Świetne 2% na koncie oszczędnościowym w Getin Banku przez rok (+50 zł na start)

Zakończona

Ruszyła X edycja promocji „Bonus za aktywność” Getin Banku. Tym razem nowi klienci mogą zgarnąć gwarantowane 2% na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym do 10 tys. zł przez okrągły rok. Biorąc pod uwagę ostatnie obniżki stóp procentowych to bardzo dobra oferta – zwłaszcza, że rezerwujemy ją sobie na bardzo długi okres. A gdyby tego było mało, to ciągle możemy zdobyć dodatkowe 50 zł premii za założenie samego konta osobistego :)

2% przez rok na koncie oszczędnościowym Getin Bank

2% na koncie oszczędnościowym dla nowych klientów

Aby skorzystać z oferty specjalnej „Bonus z aktywność” należy być nowym klientem, czyli osobą, która nie posiadała konta osobistego Getin Banku od 11.05.2017 do 31.07.2020. Jeśli spełniamy te warunki to wystarczy, że założymy Konto Proste Zasady i wyrazimy zgodę na przesyłanie oferty handlowej dotyczącej produktów i usług banku drogą telefoniczną oraz elektroniczną. Zgody dla grupy kapitałowej nie są wymagane.

Sam warunki promocji są bardzo proste. Jeśli w danym miesiącu kalendarzowym na nasze konto wpłynie „wynagrodzenie”, to bank naliczy odsetki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym (które trzeba „doklikać” w bankowości internetowej) w wysokości 2% dla kwoty do 10 000 zł. Co istotne – wcale nie musi to być prawdziwe wynagrodzenie, a jedynie zwykły przelew! Bank definiuje to następująco:

Wynagrodzenie – suma wpływów w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste Proste Zasady […] z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Getin Bank w łącznej kwocie minimum 1 500 zł

Warto tu dodać, że odsetki promocyjne zostaną naliczone do 15. dnia miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków (w przeciwieństwie do „zwykłych” odsetek).

Okres podwyższonego oprocentowania to aż 12 miesięcy, przy czym bank liczy go od momentu przystąpienia do promocji, czyli od momentu, kiedy na rachunek wpłynie pierwsze „wynagrodzenie” – ale nie może to nastąpić później, niż do końca miesiąca kalendarzowego następującego po miesiącu otwarcia konta.

50 zł za założenie Konta Proste Zasady

To jednak nie koniec dobrych wiadomości. Zakładając Konto Proste Zasady możemy również zyskać 50 zł premii, o ile założymy rachunek w programie poleceń banku. Biorąc pod uwagę, że jest to bardzo prosty sposób na dodatkowy zysk – warto korzystać :)

Ile kosztuje Konto Proste Zasady?

Prowadzenie Konta Proste Zasady może kosztować 8 zł miesięcznie, jednak wykonanie zaledwie jednej płatności bezgotówkowej kartą lub BLIKiem (na dowolną kwotę) w poprzednim miesiącu zwolni z opłaty za dany miesiąc. Co ciekawe dla osób poniżej 26. roku życia ta zasada nie obowiązuje – konto mają za darmo bez opłat. Sama karta debetowa wydawana do konta jest dla wszystkich darmowa :)

Getin Bank nie pobiera również żadnej opłaty za wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce. Za granicą lepiej tego nie robić – prowizja wyniesie 4,5% min. 10 zł.

Jeśli natomiast chodzi o samo konto oszczędnościowe, to jego posiadanie jest również bezpłatne, tak samo jak przelewy wewnętrzne – za te bank nie pobierze opłaty do końca 2020 roku. Później wrócą warunki standardowe (jeśli bank nie przedłuży tej oferty) czyli jeden przelew w miesiącu za darmo oraz darmowe przelewy zasilające lokaty (które zawsze można po chwili zerwać :)).

Advertisement

Nie przegap!

Komentarze

 • Dostał ktoś bony za polecenie konta w marcu?

  pytanie Odpowiedz
 • 2% od 10k to 162zl odsetek rocznie. Zakladajac w innych bankach gorsze oferty to raptem zysk 60-80zl i to dopiero po roku. No i jeszcze wymagaja wynagrodzenia. Malo oplacalna oferta.

  keton Odpowiedz
  • Z tego co opisał Admin to wynagrodzenie może być zwykłym przelewem z innego banku. Ciekawi mnie tylko zapis w poście „Bank [Getin Bank]” czyli ten przelew musi być z innego konta w Getin Banku?

   edeanex
  • @keton, to nie musi być wynagrodzenie! Jedynie tak jest to zdefiniowane jako słowo-klucz w regulaminie, ale w definicji już o tym nie ma słowa. Czytamy wpisy ze zrozumieniem :)

   @edeanex, chodzi o to, że pod słowo „Bank” podstawiamy, zgodnie z definicją z regulaminu, „Getin Bank” (co dodałem ja w nawiasach kwadratowych). Innymi słowy akceptowane są przelewy z innych banków + przelewy z Getin Banku, pod warunkiem, że jest to rachunek firmowy.

   Michał
  • PS. Poprawiłem te nawiasy kwadratowe żeby już nie było niedomówień

   Michał
  • @Michał super, teraz wszystko precyzyjnie jasne :)

   edeanex
 • Mylą już mi się te wszystkie banki 😏 Czy w apce lub systemie internetowym gdzieś widać że jesteśmy w promocji na nowe środki w EKO ? Czy widać cokolwiek ? (oprocentowanie, datę przystąpienia, która promocja)

  Be@ Odpowiedz
  • Jeśli pytasz o promocję na nowe środki, to tak, widać w apce która edycja + dzień przystąpienia + jest regulamin, więc trzeb sobie policzyć do kiedy obowiązuje

   Michał
  • Kurczę, to dlaczego u mnie nie ma nic, żadnej informacji ?! Chyba nie uczestniczę w promocji… tylko dlaczego ?

   Be@
  • A masz jakies srodki na EKO? Jak konto jest puste to chyba znikaja informacje, albo w ogole promocja nie byla uruchomiona. Ja czekam na nowa edycje. Moze bedzie 2% do 100k :)

   keton
  • Tak mam, wpłaciłam 24 lipca. Ale jestem poza domem i nie jestem w stanie znaleźć teraz powodu dla którego nie uczestniczę w promocji 1%.
   Idąc tropem twoich optymistycznych prognoz, to może dadzą 4% do 50k 😜

   Be@
  • To ja wam podpowiem, ze zmian praktycznie nie bedzie (jedna pomijalna).

   Michał
 • Mam pytanie – jak mogę zamknąć konta ROR i RO w bankach: Millennium, Getin Bank i Idea Bank tzn. czy tylko w oddziale czy może jest także możliwość przez bankowość elektroniczną ?

  Grażka Odpowiedz
 • Getin w bankowości bo zamknąłem niedawno. Reszty nie sprawdzałem dawno u nikogo.

  Andy59 Odpowiedz
 • Nie mogę znaleźć wątku, w którym pojawiła się informacja o zmianie regulaminów w Getin od 1 października — czytam te zmiany i mnie tknęło… że znowu coś pokręciłam.
  To konto jest płatne! i żeby tej opłaty nie było trzeba wykonać min. 1 transakcję kartą lub Blikiem. Ale karty debetowe do konta są bezpłatne.
  Czyli jak mam kilka kart deb. do tego samego konta – to muszę wykonać tylko transakcję 1-dną z nich 1x w miesiącu. Pozostałe mogę sobie leżeć nietknięte.

  Mógłby ktoś to potwierdzić ?

  Be@ Odpowiedz
 • @Be
  Tak. Wystarczy 1 transakcja / stacjonarna, internetowa/ lub Blik. Reszta może leżeć i czekać na jakąś promocję. Jeżeli jednocześnie uczestniczysz w promce na 2% do 10k. / przez 12 m-cy na EKO/ to dodatkowo wpływ 1500 zł z innego banku.

  Waldemar Odpowiedz
 • Te świetne 2% od 10k to jest ledwie 13,5 zł na miesiąc. No litości.

  Seth Odpowiedz
 • Czy bank samodzielnie wydaje nową kartę w miejsce zastrzeżonej? Zostawić zastrzeżoną czy wypowiadać umowę? Nie udało mi się znaleźć nic o ewentualnych opłatach za wydanie nowej.

  R Odpowiedz
 • Czy ktoś otrzymał w ostatnim czasie ofertę utrzymaniową w Getinie? Są skłonni coś zaoferować przy zamykaniu konta?

  kAt Odpowiedz
 • Kiedy w Getin badają salda?

  raul_r2 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy