2% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku przez rok (+50 zł na start)

Zakończona

Ruszyła XI edycja promocji „Bonus za aktywność” Getin Banku. Tym razem nowi klienci mogą zgarnąć gwarantowane 2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym do 10 tys. zł przez okrągły rok. Biorąc pod uwagę ostatnie obniżki stóp procentowych to bardzo dobra oferta – zwłaszcza, że rezerwujemy ją sobie na bardzo długi okres. A gdyby tego było mało, to ciągle możemy zdobyć dodatkowe 50 zł premii za założenie samego konta osobistego :)

2% przez rok na koncie oszczędnościowym Getin Bank

2% na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty specjalnej „Bonus z aktywność” należy być nowym klientem, czyli osobą, która nie posiadała konta osobistego Getin Banku od 1.09.2019 do 30.09.2020. Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że założymy Konto Proste Zasady i wyrazimy zgodę na przesyłanie oferty handlowej dotyczącej produktów i usług banku drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Zgody dla grupy kapitałowej nie są wymagane.

Sam warunki promocji są bardzo proste. Jeśli w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie „wynagrodzenie”, to bank naliczy odsetki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (które trzeba „doklikać” do konta osobistego w bankowości internetowej) w wysokości 2% dla kwoty do 10 000 zł. Co istotne – wcale nie musi to być prawdziwe wynagrodzenie, a jedynie zwykły przelew! Bank definiuje to następująco:

Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady […] z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Getin Bank w łącznej kwocie minimum 1 500 zł

Warto tu dodać, że odsetki promocyjne zostaną naliczone do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków (w przeciwieństwie do „zwykłych” odsetek).

Okres podwyższonego oprocentowania to aż 12 miesięcy, przy czym bank liczy go od momentu przystąpienia do promocji, czyli od momentu, kiedy na rachunek wpłynie pierwsze „wynagrodzenie” – ale nie może to nastąpić później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

50 zł za założenie Konta Proste Zasady

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Zakładając Konto Proste Zasady możemy również zyskać 50 zł premii, o ile założymy rachunek w programie poleceń banku. Biorąc pod uwagę, że jest to bardzo prosty sposób na dodatkowy zysk – warto korzystać :)

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Co ciekawe dla osób poniżej 26. roku życia ta zasada nie obowiązuje – konto mają za darmo bez opłat. Sama karta debetowa wydawana do konta jest dla wszystkich darmowa :)

Jeśli natomiast chodzi o samo konto oszczędnościowe, to jego posiadanie jest również bezpłatne, tak samo jak przelewy wewnętrzne – za te bank nie pobierze opłaty do końca 2020 roku. Później wrócą warunki standardowe (jeśli bank nie przedłuży tej oferty) czyli jeden przelew w miesiącu za darmo oraz darmowe przelewy zasilające lokaty (które zawsze można po chwili zerwać :)).

Nie przegap!

Komentarze

 • Od 01.10 Getin Bank wprowadził możliwość wypłaty za darmo jedynie z bankomatów Planet Cash i poprzez BLIK.

  Powyżej 10 000zł oprocentowanie wynosi 1% do 400 000zł. Konto oszczędnościowe daje albo najwięcej albo jest w ścisłej czołówce w rankingu kont oszczędnościowych.

  Warszawski Bankier Odpowiedz
 • da rade zamknac konto online?

  Maciek Odpowiedz
 • Przy zamykaniu konta otrzymałem ofertę zatrzymującą 5% zwrotu za płatności kartą przez 6 miesięcy (max na miesiąc mozna wycisnąc 30 zł)

  Jasio Odpowiedz
  • Jak zamykales? Telefonicznie czy on-line? Po jakim czasie dzwonili?

   keton
  • Wczoraj złożyłem wypowiedzenie w placówce, dziś telefon

   Jasio
  • Przy zamykaniu online we Wnioskach pojawia się przycisk dotyczący chęci uzyskania oferty utrzymaniowej.

   Ja123
  • @Ja123 gdzie to się u Ciebie pojawiło?
   właśnie złożyłem wniosek o zamknięcie konta i nic takiego nie widziałem

   erde
  • Sorry to była informacja pod kafelkiem z wnioskiem o wypowiedzenie: „Przed złożeniem wniosku możesz skontaktować się z Infolinią, aby sprawdzić naszą ofertę dla Ciebie.”

   Ja123
  • Chyba można więc dzwonić do nich, żeby być może coś zaproponowali

   Ja123
  • Ta informacja to kaszanka, jak zadzwonisz to się pytają „jaka ofertę?”. Ogolnie tam taka oferte tylko raz dostaniesz, potem jestes wykluczony

   Anom
  • ok, nie wiedziałem

   Ja123
  • Oferta nazywa się- „Zatrzymaj konto-5% zwrot na prostych zasadach”, wszystko załatwia sie podczas rozmowy telefonicznej.

   Jasio
  • Nie wiem na jakiej zasadzie to oferują…Ostatnio zamknąłem wszystkie konta u nich online i żadnych telefonów od nich utrzymaniowych nie było, a jestem wieloletnim klientem, więc może jednak warto wybrac się do oddziału

   Ja123
  • Oferta dostępna jest tylko dla tych, którzy nigdy nie korzystali z oferty utrzymaniowej moneyback.

   pytanie
  • Niestety wlicza się do tego też MB, który wiele osób otrzymywało przy otwarciu konta dawno temu 6x30zł

   abc
  • Nigdy nie miałem u nich żadnego moneybacka, żadnych ofert ze zwrotami, i na koniec też nie chcieli mnie zatrzymać, więc pożeganliśmy się

   Ja123
  • Do mnie natomiast zadzwonili. Facet wyrecytował cały regulamin, a na końcu zorientował się, że miałem już wcześniej moneyback, a wtedy nowa oferta utrzymaniowa by nie zadziałała, więc sie pożegnaliśmy.

   pytanie
  • Ja kiedyś korzystałem z tej promocji 6×30 zł za otwarcie KPZ. A potem może po jakimś roku udało mi się uzyskać utrzymaniówkę, ale na innym KPZ – wówczas jeszcze 6×50 zł i z wymaganym wpływem 1000 zł. Teraz najwidoczniej oprócz zmniejszenia premii, uszczelnili to mocniej, że jak kto już raz coś podobnego miał, to więcej nie dostanie. No chyba, że blokadę dostępu i zamknięcie wszystkiego… :)

   Pamiętam, że była też jeszcze inna oferta za wpływ wynagrodzenia, chyba 3×50 zł, do włączenia na infolinii, nie wiem czy tylko na zaproszenie dla wybranych. Ale nie wiadomo czy teraz również coś takiego u nich jest.

   pws
  • Ja wlasnie mam to 3×50 za WYNAGRODZENIE. Tylko na zaproszenie, na konto zony nie chcieli dac, bo podobno tylko ja zostalem wylosowany.

   keton
  • @keton, masz teraz? Czyli nadal to jest, pewnie któraś z kolei edycja. Ja pamiętam, że słyszałem o niej z rok temu, a potem chyba już jej nie było po nowym roku. Pewnie teraz to też uszczelnili, bo być może można było się kiedyś wprosić, ale wymagali zdaje się podawania danych pracodawcy i sami tam chcieli wysłać zlecenie przekazywania wynagrodzenia.
   Na konkurencyjnym blogu widziałem, że jest też coś chyba podobnego w oddziałach, ale 2×50 zł i 2500 zł wynagrodzenia.

   pws
  • U mnie jest 1000zl. Byly jakies warunki dodatkowe, np. zalozenie skarbonki + logowanie co miesiac.

   keton
 • Ja za pierwszym razem odmówiłem, ale po zastanowieniu się zadzwoniłem ponownie i skorzystałem z oferty. Wymagany jest comiesięczny wpływ na 1500 zł

  Jasio Odpowiedz
 • Robiłem przelewy dzisiaj przed 8.00 z Getin i nadal kasa nie dotarła do innego banku. Ta sama sytuacja miała miejsce bodajże 1.10. – też mieliście takie opóźnienia o jedną sesję… Kasa normalnie powinna być w innym banku przed 12.

  diego Odpowiedz
 • Witam! Może nie ten wątek, ale sprawa w Getinie. Od wielu lat posiadam kilka kont oraz kartę kredytową w Getinie. Pewnego dnia wpłaciłem w oddziale kwotę kilku tysięcy złotych. Po powrocie do domu kwotę przelałem do innego banku. Otrzymałem kilkadziesiąt powiadomień na aplikację i smsów o dokonanej wpłacie i przelewie.
  Jak się okazało w dniu wpłaty i wypłaty dostałem jednostronne ze strony Banku natychmiastowe rozwiązanie umowy o wszystkie rachunki i karty. Wypowiedzenie ze względu na bezpieczeństwo Bankowe jednostronne i nieodwoływalne. Nie da się odblokować i przywrócić starych rachunków i kart. Trzeba wyrabiać na nowo. Proszę o podpowiedź co można ugrać z Bankiem za taki numer. Jestem w trakcie pisania reklamacji oczywiście z wnioskiem o wypłatę zadośćuczynienia za stracony czas i „stres”

  Pozdrawiam Kacper

  Kacper Odpowiedz
  • Ugrasz tylko faktycznie udokumentowane poniesione straty, a co było faktycznym powodem wypowiedzenia: ilość kont i kart?

   Dzikus
  • Karty i konta miałem od wielu lat. Od wielu miesięcy nie wyrabiałem żadnych nowych kart. Błąd systemu wg mnie albo jakiś włam spowodował zwielokrotnienie wpłaty i próby dokonania przelewu. Ban z centrali z działu bezpieczeństwa i nawet dyrektor oddziału nie może pomóc.

   Kacper
  • Ach, rozumiem, bo najpierw nie napisałeś o tym zwielokrotnieniu; myślałem już, że to chodziło o to, że się obrazili, że ich traktujesz jako kasę, wpłatomat, a środki od razu wylewasz…
   Ale czy wpłatę robiłeś w oddziale, tzn. pracownik Ci robił, a przelew samodzielnie, w Internecie? I jedno i drugie się zduplikowało? Hmm…

   W każdym razie @Dzikus ma chyba rację, pewnie „ugrasz tylko faktycznie udokumentowane poniesione straty”…

   Don Quijote de la Mancha
  • Przed getinem wiele razy tu ostrzegano. Zamykają nawet gdy ponad rok nie zamawiałes nowych kart. Lepiej nie wpłacać tam większej kasy. Chyba dalej nie mogą się pozbierać po starym mcps.

   aaaa
  • Zgadza się Getin tak robi i to znienacka :) on tak lubi nagle znienacka :) Szczególnie jak wpłacisz większą kwotę to lubią ci pokazać paluszek środkowy i odciąć od gotówki :) i proszę udac się do oddziału po kasę:) jak drobnica była na kontach spokój, jak wpłacono wiekszą kwotę na oszczędnościowe- ban :)

   bolek
  • Dokładnie, od początku kwietnia (a może nawet i wcześniej) to ich standardowa, bandycka praktyka zamykania wszystkiego bez żadnego ostrzeżenia, jak tylko coś się im nie spodoba. Przestrzegam przed wpłacaniem tam większych pieniędzy.

   pws
  • @Kacper, nie jesteś sam, u mnie również blokada :) Na początku miesiąca chciałem wpłacić (jak co miesiąc) parę złotych. Wchodzę na aplikację po BLIK a tam info że dostęp zablokowany. Próbuję przez bankowość internetową – również. Dzwonie na infolinię i słyszę „że nie mam u nich konta”… Pani nie była w stanie określić z jakiego powodu. Konto miałem ponad 4 lata, od mcps minęło już 2 lata(?). Jedyne co robiłem to wpłaty na uwaga 1xx zł (sto-parę złotych) średnio raz w miesiącu i wylewałem od razu tam gdzie miałem jakiś % (przeważnie mille). A i jakiś pół roku temu zakończyłem utrzyma…wkę.

   saroyan
  • To ja chyba jednak sam zrezygnuje z ich usług, przy obecnych warunkach wolę obligacje i produkty Nesta + Aliora, niż ryzykować utratę dostępu z dnia na dzień

   Dzikus
  • za powitalne z frisco/eurortvagd zamykali konta dopiero po jak minelo 2,5 miesiaca od zamowienia kart

   aaaa
 • kiedy getin wysyła kody za polecenie konta?

  Daw Odpowiedz
 • Dla upewnienia się, po otworzeniu konta wystarczy przelać 10tys na konto oszczędnościowe i 1,5tys co miesiąc na główny rachunek z tytułu wynagrodzenia?

  Jav Odpowiedz
 • Czy w ofercie utrzymaniowej przy wypowiedzeniu ROR trzeba mieć aktywny inny produkt np ubezpieczenie?

  Daw Odpowiedz
 • Dostałem na @ regulamin, chodzi o to że nieaktywni klienci muszą założyć jeden z produktów:
  a) Umowa o Konto Oszczędnościowe,
  b) Umowa o Kartę debetową,
  c) Umowa o kartę kredytową,
  d) Umowa o kredyt gotówkowy,
  e) Umowa o limit w rachunku,
  f) Umowa Lokaty terminowej (na którą wpłynęły środki pieniężne),
  albo zawarcie Umowy Ubezpieczenia:
  g) Pakiet Niezawodny lub
  h) Pakiet Ochrona Karty.
  Oczywiście konsultant nie powiedział o powyższych, tylko skupił się na ubezpieczeniu. Bądzcie czujni :)

  Daw Odpowiedz
 • Dzisiaj dostałam telefon z ofertą promocyjną na kartę kredytową, 100zł w punktach Bezcenne Chwile za wykonanie 5 transakcji na sumę min. 100 zł w dwóch kolejnych miesiącach (pierwsze 5 transakcji musi być rozliczonych do 30 dni od zarejestrowania karty w BC i kolejne 5 w następnych 30 dniach). Na oświadczenie.

  asi Odpowiedz
 • Jakieś przecieku dot. oferty nowej promocji na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym? Wystartuje coś lepszego od poniedziałku?

  antonin Odpowiedz
  • niewiele, ale zmieni się nieco na plus :)

   Michał
  • a czy któryś z parametrów zmieni się na minus? napisałbyś coś więcej szyfrem jakiś ;)

   antonin
  • Pisz Michał , pisz , czekamy .Uruchom enigme .xyz

   prawdziwy-xyz
  • Obecnie oferują 1,2% na lokacie na nowe środki, badanie salda 3dni wstecz, więc jeśli coś mają zmienić na plus to mogą: skrócić karencję lub/i delikatnie podnieść oprocentowanie, ewentualnie wydłużyć okres obowiązywania promocji.

   numerek
  • Nie wierzę , że nikt nic nie wie i nie napisze , bo już emocjonuje się jak dawniej przy 3% . Banki dzisiaj śpią , to można dać znać choć na chwilę . Od kiedy zamknęli Centralę w Wąchocku to nie dam Wam narazie znać . xyz

   prawdziwy-xyz
 • Dawno tu takiego zastoju informacyjnego nie było , czyżby to były jakieś powikłania pokovidowe ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • Albo jak patrzę przez ta szybke to nie widzę , jakby to ten sam blog ale za szybką . xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
  • czy będzie 1 czy 1,2% to już nie ma znaczenia, dużo ludzi odpuściło sobie ten marny procent (realnie ujemny uwzgl inflację), szanse były na 2,9 IB lub Facto długoterminowo, reszta już nic nie oferuje, jedynka z przodu nie jest atrakcyjna szczególnie do max 10 czy 20-25k

   adaś
 • Oprocentowanie promocyjne przez 92 dni w wysokości 1,2% w skali roku do 200 tys. zł. oraz 1% dla nadwyżki od 200 tys. zł do 400 tys. zł dla Nowych środków na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym. Oprocentowanie środków powyżej 400 tys. – zgodnie z Tabelą.

  wacek Odpowiedz
 • Czy w Getn Bank zawsze badają saldo co miesiąc 20tego?

  raul_r2 Odpowiedz
 • 1- Jeśli mam np. 50 tys na dzień badania salda na KO.
  2- Przelewam 100 tys. jako nowe środki
  3- MAM łącznie 150 tys. (100 tys. nowe i 50 tys. stare środki)
  4- Przeleje 100 tys. na KO i mam wtedy na KO 150 tys. (100 tys nowe na 1,2% i 50tys jako stare na 0,15%)
  5- Czy jak wyleje te 50 tys. na LOKATE 0,4% to te 100 tys będzie 1,2%?

  raul_r2 Odpowiedz
  • Jak cały czas masz te 50 tys w banku, które były na dzień badania (np. na lokacie), to wtedy wszystkie środki na KO będą na 1,2%. W Getinie w informacjach do EKO jest podawane, ile środków jest „nowych” i oprocentowanych promocyjnie

   Ja123
  • Jak chcesz założyć w Getinie jakąś przyzwoitą lokatę np. na 1% czy 1.2%, to najlepiej spróbować zrobić przelew do innego banku, np. do mBanku czy Idei (gdziekolwiek masz inne konto). Często w takim przypadku pojawia się oferta Lokaty Zawrotnej 3 m na przyzwoity (obecnie) procent. Zakładasz lokatę na 50 tys. (to te środki z dnia badania salda) na powiedzmy 1% a reszta kasy będzie na KO na 1,2%. Bo lokata na 0,4% to raczej kiepsko wygląda.

   Ja123
 • Może banalne pytanie, ale wolę się upewnić ;) „wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady […] z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Getin Bank w łącznej kwocie minimum 1 500 zł” Czy możemy przelać sobie po prostu ze swojego konta prywatnego w innym banku 1500 na konto w getinbanku?

  Justyna Odpowiedz
 • Hej. Po jakim czasie dostawaliście e-mail z loginem i smsm z hasłem do logowania? Trzeba czekać aż podpisana umowa trafi przez kuriera do nich? Czy szybciej?

  Scorp Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy