2,6% na nowym Koncie Mega Oszczędnościowym + 200 zł na start od Alior Banku

Zakończona

Alior Bank wystartował z pierwszą edycją podwyższonego oprocentowania na nowym Koncie Mega Oszczędnościowego. W porównaniu do starego Konta Mocno Oszczędnościowego różni się w zasadzie tylko… nazwą. Ciągle możemy bowiem zgarnąć 2,6% do 100 000 zł. A jeśli jesteśmy nowym klientem Alior Banku, to czeka na nas również 200 zł na start :)

2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym Alior Banku
Aby przystąpić do podwyższonego oprocentowania na Koncie Mega Oszczędnościowym konieczne jest przyniesienie do Alior Banku nowych środków w między 13.12 a 30.01.2020. Jako nowe środki rozumiemy tu nadwyżkę nad saldo z dnia 10.12.2019.

Zgodnie z regulaminem środki te zarobią 2,2% w skali roku przez kolejne 3 miesiące (od daty pierwszego wpływu nowych środków) dla kwoty maksymalnie 100 000 zł.

A co zrobić, aby zyskać tytułowe 2,6%? Wystarczy, że w spełnimy dodatkowy warunek aktywności, czyli w każdym miesiącu trwania promocji będziemy zapewniać regularne wpływy na konto osobiste (nie oszczędnościowe!) w wysokości min. 1500 zł. Warto dodać, że jako wpływy rozumiemy wszystkie przelewy przychodzące z innych banków lub z rachunków firmowych w Alior Banku. Nie wliczamy tu również przelewów z T-Mobile oraz Kantoru Walutowego. Przelewy własne z konta w innym banku są więc jak najbardziej OK i tak najprościej spełnić te warunki.

Pamiętamy również, że:

Z 1 edycji Promocji, której zasady funkcjonowania opisuje niniejszy Regulamin, nie może skorzystać Uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji „Konto Mocno Oszczędnościowe”.

A jak założyć Konto Mega Oszczędnościowe? Póki co nie znalazłem takiej możliwości w bankowości internetowej. Pozostaje więc oddział, infolinia albo pełny wniosek internetowy.

Dodatkowe 200 zł za konto osobiste

Aby uzyskać maksymalne oprocentowanie . na Koncie Mega Oszczędnościowym konieczne jest posiadanie konta osobistego. Oznacza to, że albo musimy być już obecnym klientem Alior Banku albo… dopiero nim zostaniemy. A tu otwiera się możliwość zgarnięcia całkiem łatwych 200 zł premii na start :)
Skoro więc potrzebujemy konta osobistego aby wziąć udział w promocji (i zyskiwać 0,4 p.p. więcej), to opcje są dwie: albo już jesteśmy klientem Alior Banku i taki rachunek mamy, albo jesteśmy nowym klientem i… możemy zgarnąć dodatkowe 200 zł za założenie rachunku w promocji :)

Wystarczy, że do 31.12.2019 skorzystamy z dedykowanej promocji. Jej warunki są bardzo proste: jeśli w ciągu pierwszych 3 pełnych miesięcy kalendarzowych będziemy zapewniać wpływy min. 1000 zł, zalogujemy się do aplikacji mobilnej banku oraz wykonamy min. 3 transakcje bezgotówkowe kartą, to bank wypłaci nam obiecaną premię.

Zdecydowanie warto więc skorzystać z tej promocji, bo 200 zł za konto w Alior Banku to rekordowa wartość premii (nie pamiętam, aby w ciągu ostatnich lat ten bank płacił więcej). Po szczegóły zapraszam do prześwietlenia oferty: 200 zł za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

3% na koncie oszczędnościowym i lokacie

Na koniec przypomnę, że klienci posiadający Konto Jakże Osobiste mogą zyskiwać dodatkowe 3% na koncie oszczędnościowym do 20 000 zł w ramach jednej z 10 korzyści dorzucanych do konta. Oprócz tego całkowicie nowi klienci Alior Banku (brak wcześniejszej kartoteki klienta) mogą również założyć specjalną Lokatę 100-dniową na start z oprocentowaniem 3% do 50 000 zł.

Oznacza to, że całościowo możemy ulokować w Alior Banku 170 000 zł na całkiem sensowny procent.

Nie przegap!

Komentarze

 • Promo na 3% za włączenie korzyści na koncie Jakże osobistym zostało przedłużone do 31.03.2020 r.

  Lokata Odpowiedz
 • Michał, regulamin załączyłeś stary (wiem, ze to drobiazg, ale akurat z lenistwa chciałem stąd ściągnąć).

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
 • Posiadam konto w Kantorze Alior. Nigdy nie miałem konto w Alior Banku. Czy jestem nowym klientem czy nie. Prośba o informację

  Grzegorz Odpowiedz
 • Konto w Alior Bank zamknąłem we wrześniu 2018. Czy mogę zgarnąć 200 zł? Żadnego okresu karencji?

  Artur4Life Odpowiedz
  • „Oferta Specjalna jest skierowana do nowych Klientów, czyli osób, które w okresie ostatniego roku (po dniu 31 października 2018 r.) nie posiadały Rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego w Alior Banku (Rachunek płatniczy), rachunku walutowego lub Karty Kibica Alior Banku. Posiadanie konta oszczędnościowego, konta firmowego, konta oszczędnościowego walutowego, konta w Kantorze Walutowym Alior Banku oraz konta w T-Mobile Usługi Bankowe nie wyklucza Uczestnika z Oferty Specjalnej.”

   p27
 • Jak mam konto mocno oszczędnościowe to mogę przekształcić go na to mega oszczędnościowe?

  Daw Odpowiedz
 • [w kontekście sumy 170K]
  Jak rozumieć [dotyczy korzyści: 3% do 20000]: „Korzyść nie łączy się z promocją „Konto Mocno Oszczędnościowe”, „Konto Mega Oszczędnościowe” oraz innymi promocjami na wskazanym rachunku oszczędnościowym”?
  >>> file:///C:/Users/miecz/AppData/Local/Packages/Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe/TempState/Downloads/tabela-oprocentowania%20(1).pdf

  Andrzej44 Odpowiedz
  • Na tym koncie Mega nie możesz włączyć koszyści 3% – w tym sensie promocje się nie łączą – musisz mieć do tego zwykłe KO, i tyle…można mieć wszystkie konta oszczędnościowe i mieć na nich promocyjne oprocentowanie

   Kate
 • Już jest to nowe konto do wyklikania w systemie po nocnej modernizacji.

  pws Odpowiedz
  • Ja ciągle nie mam, tylko ror i oszczędnościowe walutowe… Może już za dużo oszczędnościowych mam? https://imgur.com/a/5uPkrjs

   Don Quijote de la Mancha
  • W apce też nie mam.

   Don Quijote de la Mancha
  • Nie masz za duzo. Ja mam dwa rory, mocne i 10 zwyklych oszczednosciowych. Dzis bez problemu zalozylem mega.

   aaaa
  • „10 zwyklych oszczednosciowych”! 😮
   To rzeczywiście, ja mam tylko 1 ror PLN, 5 walutowych, 4 zwykłe oszczędnościowe i jedno Mocno. Czyżby chodziło o to, że nie mam KJO (tylko stare KWJ)? Ale regulamin nic na ten temat nie wspomina… A może o to, że mam jeszcze promocje na Mocnym?

   Don Quijote de la Mancha
  • po co Wam aż tyle oszczędnościowych? Jakaś promka czy rozbijanie oszczędności na różne cele?

   Daw
  • 1. Przeważnie konta oszczędnościowe pozwalają na tylko jeden bezpłatny przelew miesięcznie, więc warto mieć ich więcej, by móc częściej skorzystać ze środków (np. zapłacić za gaz w połowie miesiąca i kupić obligacje skarbowe na koniec). Wprawdzie w Alior standardowe oprocentowanie jest tak marne, że ma to niewielki sens, z drugiej strony nawet kilka złotych miesięcznie to zawsze coś (ja akurat mam w Alior główne konto, to taka moja centralka, w innych bankach często definiuję tylko numer tego ror).

   2. Zdaje się, że moje 4 standardowe wzięły się z:
   – ko, które normalnie założyłem w Alior w komplecie do ror;
   – ko, które założyłem w Meritum;
   – ko, które samo się założyło, gdy zakładałem 5-letni program systematycznego oprocentowania 5% (tam idą np. nadpłaty, tam też ląduje kasa po zakończeniu);
   – ko, które samo się założyło, gdy zakładałem 10-letni program systematycznego oprocentowania 6% (skądinąd ciągle go mam, ciągle na 6%!).

   Don Quijote de la Mancha
  • możliwość otwarcia KMO pojawiła się już też w aplikacji

   adaś
  • @Don dzięki za wyjaśnienie, myślałem że jest jakiś trik na podwyższone oprocentowanie na każdym ww. koncie

   Daw
  • @Don dzięki za wyjaśnienie, myślałem że jest jakiś trik na podwyższone oprocentowanie na każdym ww. koncie

   Daw
  • @Don Quijote de la Mancha
   Don , wygląda, że masz ustawiony język interfejsu na angielski … Może spróbuj zmienić język na Polski i sprawdź czy opcja „Mega” jest widoczna…
   Mam „baaardzo stare” konto osobiste i opcja na KMO jest aktywna….

   GoldenBoy
 • Ano pojawiło się. Już zdążyłem im wysłać pytanie. Mamy czas do 30.01? Od dnia uruchomienia liczą się te 3 miesiące czy od dnia wpłaty środków?

  jojo Odpowiedz
 • Po co banki tak utrudniają ludziom życie z tymi nazwami kont – Millenium miało KO z promocją zrobili KO Profit dla starego nie ma już promocji Getin miał KO z promocjami teraz mają EKO i na starym już też pewnie żadnych promocji nie będzie teraz alior poza zmianą nazwy sama zasada funkcjonowania tego konta szyderczo nazwanego „maga oszczędnościowym” jest taka sama jak konto Mocno oszczędnościowego więc po co to? Zapewne dla starych kont wzorem Millenium i Getin promocji już nie będzie ….

  zenek64 Odpowiedz
  • Dokładnie, też zauważyłem ten trend od jakiegoś czasu. A dawniej w AB było jeszcze inne: „Konto Lokacyjne”.

   pws
  • Teraz standardowe oprocentowanie to tylko 0.5% w Aliorze i Getin. Jeśli ktoś nie zauważy, że skończyła się promocja na nowe środki, to bank dobrze na tym wyjdzie.

   xandi
 • Czy na mocno oszczędnościowym dalej jest promocyjne oprocentowanie dla nowych środków czy trzeba wyklikać to nowe mega?

  eloraper Odpowiedz
  • Jak ktoś do promocji zdążył przystąpić (do 12 grudnia), to ciągle bierze udział przez 3 miesiące od przystąpienia (wpłacenia nowych środków).

   Don Quijote de la Mancha
  • stara edycja trwała 122 dni …. czyli 4 miesiące

   zenek64
 • Jak sprawdzić kod MCC w bankowości Aliora?

  broker Odpowiedz
 • Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale biorąc udział w promocji na koncie „Mocno Oszczędnościowym” i posiadająć na nim przykładowo 8000 zł oznacza to, że moge założyć konto Mega oszczędnościowe i wpłacić na nie 92 000 czy przez to że biore udział w poprzedniej edycji nie mogę w ogóle wziąć udziału?

  Sim Odpowiedz
  • Pamiętamy również, że:

   Z 1 edycji Promocji, której zasady funkcjonowania opisuje niniejszy Regulamin, nie może skorzystać Uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji „Konto Mocno Oszczędnościowe”.

   Don Quijote de la Mancha
 • trochę się zagubiłam… czy może mi to ktoś wytłumaczyć?
  1. złożyłam w grudniu wniosek o konto Jakże Osobiste + dodatkowo zostanie otwarte konto Mega Oszczędnościowe = mamy zatem dwa konta. Nie ukrywam, że bardziej interesuje mnie opcja posiadania 3% na lokacie na 100dni, więc czy warunkiem koniecznym do otrzymania promocji 200zł jest równiez prowadzenie konta Mega Oszczędnościowego 2,2% ? W regulaminie promocji nie ma nigdzie mowy o posiadaniu konta Mega Oszczędnościowego, czy mogę zatem je zamknąć ?jeśli je zatrzymam to są za każde z kont dodatkowe opłaty ??
  2. konto musimy założyć z kartą, więc aby nie płacić za prowadzenie rachunku ani za posiadanie karty należy dokonać wpływ min 1500zł (10zł za prowadzenie konta) oraz dokonać transakcji bezgotówkowej min 300zł (w innym wypadku 5zł za kartę). A więc, wystarczy jeden przelew w miesiącu 1500zł czy należy zrobić wpływ na 1500zł i 1000zł aby spełnić warunki promocji + prowadzić konto za darmo ? Dalej.. trzeba dokonać min. trzykrotnie płatności kartą, ale powinna być to kwota min 300zł aby nie ponosić opłaty miesięcznej za posiadanie karty (5zł).. dobrze to rozumiem ? Ciężko zatem o darmowość tego konta…
  3. czyli najprościej ujmując ( z tego co rozumiem), aby otrzymać nagrodę 200zł otwieram konto w grudniu, następnie nalezy dokonac w styczniu wpływ 1000zł, logować się co miesiąc do aplikacji oraz zapłacić trzy razy kartą po 1zł, WSZYSTKO PRZEZ OKRES 3 MIESIĘCY. Przy takim założeniu ponosimy płatność za prowadzenie rachunku (10zł na miesiąc) oraz za kartę (5zł/msc). Nagroda zostanie wypłacona najpóźniej do końca Kwietnia co daje opłatę 15zł za grudzień + styczeń+ luty+ marzec + kwiecień i w konsekwencji wychodzi kwota 75 zł za prowadzenie rachunku aby otrzymać 200zł… Czy wszystko zrozumiałam prawidłowo, czy są inne DOGODNIEJSZE sposoby aby wyszła korzystniejsza opcja?
  Bardzo proszę o pomoc w rozchwianiu wątpliwości :)

  sandra Odpowiedz
  • 1. Ale jak chcesz tylko dostać 200 zł, to nie musisz WCALE zakładać K Mega Oszcz. Musisz otworzyć konto ROR w Alior i spełnić warunki zgodnie z regulaminem. Przejdź na stronę promocji „Hit powraca! 200 zł za otwarcie konta w Alior Banku…” (link jest gdzieś w opisie) i zapoznaj się z warunkami tej promocji.
   2. „wystarczy jeden przelew w miesiącu 1500zł czy należy zrobić wpływ na 1500zł i 1000zł aby spełnić warunki promocji” – wystarczy jeden przelew na 1500 w JEDNYM KAWAŁKU – to będzie zwolnienie z opłaty za konto i spełnienie warunku promocji
   PLUS 300 zł kartą (zwolnienie z opłaty za kartę) w ramach conajmniej 3 transakcji (spełnienie warunku promocji)
   3. Dobrze rozumiesz, jednak przelanie sobie 1500 zł zamiast 1000 to chyba nie jest wielki problem. A 300 zł do wydania kartą – chyba do uniesienia. Jeśli nie ma wykluczeń kodów MCC to możesz np. kartą opłacać rachunki np. w tej nowej usłudze z ING Moje Usługi

   Kate
  • Poza tym, poza lokatą 3% nadal możesz włączyć korzyść 3% dla zwykłego konta oszczędnościowego do 20 tys.

   Kate
 • Odnośnie zapisu o wykluczeniu klientów korzystających z wcześniejszych edycji promocji Konta Mocno Oszczędn.
  Zakładam że 31.01 będzie druga promocja Konta Mega Oszczędn. z badaniem salda kilka dni wcześniej. Jeśli promocja Mocnego kończy mi się 25.01 i wycofam środki przed dniem badania salda to 31.01 będę mogła wziąć udział w drugiej promocji Konta Mega Oszczędnościowego?

  Ew@ Odpowiedz
 • Radzę Wam uważać na Alior… W październiku złożyłem dyspozycję zamknięcia konta. W grudniu dzwoniłem na infolinię z pytaniem czy zostało zamknięte- usłyszałem, że nie i w sumie nie są w stanie powiedzieć dlaczego nie zostało zamknięte. Czy miał już Ktoś taką sytuację? Co mogę zrobić?

  Maciej888 Odpowiedz
  • >>>Czy miał już Ktoś taką sytuację?
   Wielu.

   >>>Co mogę zrobić?
   Reklamacja. To powinno skutkować.

   Bogdan
 • To normalne u nich. Nawet trwa to pół roku

  Andy59 Odpowiedz
 • Bo po zamknięciu zawsze wysyła się przelew na 1 gr. Wtedy wiesz czy na pewno Ci zamknęli. Zamknięte = powrót 1 gr.

  jojo Odpowiedz
 • Prawdopodobnie jeśli ktoś już wcześniej był klientem to strona otwarcia rachunku nie przepuści go i będzie musiał być kontakt z konsultantem. Jednak to powoduje, że zakładanie konta jest natychmiastowe, bez kuriera.

  Dario Odpowiedz
 • Znalazłem różnicę, konto Mocno Oszcz. miało przelewy (oprócz pierwszego darmowego) za 5 zł, a Mega Oszcz. przelewy (0d drugiego) ma za 8 zł.

  Dario Odpowiedz
 • Z konta Mega Oszcz. na Konto Jakże Osobiste – wszystkie przelewy bezpłatne; z Konta Jakże Osobistego wszystkie przelewy zewnętrzne – bezpłatne [jeżeli się mylę – proszę mnie poprawić].

  Andrzej44 Odpowiedz
 • Poprawcie mnie jeśli się mylę: od tej nowej promocji konto Mocno Oszczędnościowe, któremu skończyła się poprzednia promocja staje się praktycznie bezużyteczne (i do likwidacji) a żeby skorzystać z kolejnych promocji na 2,6% trzeba założyć to Mega oszczędnościowe?
  Druga sprawa – jak z przelewami z Mega Oszcz. na Konto internetowe (nie Jakże osobiste)? Z Mocno Oszcz. były za darmo, zostawili to?

  DLW Odpowiedz
 • Tak, zostawili, każdy ror w Alior.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Dzięki za info. Swoją drogą wnerwiają z tymi zmianami nazw, na co to i po co, skoro warunki praktycznie te same? Heh, w takim razie znowu mnie czeka wycieczka do oddziału. W Millenium przynajmniej ładna młoda panienka obsługuje, a w Aliorze bida…

   DLW
 • @Michał Admin: Będzie podsumowanie roku?

  Lord Klops Odpowiedz
 • Czy komuś udało się założyć lokatę na start do 50 000 na 3% online? Dzisiaj podpisałem umowę i nie widzę takiej opcji po zalogowaniu do banku. Nigdy wcześniej nie byłem ich klientem.

  Romek Odpowiedz
  • @Romek, jesteś pewien, że nie byłeś ich klientem. Nam też się tak wydawało, a okazało się, że 9 lat temu Alior przejął jakiś podmiot z naszymi danymi i tym samym założono nam kartoteki i z lokaty nici…

   Lokata
  • Niestety, trzeba iść do oddziału. Tam ją założą.

   kAt
  • Uff, mogli tak od razu powiedzieć. Dzięki @kAt. Jeszcze na wszelki wypadek zadam pytanie w systemie, a nuż mają jakiś błąd, który niebawem naprawią ale chyba po prostu będę musiał się wybrać do oddziału.

   @Anonim, na pewno nie przejęli żadnego z banków, w którym miałem konto. Zresztą jak zakładałem konto to pani w oddziale mówiła, że nie mają moich danych.

   Romek
  • Wiele osób pisało przy okazji poprzednich promocji Aliora, że tę lokatę można założyć tylko w oddziale, więc to raczej nie błąd w systemie

   Kate
 • @Admin: Widzę, że przedłużyli ofertę na 3% do 20k z ostatecznego dnia 15.01 na dzień 31.03.2020 r. Nie widziałem tu jeszcze o tym informacji.

  Dario Odpowiedz
 • Optymalna kwota na koncie oszczędnościowym 3% to 19834,00 zł. A czy może wiadomo kiedy można się spodziewać badania salda rachunków w Alior, ostatnio było 10.12.2019 roku.

  Bogu Odpowiedz
  • wg mnie optymalna kwota to jednak 20 000 zł i jeśli nie było wypłaty w danym miesiącu to wycofanie potencjalnych przyszłych odsetek ostatniego dnia miesiąca

   adaś
  • choć jeśli nie chcesz się dotykać środków przez okres podwyższonego oprocentowania to jak najbardziej

   adaś
 • Jeśli są zainteresowani jest nowa promocja – badanie salda 24.01. oprocentowanie jak poprzednio czyli 2,6% po zasileniu ROR 1500 PLN.

  diego Odpowiedz
 • Mamy dzisiaj 1 lutego i widzę w szczegółach konta oprocentowanie 2,2%. Rozumiem, że jak przeleję w tym miesiącu do Aliora 1500 zł, to oprocentowanie wzrośnie do 2,6% z datą wsteczną od 1 lutego?

  broker Odpowiedz
 • Czy ktoś może wie, dlaczego nie działają mi powiadomienia push po zainstalowaniu aplikacji? Nie mogę zalogować się do e-bankowości, a kod QR też u mnie nie działa?
  Wcześniej miałam tę aplikację i nie było żadnych problemów.

  Kate Odpowiedz
  • Spójrzcie przy okazji na zaktualizowany i wzbogacony katalog wykluczeń MCC w regulaminie… Podejrzewam, że nowe numery pojawią się niedługo też w innych promocjach, a szczególnie w pewnym różowym banku.

   pws
  • no i wpadło 50 do allegro

   kruczi
 • Witam. Czy po zamknięciu karty wydanej do konta będę mógł nadal korzystać z korzyści : 3% na koncie oszczędnościowym. Rozumiem że jeżeli zamknę kartę w tym miesiącu to w przyszłym nie będę musiał za nią płacić oraz wydawać nią 300zł, konto nadal będzie za darmo jeżeli przeleje na nie 1500zł.

  Bartłomiej Odpowiedz
  • Ale żeby mieć 3 proc to musisz robić te transakcje kartą :) inaczej oprocentowanie spada aktualnie do 2 proc

   Dzikus
 • Poproszę o informacje jak u kogoś pojawi się na koncie 200zl :)

  Sandra Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy