250 zł za założenie konta firmowego w Alior Banku + do 1500 zł za aktywność + 125 zł w programie Bezcenne Chwile!

Zakończona

Alior Bank ruszył z kolejną odsłoną promocji dla przedsiębiorców. Ci, w zamian za założenie konta firmowego, mogą zgarnąć 1500 zł w formie premii za aktywności oraz aż 250 zł na start. A do tego kolejne 125 zł w punktach Mastercard Bezcenne Chwile oraz 400 zł dla klientów indywidualnych. To się nazywa pakiet bonusów! :)

1875 zł za założenie konta dla firm Alior Banku

Do 1750 zł dla nowych klientów firmowych

Aby wziąć udział w promocji należy być nowym klientem firmowym – czyli podmiotem, który nie posiadał żadnego rachunku firmowego Alior Banku dla danego numeru NIP w przeszłości. Posiadanie produktów dla klientów indywidualnych nie wyklucza z promocji.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy internetowy wniosek o iKonto Biznes lub Konto 4×4 nie później, niż 31.12.2020. Umowę możemy podpisać do 30 dni od złożenia wniosku.

Co dalej? Aby zgarnąć tytułowe 250 zł powinniśmy spełnić łącznie następujące warunki w terminie 60 dni o otwarcia rachunku:

 • wykonać transakcje kartą na min. 250 zł
 • zalogować się do systemu bankowości internetowej Alior Online/BusinessPro lub aplikacji mobilnej Alior Mobile
 • otrzymać na rachunek wpływy od kontrahentów na min. 500 zł
 • wykonać przelewy do innego banku na łączną kwotę min. 300 zł (nie wliczamy tu przelewów do ZUS i US)
 • zarejestrować się w programie Mastercard Bezcenne Chwile

Warto tu dodać, że w przypadku transakcji kartą na min. 250 zł wykluczone są transakcje ze „złymi” kodami MCC, czyli 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 4829, 4900. Wszystkie „normalne” transakcje w sklepach czy internecie są jak najbardziej OK.

I to tyle :) Nagroda w formie uznania naszego rachunku kwotą 250 zł trafi do nas do końca miesiąca następującego po miesiącu spełnienia warunków (przy czym najwcześniej 1.02.2021).

Pamiętajmy, że premia za konto związane z działalnością gospodarczą powinna zostać rozliczona przez nas samych. Oznacza to, że 250 zł będzie dla nas dodatkowym przychodem, który będzie musiał zostać opodatkowany zależnie od typu działalności (o ile oczywiście będziemy mieć zysk po odjęciu kosztów firmy). W przypadku promocji niezwiązanych z działalnością stosuje się natomiast zwolnienie z podatku.

Nawet 1500 zł za operacje na rachunku!

Oprócz łatwych 250 zł na start Alior Bank pozwala nam na zgarnięcie kolejnych bonusów w kwocie nawet 1500 zł. Do zdobycia mamy comiesięczne premie za 5 typów transakcji, przy czym aby naliczony został jakikolwiek bonus musimy wykonać min. 4 transakcje kartą (muszą zostać rozliczone) w danym miesiącu.

Pierwszą, niemal gwarantowaną premią w wysokości 20 zł, jest wykonanie przelewu do ZUS na kwotę min. 250 zł lub do Urzędu Skarbowego – na kwotę min. 500 zł.

Kolejne 10 zł możemy zgarnąć za przelew SEPA (czyli przelew europejski) w kwocie min. 100 euro. Tu warto dodać, że wykonanie przelewu SEPA jest w teorii darmowe, ale bank dokonuje przewalutowania PLN na EUR po swoim kursie – co może nie być opłacalne.

Aż 25 zł możemy zgarnąć za transakcje kartą na kwotę min. 2000 zł miesięcznie, przy czym wykluczone są transakcje z kodami MCC: 7995, 8999, 4111, 6012, 6211, 6051, 4829, 4900.

Kolejne premie są przeznaczone dla przedsiębiorców, którzy korzystają z kas fiskalnych. Bank płaci 10 zł za:

Premia za skorzystanie z oferty kas fiskalnych za pośrednictwem Alior Banku naliczana jeżeli na Rachunek Uczestnika wpłynie bonusowy przelew z PCKF w kwocie 100 zł.

Kolejny bonus naliczany jest od salda na naszym rachunku. Łatwo policzyć, że zgarniemy tu mniej, niż na lokacie czy koncie oszczędnościowym, jednak będzie to fajny dodatek „przy okazji”. W końcu na koncie firmowym pewnie zawsze będzie leżeć mniej, lub więcej środków.

Do zyskania mamy:

 • średniomiesięczne saldo do 10 000 zł – 0 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 10 000,01 zł do 50 000 zł – 5 zł premii
 • średniomiesięczne saldo od 50 000,01 zł do 100 000 zł – 10 zł premii
 • średniomiesięczne saldo powyżej 100 000 zł – 20 zł premii

Bank płaci również 25 zł miesięcznie za transakcje walutowe na min. 5000 jednostek danej waluty obcej w ramach usługi Autodealing oraz 15 zł za min. 3 przelewy zagraniczne. Tu kwestią pozostaje policzenie, czy to się w ogóle opłaca – bo np. jeden przelew kosztuje 20 zł, więc jest raczej bez sensu (chyba, że i tak go musimy wykonać).

Ile zarobi przeciętny mikroprzedsiebiorca?

Zakładając, że co miesiąc płacimy ZUS lub podatek do US, na naszym koncie leży przynajmniej kilkanaście tysięcy złotych oraz wykonujemy płatności kartą, to realnie uzyskamy jakieś 50 zł premii. Brutto, bo od tego również musimy odliczyć podatek.

Oznacza to, że w całej promocji w najgorszym wypadku powinniśmy zgarnąć 250 zł na start i około 600 zł w formie moneybacku za aktywne korzystanie z konta. Razem daje nam to całkiem realne 850 zł. Oczywiście będą też tacy, którzy zgarną pulę maksymalną – wszystko bowiem zależy od tego jaki rodzaj działalności prowadzimy i jak korzystamy z rachunku.

125 zł w punktach Mastercard Bezcenne Chwile

Oprócz powyższego pakietu promocji możemy zdobyć jeszcze 125 zł, ale tym razem w formie 8350 punktów Bezcenne Chwile. Wystarczy, że przystąpimy do tego programu przez bankowość internetową rejestrując swoją kartę firmową Mastercard. Istotne, aby w trakcie rejestracji wyrazić co najmniej jedną zgodę (telefon lub mail) na wykorzystywanie danych kontaktowych w celach marketingowych.

Na rejestrację mamy czas do końca roku, przy czym pula nagród wynosi 1030 sztuk, dlatego warto się śpieszyć.

Co dalej? Teraz wystarczy, że w ciągu 30 dni kalendarzowych od przystąpienia do programu dokonamy min. 1 płatność kartą w sklepach stacjonarnych lub internetowych. I tyle! Punkty zostaną nam dopisane w ciągu 14 dni roboczych od spełnienia warunków jej otrzymania. Będą one ważne przez kolejne 2 miesiące.

iKonto Biznes – ile kosztuje?

Na koniec dodam, że iKonto to jeden z ciekawszych rachunków firmowych pod względem opłat – a raczej ich braku. Jego prowadzenie jest bowiem bezwarunkowo darmowe :)

Alior Bank nie pobiera również żadnych opłat za przelewy, choć pobiera 20 groszy od SMSów autoryzacyjnych – na szczęście pierwsze 10 jest bezpłatnych. Za darmo mamy również 5 przelewów natychmiastowych i 5 przelewów SEPA. Również 5 razy wypłacimy za darmo gotówkę z bankomatów krajowych oraz 5 razy wpłacimy pieniądze wpłatomatami Planet Cash. Wszystkie wypłaty z bankomatów Alior Banku są darmowe – bez limitów.

A jeśli już o operacjach kartą mowa, to i za nią możemy nie płacić ani grosza. Jeśli zdecydujemy się na jej wyrobienie, to aby pozbyć się opłaty w wysokości 8 zł konieczne będzie wykonanie zaledwie 4 płatności miesięcznie na dowolne kwoty.

Zwracam jednak uwagę na to, że powyższe dane dotyczą pierwszej karty czy konta. Założenie drugiego rachunku (np. walutowego) to koszt 8 zł miesięcznie. Analogicznie jest z drugą kartą debetową – jej licznik jest osobny, więc tam również musimy spełniać warunek zwalniania z opłat. Jednym słowem współpraca z Alior Bankiem będzie całkowicie bezkosztowa w przypadku małego, świadomego przedsiębiorcy. Przy poszerzaniu działalności mogą pojawić się opłaty, dlatego zachęcam do samodzielnego przeglądnięcia tabeli opłat i prowizji.

Nie przegap!

Komentarze

 • Mam pytanie odnośnie przeniesionego konta premium z T-mobile do Aliora. Czy doładowanie R kartą zwalnia z opłaty za kartę? Chodzi mi o samo zwolnienie z opłaty, bez udziału w promocji „zwrot za zakupy”.

  Julita Odpowiedz
  • W Premium chyba nie ma opłaty za kartę, jest za konto (to we Freemium jest za kartę, dlatego konto bez karty jest za free). Tak, zwalnia.

   Don Quijote de la Mancha
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy