Getin Bank: 2,5% na koncie oszczędnościowym (do 100 000 zł) i 2,4% na lokacie na nowe środki (do 200 000 zł)

Zakończona

Wygląda na to, że z dnia na dzień oferty oszczędnościowe banków polepszają się. Tym razem to Getin Bank przedstawił nową, dużo lepszą ofertę. Co w niej znajdziemy? Po pierwsze konto oszczędnościowe z oprocentowaniem 2,5%. Po drugie lokatę oferującą 2,4%. Warunek do uzyskania promocyjnego oprocentowania jest jeden: trzeba przynieść do banku nowe środki. Z tym jednak nie powinno być problemu biorąc pod uwagę, że od dłuższego czasu oferta Getinu nie zachwycała.

2,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Bank

2,5% na koncie oszczędnościowym w Getin Bank

Aby skorzystać z oferty „Na nowe środki” należy być nowym lub obecnym klientem Getin Banku, który posiada lub otworzy konto osobiste i oszczędnościowe. Jeśli nie macie RORu lub konta oszczędnościowego, to najprościej je założyć poprzez stronę promocji.

Drugi krok to zapewnienie wpływu nowych środków, które wyliczane są jako nadwyżka nad saldo z dnia 28.07.2017. Oznacza to, że jeśli mieliśmy w tym dniu kwotę X na dowolnych produktach depozytowych w banku, to wszystko ponad X zarobi 2,5% (natomiast stare środki zarobią 1%).

Do oferty można przystępować od 1.08 do 30.09.2017. Promocyjne oprocentowanie będzie obowiązywać przez 122 dni od momentu ulokowania środków. Maksymalna kwota, dla której naliczane jest 2,5%, to 100 000 zł.

Szczegóły w regulaminie promocji.

2,4% na lokacie do 200 000 zł

Oprócz konta oszczędnościowego całkiem dobre oprocentowanie zaczęła oferować Lokata na nowe środki. Tu różnica jest taka, że do założenia lokaty nie jest wymagane posiadanie konta, a czas trwania lokaty to 5 miesięcy. Inna jest również data wyznaczania nowych środków – tu bank ustalił ją na 30.06.2017.

Osobiście uważam, że konto oszczędnościowe to znacznie lepsza oferta (mamy środki zawsze pod ręką), ale gdyby ktoś szukał jednego miejsca na ulokowanie nawet 300 000 zł z gwarancjami Bankowego Funduszu Gwarancyjnego, to obie oferty wydają się do tego odpowiednie.

Szczegóły promocji lokaty na nowe środki w regulaminie.

Nie przegap!

Komentarze

 • Na koncie oszczędnościowym jest kapitalizacja dzienna? Miesięczna?
  Widziałem, że pierwsza wypłata z KO jest darmowa, następne po 9zł.

  Paweł Odpowiedz
  • Generalnie to standard, że pierwsza wypłata jest darmowa, kolejna – płatna. Tak jest na większości kont oszczędnościowych w Polsce (miłym wyjątkiem jest BGŻOptima z nielimitowanymi wypłatami, choć tylko na jedno przypisane konto).

   Odsetki dopisywane są na koniec miesiąca, jednak liczone są według salda na koniec każdego dnia. Oznacza to, że jeśli np. przez cały miesiąc na koncie oszczędnościowym będzie 100 000 zł, to zarobisz ok. 168,75 zł netto. Jeśli przez pół miesiąca będzie pusto, a przez drugie pół będzie leżało 100 000 zł – to zarobisz połowę tej kwoty.

   Michał
  • Nielimitowane wypłaty z konta oszczędnościowego na ROR są też w ING OKO. Choć tam to procent marny…

   sentio
  • Uściśkę: Nielimitowane *bezpłatne* przelewy z *własnego* OKO na *własne* konto w *ING* .

   sentio
  • Jak ktoś skorzystał w ING z Benefitów za pensję to dostanie 2,5% na pewien okres :).

   Marcin H
  • chłopie, kiedy to będzie ;)

   abc
 • ale wydaje mi się że aby uzyskać 2,5% na koncie oszczędnościowym trzeba spełniać warunki pakietu korzyści czyż nie tak?

  robert Odpowiedz
  • Pakiet Korzyści dotyczy na szczęście jedynie oprocentowania standardowego (które jest marne i nie zwracamy na nie uwagi ;))

   Michał
 • pytanie tylko na kiedy jest liczone saldo poczatkowe: na koniec dnia jak w optimie czy inaczej??

  lol5 Odpowiedz
  • saldo zawsze liczymy na koniec dnia – jeśli dobrze pamiętam jest to nawet zapisane w prawie, choć nie pamiętam w jakiej ustawie :(

   Michał
 • Czy obecni klienci, ktorzy mają juz konto Ośzczednosciowe razem z drugim rachunkiem Getin UP, (bez karty) tez mogą przystapic do promocji bo regulamin nic o tym nie mowi ?

  Wojak Odpowiedz
  • Moim zdaniem tak. Liczą się wszystkie nowe środki, niezależnie od tego ile i jakie mamy rachunki.

   Michał
  • Sprawdziłem starzy korzystajacy wczesniej z pakietem korzysci mogą przystapić i miec 2,5 %, tylko wykluczona jest KO Skarbonka.

   Jednak regulamin, konsultanci z Katowic mowią o KO, które zostało otworzone jako pierwsze.

   Wojak
  • przez system mozesz sobie otworzyc aktywne od razu kolejne normalne KO

   lol5
  • Przeczytałeś co napisałem wyzej: tylko pierwsze KO (najwczesniej otwarte) jest promocyjnie oprocentowane na okres 122 dni.

   Wojak
  • nie prawda, zapytalem przez system i podano mi ze obowiazuje na koncie normalnym z kapitalizacja mieisieczna(podali konkretny nr konta) mimo, ze mam wczesniej otwarte juz inne oszczednosciowe z kapitalizacja dzienna

   lol5
  • Konto Getin Up i Konto Oszczędnościowe Skarbonka mam od prawie 4 lat (jeszcze z czasów bardzo fajnej promocji dla kierowców), a Konto Oszczędnościowe od prawie 2,5 roku. Dzisiaj przelałem środki na to ostatnie i po chwili w sekcji Kontakt pojawiła się wiadomość niniejszej treści:

   Konto Oszczędnościowe w ofercie specjalnej Na nowe środki

   Informujemy, że zostały spełnione warunki oferty specjalnej Na nowe środki i Twoje Konto Oszczędnościowe zostało objęte promocyjnym oprocentowaniem, zgodnie z Regulaminem oferty specjalnej Na nowe środki dostępnym na stronie internetowej Banku.

   Z poważaniem,
   Getin Noble Bank

   Potwierdzenie można znaleźć również po kliknięciu w Szczegóły dla KO:

   SALDO POCZĄTKOWE: 0,00
   DATA WYLICZENIA SALDA POCZĄTKOWEGO: 28.07.2017
   STAN NOWYCH ŚRODKÓW: (…)
   DATA PRZYSTĄPIENIA DO OFERTY: 02.08.2017
   NAZWA OFERTY: Oferta specjalna na nowe środki

   Kamil
  • Czyli otwierałes nowe czy korzystasz ze starego KO ?
   Jak sie nazywa to KO na ktorym bedziesz miał 2,5% ?

   Wojak
  • Korzystam ze starego, posiadanego od blisko 2,5 roku rachunku, a nazywa się on po prostu Konto Oszczędnościowe. Jest to najbardziej podstawowy rachunek oszczędnościowy w ofercie, a przy okazji niniejszej promocji Getin na swoich stronach czasami określa go także mianem „Konto Oszczędnościowe 2,5%”, przy czym to nie jest jego oficjalna, regulaminowa / cennikowa nazwa, a jedynie zwrot marketingowy. Precyzując, KO i KO 2,5% to jest dokładnie to samo, czyli jak ktoś posiada indywidualne Konto Oszczędnościowe (nie mylić z Celowym Kontem Oszczędnościowym i Kontem Oszczędnościowym Skarbonka), które wcześniej nie uczestniczyło w promocji Family Saver, to według regulaminu nie musi otwierać nowego rachunku.

   W razie braku pewności co do spełnienia warunków uczestnictwa w promocji można zrobić prosty test. Wystarczy przelać środki na posiadane KO i po niedługim czasie sprawdzić, czy w sekcji Kontakt i/lub Szczegóły konta pojawiły się informacje przytoczone przeze mnie w poprzednim wpisie.

   Kamil
  • Własnie ja mam oprocz KO Skarbonka stare KO, ktore kiedyś było oprocentowane na 4% przez 6 miesiecy.

   Sprawdze to co piszesz ale mam tez mozliwośc otwarcia w bankowosci inter. nowego i tam przy zaznaczaniu roznych zgod mam konto z ofertą specjalna na 2,5 % i nie wiem czy to nie bedzie to a…..

   Dezinformacze z Getin Noble nie spiesza sie zeby zadzwoniec, czy odpowiedziec na zapytania do tej promocji.

   Wojak
 • Czy środki muszę wpłacić jednorazowo, żeby skorzystać z promocyjnego oprocentowania?

  broker Odpowiedz
  • Każda wpłata nowych środków daje promocyjne oprocentowanie

   Sebek
  • Oprocentowanie na nowe środki na koncie oszczędnościowym jest liczone od momentu pierwszej wpłaty. Nie ma znaczenia ile wyniesie i ile przelejemy później.

   Michał
  • czyli jesli w ddniu kontroli nowych srodkow mialem w getinie 10 tys. i dzis majac 10 tys. przelewam kolejne 10 tys. na KO to mam 2,5%. Co jesli nastepnego dnia przeleje pierwsze 10 tys na KO ? mam 2,5% od w sumie 20 tys ?

   hans
 • Z tym polepszaniem się bym nie przesadzał. W ubiegłym roku była deflacja, a teraz mamy 1,7 % inflacji, więc teraz 2,5% (po odjęciu podatku belki to 2 %) to tyle co 0 % rok temu.

  x666 Odpowiedz
 • Getin z promocją na koncie oszczędnościowym chwilowo zaorał Optimę, a i dynamika ostatnich lokat Getinu na nowe środki wygląda ładnie: 2,0% > 2,2% > 2,4%

  ulokowany Odpowiedz
 • Qurcze coś jest nie tak. w rozmowie z infolinią zrozumiałem, że 2,5 na KO to oferta promocyjna i że jako osoba posiadająca już KO mogę skorzystać jedynie z oferty po tabeli … Możecie wypowiedzieć się autorytatywnie czy jako klient i posiadacz KO po przelaniu środków otrzymam 2,5% czy niestety „trochę mniej” ?

  coin Odpowiedz
  • Kto tak informuje, czy dzwonileś na infolinie do Katowic ?

   Wojak
  • Nie otrzymasz, dobrze powiedzieli ci na infolinii, na blogu jest źle to opisane. Polecam regulamin.

   Konto Oszczędnościowe – rachunek oszczędnościowy z miesięczną kapitalizacją odsetek prowadzony przez Bank w złotych z wyłączeniem Celowych Kont Oszczędnościowych, Kont Oszczędnościowych Skarbonka oraz Kont Oszczędnościowych, które
   uczestniczyły w promocji Family Saver.

   W przypadku posiadania więcej niż jednego indywidualnego konta oszczędnościowego, Ofertą Specjalną może zostać objęte najstarsze indywidualne Konto Oszczędnościowe w Banku.

   R
  • Doprecyzowując twoje najstarsze konto oszczędnościowe nie może być to z listy co przypuszczam że sprawdzili ci jak dzwoniłeś na infolinię. Możesz to sprawdzić w interfejsie, konto > szczegóły.

   R
  • Co zle opisali ?
   Wklejasz regulamin nie rozumiejac go i piszesz, ze starzy nie otrzymają 2,5 %

   Wojak
  • Przeczytaj jeszcze raz dokładnie to wszystko się wyjaśni:
   „Warunek do uzyskania promocyjnego oprocentowania jest jeden: trzeba przynieść do banku nowe środki”.
   To nie jest jedyny warunek, dodatkowo nie można mieć starszego konta oszczednosciowego z podanej w regulaminie listy.

   R
  • Ja widocznie mam z tej listy oprocz Skarbonki załozone były w 2015r z pakietem korzyści z KO na 4%.
   Teraz musze zakładac do Getin UP kolejne KO zeby było na 2,5% ale problem mam jeszcze inny, bo do kont są dopisani wspołwłasciciele co wyklucza z promocyjnego procentu.

   Czekam na oficjalną odpowiedz z Getin Noble, bo kazdy znawca na infolini inaczej gada.

   Wojak
 • Szkoda, że nie piszecie, że warunkiem skorzystania z tej promocji jest otworzenie konta osobistego z kartą, która jest płatna 6,99 zł (bezpłatna przy wydaniu 300 zł / miesiąc)

  Kajko Odpowiedz
  • Nie musisz mieć karty, nie ma jej w regulaminie. Możesz mieć konto bez karty.

   R
  • Fakt, musi być konto osobiste (duże niedopatrzenie ze strony Admina), ale karta nie jest wymagana.

   Bartek
  • Ale ja nie pisałem nigdzie, że nie trzeba konta osobistego. Chodzi o to, że trzeba otworzyć lub posiadać pakiet ROR + KO

   Michał
  • We wniosku o KO trzeba zaznaczyć ROR z kartą. I nie da się odznaczyć karty, więc musi zostać zamówiona.

   Kajko
  • O jakim wniosku piszesz?? Nie ma nic o kartach

   @Admin to trzeba ta karte czy nie?

   dfss
  • O wniosku do którego link masz artykule. I jest o karcie. Oczywiście możesz sobie z tego wniosku założyć KO bez ROR i karty tylko nie będzie na 2.5%.

   Kajko
  • Zawsze możesz zrezygnować z karty. Nawet zaraz po otwarciu konta.

   R
 • Zaskoczyli mnie ;)

  Work Odpowiedz
 • Wazne jest to ze osoby ktore okolo 130 dni temu zakladaly konto w promocji 2,5% musza zalozyc kolejne konto oszczednosciowe!!! Inne!!!

  dfss Odpowiedz
 • Sprawdźcie dobrze czy zamknęliście RORy… niedawno odkryłem że moje wypowiedzenie umowy z 02.2014 r. złożone w oddziale banku nie zostało przyjęte do wiadomości przez Getin. Mam kopię wypowiedzenia poświadczoną przez pracownika, a bank póki co uparcie twierdzi że wypowiedzenia nie otrzymał i zaprasza do ponownego złożenia wypowiedzenia… szczyt bezczelności, jak to u LCz. Ciekawe kto pierwszy się zmęczy wymianą pism, ja czy bank?

  wojtekkkkkkkkkkk Odpowiedz
 • Miałem je kiedyś , nic szczególnego , nie polecam. xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Taki burdel w tych komentarzach ze nic nie wiadomo.
  Stare nowe KO – jakie w koncu

  dfss Odpowiedz
 • Najlepiej jest napisać przez Bankowość Int. wiadomość z pytaniem czy konto oszczędnościowe, które mamy bierze udział w promocji. Szybko odpowiadają i w razie czego macie potwierdzenie pisemne.

  Gruby Rychu Odpowiedz
 • Kurier z umową był tydzień temu i konto nadal nieaktywowane. Pelny profesjonalizm.

  Kajko Odpowiedz
  • Też zakładałem przez kuriera. U mnie było tak:
   1.08. wysłany wniosek, chwilę później telefon z banku – weryfikacja danych
   3.08. kurier – umowa podpisana,
   7.08. przyszedł listem PIN do karty
   8.08. przyszedł SMS z hasłem tymczasowym – konto aktywne – logowanie

   Łuki
  • Sorry, to nie o GB, a o Eurobanku :)

   Łuki
 • UWAGA, sa rozne konta oszczednosciowe mimo że mogą nazywać się tak samo. Radzę uzyskać potwierdzenie że na pewno łapiecie się na promocję. Na starych kontach na pewno nie ma tej promocji więc trzeba założyć nowe.
  Ciekawe co dokładnie znaczy ten zapis jak bede mial stare i nowe.
  „W przypadku posiadania więcej niż jednego indywidualnego konta oszczędnościowego, Ofertą Specjalną może zostać objęte najstarsze indywidualne Konto Oszczędnościowe w Banku.” cos czuję że to kolejna promocja żeby zrobić klientów w jajo.

  R Odpowiedz
 • U mnie w szczegółach konta oszczędnościowego w aplikacji mobilnej jest wszystko napisane.

  Hasz Odpowiedz
 • pojawiła się nowa oferta konta oszczędnościowego w Getin na 2,7% na 4 m-ce na nowe środki

  Katarzyna Odpowiedz
 • tylko nie do końca rozumiem, czy to oprocentowanie włącza się z chwilą wpływu nowych środków, czy z chwilą założenia konta oszczędnościowego?

  Katarzyna Odpowiedz
  • z chwilą wpływu nowych środków ustawia się data okresu promocji na koncie, wg regulaminu jeśli poprzedni okres promocji kończy się w trakcie trwania obecnej akcji promocyjnej to do tej noe można przystąpić

   Dzikus
 • ale nie wiecie jak liczą nowe środki ja miałem u nich środki na koncie getin up i czy to też liczą jako środki pomniejszające?

  alex Odpowiedz
  • oczywiście wszystkie środki na wszystkich kontach się sumują do wyznaczenie kwoty, którą musisz przekroczyć

   Dzikus
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy