200 zł za założenie Konta Przekorzystnego w Pekao + 7% na koncie oszczędnościowym

Zakończona

Ruszyła kolejna edycja promocji Pekao z premią za założenie konta. Tym razem do zgarnięcia mamy 200 zł – z czego pierwsze 50 zł już za sam fakt założenia konta! Warunki promocji są mega proste, a wisienką na torcie (w czasach spadających oprocentowań) jest możliwość zaklepania sobie 7% na koncie oszczędnościowym do 100 000 zł przez pół roku.

200 zł premii od Pekao

Otwórz Konto Przekorzystne na selfie i otrzymaj 200 zł

Aby skorzystać z promocji należy być nowym klientem banku, czyli osobą, która nie posiadała żadnego konta ani lokaty w Pekao w okresie od 1.01.2021 do 15.05.2023.

Jeśli spełniamy powyższe warunki to wystarczy, że złożymy wniosek elektroniczny o Konto Przekorzystne i zawrzemy umowę nie później, niż 16.08.2023. Istotne, aby w trakcie wnioskowania wyrobić również kartę debetową oraz aplikację PeoPay. Zgody marketingowe nie są wymagane.

W promocji biorą udział tylko wnioski złożone przez stronę internetową banku (lub kontynuowane w aplikacji PeoPay). Założenie konta w oddziale banku nie pozwoli na zdobycie premii! Choć jest tu jeden wyjątek:

Jeśli nie udało ci się zawrzeć tej umowy w tych kanałach ze względu na problemy z weryfikacją Twojej tożsamości, ale zawrzesz umowę w oddziale Banku, ten warunek uznamy za spełniony.

A jak zdobyć tytułową nagrodę? Pierwsze 50 zł w gotówce zdobędziemy już za sam fakt podpisania umowy w powyższy sposób. Jej przekazanie nastąpi do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Kolejne 150 zł uzyskamy za trzykrotne spełnienie banalnie prostego warunku:

 • wykonanie min. 5 płatności kartą lub zbliżeniowo przez PeoPay (nie BLIK!)

Warunek ten powinniśmy spełnić w każdym z trzech pełnych miesięcy kalendarzowych, licząc od pierwszego pełnego miesiąca następującego po miesiącu założenia konta. Przykładowo zakładając konto w maju warunki powinniśmy spełnić w czerwcu, lipcu i sierpniu.

Bank wypłaci nam 50 zł za każdy miesiąc, w którym spełniliśmy warunki. Wypłata nastąpi do końca kolejnego miesiąca kalendarzowego.

7% na koncie oszczędnościowym

Oprócz premii na start bank oferuje nam 7% na koncie oszczędnościowym. Wystarczy, że spełnimy warunki nowego klienta tej promocji i otworzymy rachunek oszczędnościowy do 16.08.2023. Promocyjne oprocentowanie 7% do 100 000 zł będzie obowiązywało przez 183 dni.

Darmowe Konto Przekorzystne

A ile to wszystko kosztuje? Samo prowadzenie rachunku jest darmowe. Zapłacić możemy natomiast 4 zł za kartę, jednak wykonanie transakcji kartą oraz zapewnienie wpływów na konto w kwocie min. 500 zł w poprzednim miesiącu zwalnia z opłaty. Pekao nie pobierze również żadnych (podstawowych) opłat od osób, które nie ukończyły jeszcze 26. roku życia.

Co z wypłatami z bankomatów? Za darmo pieniądze wyciągniemy z bankomatów własnych Pekao oraz z dwóch dowolnych bankomatów obcych w kraju, o ile spełniliśmy w poprzednim miesiącu warunek wpływu 500 zł i jednej transakcji. Kolejne wypłaty z bankomatów obcych będą nas kosztować już 2,3% od kwoty wypłaty (min. 5 zł).

Na koniec dodam, że wyrabiając kartę Mastercard Debit FX automatycznie zyskujemy bezstratne przewalutowanie przy płatnościach zagranicznych – a dokładniej po kursie organizacji płatniczej i bez żadnej prowizji banku. Oznacza to, że kartą tą zapłacimy całkowicie bezkosztowo za wszelkiego rodzaju zakupy w innej walucie, niż PLN. Warto o tym pamiętać!

Nie przegap!

Komentarze

 • dają 20 zł za dwie płatności GPay debetówką lub 50 zł za 5 płatności kredytówką gdy od 25 kwietnia 2023 nie miało się w GPay karty Pekao

  adaś Odpowiedz
 • kiedyś brałem udział w ich promocji, konto dawno zamknięte a ja nie mogę przystąpić do ich promocji bo pojawia się informacja że nr jest zarejestrowany w systemie i przenosi mnie do strony logowania – ma ktoś podobnie? jak sobie z tym poradzić?

  Łukasz Odpowiedz
 • Polecam uważać na tę promocję. Jest to jedyna promocja bankowa, na którą skusiłam się w ostatnim czasie z opisu na Livesmarter, bo potrzebowałam i tak drugiego konta. Tymczasem bank Pekao odmówił mi wypłaty promocyjnego oprocentowania (i już 2-krotnie odrzucił reklamację) mimo że byłam nowym klientem, wniosłam nowe środki i spełniłam wszystkie warunki zawarte w regulaminie promocji. Tłumaczą odmowę tym, że nie wyraziłam zgody marketingowej dla podmiotów współpracujących z bankiem, o której nigdzie wcześniej nie było mowy. Do tego w aplikacji ani mobilnej ani internetowej przez pierwszy miesiąc nie było widać oprocentowania konta (nie wiem czy teraz to naprawili, czy nadal tak jest), więc dowiedziałam się o tym dopiero po miesiącu. Wygląda mi to trochę na takie celowe naciągactwo.

  Kamila Odpowiedz
  • Potwierdzam, oprocentowania nie widać, jest jedynie widoczne na umowie (pdf) o otwarcie konta.

   Dodatkowo bnk totalnie sobie nie radzi z obsługą klientów którzy zamknęli konto np. 4 lata temu. Po zamknięciu konta zostawiają sobie profil, numer klienta, PESEL i pozostałe dane. A proces zakładania nowego konta po tych 4 latach potyka się o te stare dane.

   zygmunt
 • Posiadanie karty kredytowej jest tożsame z posiadaniem produktu kredytowego? Mam kartę kredytową i myślałem żeby skorzystać z promocji, ale poniższy zapis w regulaminie chyba mnie dyskwalifikuje:

  10) na Dzień przystąpienia do Promocji, nie posiadasz w naszym banku żadnego produktu
  kredytowego

  Co myślicie?

  kuubczan Odpowiedz
 • Witam
  jak ktoś jeszcze chce założyć to konto dla choćby 7% na pół roku, można jeszcze dostać 100 zł za otwarcie konta z polecenia i spełnienie prostych warunków 5 płatności kartą w 3 miesiącach, łączy się też z promocją na 200 zł (punkt I.4 Regulaminu). Kontakt : katta19755 (m) gazeta . pl

  Ja123 Odpowiedz
 • Skomentuj

  Chcesz mieć pewność, że nikt inny nie podpisze się twoim nickiem? Zarejestruj się (lub zaloguj) na LiveSmarter!

  Ostatnie wpisy