200 zł na start, 3% do 70 000 zł (!) i 2,6% do 100 000 zł od Alior Banku!

Zakończona

Wygląda na to, że coś drgnęło w sprawie oprocentowań depozytów w Alior Banku. Po spadku oprocentowania na całkiem niezłym Koncie Mocno Oszczędnościowym od wczoraj mamy delikatną podwyżkę. Bank oferuje nam bowiem 2,6% w skali roku przez okres 3 miesięcy dla kwoty aż 100 000 zł. A to tylko początek dobrej oferty oszczędnościowej, bo czeka na nas dodatkowe 3% do 70 000 zł oraz 200 zł premii na start!

2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym Alior Banku
W porównaniu do poprzednich edycji promocji mamy też jeszcze jedną zmianę. Jeśli w okresie 19.09 – 23.10 przyniesiemy do banku nowe środki (czyli nadwyżkę nad saldo z 11.09), to bank zapłaci nam 2,3% w skali roku przez okres 3 miesięcy od wpłaty pierwszych nowych środków. Oczywiście później możemy dopłacać lub wypłacać pieniądze, a wszystkie odsetki będą policzone sprawiedliwie (bank sprawdza saldo na koniec każdego dnia i w ten sposób wylicza sumę należnych odsetek na koniec miesiąca).

Jeśli natomiast spełnimy dodatkowy warunek, czyli w każdym miesiącu będziemy zapewniać regularne wpływy na konto osobiste (nie oszczędnościowe!) w wysokości min. 1500 zł, to oprocentowanie skoczy do 2,6% w skali roku. Warto dodać, że jako wpływy rozumiemy wszystkie przelewy przychodzące z innych banków lub z rachunków firmowych w Alior Banku. Przelewy własnego z konta w innym banku są więc jak najbardziej OK i tak najprościej spełnić te warunki.

Dodatkowe 200 zł za konto osobiste

Skoro więc potrzebujemy konta osobistego aby wziąć udział w promocji (i zyskiwać 0,3 p.p. więcej), to opcje są dwie: albo już jesteśmy klientem Alior Banku i taki rachunek mamy, albo jesteśmy nowym klientem i… możemy zgarnąć dodatkowe 200 zł za założenie rachunku w promocji :)

Mowa o Koncie Jakże Osobistym, które do 16.10.2019 dostępne jest w dedykowanej promocji. Jej warunki są bardzo proste: jeśli w ciągu pierwszych 3 pełnych miesięcy kalendarzowych będziemy zapewniać wpływy min. 1000 zł, zalogujemy się do aplikacji mobilnej banku oraz wykonamy min. 3 transakcje bezgotówkowe kartą, to bank wypłaci nam obiecaną premię.

Zdecydowanie warto więc skorzystać z tej promocji, bo 200 zł za konto w Alior Banku to rekordowa wartość premii – w ostatnim czasie premie na start były niższe. Po szczegóły zapraszam do prześwietlenia oferty: 200 zł za Konto Jakże Osobiste w Alior Banku

3% na koncie oszczędnościowym

3% na… innym rachunku oszczędnościowym w Alior Banku!

Co ciekawe Konto Jakże Osobiste oferuje możliwość wybrania dwóch (darmowych) korzyści dla jego posiadaczy. Możemy wybrać m.in. moneyback 1% od płatności mobilnych, brak prowizji za przewalutowania, pakiet darmowych przelewów natychmiastowych czy wypłat z bankomatów. Dostępne jest również podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym – i to aż do 3% dla kwoty 20 000 zł!

Promocja ta nie łączy się z oprocentowaniem 2,6% na Koncie Mocno Oszczędnościowym, dlatego do skorzystania z niej potrzebujemy drugiego konta oszczędnościowego. Wystarczy więc wyklikać naszą korzyść na wskazanym rachunku i… korzystać z rewelacyjnego oprocentowania :)

Aktualnie oferta 3% dostępna jest do 31.12.2019, jednak dotychczas bank przedłużał tę ofertę co pół roku. Miejmy nadzieję, że tak będzie i tym razem.

3% na… lokacie dla nowych klientów!

Na koniec dodam, że na nowych klientów Alior Banku czeka jeszcze jedna oferta – lokata 100-dniowa z oprocentowaniem aż 3% w skali roku, dla kwoty do 50 000 zł! Trzeba być jednak faktycznie nowym klientem, czyli takim, którego bank nie ma „kartoteki”. Zastanawiam się też, czy zamknięcie „kartoteki” nie pozwoli również na stanie się nowym klientem :)

Jeśli spełniamy ten warunek, to Lokatę dla nowego klienta powinniśmy móc wyklikać z poziomu bankowości internetowej w ciągu 14 dni od otrzymania dostępów (założenia „Karty Klienta”, czyli w większości przypadków – od założenia konta).

Podsumowując: 200 zł na start, 2,6% na koncie Mocno Oszczędnościowym do 100 000 zł, 3% do 20 000 zł oraz 3% do 50 000 zł na lokacie dla całkowicie nowych klientów banku. Niezły pakiet! :)

Nie przegap!

Komentarze

 • Michale, jaka jest karencja posiadania kiedyś w AB ROR , by być nowym Klientem

  Zyberiusz Odpowiedz
 • Dzień dobry, czy posiadanie karty kredytowej wraz z dostępem do bankowości elektronicznej wykluczają z promocji?

  John Odpowiedz
  • Z oferty 200 zł? Nie, tam wyklucza posiadanie konta osobistego ew. karty kibica. Inne produkty są OK :)

   Natomiast z lokaty 100-dniowej (3%) nie skorzystasz. Z pozostałych produktów – jak najbardziej

   Michał
 • De facto oferta depozytowa konta mocno oszczędnościowego jest gorsza od poprzedniej. Wtedy było 2,5% bez żadnych warunków, dzisiaj jest 2,3%. Dopiero jak się otworzy konto osobiste i będzie się robiło przelewy na nie 1500 zł to wyjdzie 2,6% na koncie mocno oszczędnościowym.

  jaro Odpowiedz
  • No tak, ale co to za problem? Np. w Millennium też trzeba mieć ror i w każdym miesiącu robić na niego przelew. A na osłodę za wysiłek założenia ror dostajesz 200 zł — źle?

   Don Quijote de la Mancha
  • Jasne bo ror w aliorze to taki lajcik, wpływ 1500 i kręcenie obrotu co mc na 300.

   Pytajnik
  • Prześwietlamy tu ofertę depozytową, czyli dla osób, które mają środki do zdeponowania, a nie dla patoli, dla których problemem jest przelanie sobie 1,5 kzł (i choćby natychmiastowe „wylanie”). Przy takim wpływie Konto Jakże Osobiste jest bezpłatne; transakcje na 300 zł są wymagane dla bezpłatności karty, a tej nie trzeba mieć, by korzystać z oprocentowania 2,6% na KMO.

   Przy okazji dodam, że dla korzystania z tej promocji KMO nie jest wymagane Konto Jakże Osobiste, może to być dowolny ror, np. znakomite Konto Wyższej Jakości (które dla wraz z kartą może być bezpłatne bez konieczności wykonywania transakcji kartą, mojej używam tylko czasami do wpłatomatów).

   Don Quijote de la Mancha
  • Ale z Kontem Internetowym też zadziała podwyższone oprocentowanie KMO.
   Bank płaci 200zł za założenie Konta Jakże Osobistego – ale i wymaga ! Jak nie chcesz spełnić wymagań, to nie zakładaj akurat tego konta. Nie ma konieczności korzystania z wszystkich opisanych tu promocji, ani ze wszystkich produktów bankowych.

   Be@
  • Chłopie jak piszesz o 200 zł na „osłodę” to nie pisz później, że karty nie trzeba mieć itd.

   Pytajnik
  • W trochę nieodpowiednim miejscu o tym piszemy, lepiej byłoby pod wpisem na temat promocji Konta Jakże Osobistego, ale niech już będzie.

   Promocja wymaga posiadania karty debetowej przez 4 miesiące. Karta dla osób w wieku powyżej 26 lat kosztuje 5 zł miesięcznie, a po zrobieniu płatności na 300 zł jest bezpłatna. Oznacza to następujące warianty skrajne (możliwe są także pośrednie):
   1) 200 zł zarobku za wydanie 1200 zł w 4 miesiące — czyli dostaje się zwrot 16,7% wydatków (odrobinę możnato podwyższyć korzystając z moneybacku za płacenie telefonem),
   2) 180 zł zarobku za 3 × 3 = 9 płatności.
   [Założyłęm, że w pierwszym miesiącu kartę można mieć bezpłatnie, mam nadzieję że to prawda.]

   Wydaje się, że są to warunki całkiem atrakcyjne. Jeśli jednak ktoś nie chce tych płatności robić, to premii brać nie musi, może korzystać tylko z oprocentowania 2,6% w każdym miesiącu robiąc przelew na 1,5 kzł. To samo dotyczy oczywiście osób, które już posiadają ror w Alior Banku — nie płacąc kartą można mieć bezpłatny zestaw konto + karta w przypadku Konta Wyższej Jakości i Konta Internetowego, a samo konto (ale z innymi profitami, jak dodatkowe ko na 3%) w przypadku Konta Jakże Osobistego.

   Don Quijote de la Mancha
  • Jeszcze dodam, że niedawno jakiś @Pytajnik wyśmiewał tu osoby, którym nie podobało się, że w promocji ror w Nest, w której premia także wynosi 200 zł, trzeba przez 3 miesiące wydawać po 500 zł… 500 to jednak więcej, niż 300, a 1500 to więcej, niż 1200…

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy masz może wiedzę jak traktowana jest osoba posiadająca jedynie konto firmowe na działalności gospodarczej? Oczywiście mogę zadzwonić i dopytać u źródła (tak też zrobię finalnie), ale może się orientujesz Ty lub ktoś z czytelników?

  Marek123456 Odpowiedz
 • TO ile % jest na KO i na jaką max kwotę? Właśnie wycofałem z Aliora kasę z 2,5% bo będę zakładał lokaty które mi się kończą. Jednak dopiero co zorientowałem się że Idea znów poleciała na łeb dobijając do 2,3%. Wygląda na to że trzeba sobie dać spokój z Ideą póki co…..
  2,7% Mille
  Alior 2,5% czy 2,6% ? (coś trzeba zrobić dla 2,6% oprócz przelewania 1500 które i tak trzeba wykonywać, chyba….)
  A Idea dla nowych 2,3%

  jojo Odpowiedz
  • Alior Konto Mocno Oszczędnościowe do 100 kzł
   – 2,3% dla wszystkich lub
   – 2,6% dla posiadających ror z wpływami 1,5 kzł/mc.

   Alior konto oszczędnościowe (zwykłe) dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego z włączoną korzyścią do 20 kzł 3%.

   Getin konto oszczędnościowe do 200 kzł 2,8%.

   Don Quijote de la Mancha
 • – 2,6% dla posiadających ror z wpływami 1,5 kzł/mc.
  coś trzeba włączyć czy ot tak za przelewanie od razu jest więcej?
  Getin konto oszczędnościowe do 200 kzł 2,8%.
  Ale tu chyba dla nowych śr.? czy nawet dla nowo otwierających?

  Alior robi problemy z kwotą przelewu jak Mille?

  jojo Odpowiedz
  • Getin ko i Alior KMO dla nowych środków (odpowiednio dla sald z 12 sierpnia i 11 września).

   Przystąpienie do promocji na Alior KMO to po prostu wlanie tam nowych środków (jak np. w Millennium). Odsetki są naliczane normalnie na koniec miesiąca, jeśli w jego czasie na ror przyszedł przelew na 1,5 kzł, to wg stawki 2,6%, jeśli nie, to 2,3%.

   Alior nie robi problemów z kwotą przelewu.

   Don Quijote de la Mancha
  • Alior natomiast robi problem z przelewem z ROR (blokuje wyjście do wyjaśnienia, nawet na cały dzień) robionym po raz pierwszy do odbiorcy zewnętrznego (także zaufanego). To wkurzające zjawisko dotknęło mnie już 3-krotnie i dlatego ja nie korzystam z KMO Aliora lecz wyłącznie z KO Profit w Millennium.

   Fabian
  • Aha, to ciekawe, ja z Aliora korzystam już blisko 8 lat, wysłałem tysiące przelewów na mnóstwo kont (szablonów mam 73), a nigdy mnie to nie spotkało… Za to słyszałem, że właśnie w Millennium pojawia się taka blokada, choć mnie też nigdy to nie spotkało…

   Don Quijote de la Mancha
  • Mnie też to spotkało, nie dość, że problematyczna jest płatność kartami to tak samo zablokował mi przelew i bez dzwonienia na infolinie nic nie można zrobić. Nie jest to moje główne konto, miałem tylko kase na oszczędnościowym. Ostatnio również źle policzyli odsetki.

   R
  • Z kartą debetową też kiedyś często miałem problem, po prostu transakcja nie wiedzieć czemu bywała odrzucana (jakby nie było środków), powtórna próba nie pomagała, musiałem płacić inną, choć zdarzało się, że dosłownie kilkanaście minut później w innym miejscu aliorowa już działała… Dotyczyło to debetówek Aliora i BZ WBK, ale od kilku lat płacę już tylko kredytówkami, głównie właśnie TMUB, czyli Alior — i takich problemów w ogóle nie mam… Ciekawe, czy coś poprawili, czy chodzi o kk…

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don,

   czy pisząc „Przystąpienie do promocji na Alior KMO to po prostu wlanie tam nowych środków (jak np. w Millennium). Odsetki są naliczane normalnie na koniec miesiąca, jeśli w jego czasie na ror przyszedł przelew na 1,5 kzł, to wg stawki 2,6%, jeśli nie, to 2,3%.” masz na myśli, że odsetki naliczane są według standardowego wzoru bez udziwnień typu zielony bank?

   Lokata
  • @Lokata, nie wiem, do edycji 10 (pierwszej z oprocentowaniem zróżnicowanym w zależności od spełnienia warunków) można było przystępować dopiero od 19 września; ja ciągle jestem we wcześniejszej (zresztą z nieco spalonym saldem na dzień badania), więc nie mam pewności, jak to wygląda w praktyce. W edycjach wcześniejszych (z jedną stawką promocyjnego oprocentowania) odsetki były wyliczane normalnie, zgadzały się co do grosza.

   Don Quijote de la Mancha
  • @Don, w takim razie już 31 października powiem SPRAWDZAM i się dowiemy :)

   Lokata
 • System Aliora pokazuje mi 2,5% i to na nowe śr.

  jojo Odpowiedz
  • Czyli bierzesz jeszcze udział w poprzedniej edycji.

   I niestety

   Z 10 edycji Promocji […] nie może skorzystać uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji, tj. który jest objęty Okresem przystąpienia do Promocji 10 edycji i naliczane jest dla niego oprocentowanie promocyjne wynikające z poprzednich edycji Promocji.

   Don Quijote de la Mancha
  • A jeśli poprzednia promocja się skończy na dniach, to „automatycznie” uruchomi się na 10. edycja następnego dnia ? Bo ten zapis to jakiś kosmos.

   Be@
  • Ten zapis mówi mniej więcej o tym, że jeśli w danej edycji skończy ci się poprzednia, to nie możesz do niej (tej najnowszej) przystąpić. Musisz zrobić odstęp (aktualnie do 23.10) i dopiero w ew. kolejnej promocji doskoczysz.

   Michał
  • @Michał, czy na pewno?

   Ja szczerze mówiąc nie wiem, zgadzam się, że to kosmos, możliwe wydają się wszystkie wersje, np.:
   1) w następną edycję wskakuje się automatycznie — to jest mało prawdopodobne, bo promocję uruchamia wpływ nowych środków na KMO (ale w Millennium wskakuje się automatycznie, choć też jest mowa o „uznaniu środków wpłaconych na Konto Oszczędnościowe Profit”);
   2) w następną promocję można wejść zaraz po zakończeniu poprzedniej wypłacając i wpłacając środki (bo z bieżącej edycji nie może skorzystać tylko „uczestnik aktualnie biorący udział w poprzednich edycjach Promocji”);
   3) trzeba czekać na kolejną edycję (jak w Getin).

   Don Quijote de la Mancha
  • Przyznam szczerze, że nigdy tego nie testowałem – z góry założyłem gorszy scenariusz. Nie wydaje mi się, żeby tak szli na rękę, ale kto wie…

   Michał
  • @Michał, w poprzednich opisach kolejnych edycji promocji KMO sam pisałeś, że można skorzystać z nowej promocji po zakończeniu starej: „Co z osobami, które korzystają już z poprzedniej edycji promocji? Dopiero po jej zakończeniu powinni móc dalej zarabiać 2,5% (o ile spełnili warunek nowych środków).”
   Nie mam zarchiwizowanych kolejnych regulaminów, nie wiem kiedy przeredagowano regulamin promocji. Ale czy jeśli kiedyś było takie rozwiązanie możliwe, to dlaczego teraz miało by nie być ?

   Be@
  • Konto Mocno Oszczędnościowe ( czytaj : Zakręcone :)
   1. W następną edycję NIE wskakuje się automatycznie — doświadczone … niestety … osobiście.
   2. Promocję uruchamiał wpływ nowych środków (w rozumieniu regulaminu + TO) na KMO, w okresie opisanym poprzednio w TO a teraz w Regulaminie Promocji .
   3. W następną edycję promocji można było wejść po zakończeniu uczestniczenia w poprzedniej.
   Powyższe uwagi na podstawie „doświadczeń” z dotychczasowych reguł promocji, nowa 10-edycja ma odrębny Regulamin Promocji (bazujący na dotychczasowym).

   Ogólnie konto z „mocno” rozproszonymi regułami „promocji”, wymagające sporo uwagi, zwłaszcza, że na wyciągu nie widać jakie naprawdę było oprocentowanie. Zwłaszcza jeśli były „ruchy” na rachunku – wtedy jedyna znana mi metoda weryfikacji to codzienne sprawdzanie online albo obliczanie w excelu albo reklamacja .

   Ponadto Alior zaskakuje zmianami jak może …
   Takie to Konto Mocno „Zakręcone”

   GoldenBoy
 • „Przystąpienie do promocji na Alior KMO to po prostu wlanie tam nowych środków (jak np. w Millennium). Odsetki są naliczane normalnie na koniec miesiąca, jeśli w jego czasie na ror przyszedł przelew na 1,5 kzł, to wg stawki 2,6%, jeśli nie, to 2,3%.”

  Dziś wylałem jak jutro wleję więcej to ciągle to nowe środki? W Aliorze konieczna podobna zabawa jak w Mille wylewanie na dzień badania i ponowne wlewanie? Bo w Getinie chyba już to tak działa?

  jojo Odpowiedz
  • W każdej promocji na nowe środki konieczne jest zerowanie salda na dzień badania, żeby środki po powrocie były nowe (w Getin wystarczy wyczyścić ko, w Millennium i Alior także ror). W Millennium można korzystać z kolejnych edycji promocji bez przerw między nimi, w Getin tak się nie da, w Alior nie jest to jasne (ale chyba po zakończeniu swojego indywidualnego okresu, jak Twojego 2,5% z wcześniejszej edycji, można wskoczyć w edycję bieżącą, czyli teraz 10. 2,3%/2,6%m czyli jak w Mill).

   Don Quijote de la Mancha
 • Zostawmy Getina w spokoju bo i tak nie mam tu konta. Jak z tym Aliorem? Jak jutro wrócę z większa kasą łapię się na 2,6% (dziś wylałem)

  jojo Odpowiedz
  • Zgodnie z wpisem:

   Jeśli w okresie 19.09 – 23.10 przyniesiemy do banku nowe środki (czyli nadwyżkę nad saldo z 11.09), to bank zapłaci nam 2,3% w skali roku przez okres 3 miesięcy od wpłaty pierwszych nowych środków.

   Ten sam warunek dotyczy 2,6%. Wylanie środków dzisiaj czy wczoraj nie ma generalnie żadnego znaczenia.

   Michał
  • @Michał — nie, bo @jojo ciągle uczestniczy w poprzedniej edycji.

   @jojo, jak jutro wrócisz, to wrócisz do swojej wcześniejszej edycji 2,5%.
   To tak, jak z Millennium, tylko że tam tego nie czujemy, bo już od dawna mają 2,7%; ale kiedyś mieli 2,5%, gdy potem w następnej edycji wprowadzili 2,7%, to osoby, które już miały odpalone wcześniejszą edycję 2,5% ciągle tyle dostawały aż do końca swojego indywidualnego okresu uczestnictwa, choć inni mieli już 2,7%. Tak samo tutaj: jak ktoś odpalił sobie starą promocję na 2,5%, to ciągle tyle dostaje, choć inni w edycji 10. już mogą mieć 2,6%.

   Don Quijote de la Mancha
  • Ano tak, tego nie doczytałem. Jak jest w poprzedniej edycji, to faktycznie teraz nic nie zrobi.

   Michał
  • Tak czy siak to i tak więcej niż 2,3% w Idei. To kiedy i w jaki sposób mogę wdepnąć w wyższy%/kolejną edycję? Chodzi mi o te 2,6% choć 2,5% a 2,6% to…. Ale skoro może być więcej…

   jojo
  • Czyli skoro mam do początku października starą promocję na 2.5%, a wyzerowałem sobie saldo na dzień jego badania, to po zakończeniu obecnej promocji jak wpłacę nowe środki, będę miał 2.6% (z zapewnionym wpływem). Dobrze kombinuję?

   Daw
  • „po zakończeniu obecnej promocji jak wpłacę nowe środki, będę miał 2.6%”
   — niekoniecznie: ↑ 20 września 2019, 17:46 • Michał ADMIN

   Don Quijote de la Mancha
 • W którym miejscu można założyć tą lokatę dla nowych klientów na 3%? U siebie nic takiego nie widzę. Konto założone wczoraj, nic nigdy od Aliora nie miałem.

  I drugie pytanie: po jakim czasie przychodzi karta do konta? Bo na razie po zalogowaniu nie mam nawet żadnej jeszcze „przypiętej” do konta.

  Przemysław Odpowiedz
  • W przeszłości lokata dla nowych dostępna była tylko w oddziale, jak jest teraz nie wiem. Najlepiej zadaj pytanie przez serwis transakcyjny banku.

   pytanie
  • Odpowiem na drugie pytanie – konto założyłem 18.09. a dzisiaj dostałem sms-a, że karta została wysłana.

   diego
  • Karta bedzi widoczna w apce i bankowości internetowej po jakimś czasie.

   marsid
  • @Przemysław a gdzie założyć lokatę dla nowych klientów?

   ewelina
 • W Aliorze działa ten sam myk co w Getinie z darmowym przelewem z KO poprzez założenie lokaty ?

  marsid Odpowiedz
  • W Aliorze wszystkie przelewy z oszczdnościowego (2,6) na osobiste KJO są darmowe nie trzeba żądnych myków – przy koncie na 3 % do 20 k nie założysz z niego lokaty …

   zenek64
  • Oo to super info bo Millenium trzeba płacić niestety.

   marsid
 • Admin narobiłeś apetytu że 3 % do 70 tyś – do 20 tyś to bez problemu ale bycie nowym klientem który nigdy …. to tak samo jak pisane o lokacie happy że taka super … raz w życiu :P
  Duet Getin Mille dalej rządzi póki co (i 20k na Alior jak ktoś ma bo jest na stałe )

  zenek64 Odpowiedz
 • Adminie co sądzisz o nowym włoskim banku który wchodzi na rynek polski ? Prośba o prześwietlenie ofert .
  Daje lokaty nawet 4% w skali roku ( przy zawarciu jej na 5 lat )
  BFF Banking Group są gwarantowane przez Fundusz Ochrony Depozytów Międzybankowych

  Guten Odpowiedz
 • co zrobić ze starym Aliorem, najwyrażniej zakończył się u mnie okres na 2,7% i wpadłem na 0,89

  Pozostaje wyzerować i czekać na kolejną promocje/edycje ? czy coś można ugrać w AB ?

  paqero Odpowiedz
 • Właśnie dotarła do mnie karta debetowa do w/w konta. Czy, aby była darmowa, to muszę jeszcze we wrześniu zrobić transakcje na kwotę 300 PLN, czy jednak pierwszy miesiąc ( niepełny ) jest bez opłat?

  diego Odpowiedz
 • Ktoś tak ma dzisiaj w aliorze, że pokazuje na stronie do logowania , że wpisz sms nr taki i taki a ten sms wcale nie przychodzi ? Pierwszy raz doszedł do logowania przed południem a później kilka razy aż do teraz i nie dochodzą i nie można się zalogować . Tylko u mnie jakiś huligan zablokował te smsy czy ma lub miał tak ktoś jeszcze ? xyz

  prawdziwy-xyz Odpowiedz
 • U mnie smsy docierają.

  Jestem zaskoczona jak liczy się ilość przelewów wykonanych w danym miesiącu. We wrześniu wykorzystałam jedyny darmowy przelew z KO. Muszę znowu wypłacić kasę i chciałam zapisać ten przelew już teraz ale z datą realizacji na 1 października, żeby uniknąć prowizji a pomimo tego pokazała się opłata 8zł. Myślałam, że w takiej sytuacji brany jest pod uwagę miesiąc faktycznego wykonania przelewu a nie miesiąc złożenia dyspozycji

  Ew@ Odpowiedz
  • Skąd te 8 zł opłaty? Nie powinno być 5 zł za kolejną transakcję?

   Bolo
  • W Alior opłata wynosi 8zł, mnie chodzi o sposób liczenia ilości transakcji. Moim zdaniem przelew, który zapisuje dzisiaj ale z terminem wykonania na 1 października powinien być policzony jako pierwszy przelew w październiku (czyli 0zł) a nie jako drugi przelew we wrześniu (czyli 8zł)

   Ew@
  • Chyba że ta opłata, która mi się wyświetla to jakiś błąd systemu.
   Jeśli ktoś może potwierdzić jak to rzeczywiście działa.. przyda się przy planowaniu płatności.
   Gdybym wiedziała wcześniej to pierwszy przelew zapisałabym w sierpniu z terminem wykonania na wrzesień

   Ew@
  • Ew@ widocznie do opłaty liczony jest dzień złożenia dyspozycji przelewu. Ponieważ korzystasz ze zwykłego KO, proponuję Ci otwarcie Konta Mocno Oszczędzającego, gdzie oprócz wyższego oprocentowania 2,6% do 100.000zł zł (przy spełnieniu wpływu na ror > 1.500zł) będziesz miała przelewy na ROR bez limitu. Z promocji możesz korzystać cyklicznie (wycofując środki na dzień badania salda, chociaż w kontekście działań banku w tym temacie trudno mówić o przewidywalności), bądź zamiennie np. z KO 2,7% Profit Millenium lub Elastycznym KO 2,8* Getinu

   kolo
  • Może nie wyraziłam się precyzyjnie ale oczywiście mam Konto Mocno Oszczędnościowe tylko bez ROR, którego na razie nie chcę otwierać. Właśnie skończył mi się okres promocyjny i próbuje wylać środki bez opłaty :)
   Pytanie czy rzeczywiście liczy się dzień złożenia dyspozycji a nie dzień wykonania przelewu? Może na etapie zapisywania system nie potrafi zidentyfikować, że to jest przelew na październik i z automatu przyjmuje, że to jest drugi przelew wrześniowy, za który trzeba naliczyć opłatę a w momencie faktycznego wykonania przelewu w październiku ta opłata nie zostanie pobrana?

   Ew@
 • Panowie, na koncie mocno oszczędzającym wyświetla mi, że aktualnie biorę udział w promocji z badaniem salda w dn. 19.06 mimo, że teraz nic na nim nie trzymam. Jak rozumiem przelanie nowych środków nie sprawi, że wskoczą one do najnowszej promocji tylko trzeba grzecznie odczekać aż skończy się ta stara, zgadza się?

  DLW Odpowiedz
 • Składanie wniosków nie działa :

  „Niestety nie możemy otworzyć Ci konta przez Internet.
  Kliknij ,,Zamów kontakt”, a nasz pracownik zadzwoni do Ciebie i otworzy konto podczas rozmowy telefonicznej.”

  ewasz Odpowiedz
  • Zdaje się zamówienie kontaktu działa całkiem sprawnie – pracownik oddzwania i finalizuje wniosek

   Michał
  • >>>otworzy konto podczas rozmowy telefonicznej

   Tak sfinalizowalem wniosek w poprzedniej promocji. Jednak – na moje zapytanie – Bank nie potwierdził otwarcia konta w promocji i musiałem odstąpić od umowy.
   Czy w obecnej promocji Bank uznaje telefoniczną finalizację wniosku ?

   Bogdan
  • faktycznie działa, tylko trzeba było poczekać ok 24h

   ewasz
  • ma wrażenie, że pewne numery telefonów sa blokowane przy zakładaniu konta przez internet i wymuszony jest zamówienie kontaktu telefonicznego co z kolei chyba nie wfalifikuje się jako założenie konta przez internet a więc i udziału w promocji. Czy ktoś może potwierdzić ?

   Polak
  • Zdaje się po zamówieniu kontaktu telefonicznego oddzwania konsultant i finalizuje wniosek internetowy :)

   Michał
 • Sprawdźcie swoje procenty, ma być 2,6% u mnie jest 2,3% mimo wpływów na ror z innych banków. To co znowu reklamacja?

  R Odpowiedz
 • Czy w Alior Banku istnieje program poleceń z korzyścią dla polecającego i poleconego?

  DamianS Odpowiedz
 • Czy te 3% na KO w ramach korzyści obowiązuje tylko do końca roku? A później co? Tracę korzyść czy istnieje opcja przedłużenia?

  Justyna Odpowiedz
  • Do końca roku, do tej pory przedłużali i nie było z tym problemu. Jeżeli tego nie zrobią będzie można dobrać inną korzyść.

   Mahyn
 • Jak wyklikać tą lokatę 3% dla nowego klienta? Nigdzie nie widzę

  krzychu90 Odpowiedz
  • Tylko w oddziale można założyć.

   Przemysław
  • Jeżeli miałem w T mobile konto to rozumiem, że nie będę mógł tej lokaty na 3% założyć?

   pawejkjk
  • Na infolinii powiedziano mi, że lokata będzie widoczna w bankowości internetowej, a jeśli nie będzie jej, to znaczy, że nie spełniamy warunków do jej założenia.

   Lokata
  • Każdy konsultant mówi co innego. Ja nigdy nie miałem u nich konta ani nie podawałem swoich danych, ale oczywiście nie mogę założyć lokaty online. Podobno mogę próbować osobiście w oddziale. Zobaczymy

   slavutek
  • Nigdy nie miałam u nich konta, konsultant nie wiedział czy/ kiedy będzie widoczne,sugerował wysłać wiadomość przez stronę banku- kiedy uzyskałam odpowiedź na pytanie okazało się, że lokatę mogłabym założyć w ciągu 14 dni w oddziale, ale uwaga, nie od dnia aktywnego konta, tylko od dnia złożenia wniosku!

   magda.s.
  • Ja za radą jednego z komentarzy i po rozmowie telefonicznej założyłam lokatę 3% na 100 dni w oddziale banku, nie było z tym żadnego problemu. Nigdy wcześniej nie posiadałam konta w Aliorze.

   ibisczczony
  • Czy zakładając lokatę w oddziale trzeba mieć od razu środki na koncie czy można przelac je na, lokatę później?

   kAt
 • Powiedzcie mi w którym kroku wybiera się potwierdzenie umowy przelewem, bo infolinia tego nie wie, ale wie, że można tak podpisać umowę.

  Czy otrzymując kartę w październiku już w październiku muszę wydać 300 zł, aby nie było opłaty, czy dopiero od listopada muszę wydatkować 300 zł?

  Lokata Odpowiedz
  • Po wypełnieniu wszystkich danych w formularzu, gdzieś na końcu będzie do wyboru opcja w jaki sposób chcemy zawrzeć umowę. Po zaznaczeniu przelewem online (czy jakoś tak) otworzy się okno do podania numeru konta z którego będzie robiony przelew.
   Opłata za kartę i konto w miesiącu otwarcia konta nie jest pobierana.

   Przemysław
  • Dzięki za info.

   Lokata
  • Ja za radą jednego z komentarzy i po rozmowie telefonicznej założyłam lokatę 3% na 100 dni w oddziale banku, nie było z tym żadnego problemu. Nigdy wcześniej nie posiadałam konta w Aliorze.

   ibisczczony
 • wczoraj otworzyłem konto w promocji i zwrócono mi uwagę że:
  1/ do promocji wpływ musi być od innej osoby, więc przelewy z własnego rachunku w innym banku nie spełni warunku promocji
  2/jest wymóg logowania się w aplikacji mobilnej minimum raz w m-cu

  Rzeczywiście jest to zapisane w regulaminie promocji

  gregoopl Odpowiedz
  • Do promocji Konta Mocno Oszczędnościowego wystaczy „wpływ na kwotę min. 1500 zł w formie przelewu przychodzącego na Konto Osobiste, którego posiadaczem jest Uczestnik, z innych banków lub z rachunków firmowych prowadzonych przez Bank” — czyli z innego we własnym banku może być.
   O promocji Konta Jakże Osobistego było tutaj: https://livesmarter.pl/200-zl-premii-konto-jakze-osobiste-alior-bank/#comment-249947 https://livesmarter.pl/200-zl-premii-konto-jakze-osobiste-alior-bank/#comment-251091

   Don Quijote de la Mancha
  • * z własnego w innym banku może być 😉

   Don Quijote de la Mancha
  • *Don * dzięki, rzeczywiście było pod tym drugim linkiem. Testowałeś czy do promocji mimo wszystko wystarczy przelew z własnego rachunku w innym banku? Może jednak przed wypłatą premii będą to jakoś weryfikować?

   gregoopl
  • Nie, nie testowałem, a ponieważ to w Aliorze nowy wymóg, to właściwie jeszcze nikt tego do końca przetestować nie mógł.
   W praktyce chyba tylko Nest sprawdzał, czy jako nadawca przelewu, gdy wymagane było wynagrodzenie, jest podawana np. jakaś firma (a nie osoba będąca też jego odbiorcą). Na ile dokładnie będzie to sprawdzał Alior (i czy w ogóle) — tego nie wiemy; pomóc może (ale nie musi) np. wysyłanie przelewu z konta w banku, który wysyła inny adres (różnie to bywa nawet, gdy podamy te same, niektóre wysyłają zameldowania, inne zamieszkania), jeszcze lepiej, gdy jakiś bank wysyła inne dane nadawcy, np. podaje też drugie imię, wtedy prosty automat porównujący może zgłupieć, nawet przelew z BNP Paribas, który do nadawcy dodaje „Pan” może szanse zwiększyć…

   Don Quijote de la Mancha
 • co do „3% na… lokacie dla nowych klientów” oraz „Zastanawiam się też, czy zamknięcie „kartoteki” nie pozwoli również na stanie się nowym klientem :)”
  otóż nie pozwala, kiedyś byłem klientem, konto otworzyłem ponownie wczoraj i nie mam dostępnej takiej lokaty

  gregoopl Odpowiedz
 • Założyłam kilka dni temu konto (nowy klient) ale na koncie oszczędnościowym mam wykazane 0,89%, czy/ kiedy to się zmieni? Wpłata na konto osobiste i oszczędnościowe nie zmieniła parametrów. Drugie pytanie – czy korzysc 3% nie blokuje automatycznie kwoty? Tzn widzę że przez pomyłkę wpłaciłam 20500 i kwota nie została odrzucona, czy w takim razie te 500 nadwyżki jest nieoprocentowane? Trzecie i ostatnie- czy 3% dla nowych klientów do 70 000 wymaga wizyty w oddziale?

  Magda.s. Odpowiedz
  • Maksymalna kwota lokat 3% dla nowych klientów to 50 kzł.

   Don Quijote de la Mancha
  • A masz konto oszczędnościowe czy mocno oszczędnościowe? To są dwa osobne konta.

   Jeżeli masz konto oszczędnościowe i włączoną korzyść 3% do konta jakie chce to powinno Ci się wyświetlać 3%.

   Co innego jeżeli masz konto mocno oszczędnościowe. Tam standardowe oprocentowanie wynosi 0,89%, chyba ze przelejesz nowe środki. Wówczas otrzymasz następnego dnia SMS od Banku „Dziękujemy za wpłatę nowych środków..” i masz na nowe środki oprocentowanie 2,3%. Po spełnieniu warunku wpływów wzrasta do 2,6%.

   I tak by to wyglądało w Aliorze :)

   Anom
  • Tak, w Aliorze są 2 konta oszczędnościowe – zwykłe KO i Konto Mocno Oszczędzające. Do korzyści 3% musisz założyć zwykłe konto oszczędnościowe. Nadwyżka na nim będzie po prostu oprocentowana standardowo – ile, to sprawdź sobie w tabeli oprocentowania.

   Kate
 • @Don lub inny wtajemniczony znawca proszony o odpowiedź na pytanie:

  Za jaki okres Alior kapitalizuje odsetki ostatniego dnia miesiąca?
  1) od pierwszego do ostatniego dnia miesiąca włącznie
  2) od ostatniego dnia poprzedniego miesiąca do przedostatniego dnia bieżącego miesiąca włącznie

  Niestety w Aliorze żaden bankier nie zna odpowiedzi na to pytanie… ehh kultura wyższej niewiedzy…

  Lokata Odpowiedz
  • Akurat w Alior prawie mi się nie zdarza trzymać środków na ko na następny miesiąc, znalazłem taką sytuację na zwykłym ko z lipca 2017 r. (wtedy 0,96%), pieniądze wpłaciłem 5 lipca, a 31 lipca odsetki dostałem za 27 dni, co oznacza, że policzyli też za noc 31/1 (bo 31 − 5 = 26).

   Don Quijote de la Mancha
  • Jak zwykle, szybka odpowiedź, dzięki :)

   Lokata
 • Taka ciekawostka, przelewałem teraz trzydzieści kilka tysięcy złotych Alior do Millennium, a ponieważ Express Elixir ma limit 20 kzł wybrałem Sorbnet (nie wiem, czy na KJO też jest dostępny, jak na KWJ). Zawsze taki przelew szedł koło 20 minut, a teraz kilka–kilkanaście sekund — czasem się to może przydać.

  Don Quijote de la Mancha Odpowiedz
  • Tylko czy Sorbnet nie jest płatny 32 zeta? Na KJO również jest Express Elixir dostępny z limitem do 20kzł, ale niebawem limit ma zostać podniesiony. UWAGA, jeśli wpiszecie kwotę przelewu większą niż 20kzł, to opcja Express Elixir nie jest wyświetlana, co może być mylne, że jest niedostępna w banku, a po zmniejszeniu kwoty poniżej limitu zostanie wyświetlona.

   Właśnie wczoraj korzystałem z tego rozwiązania, gdy się okazało, że nie mogę założyć lokaty dla nowych klientów, bo jestem ich klientem od 11 lat…, tylko, że ja o tym nic nie wiem… i żadnej umowy z Aliorem nie podpisywałem. Infolinia twierdzi, że nie mam u nich kartoteki, a oddział, że mam, ot taka ciekawostka wyższej kultury bankowości…

   Lokata
  • Słusznie, warto ostrzec, Konto Wyższej jakości ma bezpłatne wszystko, praktycznie oprócz przewalutowań, ale teraz sprawdziłem toip i Konto Jakże Osobiste ma za Sorbnet cenę 32 zł i nie ma tam przypisu o bezpłatności po wybraniu Korzyści…

   Don Quijote de la Mancha
 • Czy lokatę dla nowych klientów 3% do 50 tys. można założyć tylko w oddziale czy również w placówkach partnerskich?

  Elżbieta Odpowiedz
 • Ktoś wytłumaczy mi czy jak otworzę KMO przeleję tam np. 5k dziś i za tydzień kolejne 5k to nowe środki to będą cały czas 5k czy 10k? Drugi przelew starego 5k nie czyni już starymi a więc na standardowym oprocentowaniu?

  Majkel Dzekson Odpowiedz
  • To, czy środki są nowe czy stare jest determinowane przez konkretny dzień badania salda. Późniejsze zmiany nie mają żadnego znaczenia. Jeśli przelejesz 5000 zł i będą to nowe środki, to kolejne 5000 zł – również. Możesz dolewać / odlewać ile chcesz i nie ma to żadnego znaczenia – wszystko jest nowe. Oprócz oczywiście starych środków, czyli tego co ew. było na koncie w dniu badania salda (jak otwierasz nowe konto no to będzie tam zero).

   Michał
 • Czy badanie salda jest w Aliorze analogiczne jak w Millenium?
  Kiedy mozna spodziewać sie jego?

  derek Odpowiedz
 • Czy otrzymał już ktoś nagrodę 200 zł za otwarcie konta? I jakie są wasze doświadczenia z wypłatą nagród przez Alior?

  Lokata Odpowiedz
  • Ja cały czas czekam, powinienem dostać do końca lutego. Więc w sumie zostały im dwa dni.

   paweł
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy