poważny haczyk. Jest dostępna jedynie dla absolutnie nowych klientów Alior Banku. Zgodnie z zapisem w tabeli oprocentowania:

Do zawarcia lokaty uprawnieni są nowi klienci tj. klient, który na dzień otwarcia rachunku lokaty nie posiada założonej w Banku Kartoteki Klienta.

Widzimy więc, że lokata jest bardzo zbliżona do tego, co oferuje Idea Bank na swoich lokatach startowych. Zasada jest prosta – mamy twój PESEL w bazie = nie założysz lokaty dla nowego klienta.

Jeśli natomiast Alior nie ma waszego PESELu albo uda wam się usunąć „kartotekę klienta” (o czym dajcie koniecznie znać!), to lokatę założycie tylko poprzez dedykowany wniosek internetowy. Nie ma jej w ofercie oddziałów.

Jakie są parametry lokaty? Maksymalna kwota to 200 000 zł, przy czym jeśli chcemy, to możemy ją rozbić na kilka lokat. Czas trwania lokaty to albo 90 dni, albo 186 dni (czyli +/- 3 miesiące albo pół roku). Oprocentowanie, tak jak pisałem we wstępie – 2,5% w skali roku.

Nie przegap!

Komentarze

 • Byłem kiedyś ich klientem.

  Hugo Barra Odpowiedz
 • porażka, za „sprzedanie” peselu 2,5%… I to bez żadnej premii… Takie oprocentowanie było może i dobre, ale kilka miesięcy temu. Aktualna inflacja na żywność przekroczyła 5%
  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Inflacja-w-gore-Na-zywnosci-juz-5-proc-7548967.html

  jacck Odpowiedz
 • jacck a gdzie teraz warto założyć lokatę ?

  Łukasz Odpowiedz
  • Jak już wszędzie jesteś „starym klientem” to tradycyjnie, czekać aż Idea pod koniec miesiąca coś rzuci, jak 2,85% ostatnio.
   Tu więcej propozycji: http://livesmarter.pl/najlepsze-lokaty-pazdziernik-2017/

   Don Quijote de la Mancha
  • @Łukasz, to zależy jaką kwotą dysponujesz, jeżeli większą, to nie do przebicia jest DB 3%/rok, jeżeli niewielką, to jak radzi @Don, przetrzymać gdzieś na KO, z końcem miesiąca będą zapadać lokaty w Idei na 2,85, pewnie będą chcieli zatrzymać kasę, chociaż…. Nowe dowództwo w Idei ma nowa strategię, nie do końca można się spodziewać kontynuacji poprzedniej linii.

   jacck
 • Inflacja netto 2,2%, ta lokata po podatku Belki … 2,02%.

  Kajko Odpowiedz
 • Nadal jest lepsza oferta w ib. Dodatkowo trzeba pewnie zakładać to ich nowe żałosne konto.

  Czemu admin nie opisuje nowego konta w Getin? Bardziej w stylu mille/envelo, niż słabych Alior/bz.

  Hugo Barra Odpowiedz
 • Czy konto w dawnym Alior Sync (ob. T-Mobile UB) powoduje, że mam kartotekę w Aliorze?

  Donald Odpowiedz
 • Alior promuje AP: TAPnij KASĘ https://www.aliorbank.pl/dam/jcr:47ac5769-895b-48a5-b1c9-ab6607ba22e0/tapnij-kase-regulamin.pdf — 50 zł dla nowych użytkowników AP.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy