2% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku przez rok (+50 zł na start)

Zakończona

Ruszyła IX edycja promocji „Bonus za aktywność” Getin Banku. Tym razem, po kolejnej obniżce stóp procentowych przez RPP, do zgarnięcia mamy gwarantowane 2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym do 10 tys. zł przez okrągły rok. Oprócz tego ciągle do zdobycia jest premia w wysokości 50 zł za założenie konta, a dla osób z większym zapasem gotówki – 2% dla kwoty do 200 000 zł. Choć w przypadku tej ostatniej promocji trzeba się śpieszyć – możemy do niej przystępować tylko do końca tygodnia.

2% przez rok na koncie oszczędnościowym Getin Bank

2% na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty specjalnej „Bonus z aktywność” należy być nowym klientem, czyli osobą, która nie posiadała konta osobistego Getin Banku od 11.05.2017 do 31.05.2020. Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że założymy Konto Proste Zasady (lub konto osobiste w Noble Banku) i wyrazimy zgodę na przesyłanie oferty handlowej dotyczącej produktów i usług banku drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Zgody dla grupy kapitałowej nie są wymagane.

Sam warunki promocji są bardzo proste. Jeśli w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie „wynagrodzenie”, to bank naliczy odsetki w wysokości 2% dla kwoty do 10 000 zł. Co istotne – wcale nie musi to być prawdziwe wynagrodzenie, a jedynie zwykły przelew! Bank definiuje to następująco:

Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady […] z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank [Getin Bank] w łącznej kwocie minimum 1 000 zł

Warto tu dodać, że odsetki promocyjne zostaną naliczone do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków (w przeciwieństwie do „zwykłych” odsetek).

Okres podwyższonego oprocentowania to aż 12 miesięcy, przy czym bank liczy go od momentu przystąpienia do promocji, czyli od momentu, kiedy na rachunek wpłynie pierwsze „wynagrodzenie” – ale nie może to nastąpić później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

2% do 100 000 zł

Na koniec przypomnę, że w chwili obecnej w Getin Banku trwa również promocja podwyższonego oprocentowania dla nowych środków. Jeśli na rachunku oszczędnościowym (tym samym, co w powyższej promocji) ulokujemy nadwyżkę nad saldo z dnia 29.04.2020, to pieniądze te będą oprocentowane na 2% w skali roku przez 62 dni (2 miesiące) dla kwoty max. 200 000 zł.

Warto się jednak śpieszyć, bo edycja tej promocji kończy się 7.06, a kolejnego dnia prawdopodobniej zostanie opublikowana nowa – ale na gorszych warunkach (co jest reakcją na zmianę stóp RPP).

50 zł za założenie Konta Proste Zasady!

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Zakładając Konto Proste Zasady możemy również zyskać 50 zł premii, o ile założymy rachunek w programie poleceń banku. Biorąc pod uwagę, że jest to bardzo prosty sposób na dodatkowy zysk – warto korzystać :)

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Co ciekawe dla osób poniżej 26. roku życia ta zasada nie obowiązuje – konto mają za darmo bez opłat. Sama karta debetowa wydawana do konta jest dla wszystkich darmowa :)

Getin Bank nie pobiera również żadnej opłaty za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Za granicą lepiej tego nie robić – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Nie przegap!

Komentarze

 • Skoro zmniejszyli z 3,5% do 2% ten mały bonus, to aż strach pomyśleć ile będzie teraz na EKO „w promocji”…

  pws Odpowiedz
 • Obstawiam, że dadzą 1,1% – żeby przebić Millennium, które oferuje okrągły 1%.

  Oskar_15 Odpowiedz
 • Mogliby dać oryginalnie 1,234 % , wtedy netto wyjdzie 1 % 🙂

  g.romek Odpowiedz
 • 2 % do 10 tyś zł ? Chyba im depozyty niepotrzebne ani konta ludności …. Swoją drogą ciekawe co zrobi Alior gdzie jedną z korzyści jest 3 % do 20 tyś za wpływ i 300 zł wydane kartą ….. – oby utrzymali bo to co się teraz dzieje to tragedia.

  zenek64 Odpowiedz
  • Wg tabeli oprocentowania po 30.06. Oprocentowanie spada do standardowego więc 0,3% lub 0% dla starszych kont. Wcześniej korzyść podnosiła oprocentowanie o 0,25% zanim weszła korzyść 3%

   Dzikus
  • Jeśli tak zrobią go już nie będzie żadnego powodu by konto u nich trzymać – zresztą nie tylko u nich czas zrobić wielkie zamykanie i trudno. Jakby w ciągu mieś 2 mln ludzi wypowiedziało konta w takim getinie czy Aliorze to musieliby coś zrobić aby poprawić sytuacje.

   zenek64
  • Nierealne, bo przecież większość ma zagwarantowane wysokie oprocentowanie jeszcze jakiś czas (ponoć niektórzy nawet do września), a reszta nie umie korzystać z „nowych środków” – więc im wszystko jedno.

   Be@
  • Jeszcze jedna taka akcja i będzie naprawdę wszystko jedno czy nowe środki czy stare ….:-(
   Jako wisienkowy wyjadacz trzymam 3 KO stale – trio Getin Alior Mille robiło robotę i zawsze były ” nowe środki ” ale jeśli te „nowe środki” są oprocentowane tak słabo to konta pójdą do odstrzału – bo zamiast zarobić kilka stówek w mieś na załadowanym pod korek KO to lepiej zostawić sobie jedno dwa konta do normalnego użytkowania i resztę zamknąć w pizdu licząc na powrót „normalności”. Pewnie zostanie Mille bo program zwrotów 5 % z bylego Eurobanku + KK Alfa się przydadzą ale Alior bez „korzyści” i Getin bez niczego tak naprawdę (bo poza KO ten bank nic starym nie oferuje) zostaną zamknięte….

   zenek64
 • Dostałem pytanie na które nie potrafię odpowiedzieć, może ktoś z Was będzie wiedział.

  Jakaś poprzednia edycja (chyba 4 miesięczna) zakończona po koniec maja. Czy klient może skorzystać z obecnej edycji biorąc pod uwagę to, że saldo z dnia 29.04.2020 wynosi kilkaset złotych?

  Tomko Odpowiedz
  • Patrzymy w regulamin. Tam stoi jak byk, że z promocji podwyższenia oprocentowania na EKO mogą korzystać klienci, którym okres wyższego % z poprzednich edycji nie skończył się pomiędzy 6.05 a 7.06.

   Mmmm
  • Super, przyznam, że nie chciało mi się zaglądać do regulaminu, bo wiedziałem, że ktoś już to kiedyś zrobił ;-)
   Serdecznie dziękuję za odpowiedź na moje pytanie.

   Tomko
 • Czy da się jakoś na „wyrost” odpalić tą promocję 200 tyś na 2% i zaklepać sobie ów procent? Będę miał konkretną kasę ale dopiero w połowie czerwca…..

  jojo Odpowiedz
  • Tak, da się. Wystarczy wpłacić nowe środki – jeśli spełnisz warunki to dostaniesz na poczcie wewnętrznej informację, że promocyjne oprocentowanie na koncie jest naliczane a w szczegółach konta pojawi się informacja o promocji z której korzystasz.
   Później ze środkami z konta możesz robić co Ci się podoba, po prostu stracisz kilka dni „wysokiego” oprocentowania dla pełnej kwoty (200 tys.).

   Tomko
 • @Tomko tzn muszę wpłacić 200 tyś żeby odpalić promkę? Gdzieś mi się o uszy obiło że wystarczy złotówkę wpłacić żeby się odpaliła, ale może coś źle słyszałem….

  jojo Odpowiedz
  • Wystarczy drobna kwota, byle to były „Nowe środki”

   Daw
  • Jeśli konta były puste na dzień badania salda, to wystarczy złotówka. Jeśli nie to musisz wpłacić saldo z dnia 29.04.2020 + 1 zł.

   Tomko
 • Info dla spóźnialskich. Można otworzyć konto osobiste proste zasady w oddziale i podać kod polecającego i kwalifikują do promocji za polecenie, nie trzeba kurierem.Jednocześnie trzeba otworzyć konto elastyczne oszczędnościowe i cokolwiek wpłacić żeby odpalić 2% na 2 miesiące. Sam to przerabiałem dziś.

  jaro Odpowiedz
  • ale przecież wszyscy o tym wiedzą, że tak można ;) Ktoś w ogóle jeszcze korzysta z tych kodów od Admina…bo dawno już nic nie wpadło…

   abc
  • @abc czytając wpis o programie poleceń admin wskazał że konto podpisujemy za pośrednictwem kuriera, wiec myślałem że kod poleceń można wbić tylko jak się wnioskuje przez internet, a okazało sie że w oddziale też można. Nie wiedziałem o tym i się podzieliłem tym z czytelnikami bloga, bo może ktoś o tym tak jak ja nie wiedział a tylko wchodził oddział w grę aby się załapać dziś na 2%

   jaro
  • Bo Admin zarabia na tym, że otworzysz konto z Jego linka, a nie pójdziesz do oddziału i jeszcze obwieścisz to światu ;)

   abc
  • Jaro – spozniles sie o miesiac. Jakbys otworzyl konto do 5.05 to mialbys 2.7% przez 3 miesiace :)

   keton
 • Mam teraz środki na EKO w Getin. Data startu promocji „Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym – VI edycja” wypadła na dzień 21.04, czyli okres ten dobiega końca 17.07. Dobrze, ja to widzę, że zostawiając tak jak jest, to nie uzyskam nawet 1%? Nie wyzerowałem konta, gdy saldo było badane 2020-06-24.

  Ewentualnie mogę do millennium złapać się na 1% w edycji 23.

  Jędrzej Odpowiedz
 • Jakie oprocentowanie dają teraz nowym klientom dla tej kwoty do 200 tys. zł? Bo zastanawiam się nad założeniem konta u nich.

  beki Odpowiedz
  • 1% na 2 mies.

   PS. Masz bana na getinbank.pl? Wejść na stronę i sprawdzić zajmuje mniej niż napisanie komentarza.

   Mar_Wer
 • @beki
  Do 8 sierpnia możesz założyć Konto Elastyczne z oprocentowaniem 1% przez 2 m-ce do 200k.

  Waldemar Odpowiedz
 • @beki
  Wielkie sorki, ta promocja wymaga aby nowe środki wpłacić najpóźniej 2 sierpnia b.r. W ten sposób wpłacając w ostatni możliwy dzień, tj. w niedzielę 2 sierpnia 2020r. nawet 1 gr. gwarantujesz sobie możliwość ulokowania do 200k oprocentowanych 1% na okres do 1 października włącznie.
  @abc
  Brawo za czujność.

  Waldemar Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy