2,7% na Lokacie na nowe środki w Nest Banku

Bardzo dobra oferta lokat powróciła do Nest Banku. W zamian za ulokowanie nowych środków możemy zyskać aż 2,7%.

Lokata na nowe środki w Nest Banku
Aktualnie dostępne Lokaty na nowe środki są o tyle ciekawe, że pozwalają na zgarnięcie wysokiego oprocentowania przez 6, 12, 18 lub 24 miesiące. Możemy więc swobodnie wybrać termin zamrożenia swoich środków.

Co to są nowe środki? Zgodnie z dzisiejszą tabelą oprocentowania są to wszystkie środki, które przelejemy do banku powyżej salda z dnia 15.10.2017. Jeśli więc mieliśmy w Nest Banku w tym dniu np. 5000 zł, to wszystko ponad tę kwotę będzie nowymi środkami i pozwoli na zysk 2,7%. W innym wypadku oprocentowanie zostanie obniżone do 1,2%.

Oferta dostępna jest dla posiadaczy konta osobistego w Nest Banku. W przypadku braku konta możemy również skorzystać z oferty, ale z oprocentowaniem niższym o 0,2 p.p. (czyli, odpowiednio, 2,5%). Kwota minimalna lokaty to 1 000 zł, maksymalna – 2 000 000 zł. Lokat możemy zakładać dowolną ilość.

PS. Nie masz konta w Nest Banku? Załóż je i zgarnij dodatkowe 4% na start na Lokacie Witaj :-)

PS2. W Idea Banku pojawiła lokata dla posiadaczy konta z oprocentowaniem 2,75% na 1 lub 3 miesiące. Celowo jej nie opisuję – bank zazwyczaj po 2-3 dniach wrzuca do oferty podobną/lepszą lokatę bez wymogu posiadania konta :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Nasuwa się pytanie, czy obecnie warto zamrażać kasę na 2,7% na długi okres (12/24m). O ile jeszcze parę miesięcy temu to była dobra oferta, o tyle dzisiaj sporadycznie, ale mimo wszystko zaczynają się pojawiać oferty po 2,7-2,8%. Czy w niedługim czasie nie dojdziemy do 3% patrząc na inflację?

  JJ2010 Odpowiedz
  • 6-12 miesięcy jest moim zdaniem OK (o ile bardziej zależy nam na spokoju niż ewentualnych 0,05 p.p. więcej). Oglądam ostatnie posiedzenia RPP i nie zanosi się na podwyżki stóp procentowych – więc jest to rozsądna opcja.

   Michał
  • Na krótkoterminowych łatwo stracić dzień czy dwa na przenoszeniu, szczególnie że niskie stopy nie mobilizują do błyskawicznego przenoszenia. Dlatego moim zdaniem 2,7 na 12M jest niezłe.

   ulokowany
 • w getinbanku jets konto oszczedn na 2,7% co prawda krotszy okres ale jednak o wiele wieksza swoboda z srodkami

  jacenty Odpowiedz
  • to prawda. Wszystko zależy ile ktoś ma i czy chce z pieniędzy korzystać. To co ma być pod ręką – to na KO, reszta – na lokaty (jeśli dają więcej lub gwarantują przez dłuższy czas).

   Michał
 • pytanie zasadnicze czy rachunek rodzinne oszczędności wlicza się do salda bo zgodnie z regulaminem mogą tak go traktować jako rachunek oszczędnosciowy
  2. Jako Nowe środki traktowane są wszystkie środki pieniężne, spełniające warunki definicji określonej w § 2 ust. 2 pkt 3 Regulaminu, ulokowane przez Klienta w Banku w złotych polskich na rachunkach bankowych następującego typu:
  1) rachunek oszczędnościowo – rozliczeniowy (rachunek ROR),
  2) rachunek oszczędnościowy,
  3) rachunek terminowej lokaty oszczędnościowej

  piotro Odpowiedz
 • Rozumiem, że po założeniu lokaty (tylko z nowych środków), można przelać stare środki do innego banku? Nie ma jakiegoś okresu utrzymania salda?
  Jutro kończy mi się lokata w Idea Banku i teraz mam dylemat lać do Neste na 2,7% na 6m czy IB 2,75% na 3m.

  keram7m Odpowiedz
  • niestety nie. Stare środki muszą być przez cały czas zdeponowane w banku. Gdy przelejesz, uszczuplisz nowe środki o wartość tych, które przelałeś, prościej mówiąc one je zastąpią i nie będą oprocentowane promocyjnie.

   jacck
  • dzis dzwonilem z tym pytaniem do banku i otrzymalem inną odpowiedź, że nowe środki muszą być tylko w dniu założenia lokaty

   Dzikus
  • @jacck (Wyjadacz) Nie pisz głupot, nowe środki na lokacie nie staną się starymi po wypłacie z konta oszczędnościowego

   Kajko
  • @Kajko, sorry rozpędziłem się, macie rację to przecież lokata :(

   jacck
  • ważny jest tylko dzień badania salda, a tak przy okazji to mamy dla nowych wzrost w Neo Banku do 2,9/3M 400K

   jacck
  • w Neo nowym się jest tylko raz w życiu i nie ma gwarancji, że zanim otworzy się konieczne konto lub portfel, lokata dalej będzie miała promocyjne oprocentowanie, kilka lat temu się na to naciąłem.

   keram7m
  • Wg mnie nie warto blokować gotówki na pół roku dla oprocentowania niższego niż 3%. Wybierz lokatę Idei i może nawet na miesiąc zamiast trzech :)

   pawcio
  • Mnie w neo powiedzieli, że lokaty dla nowych klientów można zakładać raz na rok. Tzn. rok po zakończeniu lokaty. Nie wiem, czy to prawda, brzmi dość dziwnie, ale tak powiedzieli.

   ulokowany
  • Taki zapis o karencji 12mies na pewno dotyczy promoxyjnych lokat zakładanych w oddziale, nie wiem jak z inrernetowymi ale też mi się wydaje, że „nowym” jest się tylko raz.

   JJ2010
 • Czekajcie, bo ja też się zakręciłam i już nie wiem jak to jest.
  Czyli jeśli mam na koncie 1000zł w dniu badania i teraz wpłacę dodatkowy 1000zł (razem będzie 2000zł) i założę lokatę na 1000zł – to będzie ona oprocentowana przez cały czas trwania lokaty na 2,7% ???? – nawet jak od razu po założeniu lokaty, wypłacę z konta pozostałe tam 1000zł ? (czyli na koncie zostanie 0zł, na lokacie będzie 1000zł i 1000zł na innym koncie).

  Be@ Odpowiedz
 • No i ja się zakręciłem. A co w przyadku: mam lokatę na 80k kończącą się w grudniu. Jutro wpłacam nowe środki np 100k i te jak najbardziej będą na 2,7% ale czy przez cały okres niezależnie czy w grudnu tame 80k zostawę (pzy akim scenariuszu wątpliwości brak), ale co gdy te 80k wytransferuję poza NestBank. Czy nie bedzie tak, że tylko 20k będzie a 2,7%?

  JJ2010 Odpowiedz
 • hehe, a niby takie proste, toć to przecież lokata a nie KO. Istotny jest tylko dzień badania, w tym przypadku 15.10.2017 i nawet gdybyśmy wpłacili do banku już 16.10, dowolną kwotę, to i tak przy zakładaniu lokaty (dopóki jest dostępna) brany po uwagę jest tylko dzień badania.
  @Be@, w Twoim przypadku będziesz mieć 2,7, bo w momencie zakładania miałaś starych środków tyle samo ile w dniu badania), więc lokata się założy na 2,7 i nie ma takiej możliwości by się zmniejszyła, oprocentowanie jest stałe :) Tak to też działa w Idei, czasami kończyły mi się lokaty w trakcie trwania tych na nowe środki, z kończących się lokat wycofywałem, a oprocentowanie dla lokat „nowośrodkowych” pozostawało niezmienne. To samo analogicznie dotyczy @JJ2010. Ważny jest dzień badania i dzień założenia lokaty. Ja wcześnie z rozpędu pomyliłem z KO.

  jacck Odpowiedz
  • … bo w lokacie liczy się dzień jej założenia, a w KO oprocentowanie naliczane jest każdego dnia.

   Co ja bym bez Ciebie zrobiła, @jacck ? ;-)
   Wielkie DZIĘKI !

   P.S.
   Od tego ciągłego czytania regulaminu Mill człowiek zgłupiał do reszty..

   Be@
 • A w Orange Finanse w strefie korzysci znowu pojawił mi się zwrot 10zł za płatność zbliżeniową telefonem..

  1234pięć Odpowiedz
 • wczoraj w nest mieli jakiś problem z księgowaniem elixirów, zlecilem 2 przelewy z millennium o 12, 1 do aliora dotarl, do nest banku nie

  Dzikus Odpowiedz
 • Oferta slaba. Jednak zdecydowalem sie na kolejne konta w BZWBK. Przynajmniej mam 3% z niewielkimi ograniczeniami, ale za to staly dostep do kasy.

  keton Odpowiedz
  • Jak Ci się udalo? Mnie z każdej placówki spławiają że już nie otwierają rachunków 123, nie pomaga dzwonienie na infolinie i gadanie z kierownikami :/

   Stefek
  • Udaje się, jeśli poprosisz o pokazanie regulaminu, w którym jest zapisane, że już nie można otwierać takich kont. Mówisz, że ty masz zapis, że jeszcze można do końca miesiąca. Pamiętam, że gdzieś to czytałam ale nie pamiętam gdzie. Też tak miałam. Zaczęłam szukać w komórce i wtedy pani się złamała, zadzwoniła na infolinię, uzyskała stosowną informację i założyła mi 3 konta.

   Lidia
  • Mi w 1 oddziale pani chciała założyć, ale spytała kierownika oddziału który nie pozwolił – powołał się na jakiś zapis regulaminu który decyzję otwarcia powyżej iluś rachunków uzależnia od kierownika oddziału. Poprosiłem go o pisemne uzasadnienie odmowy otwarcia konta – czekam do dziś – nie spodziewam się go dostać, a obecnie nie mam po drodze do tego oddziału, żeby się przypomnieć. Jeszcze tego samego dnia w innym oddziale założyłem kilka kont 1|2|3.

   Marcin H
  • @Keton, dziękujemy za wybór naszego banku. Jeśli chodzi o ofertę, opinie do oferty może Pan przekazać na kontakt@bzwbk.pl. Wszystkie zgłoszenia uważnie czytamy i wyciągamy wnioski.
   Zespół BZWBK

   Zespół_BZWBK
 • w BGŻ Optima od dziś lokata bezkarna na 3,50%

  Dzikus Odpowiedz
 • Oj oj joj , dzięki za info . Taki podobny gość stał kiedyś na szczycie 5,5 w Pół banku a tu piszą , że wyżej się nie da . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Ktoś pamięta jak wygląda to technicznie? Po złożeniu wniosku i załączeniu skanu dowodu z optimy przychodzi jakiś sms z numerem konta do przelewu i chyba mail ? Jak taki wniosek złoży się jutro to jest chyba 5 dni na oplacenie ?Po przelewie na kwote lokaty lokata będzie założona tego samego dnia jak wyśle się środki I sesją.? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • nie chcę Cię straszyć, ale jeżeli dobrze pamiętam, to ten bank lubi podnosić adrenalinę. Trafiając na weekend, założenie lokaty może trwać kilka dni. Najpierw wrzucasz 100K i jesteś w .., ciemnej dziurze, żadnego smsa maila.., nic, próżnia, ale zawsze kończy się dobrze. Mogę się mylić, bo w Meritum lokaty zakładało się podobnie, potwierdzenie przychodziło po dwóch dniach.

   jacck
  • Lokata Bezkarna (dla nowego, od co najmniej roku, klienta) na 3M/3,5% jest tylko na 20k.
   Bezkompromisowa jest na 100k – tyle że ta jest 3M/2,7%
   Do jutra (26 paź) jest też Kolekcjonerska: 3M-6M/2,4%/100k. A konto oszczędnościowe jest nadal cienko na 2,2%.

   Takie sobie… ;-/

   Be@
  • Do jutra. Zobaczymy, czy coś zmienią – jest szansa. Ja sam od prawie roku nie mam tam konta, więc może niedługo znów wrócę… :)

   Michał
 • Dzięki za podpowiedzi. Przydałaby się jeszcze jakaś promocja za założenie konta w optimie. Czy nie widać takiej na horyzoncie? Tylko chyba , gdyby była to nie daje się wtedy założyć bezkarnej i jednocześnie skorzystać z takiej promocji? Jezeli ktos pamieta to proszę o przypomnienie jak to z tym dawniej bywało lub obecnie jest ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy