200 zł za założenie Konta Jakie Chcę oraz 50 zł za konto dziecka (+1% moneybacku)

Zakończona

Ruszyła promocja Santander Bank Polska z premią za założenie konta osobistego. Tym razem zgarniemy 150 zł w formie bonu (m.in. do Biedronki) oraz 50 zł za założenie konta z polecenia. Oprócz tego do zdobycia mamy 50 zł za założenie konta dziecku oraz moneyback pozwalający na zgarnięcie 1% wartości opłacanych rachunków za prąd, gaz czy telefon.

200 zł na start od Santander Bank Polska

Zakupy do 200 zł za otwarcie Konta Jakie Chcę

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli pełnoletnim obywatelem naszego kraju, który od 1.12.2019 nie posiadał żadnego konta osobistego w PLN w Santander Bank Polska. Posiadanie innych produktów tego banku (np. karta kredytowa, konto walutowe) nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek internetowy o Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla młodych wraz z kartą debetową Visa. Zgodnie z regulaminem powinniśmy również:

 • podać numer telefonu komórkowego i adres mailowy do kontaktu
 • zgodzić się na kontakt w sprawie realizacji wniosku i dostarczenie regulacji bankowych
 • zgodzić się na kontakt drogą elektroniczną w celu marketingowym
 • zgodzić się na kontakt telefoniczny w celu marketingowym
 • zgodzić się na elektroniczny kanał kontaktu (EKK), czyli m.in. dostarczanie korespondencji i wyciągów w formie elektronicznej

Pierwsze trzy zgody wyrażamy w trakcie wnioskowania, natomiast na EKK zgadzamy się przy pierwszym logowaniu do banku.

Na złożenie wniosku o konto mamy czas do 31.01.2021, przy czym umowę o konto musimy zawrzeć najpóźniej do 15.02.2021.

200 zł na prostych zasadach

Co dalej? Po pierwsze, najpóźniej w kolejnym miesiącu następującym po miesiącu otwarcia konta powinniśmy zarejestrować się na stronie promocji i wybrać nagrodę, o którą będziemy walczyć. Do wyboru mamy karty podarunkowe do sklepów Decathlon, RTV Euro AGD lub Biedronka.

Po drugie, w każdym z trzech kolejnych miesięcy następujących po miesiącu otwarciu konta powinniśmy:

 • zapewnić wpływ na konto min. 1000 zł
 • wykonać min. 1 transakcję bezgotówkową (kartą lub BLIKiem)
 • zalogować się do aplikacji Santander Mobile

Przykładowo dla umów o konto podpisanych w grudniu warunki spełniamy w styczniu, lutym i marcu.

I to tyle! Nagroda w promocji zostanie wypłacona do 30.06.2021, o ile spełnimy wszystkie powyższe warunki i utrzymamy zgody marketingowe/EKK.

Dodatkowe 50 zł w programie poleceń

150 zł na start to jednak nie wszystko. W trakcie wnioskowania o konto (wraz z kartą) możemy bowiem podać kod polecający naszego znajomego i… zgarnąć kolejne 50 zł za zostanie klientem banku. Tu konieczne będzie dodatkowo wyrażenie zgody na przekazanie informacji objętej tajemnicą bankową osobie polecanej, ale w bardzo małym zakresie – chodzi o poinformowanie polecającego, że należy mu się nagroda (choć nawet nie wie za kogo).

Najważniejsze jednak, abyśmy podali w odpowiednim miejscu kod polecający uzyskany od obecnego klienta banku – w trakcie wnioskowania o konto. Jeśli nie macie kodu swojego znajomego (który uprzednio zapisał się do programu poleceń), to będzie mi bardzo miło, jeśli użyjecie naszego, sprawdzonego kodu: 1007167072.

Kod polecający Santander Bank Polska

A jakie warunki trzeba spełnić, aby zgarnąć 50 zł jako osoba polecana (nowy klient)? Po pierwsze – zalogować się co najmniej raz do aplikacji mobilnej albo bankowości internetowej Santander. Po drugie – wykonać płatności kartą lub BLIKiem na min. 300 zł, przy czym co najmniej jedna transakcja musi być wykonana BLIKiem (reszta może być kartą i/lub BLIKiem). Obie czynności powinniśmy wykonać do końca miesiąca następującego po miesiącu otwarcia konta.

50 zł za polecenie zgarniemy do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków. Obecna edycja programu poleceń trwa do 31.01.2021 i więcej o niej pisałem w tym artykule.

50 zł dla dziecka

Oprócz 150 zł na start i 50 zł z polecenia Santander pozwala również na zgarnięcie kolejnych 50 zł – za założenie konta swojemu małoletniemu dziecku.

Jak zgarnąć tę premię? Wystarczy, że jesteśmy uczestnikiem promocji z premią 150 zł na start, spełnimy jej wszystkie warunki oraz złożymy wniosek o Konto Jakie Chcę dla swojego dziecka. Będziemy mieć na to czas do 28.02.2021. I to tyle – premia nasza! Zamiast 150 zł w wybranym bonie otrzymamy o 50 zł więcej :)

Moneyback od płatności rachunków

Ostatnią premią, którą możemy zgarnąć jako posiadacze Konta Jakie Chcę, jest moneyback w wysokości 1% od płatności rachunków za gaz, prąd i usługi telekomunikacyjne. Wystarczy więc opłacać faktury tego typu przelewem z Konta Jakie Chcę, a bank doda nam nieco od siebie. Niewiele, ale zawsze to coś – zwłaszcza, że ta oferta jest niejako wbudowana w rachunek i, miejmy nadzieję, będzie dostępna jeszcze przez długi czas ;)

1% na Lokacie Mobilnej

Na koniec przypomnę, że klienci Santander Banku mogą skorzystać z promocyjnej oferty Lokaty Mobilnej. Możemy ją założyć tylko raz – za pomocą aplikacji mobilnej. Kwota minimalna to 1000 zł, a maksymalna – 20000 zł. Lokata trwa 4 miesiące, a jej oprocentowanie wynosi obecnie 1%.

Konto Jakie Chcę – opłaty

Ile kosztuje Konto Jakie Chcę? Zarówno karta jak i konto mogą być płatne (6+8 zł), jednak zapewnienie wpływu na min. 500 zł oraz wykonanie jednej płatności kartą lub BLIKiem zwolni z opłat. Osoby młode (do 26. roku życia) konto mają bezpłatnie, a za kartę nie płacą pod warunkiem wykonania jednej płatności.

Jeśli mamy mniej, niż 26 lat (czyli zakładamy Konto dla Młodych), to wszystkie wypłaty w kraju są za darmo. Jeśli przekroczymy tę granicę wiekową, to zapłacimy 5 zł za każdą wypłatę – chyba, że dokonamy jej w urządzeniach własnych banku. Pamiętajmy również, że do wyboru mamy darmowego BLIKa.

Na koniec dodam, że Konto Jakie Chcę jest jedynym rachunkiem na rynku, który pozwala na nielimitowane przelewy natychmiastowe.

Nie przegap!

Komentarze

 • Z tego co czytam w regulaminie można otworzyć konto w oddziale i również będzie objęte promocją, kluczowa jest karta visa, nie mastercard

  Daw Odpowiedz
 • Nie rozumiem trochę, czy da radę połączyć obie promocje?
  Przy opisie wymagań do karty podarunkowej jest napisane:
  „…Konto Jakie Chcę lub Konto Jakie Chcę dla młodych wraz z kartą debetową Visa…”
  Z kolei przy programie poleceń :
  „…W trakcie wnioskowania o konto (wraz z kartą Mastercard)…”
  Czyli że na raz 2 karty muszę zamówić?

  Rafał Odpowiedz
 • Jak opłacam jeden rachunek za lokal w spółdzielni mieszkaniowej- gdzie jest uwzględniony czynsz i media- to też dostanę 1% zwrot?

  Jasio Odpowiedz
 • Czy Santander pobiera prowizję za doładowanie Revoluta? Traktuje to jako transakcję Quasi cash?

  Micha Odpowiedz
  • Nie pobiera; krążyły tu takie plotki, więc w październiku specjalnie zaryzykowałem i przetestowałem Pajacykiem, ale przeszło jako normalna płatność.

   Don Quijote de la Mancha
  • potwierdzam, też testowałem

   abc
 • 1. Czyli nie ma już obostrzenia, że wykluczone są osoby które korzystały wcześniej z promocji KJC?
  2. Czy osoba polecająca też otrzyma 50zl, czy tylko osoba polecana?

  Villemo09 Odpowiedz
 • Czy w programie poleceń akceptowany jest przyjaciel R?

  Daw Odpowiedz
 • Jeśli umowę podpisałem w styczniu to rozumiem, że jeśli w lutym zrobię jedną transakcję blikiem na 300 zł to spełnię i warunek z polecenia i pierwszego z trzech miesięcy do 150 zł? Cz musze to dwukrotnie spełnić?

  Tomaszsz Odpowiedz
 • Przyszły kody, do Biedronki dla mnie i dla żonki.
  Promocja na +
  :)

  Rafał Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy