Do 2,9% na Nest Lokacie na nowe środki

Zakończona

Od kilku dni w Nest Banku dostępna jest lokata z podwyższonym oprocentowaniem, które wynosi od 2,8% do 2,9% w skali roku. Aby z niej skorzystać wystarczy ulokować w banku nowe środki.

Lokata na nowe środki w Nest Banku
Najwyższe oprocentowanie dostępne jest tradycyjnie dla lokaty z najdłuższym czasem trwania, czyli na 24 miesiące. Na szczęście lokaty 6-, 12- i 18-miesięczne oprocentowane są niewiele niżej – na 2,8% w skali roku.

Bank stawia jednak dwa warunki. Po pierwsze – musimy ulokować nowe środki, czyli nadwyżkę środków nad saldo, które mieliśmy w banku w dniu 21 stycznia. Po drugie – posiadać konto osobiste. Istnieje możliwość założenia Lokaty na nowe środki bez zakładania konta, jednak oprocentowanie jest niższe o 0,2 p.p.

Plusem lokaty (oprócz relatywnie wysokiego oprocentowania) jest fakt, że możemy na niej ulokować nawet 2 000 000 zł. A lokat możemy zakładać dowolną ilość :)

Na koniec przypomnę, że przez 30 dni od założeniu konta w Nest Banku możemy skorzystać z promocyjnej Lokaty Witaj. Jej oprocentowanie wynosi 4% dla kwoty do 10 000 zł, a lokata trwa 3 miesiące.

Możemy również skorzystać z wersji półrocznej, jednak wtedy wymagany jest wpływ wynagrodzenia – inaczej oprocentowanie zostanie obniżone.

Nie przegap!

Komentarze

 • Bardzo słaba lokata W Idea odpowiednik też na nowe środki to 3 % i bez wymuszania 24 mies tylko na 3 lub 6 m. A w Millenium na Profit jest 2,7% Tak że bez rewelacji

  piotro Odpowiedz
  • do@piotro. Tylko że w Idei ta lokata na 3% jest dla mnie nieosiągalna. Co miesiąc właśnie pod koniec miesiąca kończy mi się jakaś lokata. Więc następnego miesiąca mam saldo mniejsze niż 20-tego dnia poprzedniego miesiąca. Czyli nie mam możliwości założenia tej lokaty na nowe środki. Teraz w ten sposób 28 lutego kończy mi się ostatnia już lokata w Idei. Więc w marcu też nie mogę założyć lokaty na nowe środki. Lokatę na nowe środki będę mógł założyć dopiero w kwietniu. Więc niech mnie Idea pocałuje tam gdzie słońce nie dochodzi.

   ptok
  • A nie mozesz przytrzymac tych starych srodkow przez 1 dzien, zeby saldo sie nie zmienilo? Wtedy patent na nowe srodki zadziala.

   keton
  • Kumasz co piszesz? 20 lutego mam na lokacie 100k. 28-ego kończy się lokata na 100k. Nawet gdyby środki zostawić na 1 marca, to trzeba by mieć następne 100k , żeby założyć lokatę (nowe środki) i dopiero wylać z Idei stare 100k. z przetrzymanych środków nie założysz nowej lokaty, bo to są stare środki.

   ptok
  • Jakie konto w Idei polecacie jako dodatkowe konto?
   Ma być jak najtaniej i umożliwiać dobre oprocentowanie lokat :)

   Psotka
  • Idealne byłoby konto idealne :)

   abc
 • Mogliby coś dorzucić na zachętę założenia konta.

  Mahyn Odpowiedz
  • Troche sie zaktywizowali, nest ma teraz oferty visy – do PiP, Natury, Pyszne.pl i coś tam jeszcze. Chociaz drugi Citi to nie jest ;p

   Karolina
  • Ja w grudniu dostałem od Nesta parasol, czapkę, notatnik i długopis :)

   Ulokowany
 • no to moze idea coś wrzuci zblizonego bez tego wymogu ze srodki ponad to co bylo na rachunkach do 21.01..

  wuuuuu Odpowiedz
 • Różnica między 2,8% w Nest a 2,7% w Millennium jest zbyt mała, żeby to była naprawdę dobra promocja. Przy oszczędnościach 100 kzł i półrocznym czasie oszczędzania – różnica wynosi 40zł. A im mniej mamy oszczędności – tym i różnica mniejsza. Dodatkowo dostęp do KO w Mill jest nie raz na 0,5 roku, tylko co miesiąc.

  Ostatnio (pod koniec stycznia) dali 2,9% na 0,5 roku i 3% na 2 lata – oferta szybko się skończyła, więc pewnie zainteresowanie było duże. I pewnie dlatego teraz obniżyli ofertę…

  Z drugie strony… jak ktoś chce mieć spokój – to może powinien skorzystać z lokaty w Nest. Chyba, że założy konto w Deutsche Banku – również na 0,5 roku i dostanie tam 3%.

  Be@ Odpowiedz
  • W DB lokaty 3% są na rok, a nie na pół roku.

   ptok
  • Tak, ale w Millennium trzeba ciągle kombinować z nowymi środkami, do tego niektórzy ciągle mają 2,5%, a różnica między 2,5% a 2,9% robi się już spora; do tego w Millennium trzeba spełniać warunki bezpłatności ror; w sumie rozumiem, że ktoś może wybrać proste rozwiązanie i założyć 6-miesięczną lokatę w Nest… ale można też poczekać na Ideę, albo — jeśli ktoś jeszcze może — skorzystać z ich Plus (i może też Happy).

   Don Quijote de la Mancha
 • Jak nie miałem konta w nest nigdy, to mogę sobie założyć bez kart itp i będzie za free rozumiem?
  Gdybym wziął lokatę na okres 12mcy to miałbym 2.8%, chyba nie ma dramatu?
  Jak wygląda sprawa z zerwaniem szybszym loktaty, tracę odesetki?

  wuuuuu Odpowiedz
  • W Nest nawet z kartami jest za darmo (od zawsze, jeszcze gdy to był Smart, jest duża szansa, że z tego nie zrezygnują). Zalecam rozważenie wzięcia karty V Pay EUR, może się kiedyś przydać np. do Niemiec (za darmo w Nest jest tylko jedna karta, trzeba wybrać PLN albo EUR).

   Osobiście uważam, że z dużym prawdopodobieństwem za pół roku będą dostępne (nawet w Nest) lokaty oprocentowane powyżej 2,8% (to już obecnie jest nieco małe), więc lepiej wziąć na pół roku, ale z drugiej strony różnica duża nie jest, szczególnie dla niewielkich kwot.

   Zerwanie lokaty wiąże się z utratą całości odsetek. Z jednej strony przemawia to za założeniem lokaty o krótszym okresie, z drugiej przypominam, że można też środki podzielić i założyć wiele lokat, w razie potrzeby można zerwać tylko część. Można też zakładać lokaty o różnym czasie, ja osobiście lubię mieć „drabinkę” lokat, tzn. ciągle mieć jakieś kończące się, które mogę albo przedłużyć (szukać dla tych środków dobrej oferty), albo wykorzystać na bieżące potrzeby.

   Don Quijote de la Mancha
  • W idei za bezpłatnym kontem (nie trzeba wyrabiać karty) masz 3% dla nowych środków przez 3 i 6 miesięcy, przez cały czas wisi ta oferta… więc jaki jest sens zakładania konta w nest na mniej %?. Gdy zakładasz 1-szy raz tam to są lepsze oferty lokat w idei 3,5% albo 4% – wtedy zaczynasz od założenia tych lepszych lokat jako nowy klient!! a na konto przyjdzie za parę miesięcy.

   Pola33
  • „W idei z bezpłatnym kontem (nie trzeba wyrabiać karty) masz 3% dla nowych środków przez 3 i 6 miesięcy, przez cały czas wisi ta oferta… więc jaki jest sens zakładania konta w nest na mniej %?” — nie wiem, jak w przypadku @wuuuuu, ale Idea to praktycznie jedyny bank, który od dawna oferuje dobrze oprocentowane lokaty bez potrzeby zakładania ror, więc mnóstwo ludzi posiadających oszczędności z oferty na nowe środki skorzystać nie może; co innego Nest, który popularnym bankiem nie jest, a też dopiero od niedawna zaczęły się w nim pojawiać znośnie oprocentowane depozyty.

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeśli będziesz nowym klientem idea banku to nie zakładaj konta tylko zacznij od założenia lokaty happy albo happy pro za pomocą formularza na stronie… dostanie dostęp on-line bez zakładania konta!!

   Pola33
  • Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź, doceniam:)

   wuuuuu
 • Jeżeli założę teraz lokatę u nich na 2,9% (będą to nowe środki), a za miesiąc kończy mi się inna lokata i wypłacę z niej środki, to oprocentowanie 2,9% mi się utrzyma?

  Mariusz Odpowiedz
  • Tak spokojnie liczy sie dzień zakładania lokaty, także % się utrzymają.

   Pola33
  • Czyli jeśli chodzi o nowe środki względem 21 stycznia, a ja każdego ostatniego dnia miesiąca wpłacam po 3000 zł na NRO, to aby teraz założyć taką lokatę, musiałbym w dniu zakładania lokaty zasilić ror kwotą 6000 zł i przetrzymać ją tam przez jedną noc?

   Don Quijote de la Mancha
  • No właśnie nie wiem co się stanie po wycofaniu pewnej części kapitału już w trakcie trwania lokaty. W regulaminie jest taki zapis:
   W przypadku stwierdzenia przez Bank niespełnienia któregokolwiek z warunków, o których mowa w ust. 1, przez Klienta, od
   następnego Dnia roboczego oprocentowanie Lokaty ulega zmianie na oprocentowanie wskazane w tabeli oprocentowania
   wymienionej w ust. 3.

   Krutki
 • Pewnie banksterzy maja dodatkowe premie za każdego „jelenia” którego na to namówią…..

  jojo Odpowiedz
  • Premie mają od każdej lokaty, bo do drukowania 10 zł kredytu muszą mieć złotówkę lokaty.

   Iks
 • Nie wiem, co się może nie podobać w Neście, w tej chwili druga oferta po Idei. Idea trochę dziwi tym długim trzymaniem 3%, Nest chyba już trzeci raz wrzuca na tydzień-dwa swoje 2,8-2,9%. Ale może jestem nieobiektywny, bo mi dali czapkę :)

  Ulokowany Odpowiedz
  • Rozumiem, że czapusia się sprawdza, bo już drugi raz o niej wspominasz. A kolor jaki ? ;-)

   Be@
  • Dziękuję za zainteresowanie czapką :) W wąskie paski brązowo- pomarańczowo- niebieskie, kolory firmowe. Zimowa, ale raczej cienka. W każdym razie jakby ktoś chciał czapkę, to warto spytać w Neście.

   Ulokowany
  • @Ulokowany, mi ani w Nestcie, ani w żadnym innym banku nie podobają się takie lokaty. Generalnie bank, który robi takie cyrki przy lokatach z nowymi środkami sam odrąbuje sobie nogę. Absolutnie nie może to być bank główny. Idea, czy Nest , to banki typowo lokatowo-oszczędnościowe, jak nie śledzisz, to u nich nigdy nie wiesz kiedy mogą Cię oskubać. W Idei z pełną premedytacją zakładają Ci lokatę na 3% i jesteś happy, a nazajutrz zjeżdża do 0,5% , i żadne paryline już Cię o tym nie powiadomi, nawet maila nie dostaniesz. Jedynie dostaniesz info w poczcie wewnętrznej i jeżeli często nie zaglądasz, będziesz żyć w błogiej świadomości, że posiadasz dobrze oprocentowaną lokatę :). Oczywiście sam zawsze sprawdzam czy kwalifikuję się na nowe środki, ale jestem pewny, że 90% klientów tego nie robi :) Poza tym 2,8 na lokacie w wymogami… hmmm thx, KO maja po 2,7.

   jacck
  • Przecież nikt nie mówi o banku głównym, tylko o lokatach. Który główny da Ci 3%? Warunki w Idei i Neście są zupełnie do przyjęcia (Idea chyba się mocno ucywilizowała parę lat temu), a jeśli ktoś potrafi znaleźć niszową ofertę Idei i Nesta, to raczej również kojarzy, że trzeba trochę przypilnować. KO też są z wymogami i przez pół roku będzie trochę z tym roboty, a na lokacie 6M – wypoczynek :)

   Ulokowany
  • Który główny da Ci 3%?
   _________
   no właśnie w tym zdaniu potwierdziłeś to co napisałem – żaden, czyli banki z dzisiejszymi trzema procentami na nowe środki nie nadają się na banki główne, zwyczajnie dlatego, że ror-y w tych bankach powinny być praktycznie zawsze puste, bo nigdy nie wiadomo co któremu odbije i jaka datę badania ustawi. Chociaż mój główny akurat daje te 3% niekoniecznie na lokatach :)

   jacck
 • Dodatkowy warunek to wpływ wynagrodzenia. Nie doczytałam tego i już sobie przelałam pieniądze do Nest. Teraz przelewam z powrotem…

  Katarzyna Odpowiedz
 • Jeśli zostałem klientem Nest Banku po 21 stycznia i wtedy też dopiero wpłaciłem tam jakieś środki to rozumiem że moje saldo to 0 PLN i każda kwota będzie traktowana jako nowe środki?

  Andrzej Odpowiedz
 • Nest Bank ma tą wyższość nad Millenium, że przy 200 tys znacznie się opłaca. Po pierwsze, oprocentowanie w Millenium może spaść, a tutaj możemy na pół roku mieć te 2,8%. Po drugie, z Millenium możemy przelać w ciągu jednego dnia maksymalnie 50 tys co oznacza, że 3 dni dłużej przelewalibyśmy te 200 tys, które trzeba przelać z konta oszcz. profit na konto osob. za jednym razem, a więc przez 3 dni pieniądze leżałyby bez oprocentowania. Idea Bank jest oczywiście na pierwszym miejscu, ale tylko na nowe środki, więc jak ktoś już ma zapchane w Idea Bank, to Nest Bank jest tutaj lepszym wyborem.

  Bartass89 Odpowiedz
  • jest sposób żeby nie leżały 3 dni bez oprocentowania

   jest jeszcze oko w ing, aktualnie 2,5%
   promocyjne oprocentowanie jest przez 4 miesiące od otwarcia rachunku
   standardowo jest 0,7% naliczane co miesiąc, do 2,5% wyrównują na koniec okresu promocyjnego

   używam go raczej jako ror-u, ponieważ wszystkie przelewy wewnętrzne są bezpłatne

   pozdrawiam

   kruczi
 • Pytanie troche z innej beczki , czy dla zwrotu w Visa ofery za zakupy w drogerie natura platnosc musi byc karta Visa Nest bezpośrednio czy przez Google Pay przejdzie do zwrotu?

  Zuk Odpowiedz
 • Nieaktualne. Zmienili oprocentowanie na sporo niższe.

  Be@ Odpowiedz
 • Podpowie mi ktoś w pewnej kwestii? W tym roku upływa mi termin ważności karty debetowej. Mam problem z interpretacją TOiP. Miał ktoś już doświadczenia jak najlepiej to ugrać, aby nie płacić.

  specu Odpowiedz
  • Wznowienie karty jest bezpłatne, to płatne „wydanie drugiej i kolejnych Kart” to przy innym rodzaju (gdybyś najpierw wziął np. PLN, a później dodatkowo EUR albo odwrotnie).
   Też mi się kończy ważność smartowego kotka i parę dni temu i dostałem to nestowe paskudztwo… ?

   Don Quijote de la Mancha
  • Eee to niefajnie, liczyłem, że ponownie dostanę jakiegoś kociaka.

   specu
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy